Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Je zveřejňování soukromé korespondence trestné?

07. 03. 2018 v 09:20Off-line Anonym
Dobrý den chtěl bych se zeptat. co se týče psaní korespodence na socitálních sitích když někdo si s někým píše a přeposlal by dejme tomu snímek toho co si psal s tím druhým človekem jiným lidem jedná se o trestní čin? a může tento člověk dostat k soudi pořípadě do věznice nebo ne? děkují za vysvětlení hezký zbytek dne
07. 03. 2018 v 09:25Off-line LukyOK  (21/178/60)
No já bych řekl že ne :D to by pak seděla pulka dnešních holek :D
07. 03. 2018 v 09:50Off-line tropikboy  (37/178/72)
O trestný čin nejde. Za určitých okolností (např. zveřejnění soukromé konverzace na intimní téma) by se mohlo jednat o zásah do práva na ochranu osobnosti, ale to je otázka občanskoprávní, nikoli trestní (v úvahu by pak připadala žaloba na náhradu nemajetkové újmy). Bez toho, aniž bych znal přesný obsah konverzace, nejsem schopen říct, zda jde o protiprávní jednání.
07. 03. 2018 v 10:03Off-line Anonym
Tropikboy: ta dotyčná osoba neposílá erotické fotky ale jen fotky toho jak si s někým píše aby ukázal druhým lidem co a jak a ti druzí lidé se tomu co to posíla ty fotky těch textu snažilu mu poradit co s takovým člověkem má dělat nebo že není ani snad možné že takový člověk existuje..
07. 03. 2018 v 10:06Off-line tropikboy  (37/178/72)
Nezlob se ale tomu co píšeš nerozumím
07. 03. 2018 v 10:13Off-line Anonym
Zkusím to napsat znovu a jinak.

dám příklad kluk má jméno A a druhý kluk na jméno B

- Kluk A si píše s klukem B
- Kluk B něco napíše klukovi A co není na úrovní chápání člověka
- Kluk A jak dostane tuto zprávu / zprávy udělá sreenshot
- Kluk A to pošle svým kamarádům ať už na FB, další seznamky, badoo, whatsapp a další.
- Kluk B vyhrožuje na seznamce že není normální že posílá cizí korespodence jiným lidem a že je to trestné.
- Kluk A neposílá erotické, imtimní fotky klukům ale pouze fotky toho co si kluk A a B spolu píšou.

Dává to smysl?
07. 03. 2018 v 10:40Off-line tropikboy  (37/178/72)
Smysl to konečně dává. Nepsal jsem nic o intimních fotkách, ale o intimních záležitostech (nemusí jít o sexuální obsah). Jinými slovy, pokud B píše jako d***l ("něco co není na úrovni chápání člověka") a A to pak posílá dalším lidem, aby posoudili, zda B je normální, či jen aby se zasmáli, nejde o trestný čin.

Složitější je to s otázkou odpovědnosti v občanskoprávní rovině. Ochranu osobnosti zase moc nedělám, ale zkusím napsat svůj názor. Obecně platí, že každý má právo na ochranu soukromí. Na druhou stranu B si dobrovolně píše s A a musí počítat s tím, že např. některé informace může sdělit jiné osobě. Záleží na dalších okolnostech, zejména co bylo předmětem komunikace (nakolik soukromá), kolik toho bylo (několik zpráv nebo pět stránek), kolika lidem to poslal, zda tito lidé znají B. Také záleží na tom, zda se A rozhodl komunikaci zveřejnit až následně, nebo zda si naopak psal s B proto, aby to pak poslal dalším 20 lidem a zesměšnil B. Zkopírování pěti zpráv, kde není nic vyloženě soukromého, podle mne nemůže odpovědnost založit. Domnívám se, že zveřejnění by neoprávněné bylo (ale zase záleží na okolnostech). Obecně to říct nedokážu, pokud neznám konkrétní případ.
07. 03. 2018 v 10:43Off-line pauxi  (49/178/79)
Tak si dávej pozor na to, co kde komu píšeš a nemusí tě pak trápit občanskoprávní důsledky jednání druhých
07. 03. 2018 v 11:24Off-line Anonym
St63V: on mě na seznamce napsal něco já to pošlu sem:

Citují jeho slova: "jsi neskutečný ubožák. z jiných profilů jsem ti psal takovým stylem, abys poznal, že jsem to já. ty si fakt myslíš, že jsi mne "ODHALIL" ? bože, ty jsi tak pitomý, že to se nedá... :D uvědom si jednu věc: rozesílat cizím lidem diskrétní konverzaci s jinou osobou je trestný čin. divím se, že tě doteď někdo neudal. až to někdo udělá, policie tu najde hromadu tvých přeposlaných konverzací, a máš po p***li.. tebe platné zákony evidentně netlačí. u soudu to ale budeš těžko vysvětlovat. zákony musí dodržovat každý občan republiky!"

tropikbo:
Kluk B píše jako d***l to je pravda že on si myslí kluk B že když má matu***u a určitý věk, jezdí v MHD, bydlí ze svým ex přitelém ale nic spolu nemají sexuálně jen zbydlí spolu, kluk B si stěžuje když si psal s klukem A jaký je kluk B chudák s tím že jeho nikdo nechce, že má určitý věk, že má lupénku, že se s ním nikdo nebaví s nikým se nestýká.

Vlastně stručně řečeno že do kluka A byl rychlé zamilovaný do něj a vidí jen pouze na klukovi A samé chyby než aby se podíval na sebe, jen kluka A k***izuje a ponižuje že je psychický nemocný a že by měl léčit
Zatím co klukovi A záviděl to, že si kluk A píše s každým na webu že se občas s někým sejde na pokec procházku.

Kluk A to posílal všem z důvodu aby se snažily pochopit i toho kluka B zda tohle je normální chování či ne co mu píše kluk B. Většina kamarádu od kluka A mu napsalo: že se na něj má vykašlat že je to nějaký machýrek, zoufalec s určitým věkem a vejtaha co se rád vytahuje že on je pán dokonalý.
07. 03. 2018 v 11:47Off-line pauxi  (49/178/79)
Kluku A , možná by ti vážně neuškodilo začít trochu přemýšlet , neboj se toho , není to bolestivé
07. 03. 2018 v 13:06Off-line pear  (103/-/-)
Chápu důvod dotazu a samo o sobě je toto téma zajímavé (to, jestli je sdílení konverzace trestné), ale dál jsou to kraviny. Zkrátka to neřeš. Jsou na světě horší a důležitější věci než řešit tyhle a jim podobné věci.
07. 03. 2018 v 13:24Off-line colombo  (103/192/90)
To jsou zase starosti...
07. 03. 2018 v 13:24On-line igy  (38/173/81)
V čem se liší, jestli někomu *řekneš*, o čem se bavíte, jestli mu to *osobně ukážeš* na počítači nebo jestli mu to *vzdáleně ukážeš* jako fotku? Myslím, že v ničem.

A je trestné někomu říct, o čem jste se bavili s někým jiným? Určitě ne.
Je to žalovatelné? Ano, ale bylo by to obtížné a drahé, takže do toho nikdo nepůjde.

Jinak jakmile vám někdo řekne, že je něco trestné, tak se ho zeptejte na paragraf. Ono koluje hodně mýtů o tom, co je vlastně jak trestné. Ovšem problém je, že některým mýtům podléhají i sami policisté a můžou vám způsobit nějaké nepříjemnosti, než se to vysvětlí.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 03. 2018 v 14:56Off-line poklad  (29/177/69)
"...z jiných profilů jsem ti psal takovým stylem, abys poznal, že jsem to já....."

A on vědomě porušuje podmínky použití dané seznamky. Nahlásil bych všechny ty profily a nechal je smazat... A kdyby dál zakládal fejky, nakonec by dostal IP ban...
07. 03. 2018 v 15:00Off-line colombo  (103/192/90)
Poklade, IP adresa se dá obejít, to snad víš :-)
07. 03. 2018 v 17:41Off-line gin  (63/184/120)
Kdo to nezná. Já to obcházím na www.doktorka.cz už přes půl roku.
07. 03. 2018 v 18:09Off-line Anonym
Poklad: ten klud B je tupý že ani neví na co slouží Wifi router že sám se mě ptal co a jak dělat na pc
07. 03. 2018 v 18:16Off-line i8051  (53/184/97)
A na co slouzi wifi router? :-)
07. 03. 2018 v 18:23Off-line Anonym
I8051: řeknu ti to takhle psaly jsme si on a já cca možná 14 dní po druhém týdnu jsme se viděli s tím že mě chce poznat. jakmile dojel tak se udájně do mě zamiloval to mě tvrdil sám. Na seznamce jsme si psaly asi před 14 dny jak tu byl naposledy že mě strašně moc miluje ale ve skutečností mě to neřekl ani do oči jen prostě uměl napsat když jsem mu to řekl tak mě řekni co jsi mě napsal tak se na mě jen blbě díval a ze slovy: já jsem ti toho tolik napsal že ani sám nevím co to bylo tak jsem mu řekl napsal jsi že mě miluješ a jak jsem mu to řekl tak se na mě jen blbě díval.

Taky že si dělám co chci on všechno bral vážně že když jsme se viděli tak si na seznamce dal status místo: Mám volný vztah na "mám vážný vztah" a upravil si profil že už má kluka a že nic jiného nehledá ale škoda slov.
07. 03. 2018 v 18:25Off-line Anonym
I8051 : když jsem ho ptal zda doma má wifi router že on ho nemá, že ani neví na co to je, že má jen kabl na internet že on wifi nepotřebuje taky na co. Wifi router je na to aby člověk nemusel mít kablík zapojený v pc ale v routeru a chytal tak wifi signál i na telefonu. většinou bývam na pc ale ráno se vždycky dívam přes telefon na stránky :)
07. 03. 2018 v 19:30Off-line i8051  (53/184/97)
Na to, abys nemusel mit kabel do poce ale vazne nepotrebujes wifi router, staci ti pristupovej bod, routovat muzes o uroven vejs nebo to udela tvuj ISP :-)
09. 03. 2018 v 18:38Off-line Betonica  (39/191/93)
Obecne plati listovni tajemstvi. Na druhou stranu ale, pokud pises prijemci neco, co lze zneuzit, musis pocitat s tim, ze se to muze stat. Jako svepravna osoba jiste vis, s kym si pises a jaky ton a obsah sdeleni zvolit.

Protoze pracuju roky v IT a jsem ve vecech bezpecnosti vic nez opatrnej, radim nasledujici. Nikomu nikam nikdy nepis nic, co bys nechtel, aby bylo verejne v novinach. Plati to pro veskerou komunikaci. U te elektronicke hrozi riziko prolomeni komunikace o neco vic, protoze probiha pres daleko vic bezpecnostne rizikovych uzlu. Zatimco dopis muze maximalne otev*** postak nebo sousek nebo jina osoba, ktera se s nim cestou setka, online komunikaci muze prolomit kdokoli, kdo je online, bude-li chtit a vedet jak.

Tedy: Duverne informace radeji osobne, beze svedku. Zadne intimni fotky nebo informace. Ostatni dobre vazit a prijemce peclive vybirat.

Paragraf na prolomeni listovniho tajemstvi (vztajuje se i na elektronickou komunikaci) existuje. V praxi se ale moc neuplatnuje, protoze poskozeny je zpravidla v dukazni nouzi, neb prokazat umysl je temer nemozne. Proto plati zasada prvotni opatrnosti.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload