Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak se naučit anglicky?

03. 01. 2018 v 23:07Off-line Anonym
Někdo me řikal že je fajn si najit kamose ktery mluvi anglicky nebo si s nekym dopisovat
Mysliste ze to je dobry napad kdyz nemam moc zakladu anglictiny, vim treba jak rict jak se jmenuju kde bydlim konicky a tak ale vic bych si asi musel pomahat trochu googlem nebo nevim :D nebo mate lepsi napad (mam potize se naucit cizi jazyky mam dislexii ) jako nerikam ze se nezkousim naucit ve skole ale nejak me to nejde je to na me moc rychli
03. 01. 2018 v 23:24Off-line Jehla12  (25/-/-)
Tak jako naučit se angličtinu se nejlépe se známým, který tomu rozumí. Nebo třeba samouk. To se naučilo už tisíce lidí a nejenom anglicky.... je lepší se naučit slovíčka nejdříve, a pak tu gramatiku. S tou gramatiku by ti někdo měl pomoci, přeci jenom třeba předminulý čas a předpřítomný je už těžší, ale dá se to. Hodně štěstí
03. 01. 2018 v 23:27Off-line Lukasher  (22/175/110)
Hele doporučuji ti stránku duolingo musíš se tam učit každý den a musíš tam vždy dojít k tomu cíli který si zadáš a naučiš se tam toho více než ve škole :)
04. 01. 2018 v 00:16Off-line Coyote  (95/185/72)
Doulingo jsem zkousel a napsalo mi to ze uz anglicky umim :D
04. 01. 2018 v 00:19Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Memrise.com
04. 01. 2018 v 00:25Off-line ozvien  (73/-/-)
Podle mé zkušenosti je metoda učení slovíček z učebnice nevhodná.Angličtina se musí učit s učitelem. Prostě někdo na tebe něco vybafne a ty musíš odpovědět. Zkus dotaz na nějaké škole kde to vyučují, třeba ti poradí.
04. 01. 2018 v 00:28Off-line i8051  (53/184/97)
Kazdopadne pilnym studiem ... :-)
04. 01. 2018 v 07:44Off-line Vlado2  (61/180/80)
Problém je v tom, že ve škole používané učebnice tě naučí pouze základy jazyka, doplněné kvantem v praxi nepříliš použitelné gramatiky. "Mluvit" tě běžná škola nenaučí. Výsledkem je, že sice jakžtakž chápeš základní smysl psaného textu, ale komunikace s "živým" člověkem silně vázne. Sežeň si někoho, s kým budeš moci hovořit.
Ale abych tě uklidnil; jsem denně ve styku s turisty z celého světa a drtivá většina z nich je na tom stejně jako ty.
04. 01. 2018 v 08:39Off-line Filousek  (28/183/65)
Já když jsem se naučil základní gramatiku a slovní zásobu začal jsem koukat na seriály a filmy s anglickými titulky, které jsem si překládal. Angličtina se mi zlepšila snad 10x.
04. 01. 2018 v 10:00Off-line Betonica  (39/191/93)
Ja jsem se kdysi ucil zaklady ve skole, kterou kdyz jsem dokoncil, neumel jsem v praxi nic. Prave ale ty zaklady mi pomohly rozmluvit se. Takze doporucuju nadrtit se gramatiku. Na tom neni nic k pochopeni, to je potreba se nasprtat. Zacni u jednoduchych casu p***omny prosty, minuly prosty a budouci prosty (dost se hodi p***omny prubehovy a predp***omny prosty). K casum budes potrebovat nepravidelna slovesa (tech staci nekolik desitek, neni potreba umet vsechna). Dost se hodi stupnovani pridavnych jmen a predlozky (i predlozkovy vazby). K tomu odpovidajici slovni zasobu, tu se opet nadrt. Takovej ten vseobecnej zaklad. Existuji na to konverzacni ucebnice, online kurzy...

No a soubezne s tim je dobre se anglictinou doslova nechat obtect. Ze vsech stran ji videt, slyset, zazivat. Brzo se tak dostanes do bodu, kdy budes v anglictine premyslet a tim odpadne tzv. czenglish, tedy krizenec cestiny a anglictiny. Koukej na youtube na videa nebo show (super je Ellen Show), sleduj filmy zasadne s titulky nebo idealne bez nich, cti bilingvalni knizky, tj. na leve strane original, na prave cesky preklad. Dobry je, jak jsi zminil, psat si s nekym, idealne s rodilym mluvcim. Lepsi je s nim mluvit. Existuji taky skupiny na FB, v Brne a v Ostrave se jmenuji English Coffee nebo tak nejak, odkazy pripadne najdu.

Hlavne ale, a to predevsim, se neboj mluvit. S tim meli moji studenti vzdycky problem, mluvit. Bali se, ze udelaji chybu, ze se jim nekdo bude smat. Je to presne obracene. Kazdy anglicky hovorici oceni i velmi spatnou uroven projevu. Navic, az vycestujes, budes se potrebovat domluvit. Rukama nohama, ale domluvit.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload