Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Opatření proti bílým původním obyvatelům Evropy

17. 04. 2018 v 19:52Off-line Anonym
Ty děláš Junckerovi rimming?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
17. 04. 2018 v 19:54Off-line Anonym
Jirka Novák
mě ta eu nepřestává udivovat, po evropě se potulují stovky tisíc lidí bez jakékoliv identity a eu řeší lidi, o kterých mají státy v evidencích prakticky všechno. tak tam budou mít navíc ještě otisky.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 04. 2018 v 19:55Off-line Anonym
Jiří Krejča
Kde jsou ty časy, kdy se otisky prstů braly jen kriminálníkům....
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 04. 2018 v 19:55Off-line Anonym
Jan Macháč
Junckerovi by už měl někdo konečně dát na tvář pořádnej otisk celé dlaně .....
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 04. 2018 v 19:56Off-line Anonym
Tomáš Zeman
Aha, takže 26 letý Bubba se dostal do EU bez odkladů, dostal identitu 13 letého chlapce ze Syrie, pobírá dávky v 8 německých městech na 8 různách jmen, v Itálii byl několikrát zatčen za dealování drog (není důvod pro vyhoštění) pak někoho zastřelí svým nelegálním AKM.

Ale bacha, původní obyvatel Evropy bude odzbrojen, budou mu zvýšeny daně, zakáží mu jezdit jeho předaněným autem, bude moci být sledován a odposloucháván bez soudního příkazu, může být zatčen a uvězněn za sebemírnější k***iku čehokoliv na fb, a navrch mu ještě vezmeme otisky prstů a zítra možná i vzorek DNA.

Jsem jediný, kdo si myslí, že začíná nová a dokonalejší totalita v Evropě?
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
17. 04. 2018 v 19:56Off-line Anonym
Vladimír Vítek
V době, kdy do EU proudily statisíce vetřelců na pozvání jedné neMutti, jsem přiletěl do Evropy a na letišti prošel TŘEMI kontrolami!!! A teď tady je minimálně v Německu sto tisíc postracenych plaváčků, ale lustrovat budou opět domácího pracujícího bílého muže a ženu.
17. 04. 2018 v 19:57Off-line Anonym
Karel Adamus
....jo a bude to platit pouze pro lidí v Evropě? Německo pustilo do své země 1300000 lidí bez občanských průkazu,či jakýchkoliv dokladu. Nikdo je tyto nelegální imigranty nedovede identifikovat,,,,,pro nás to bude co? Buzerace
17. 04. 2018 v 19:57Off-line Anonym
Jaroslav Burda
Neuvěřitelný je denní realita v unii. Na jednu stranu pouštíme do EU tisíce teroristů z IS, Nusry a Kaidy bez jakéhokoliv dokladu plus milion dalších existencí a na druhou budem buzerovat dědy a babíčky, co na tenhle mejdan vydělali
17. 04. 2018 v 19:57Off-line Anonym
Jindřich Škopek
k čemu na občankách otisky prstů pro Evropany, když přes hranice mohou volně lidi bez dokladů, s falešnou minulostí a není možné je ani vyhostit ?
17. 04. 2018 v 19:58Off-line Anonym
Petr Novotny
"Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost."

Benjamin Franklin
17. 04. 2018 v 19:58Off-line Anonym
Jakub Jemelka
Aha takže kde jaký Ahmed co vypadá na 40 řekne ,že je mu 15 a nic se neděje.

To ,že záhadně strati doklady taky s nic neděje a když mu chtějí vzít otisky hned se vynoří halda ziskovek a jen řve.

Tohle přesně předpovídal Orwel.
17. 04. 2018 v 19:58Off-line Anonym
Milan Lukeš
Místo toho, aby se EU starala o své hranice a vynucovala právo a svá vlastní pravidla (např. Dublin), hodlá místo toho zkomplikovat život vlastním lidem a usnadnit "velkého bratra". Díky nerozhodnosti hlavounů v čele s Merkel je dnes v EU několik desítek tisíc neregistrovaných muslimských radikálů, kteří jako ve Švédsku chodí po ulicích s granáty a noži (a budou asi v nejbližší době chodit i v jiných zemích) a otisky prstů na občankách jsou jim ukradené. Mám v poslední době často pocit, že pro evropskou věrchušku není Orwellův román 1984 hrůzná vize, nýbrž manuál.
17. 04. 2018 v 19:59Off-line Anonym
Petr Koucký
Zbytečný mezikrok. Začněte rovnou čipovat. Stejně nás to do pár let nemine. V rámci konání dobra, pochopitelně.
17. 04. 2018 v 19:59Off-line Anonym
Tomáš Jůn
Fašisti si o tomhle všem mohli nechat jen zdát.
17. 04. 2018 v 20:00Off-line Anonym
Alena Fialová
Já naštěstí otisky prstů kvůli autoimunitní chorobě nemám. Můžu jim odevzdat vzorek stolice
17. 04. 2018 v 20:01Off-line Anonym
Souhlasíte s tím, aby na občanském průkazu byly otisky prstů?
Ano 269
Ne 1226
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 04. 2018 v 20:02Off-line Anonym
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 04. 2018 v 20:04Off-line gin  (63/184/120)
Kterých prstů? Já na levé ruce už přes půl roku prsty nemám.
17. 04. 2018 v 20:10Off-line BussterX  (103/130/150)
To je zas ten kikot česnek co mu zrušili profil ne :D admini vy tlustá prasata zrušte konečně možnost zakládat anonymní debaty aby nikdo nemoh někoho urážet anonymně, dík
17. 04. 2018 v 20:11Off-line i8051  (53/184/97)
Treba to pise redakce .. :-)
17. 04. 2018 v 20:15Off-line BussterX  (103/130/150)
Je to česnek, akrylátovo bezvaječné dvojče :D ale jinak má ten pacient pravdu, původní obyvatele evropy kteří tady ten blahobyt vybudovali jejich současní EU-mocipáni akorát buzerujou a importujou sem bez kontroly cizorodý rizikový prvek v podobě islámské populační časované bomby... bohužel se tohoto tématu chápou náckové a pacienti psychiatrických léčeben a normální politický strany řeší p**oviny
17. 04. 2018 v 20:59Off-line Vsoku  (33/188/70)
A co jako??? Vláda bude zjištovat jaký knížky si půjčuju..co dál? budou zkoumat na jaký chodím opery??? pokud znáte seriál Black Mirror, upřímně se těším až budeme mít všichni Zrno
17. 04. 2018 v 22:40Off-line Titan24  (30/168/56)
Já myslím, že je to dobrý nápad a jedna z cest jak zabránit padělání občanek teroristy. Holt za bezpečnost se platí...sice ne penězi, ale platí...
17. 04. 2018 v 23:21Off-line pepin.o  (37/-/-)
Titan 24: :D what? :D už toho Káju Maříka nehul prosímtě :DDD "Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety." Benjamin Franklin
18. 04. 2018 v 02:06Off-line esthetique  (41/-/-)
No už když mi někdo předhodí idnes jako "věrohodný zdroj informací" tak mě to okamžitě přestane zajímat a pomyslím si něco o primitivech co volí Babise nebo Nackamuru....
takže tak
18. 04. 2018 v 02:18Off-line BussterX  (103/130/150)
Je idnes méně věrohodný zdroj než nahatý pán s penisem v profilu na gayseznamce? :D
18. 04. 2018 v 08:50Off-line pauxi  (49/178/79)
Tamáši musíme, aby ta bílá uplně pod tou tmavou nezanikla, na bílé prádlo si taky musíš koupit kvalitnější prášek , aby zůstalo bílé
18. 04. 2018 v 09:34Off-line pauxi  (49/178/79)
Ale je pravdou že pojem ,, bílá,, se postupně vytrácí. Kolikrát , když tu čtu profily , tak se až divím , kolik odstínů a podras ta bílá vlastně může mít , je tedy si položit otázku , jestli každý , kdo si vyplnuje kolonku etnikum, vůbec barvy zná , nebo jestli bílá je ještě vůbec bílou. Podotýkám že nejsem v žádném případě rasista
18. 04. 2018 v 10:08Off-line pauxi  (49/178/79)
No já neměl na mysli , co si kdo vybere . Já měl na mysli , že některá bílá , už na první pohled není zas až tak zářivě bílá, ale je předkládána jako bílá. zvykly jsme si na klamání spotřebitele uplně všude
18. 04. 2018 v 10:09Off-line yperit  (91/186/68)
Stanem se. cizinci ve vlastní zemi. Moji rodině se už to stalo. Žijem tu v Ostravě přes 500let, a vždycky jsme si jako Němci brali do manželských svazků jenom Němce. Za války se babka spustila s Polákem, když manžel bojoval na frontě, tak šla na převýchovu do Osvětimi. To byl taky důvod, proč jsme tu mohli po válce zůstat. Můj otec už byl český prajz, a mí bráchové si vzali cigánky. Dneska z celé velmi početné komunity německých obyvatel Ostravy zůstalo jen několik málo důchodců. Zmizel jazyk, zvyky, normy chování, všechno. Když vidím staré fotky Ostravy, mojí dědové žili v naprosto jiném světě, než co žijem teď.
18. 04. 2018 v 10:30Off-line yperit  (91/186/68)
Jasně že je. Z multikulturní Ostravy( Židovská čtvrť, Poláci, Němci, Rusíni) se stalo město, kde jsou jenom bílí z celé republiky a cigáni ze Slovenska. A ve městě, kde žily staletí různé národnosti vedle sebe, aniž by se zničily, najednou je rasismus velký problém. Ty v tom problém nevidíš, já ano. Jsem tu doma.
18. 04. 2018 v 11:11Off-line pauxi  (49/178/79)
Mě zas vadí a ne jen na své zemi , ale na celé Evropě, že za chvíli s my opravdu čistě bílý za svou barvu budeme muset stydět , nebo to tajit. Na fejsu byla nedávno reportáž , v Německu byla napadena holčička ve škole muslimkami a učitelka řekla rodičům , že by ji ten čádor mohly koupit a ona by jim nemusela říkat že je němka
18. 04. 2018 v 11:13Off-line pauxi  (49/178/79)
Paulw, a jak by pak měli dokazovat, že mají navrch , než věčnou kriminalitou ?
18. 04. 2018 v 11:30Off-line pauxi  (49/178/79)
Tomášku , až budeš velký , tak si všechny barevný můžeš vzít k sobě domů a ze všech sil jim pomáhat , aby táta viděl, jak moc neměl pravdu
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 04. 2018 v 12:09Off-line yperit  (91/186/68)
Asie: Číňani během své existence vyhladili tuším 22 národů, po kterých zůstala jenom jména v dějepisu. Tak samo Čingischánovo tažení nese jasné známky genocidy. Jižní Amerika: Inkové vyvraždili Chimuánce, jenom proto, že uctívali měsíc, Aztékové zase ve Střední Americe vyhladili Zapotéky a Mixtéky, Afrika: středověcí panovníci v Timbuktu měli v oblibě bílé otroky-to vše před příchodem B***ů. Rasimus není vynález bílého muže.Objevil se na všech kontimentech. I já jsem se s ním setkal. Od svých příbuzných. To je taky důvod, proč se nestýkáme a stýkat nebudeme.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 04. 2018 v 12:10Off-line pauxi  (49/178/79)
Slušný člověk, když přijde bez pozvání někam na návštěvu , tak ví, kdy má odejít. Těžko bych otevřel dveře, kdyby jsem už z dálky viděl kufry a volal , budu u Vás bydlet napořád
18. 04. 2018 v 15:01Off-line Betonica  (39/191/93)
Jenom dalsi z rady cest, jak zmensit osobni svobodu cloveka. Doufam, ze se nedoziju doby, kdy bude o novorozencu povinne cipovani. EU, a nejen ona, ma a muze pouzivat jine metody k overeni identity. Neni potreba takto citlive udaje shromazdovat centralne a resit pak, jak moc a zda jsou zabezpecene.
18. 04. 2018 v 16:50Off-line pauxi  (49/178/79)
Lecrame , lidem nejde o omezení , jako třeba o princip . Ty dáš otisky , DNA , já nevím co ještě a halda běženců doma spálili všechny doklady , tady se vydávají i za nezletilé , rozdíl 15 let není výjimkou , to je tak trochu výsměch do očí nam všem. Bez dokladu do Evropy neměl být nikdo nikdy vpuštěn. Jestli mi doma bouchne bomba , doklady mi shoří , kde jinde než mé zemi , kde si totožnost mohou ověřit mi vystaví nové . 98 procent lidí bez dokladů má důvod je nemít
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 04. 2018 v 16:54Off-line Betonica  (39/191/93)
Esteve: Jak prosimte obejdes ctecku otisku prstu? A kde je vseobecna znamost? Ja totiz v tomhle delam a nevim, ze by sel otisk prstu jen tak obejit. Pokud neni zneuzity samotny prst uzivatele, nebo jeho otisk nekde na sklenici nebo jinde, pak ctecka sama o sobe je pomerne slusne spolehlive zarizeni.

NESIR BLUDY! A nez neco napises, nech si to dvakrat projit bahnem v hlave!
18. 04. 2018 v 16:58Off-line pauxi  (49/178/79)
Nesouvisí ? Už před 20 lety jsem slýchával , že bude mít jednou čipy atd. tenkrát to nikomu nevadilo, lepší identifikace nic víc, dnes mi vadí , že já mam být důkladně označen a někdo jiný je ten, co jim nadiktoval
18. 04. 2018 v 17:03Off-line Betonica  (39/191/93)
Pauxi: Souhlasim. Pred 200 lety nikoho ani nenapadlo mit rodne cislo nebo adresu v dokladech. Vlastne ani nebyly poradne doklady, protoze k nicemu nebyly potreba. Dnes mame online databaze lidi a datech o nich, biometricky udaje primo v obcance a v centralnim registru obyvatel, k tomu dalsi tunu jinych registru (ridicaku, vozidel, podnikatelu, nemovitosti...). Vsechno to ma pod palcem stat, kterej nastesti zatim je d***lni a neumi jednotlivy databaze propojit. Je ale jen otazkou casu, nez se to nauci a bude tak moci vsechna data v realnem case porovnavat. K nim prihodi data z vsudep***omnych kamer, silnicich a dalnicnich mereni, zdravotni zaznamy a dalsi. Jak to skonci? Clovek bude bud totalne podrobnej svym datum, ktery se nekde budou kupit, nebo bude zit dvoji zivot tak, aby jednou pro urady byl tim, kym byt ma, a podruhe bude v exilu tim, kym byt chce. Presne jako v 1984.
18. 04. 2018 v 17:07Off-line Betonica  (39/191/93)
Imigranti s tim nemaji nic spolecnyho. Ti proste prisli za lepsim, ostatne jako Cesi sli za lepsim nekolikrat v minulosti. Na tom neni nic divnyho, kazdej se chce mit dobre.
18. 04. 2018 v 17:12Off-line Betonica  (39/191/93)
Mne cela ta debata kolem migrace prijde znacne zvelicena. Tohle se delo tolikrat, ze uz to tezko kdo spocita. Neni bez zajimavosti, ze treba Cesi taky nejsou puvodni obyvatele, ale prisli sem nekdy v 5. ci 6. stoleti v dobe stehovani narodu. Vi dnes nekdo, co nasi predci udelali tem lidem, kteri tu tehdy zili? Chce mi snad nekdo rict, ze prichod verozvestu Cyrila a Metoda a jejich krestanstvi byla prochazka ruzovym sadem pro ty, co v Jezise neverili?

A co treba rise zvirat. Migrace ptaku, migrace selem za lepsim te***oriem, prezvykavcu za zelenejsi pastvinou... Clovek zapomina, ze je stale dilem zvire, ze v sobe ma pudy mit se lip, snadneji si obstarat zivobyti. A pokud je navic ohrozen podminkama na zivote, je naprosto logicky, ze jde jinam. Zrovna tak jako ty selmy, ktery jsou proste tam, kde maj dost antilop a zeber k veceri. To jen my lidi se vsim delame cavyky a myslime si, ze jsme king of everything. Hovno...
18. 04. 2018 v 17:14Off-line pauxi  (49/178/79)
Aha Betonico, to jsem netušil, že čeští emigranti , když někde byly vlastně jen jako hosté a rozhodovalo se o jejich osudu znásilnovali, přepadali a okrádali veřejně lidi , odnášeli si zboží z obchodů bez placení , demolovali města........, nelze generalizovat , ale tak už je prostě lidi chápou
18. 04. 2018 v 17:16Off-line Betonica  (39/191/93)
Pauxi: Vazne? A byls v 90. letech v marketu v Rakousku? Ne, tak vez, ze na dverich byvaly bezne napisy: Cesi, dekujeme, ze zde nekradete. A v USA? Mam tam kamarady, jejichz rodice pamatuji vlnu emigrantu za sociku. Nic hezkyho o nich neslysim. Nedelej si iluze, ze jeden narod je horsi nez jinej. Lidi jsou totiz vsichni stejni a lisi se jen drobnostmi.
18. 04. 2018 v 17:18Off-line pauxi  (49/178/79)
Pokud se tedy budeme cítit ohroženi na životě , máme se tedy Betonico zbalit a táhnout jinam , už tomu rozumím, dik že si mi to vysvětlil
18. 04. 2018 v 17:22Off-line Betonica  (39/191/93)
Ano, presne tak to je. Pokud se mi neco nelibi a nemuzu s tim nic delat, tak jdu tam, kde se mi libi vic. Na takove reseni je ovsem potreba mit odvahu vetsi nez na plkani a stezovani si na webu. A to malokdo ma.
18. 04. 2018 v 17:24Off-line Betonica  (39/191/93)
Esteve. Ty jsi opet nepochopil, ze ctecka je jedna vec a system, ktery ji pouziva je vec druha. To, ze nekdo necha v systemu diru, ktera pak jde zneuzit, stale neznamena, ze je ctecka spatna. V tom videu konkretne Honor (Huawei) umoznoval maznout telefon bez autorizace majitele. Dal uz to byla hracka. Opet sis spletl pricinu a dusledek. Hlavne ale, ze se stale hadas...
18. 04. 2018 v 17:27Off-line pauxi  (49/178/79)
To mi stačí ty si marnej, ještě že konečně vim, že vlastně máme táhnout my
18. 04. 2018 v 17:33Off-line pauxi  (49/178/79)
Tomášku , můj 10 letý syn má z poklidné školní školičky přejít do 5 třídy do sice nově vybudované , ale po střechu plné čmoudů. Už tet se pomalu může rozloučit s mobilem, kapesným , lepšíma věcma , stejně mu vše ukradnou a já jsem marnej, že se beru za práva normálních bílých lidí , vy jste teda případi sami pro sebe
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 04. 2018 v 17:33Off-line Betonica  (39/191/93)
Pauxi: Predstav si to takhle. Vyrobce vyrobi auto a k nemu da sadu doporuceni, jak ho pouzivat (stejne jako nekdo vyrobi ctecku a k ni prida navod). Tu auto vezme nekdo, kdo do neho namontuje dily, ktery nejsou v souladu s doporucenim vyrobce. Tohle upraveny auto (analogie se cteckou v telefonu vyrobce, nez kterej vyrobil ctecku) pak koupi spotrebitel. A brzo se ukaze, ze auto je nespolehlive. Kdo za to bude moct? Vyrobce auta nebo ten, kdo ho upravil? To je prece jasny. Pokud selhava auto samotne, posral to vyrobce auta. Pokud ale auto selhava proto, ze dil namontovany dodatecne je na hovno, tak vyrobce auta je v tom nevinne. Uz to chapes?

Kdyz si proste nechas vytunit svyho p***ata a na dalnici ti odleti spojler i s pulkou auta, tak automobilka za to nemuze. Muze za to k****n, co ti na auto dal ten spojler...
18. 04. 2018 v 17:40Off-line pauxi  (49/178/79)
A taky o ní Tomášku budou psát v novinách a možná bude i v televizi , jako když se narodí tele se 2 hlavama
18. 04. 2018 v 17:57Off-line Anonym
Tak tento magor předběhl v regulaci a zákazech už i EU
https://www.novinky.cz/…kratasy.html
18. 04. 2018 v 18:03Off-line Anonym
Týká se to velmi. Regulace, buzerace vlastních obyvatel. Pokud po tom toužíš a nestačí ti tyto aktivity od Bruselu, můžeš si užít ještě více v Turkmenistánu, Někde jsi psal, že ti to nevadí. Možná to máš i rád...
18. 04. 2018 v 18:14Off-line Betonica  (39/191/93)
Esteve: twl, ty ses jak magor. Ale oka, zminoval ses o tom, ze v tom delam, tak at ti napisu, jak to je.

Je to tak, ze kazdy bezpecnostni riziko (secu***y risk) se posuzuje zvlast. Bud proaktivne v ramci testovani, nebo reaktivne v ramci operations. Obvykle se na takovej pripad (a na mrak jinych) otevre tiket (v pripade proaktivniho testovani je to problem tiket, reaktivne je to pak incident tiket). Tiket se resi nejdriv tak, aby se zamezilo dalsimu bezpecnostnimu ohrozeni (hleda se jakykoli zpusob, kterym se zastavi incident, tzv. workaround). Jakmile se tohle podari, pokracuje se s tzv. RCA (root cause analyses), v ramci ktereho se hleda pricina. V pripade ctecky otisku, ktera byla prolomena, se zjisti, ze vyrobce ctecky (tech je vic), je v tom nevinne, a ze situace vznikla vinou vyrobce androidu (Google) nebo telefonu (v tomto pripade Honor/Huawei). Takto nalezene RCA pak dava moznost provest tzv. change, tj. zasah do systemu tak, aby zjistena zranitelnost byla odstanena a incident se neopakoval (problem solving se tomu rika).

Jinymi slovy. Huawei nebo Google budou muset vymyslet zpusob, jakym znemoznit hard reset telefonu bez autorizace jeho majitele. Coz samo o sobe vidim problematicky, protoze uzivatele jsou d***lni a casto zapominaji hesla a kody. Proto jim jdou vyrobci vstric a umoznuji hard reset svych pristroju. Pri nich se kompletne vymaze telefon do tovarniho nastaveni, tedy se smaze i nastaveni otisku prstu. Ctecka tedy po hard resetu nema ulozeny predesly otisk a chova se, jakoby nikdy zadny ulozeny nemela. Tedy, umozni autentifikaci novyho uzivatele, klidne zlodeje nebo utocnika. Dulezite ale je rict, kde vznikla chyba, incident. A ten vznikl primarne na strane vyvojare systemu (at uz jadra od Google nebo nastavby od Huawei).

Tak. Ted jsem ti odhalil casti metodiky ITIL, ktera se bezne pouziva v ramci IT delivery. Pokud te to zajima vic, na webu ji najdes celou, muzes si z ni udelat i certifikaci.

P.S. Uplne stejne se resi treba secu***y riziko Intel procesoru (Meltdown), ktery Intel ted aktualne potlacuje vlnou aktualizaci firmware svych procesoru. Budiz ujisten, ze vim presne, jak to Intel dela, protoze v praci se starame o tisice serveru s procesorem Intel a patchujeme je tak, aby servery byly vice v bezpeci.

Souhlasim ale, ze zadne zabezpeceni neni neprolomitelne. Samsung konkretne ma problem s overenim obliceje, protoze overuje jen ve 2D, tj. ano i fotka postaci. To ale opet neni chyba kamery nebo jineho hardware, ktery snima oblicej. Chyba je v softwaru, ktery overuje.

P.S. Nacti si taky neco o domacich routerech a jejich zabezpeceni. Pokud ti treba muzu poradit, zmen si default IP na jinou nez 192.168.0.1 (nebo 192.168.1.1), zmen si samozrejme username a heslo k routeru (obvykle byva admin/admin, nebo tak neco). Proc? Protoze se masivne siri malickej software, kterej nedela nic jinyho, nez ze se zkousi dostat do routeru prave skrze default IP a username/heslo. A jakmile se mu to podari (a dari se casto), ziska kontrolu nad celou domaci siti. Obvykle neni ucelem utocnika nicit, ale pouzit cast vypocetni sily uzivatele k tezeni kryptomen. I na tohle existuje RCA (mrkni na web, urcite najdes).
18. 04. 2018 v 18:46Off-line Betonica  (39/191/93)
Tak nevim, od koho mas internet, ale router obvykle patri uzivateli. Asi si to pletes s modemem, kterej patri poskytovateli (a to jeste ne vzdy). Jo a nechavat neco na nekom, obzvlaste na firme, kterou zajima jen to, ze platis vcas, je postoj hodny hlupaka. Pokud ale mas modem a router v jednom (UPC to tak ma), nic ti nebrani poridit si za par stovek router svuj, ten pripojit za modem a nastavit ho tak, jak jsem ti napsal. Jakmile ti totiz nekdo pronikne do vnitrni site, budes tezko uplatnovat nejakej narok na obnovu dat nebo jinou skodu po poskytovateli pripojeni. Ten totiz ruci za linku jen k modemu, dal uz je to v rezii uzivatele, tedy tebe. Klidne se podivej do vseobecnych smluvnich podminek sveho poskytovatele, tam to najdes nekde v sekci prava a povinnosti smluvnich stran.
18. 04. 2018 v 18:54Off-line Betonica  (39/191/93)
Ted treba koukam do tech VOP od UPC, konkretne bod 4.8.1. V nem se pise, ze UPC muze omezit sluzby v pripade, kdy uzivatel svym chovanim zpusobuje ohrozeni bezpecnosti a integ***y sluzeb provozovatele, nebo pokud UPC zjisti ohrozeni site ci jeji zranitelnost. V finale tak muze UPC uzivatele odpojit, pokud jeho nezabezpeceny modem napadne utocnik a skrze neho ohrozi sit UPC. To si dovedu predstavit jako naplneni onoho bodu.
Zajimavej je taky bod 2.7.3.2., pism. f. V nem zas UPC pise, ze pokud uzivatel pouziva nebo siri nastroj, ktery muze ohrozit bezpecnost a integ***u site UPC nebo dalsich osob, muze odstoupit od smlouvy (nastojem rozumej klidne i router).
https://www.upc.cz/…/VOP_UPC.pdf

Mam se vazne divat i do VOP dalsich poskytovatelu, nebo mi veris, ze budou vsechny jak pres kopirak?

P.S. Nechovej se jak za sociku, kdy se za tebe nekdo o neco postara... Prevezmi odpovednost sam za sebe do vlastnich rukou.
19. 04. 2018 v 11:59Off-line i8051  (53/184/97)
My to tam mame taky, jen trosku jinak napsany. Podstatnej je bod smlouvy, ze za svoji lokalni sit si ruci uzivatel. Sice mame zaheslovanej jeho koncovej prvek nasim jmenem a heslem a aktualizujeme pravidelne, nicmene dost svinciku si natahne uzivatel vedome sam .. trebas STV s tabletem je na to odbornik .-)
19. 04. 2018 v 13:53Off-line pauxi  (49/178/79)
Lorde snad nejsi rasista , to se tady nenosí , vždit jedna cigánka jde ČR letos na gympl , tak snad nemohou být tak špatní
19. 04. 2018 v 14:13Off-line pauxi  (49/178/79)
To , že se pár slovanů snima zkřížilo, ještě není důvod , abych se k nim řadil, ty se k nim klidně řad Lecrame, nikdo ti v tom nebrání
19. 04. 2018 v 15:24Off-line BussterX  (103/130/150)
Rasy máme bílou, hnědou, černou a žlutou :P (v podstatě je to pravda, oficiálně máme opravdu 4 rasy akorát se nedělí podle barvy pleti:D) a teď vážně - cikáni jsou tabulkově europoidní rasa stejně jako my gádžové, akorát jsou z jiné skupiny jazyků a z jinýho kulturního okruhu (no a pak ještě jsou rasové typy, takže třeba běloch může být nord**ký, fálský atd atd)... pokud někomu vadí že jim říkám cikáni, tak oni nám zas říkaj klidně i veřejně a beztrestně gádžo což v podstatě znamená "rasové" vymezení takže sme si fifty-fifty s tím rozdílem že když já řeknu cikán tak su hned rasista a multikulty z toho dostane pupínky ... takže když je cikán stejná rasa jak já a řeknu že mně sere že většina cikánů krade a nemaká tak těžko můžu bejt rasista, že jo? to je jak když řeknu že většina pražáků jsou namyšlená jelita :P
19. 04. 2018 v 15:52Off-line pauxi  (49/178/79)
Mě nezajímá barva , každý má nějakou barvu, za tu nikdo nemůže, mě zajímá mentalita , ta se prostě popřít nedá a každý , kdo má s touto mentalitou nějakou zkušenost , tak mu všichni sluníčkáři mohou se svýma kecama leda políbit pr.
19. 04. 2018 v 16:14Off-line pauxi  (49/178/79)
Mě přijdete jak koně s klapkama na očích , kůn to má aby se neplašil , vy to nosíte , aby ste nemuseli vidět nic kolem vás . Jo děláte dobře, proč se vzrušovat, že někde v parku cikorky každý den šacují bílé děti když jdou ze školy , vždit se přece s rodičema mohou někam vystěhovat že . Jsem nikdy nevěřil , že si někdo přes p***l nechá rozjeebaat i mozek :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
19. 04. 2018 v 17:41Off-line Betonica  (39/191/93)
@esteve: Zas pletes jabka s hruskama. Ja jsem o prohlizeci nenapsal ani carku. Psal jsem o tom, ze skrze nezabezpeceny router muze utocnik ovladnout vnitrni sit uzivatele a zneuzit ji napriklad k tezeni kryptomen. Dulezite je slovo "napriklad", protoze ve skutecnosti jakmile ti nekdo prevezme kontrolu nad siti, tak muze cokoli. Technicky vzato pokud bych znal tvoji IP a zkusil se nalogovat na tvuj router skrzte vychozi prihlasovaci udaje, tak ti muzu sledovat komunikaci, blokovat internet, stahovat tvoje data nebo naopak na tvuj disk ukladat... A tvoje IP se uklada na mnoha mista na webu, i na techto strankach (protoze pouzivaji mimo jine cookies). Proto je dobre zmenit heslo k routeru a jeho default IP v siti.

Tvuj poskytovatel ma samozrejme pravdu. Prohlizece muzou byt taky zneuzity pro tezbu kryptomen. Nedeje se tak skrze napadeny router ale primo skrze prohlizec (v jeho kodu je rada chyb a bezpecnostnich der, skrze ktery muze utocnik tezit). Zneuzit se ale da prakticky cokoli. Drive se treba hojne resila makra v Excelu, ktery casto obsahovala skodlivej kod. Stejne tak se resi treba sifrovani bluetooth (ktery v zasade neexistuje), zabezpeceni IoT zarizeni a tak dale.

P.S. Dobra rada na zaver. Nepouzivej prohlizec od Microsoft - Internet Explorer ve verzi nizsi nez 11 nebo Edge. Jsou totiz tak deravy, ze je prakticky nemozne uhlidat surfovani po webu. Radeji si stahni Firefox nebo Chrome nebo Operu. A kdyz uz budes mit bezpecnejsi prohlizec, tak do neho neukladej hesla ke svym uctum a ty nesynchronizuj do cloudu (treba na Google v Chrome). Pokud by se totiz stalo, ze ti nekdo ten prohlizec napadne, tak spolu s tim ziska komplet databazi hesel...

Pokud bys chtel dal vylepsit zabezpeceni, tak ve Windows 7 zakaz vzdaleny pristup k pocitaci skrze internet, ve W10 to udelej jen pokud mas verzi PRO. Dal si vytvor ucet uzivatele (tj. s omezenymi pravy) a ten pouzivej primarne. Administratorsky ucet pouzij jen v pripade potreby neco instalovat nebo tak. K obema uctum nastav jine heslo, ktere se nepodoba zadnemu slovu nebo cemukoli, co by te mohlo pripomenout (takze zadny jmeno psa nebo nazev ulice nebo tak neco). Ve W10 prejdi do nastaveni odesilani zpetne vazby Microsoftu a tu nastav na nejnizsi moznou, vypnout to uplne nejde (jakoze jde, ale neni to snadny). Do prohlizecu si nainstaluj blokovace reklam a vyskakovacich oken, nastav, aby se cookies mazaly po zavreni prohlizece, zaoni funkci Do Not Track a zakaz sdileni statistik. Pokud muzes, zaplat si idealne nejakou VPN sluzbu a tu pouzivej. Ovsem, s vyjimkou prihlasovani se do banky nebo do jinych zasadnich uctu (treba email). Tam naopak VPN vypni, protoze VPN de facto sleduje provoz na tvoji siti. Okno prohlizece nemej maximalizovane. Nepouzivej oblibene odkazy pro pristup do banky, emailu a dalsim dulezitym sluzbam, protoze tyto ulozene stranky muzou byt pozmeneny a ty tak po kliknuti na ulozeny odkaz muzes byt presmerovan na vizualne stejnou stranku, ktera je ale falesna. A tak dale a tak dale. Mej proste na pameti, ze internet je dzungle a ackoli jsi doma v Tabore v teple a suchu, neznamena to, ze se zrovna tobe nemuze nekdo pokusit proniknout do pocitace nebo uctu.
19. 04. 2018 v 17:59Off-line Betonica  (39/191/93)
Esteve: Pokud by te zajimalo, jak funguje to tezeni kryptomen pres prohlizec, tak je to tak, ze utocnik zneuziva jadro prohlizece (nebo nejaky jeho doplnek nebo jinou cast). Udela to tak, ze nabidne uzivateli stahnuti nejakyho doplnku, programu, souboru, kliknuti na neco. Uzivatel je vstupni branou, protoze jakmile uzivatel klikne tam, kam utocnik chce, ihned se nainstaluje kod, ktery donuti prohlizec vytezovat CPU a RAM pocitace vic, nez je potreba. Dejme tomu, ze treba Firefox vytezi procesor na 10% a 500 MB RAM v ramci bezneho surfovani. Tentyz Firefox napadeny kodem na tezbu vytezi CPU na 50% a RAM treba 2000 MB. Takove navyseni systemovych prostredku uzivatel v normalni pocitacove sestave sotva pozna, pokud se primo nepodiva do spravce uloh (a i tam to nekdy neni videt, pac hodnoty muzou byt utocnikem predem upraveny tak, aby si toho nikdo nevsiml). Prohlizec tedy v tichosti pouziva daleko vic vykonu pocitace, uzivatel si klidne prohizi web a vsichni jsou spokojeni. Prijde se na to obvykle nahodou, protoze rada takovych skodlivych kodu se tvari jako oficialni doplnek nebo jinej program, kterej antivir nepoklada za hrozbu. Proto plati v pripade prohlizecu: neinstalovat nic, o cem 100% nevim, ze je bezpecne. Neklikat na zadny pochybny odkazy, nestahovat a uz vubec neotevirat soubory neznameho puvodu nebo z neznamych zdroju.

Tohle zneuzivani se samozrejme nedeje jen v systemech Windows. Deje se stejne tak v Linux, MacOS i v mobilnich. Jen ty ostatni jsou o neco mene zajimave, protoze je pouziva mnohem min lidi (az na Android a iOS). Pokud muzes, pouzivas nejakej antivir nebo secu***y balik, kterej umi v realnym case skenovat pohyb na webu.

Ti nejdrsnejsi, trpici stihomamem, surfuji na webu tak, ze si nainstaluje virtualku na externi disk, do ni daji prohlizec typu TOR, maji placenou VPN s nekolika uzly... To uz je ale trochu moc, rekl bych.
19. 04. 2018 v 18:21Off-line i8051  (53/184/97)
STV:
1. zadnej prohlizec nebude mit nikdy ochranu proti virum
2. nektere antiviry to budou mit? snad to maji mit vsechny antiviry .. ale co, ty stejne zadnej nepouzivas a pak se jen divis, co vsechno ti kdevsude vyskakuje :o)
3. btw mas v tabletu pekny prasarny, kdes to stahnul? :-)
19. 04. 2018 v 18:48Off-line Betonica  (39/191/93)
Co mas na mysli? Ze nekteri vyrobci preskoci bezpecnostni zaplatu? Jojo, preskoci, protoze je vyvoj takove zaplaty stoji mrak penez a zaplat je hodne. Stale ale plati, ze velkej vyrobce si nedovoli se na podporu svyho hardware uplne vykaslat, pac by si tim pokazil reputaci. Musis si uvedomit, ze velka firma ma celej velkej tym, kterej nedela nic jinyho, nez ze pise software a ten testuje a pak uvolnuje. Samsung, LG, Sony (to aktualne asi nejlepsi firma co do podpory), HTC, Huawei a dalsi velci hraci si muzou dovolit mit takovy tymy. Maly firmy bez jmena na tohle nemaji penize, proto proste prodaji telefon nebo tablet a dal se moc nestaraji, hlavne, ze to nejak funguje.

A to vubec nemluvime o obchodni taktice "kup a za rok si kup dalsi". Nekteri vyrobci zamerne zariznou podporu svych zarizeni jednoduse proto, aby tim cast uzivatelu donutily koupit si novej kus. Dela to tak Samsung, HTC, Huawei, Sony a mnoho dalsich. U nich byva podpora tak rok, dva. Vic obvykle ne, protoze behem tech dvou let uz chteji prodavat dalsi mobily a dalsi tablety, ackoli ty puvodni jsou stale v poradku. Apple treba takto nedavno priznal, ze zamerne zpomaloval svoje tablety a ajfony (udajne chranil baterii). Proc asi...
19. 04. 2018 v 18:57Off-line Betonica  (39/191/93)
Ne, vim o tehle afere.
19. 04. 2018 v 19:04Off-line Betonica  (39/191/93)
Ano, musis cekat, pokud vubec nejaka kdy bude. Ja bych tip, ze se na to UMAX vyprdne. Tablety totiz UMAX dela jako vedlejsi produkt. Zadnou Operu 50 si neinstaluj. To ani nevim, co je. Dej si normalni Opera, bez jakychkoli privlastku. Link je tady: https://play.google.com/store/apps/dev?…
19. 04. 2018 v 19:08Off-line Betonica  (39/191/93)
Btw, ted koukam na umax.com. Tam neni od tabletech ani carka, na ceske verzi umax.cz cosi maj. Nejdrazsi kus tam stoji 3,5k. Jmenuje se VisionBook 10Ai a ma 1 GB RAM, tragickej procesor on Intel... Nevim, nevim. Skoro bych dal ruku do ohne, ze aktualni verze systemu je i verzi posledni.

Vidim taky, ze umax.cz patri firme conquest, ktera je nejspis jen dovozcem. Tipl bych, ze ty tablety vyrabi ZTE nebo jina OEM firma, ktera si jen pronajala logo zname firmy. Takze od UMAX necekej vubec nic, od skutecnyho vyrobce zazrak.
19. 04. 2018 v 19:12Off-line Betonica  (39/191/93)
Opera verze 50, to je v poradku. My bad.
19. 04. 2018 v 19:19Off-line Betonica  (39/191/93)
1,5 GB neni vetsi RAM... To je mene nez zaklad. S omezenym rozpoctem bych si koupil treba tento Huawei (ackoli Huawei nemam rad). https://tablety.heureka.cz/…m3l10w32tom/
19. 04. 2018 v 19:22Off-line Betonica  (39/191/93)
SD karta to jisti :) Idealne taky umax nebo podobnej kousek :)
22. 04. 2018 v 17:04Off-line esthetique  (41/-/-)
Buzik: ale ja tu nehazim d***lní linky a nevydávám něco, co jsem si přečet (a teď je jedno jestli v bulvárním nebo seriozním tisku) za PRAVDU PRAVDOUCÍ TU JEDINOU SPRÁVNOU . to je ten rozdíl mezi mnou a debílkama typu cesnek.hoax nebo coyotecocot.
oni si někde něco přečtou nebo maj svůj hodně zkreslenej názor, který sem hodí a začnou kvičet, když kdokoliv nesouhlasí. ja tady prezentuju pouze svoje názory a ty se snažím argumentovat. na rozdíl od těchto i***tů a Politbyra Komunistické strany SSSR nemám patent na pravdu.
22. 04. 2018 v 17:58Off-line MxP  (22/185/80)
Mam pocit že eu chce hrat hru Papers please.. všude mega velka ostražitost proti ktere neprojde žadnej terorista za cenu složiteho papirovaní
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload