Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Zadek

10. 08. 2018 v 22:19Off-line Anonym
Ahoj zajímalo by mě jestli má někdo problém jako já... jde o to že od dětství si furt utírám zadek jdu na velkou a pohoda utřu se ale jdu ven a za cca 30 min mám nutkání se znova utřít že mám pocit že nejsem utřenej tak se doma utřu a bum prostě kapesník o5 hnědej a to si ze začátku utřu tak že čistej a to se mi stane 5x denně třeba a nebo se mi potí zadek tak že ho mam mokrej a mám nutkání se utřít nevím jestli to je závislost ale dělám to x let a štve mě to nemůžu jít ven bez toho abych na to nemyslel jak mile to neudělám nejsem si jistej ničím i přes to že v trenkách mám sucho... má to někdo stejně?
10. 08. 2018 v 22:27Off-line Anonym
Jo a předem říkám mám 182/56 kg takže nejsme cvalda
10. 08. 2018 v 22:28Off-line KuBiCeQ  (26/181/77)
Obsedantně kompulzivní porucha?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 08. 2018 v 23:04Off-line Betonica  (39/191/93)
Cesko je v intimni hygiene dost pozadu. Kde vsude jinde, vcetne tzv. tretiho sveta, jsou na toalete bezne bidety nebo analni sprchy. Mas pravdu, ja si taky prijdu jakejsi necistej, kdyz se nemuzu oplachnout po potrebe.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 08. 2018 v 23:10Off-line i8051  (53/184/97)
Resis to X let bez vysledku a pak zajdes sem na buznapavlac se zeptat, co s tim. Tak to nam lichoti. Dekujeme :-)
10. 08. 2018 v 23:33Off-line i8051  (53/184/97)
Ano, uvidis tu zmenu ... :-)
10. 08. 2018 v 23:53Off-line i8051  (53/184/97)
To abych si nechal pribalit i kalciovou mast a savo :-)
11. 08. 2018 v 00:21Off-line Betonica  (39/191/93)
Esteve: Jakou ***ni alergii mas na mysli? Ty sis dal dneska zas o par piv vic, ze?
11. 08. 2018 v 00:35Off-line misanek007  (24/-/-)
Kalciovou mast rano +vecer
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 08. 2018 v 00:39Off-line Betonica  (39/191/93)
Zlato, alergie se ale obvykle projevuje svedenim, otokem, vyrazkou... Poceni? Jestli spis neni proste horko a kuze se poti... :))))
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 08. 2018 v 01:46Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Psychických porúch podobného typu, s takým som sa už stretol. Po menšine aj pri mne jedna konkrétna vec, ale našťastie som sa toho po čase zbavil sám. Za prvé je potrebné uvedomiť si, že to preháňaš, že je to vec istej mentálnej poruchy síce nič hrozné avšak zdržuje ťa to, je to maximálne nepríjemné a môže aj škodiť (vyšúchanie stien okolo konečníku pri utieraní na sucho). Musíš si s tým poradiť sám, prípadná konzultácia konkrétnych postupov s niekym s kým by si to mohol prebrať môže pomôcť. Musí to byť niekto kto sa bude snažiť pochopiť tvoju logiku pri tomto a nie ti len tlačiť do hlavy že toto nerob.. Nemusí to byť rovno psycholog. Ak máš partnera, bolo by ideálne požiadať ho nech ti pomôže, nech na teba dá pozor.. :-D
11. 08. 2018 v 10:28Off-line Projekt  (48/177/74)
Tak se po sraní opláchni - případně dodatečně trochu i vypláchni . Když se budeš stravovat normálně a budeš mít dost vlákniny , pak není na záchodě skoro co utírat.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 08. 2018 v 13:44Off-line Tycz  (44/180/72)
*Podle četnosti pocitů jde zřejmě o neurologický problém.
Mělo by cenu se i zmínit, zda jste někdy či často praktikoval anální sex anebo nikoliv.

*Každý má funkčnost konečníku o trochu jinačí. Někdo hemoroidní, jiný má svěrač méně funkční, dalšímu vinou jeho nevhodného stravování odchází samovolně část střevního hlenu - těch nesrovnalostí může být hodně, a často se také mísí. Dalším nebezpečím může být i nepoznané bakteriální onemocnění!
-----------------------
*Postup je jasný: Vymámit z praktického (či závodního) lékaře doporučení na vyšetření zažívacího (a tedy i vylučovacího) traktu i s odběrem kousku stolice na zjištění bakteriálního zatížení (např. helicobacter pylori, escherichia coli).
*Gastroenterolog/žka nahlédne i do konečníku a doporučí léčbu i úpravu stravování.
*Následnou důležitou osobou je pak i lékař proktolog (na většině klinických chirurgických pracovišť). Proktologie je lékařský obor, jenž se zabývá právě Vámi zmíněnými problémy konečníku.
Pakliže proktolog zjistí nedokrvenost análních žilek či ochablost nervového systému v oblasti konečníku - není to rozhodně nic neobvyklého - přechází pak problém na neurologii, v horším případě i na neurochirurgii.
*Lékařský zákrok může taky někdy pomoci i obejmutím ánusu speciálním silikonovým kroužkem, jenž posílí potřebné sevření análu.

*Důležité je uvědomit si, že tyto problémy nejsou v naší populaci nijak ojedinělé, naopak. Se současnou pohybovou omezeností osob takovéto problémy jen přibývají a stávají se akutnějšími, včetně onkologických stavů.

*Jakýkoliv stud je třeba zavčas překonat a nechat klinicky vše vyšetřit, případně léčit!! Ani v této oblasti nic nepodcenit!! Následky pak bývají zlé.

MUDr. Macej Tycz, sexuolog
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 08. 2018 v 00:06Off-line Betonica  (39/191/93)
Pane doktore, spise pseudodoktore. Nejste nahodou trimesicnim absolventem Plzne? Ne webu o vas neni seriozne ani carka. Zbytek jsou nelichotive zpravy.

Prosim Vas, pane doktore. Ja nejsem doktor, proto potrebuji nektere veci upresnit:

bod 1) Jak muze mit kazdy trochu jinou funkci sveracu? (podotykam, ze neni jen jeden, ale je to cela skupina svalu). A pokud to tak je, jak s tim souvisi nasledujici bod.

bod 2) Poukaz na gastro/fibro/endoskopii coby metoda pro zjisteni bakterialni flory v tlustem streve? Asi jste mluvil o kolonoskopii, ktera ale neni nutna, protoze stolici ke kultivaci lze odebrat i bez ni. Nadto, jakou pridanou hodnotu podle vas ma pro pacienta narocne endo/kolono vysetreni, kdyz tytez hodnoty lze ziskat i neinvazivne?

bod 3) Neurochirurg bude operovat konecnik? Prosimvas, ve ktere nemocnici? Neurochirurgie se prece zabyva, jak jiz nazev napovida, nervy, zejmena pak mozkem. Videl jste nekdy na cistem sale operaci zadku? A pokud ano, jak se pak takovy sal znovu dostane do rezimu tzv. cisteho salu? Taktez neurologie. Jak prosim souvisi neurologie s konecnikem, vyjma para/sympatiku, ktery ale vuli nelze ovladat? Asi jste myslel psychiatra, ktery pripadne muze indikovat leky na uklidneni a tedy i na tlumeni nervoveho drazdeni konecniku.

bod 4) Obejmuti anusu? Pane doktore! Jak se prosim obejme anus krouzkem? Resp. jakou technikou se zaruci, aby zustal tam, kde ma, aniz by tim byl afektovany pruchod stolice a normalni funkce svalu? Asi jste myslel chirurgickou metodu tzv. Staplerovou hemoroidektomii, pri niz proktolog/chirurg kruhovym nastrojem obrizne/odstrani hemoroidy. Pri tomto zakroku ale nezustava v tele pacienta zadny krouzek.

bod 5) Jak presne prosim vyvozujete vyssi incidenci onko diagnoz z nizsi pohybove aktivity? Mate pro to nejakou studii, pripadne kde ji najdu.

bod 6) Myslim, ze prehanite. Potreba utirat se intenzivne po stolici, jak pise autor dotazu, neni primou pricinou pozdejsich vaznych nasledku, o kterych pisete vy. Naopak je zjevne, ze hygiena prispiva k eliminaci pripadnych zarodku a z nich plynoucich infekci.

Pane doktore. Timto vas durazne zadam, abyste predlozil relevantni informace ke vsem vasim tvrzenim, nebot se zda, ze jste pouhym online trollem, ktery zneuziva lekarskeho titulu a udili tak nepravdive, zavadejici a ohrozujici rady. Budizte ujisten, ze jsem jiz spravil spravce tohoto webu o vasem pocinani a toto vlakno rovnez predal k prezkumu patricnym mistum.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 08. 2018 v 18:06Off-line Kokos1996  (24/178/63)
Kup si pampers :D
28. 10. 2018 v 22:36Off-line dl-Tom  (22/178/56)
Kup si drynitrs boy 8-15
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload