Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Je tu nějaký hudebník? Pianista?

22. 10. 2018 v 22:47Off-line Jiricek99  (25/170/62)
Ahoj, již delší dobu přemýšlím nad nějakým hudebním nástrojem, který bych rád zvládnul. Velice mě láká klavír, ale nevím zdali pro uplného začátečníka je tím ideálním.
22. 10. 2018 v 23:13Off-line i8051  (53/184/97)
Me bavily vzdy nastroje, ktery se daj nekam odnest nebo pripadne zalozit. Piano to neni :-) Proto mi staci kytara nebo ukulele. Preci jenom na lod se to vozi lip, je to skladnejsi a udelas s tim spontanne vetsi paradu :-)
23. 10. 2018 v 05:50On-line s.a.m.i.k  (53/183/87)
Když jsi začátečník, je jedno, na co se budeš učit hrát. Stejně musíš začít od základů. Záleží hlavně na tom, jak moc vážně to myslíš. Pokud se na to za 2 měsíce vykašleš, je lepší investovat 500 Kč do zobcové flétny než 60k do piana ;)

Íčko, to je tím, že máš jen plachetnici. Kapitán Nemo měl na Nautilu i varhany :D
23. 10. 2018 v 21:15Off-line David.Taylor  (28/163/95)
Já začal v 10 hrát na zobcovou sopránovou flétnu, to je jednoduchý nástroj a po 2,5 letech jsem začal hrát na klarinet a hrál na něj 7 let. Je to nástroj, na který se můžeš naučit hrát kdykoli.
24. 10. 2018 v 23:43Off-line kent  (47/-/-)
Kupovat mechanický klavír nedoporučuju. Je to šíleně těžké, neskladné a hlavně se to musí pořád ladit, což není jednoduchá záležitost, protože na jednu klávesu připadají až tři struny. Když už tak jedině "digitální piáno", ale to zase není moc přenosné, protože kvůli kladívkové mechanice není zrovna lehké a 88 kláves na šířku také zabírá dost místa.
Já už dávno prodal za pár korun mech. klavír a pořídil si místo toho workstation, což jsou klávesy bez kladívkové mechaniky, které mají hudební doprovody - v podstatě nahradí celou kapelu. V současné době mám Casio WK-7600, což má o 1 oktávu méně než klavír (to stačí), ale za to se to vejde na zadní sedadla auta a váží to jen 10 kg. Umí to i také nahrávat buď v notách nebo jako audio. Lze tam vytvořit vlastní zvuky díky vestavěnému jdnoduchému syntezátoru, hraje to i na baterie .... asi nemá smysl to dál popisovat, můžete si to najít na netu a pustit videa na youtube.
Pokud budete chtít hrát Bacha nebo Mozarta, tak si kupte klidně digitální piano, ale jestli to chcete spíš pro zábavu, tak doporučují něco multifunkčního. A to Casio, co jsem o něm psal víše,se dá pořídit okolo 10 tis. Kč, je to nejlevnější značka, která má ještě kvalitní zvuky. Pokud máte dost peněz, můžete koupit YAMAHU, KORG, ROLAND, NORD atd., ale na domácí hraní stačí i to výše zmíněné Casio, které má 800 zvuků, 250 doprovodu... a pokud by vám to nestačilo, lze z internetu stáhnoud další doprovody a nastavení.
Pokud byste si to koupil, můžu vám s tím pak poradit a zaslat spoustu souborů, které se do toho dají nahrát z PC přes kabel nebo přes SD kartu.
25. 10. 2018 v 00:13Off-line sexovac  (22/201/86)
Píšu si tu s jedním klavírním virtuozem :-) Kdybys chtěl, s jeho dovolením ti na něj předám kontakt a můžete si psát o klavíru. Nebo o jiných věcech :D
25. 10. 2018 v 12:05Off-line Marigold  (26/176/-)
Kytara a flétna se dají sehnat docela levně i dobré, a navíc jsou přenosné. Myslím, že hlavní je najít si styl učení, co tě neotráví. Mně třeba nevadí drtit techniku, hrát stupnice a etudky, ale znám pár lidí, co to odradilo.

U flétny se dá technika zvládnout docela dobře a jde to (aspoň teda mně) skoro samo, když máš hudební sluch, tak spoustu věcí i odposlechneš. Přijde mi ohromně intuitivní.

Kytara je trochu náročnější na techniku, a když hraješ klasiku, sedíš asymetricky, což může někomu dělat problémy se zády, navíc taky když to chceš jo super klasicky, musíš si na pravé ruce vypěstovat nehty, aby ti to dobře znělo. Ale tóny tam nejsou tak dobře vidět jako u flétny nebo u klavíru. Dají se odpočítat, ale je potřeba se nad tím zamyslet.

Piano je kromě toho, že je to boží nástroj, super taky v tom, že u něj sedíš (nebo bys měl) symetricky, takže si při několikahodinovém hraní nedojebeš záda. Tóny mi přijdou velmi názorně řazené, a z tohohle důvodu mi to přijde pro začátečníka (z hlediska hudební teorie) asi nejlepší, ale zase třeba technika se mi zdá možná trochu těžší než u kytary.

Ale samozřejmě záleží hlavně na tom, u kterého nástroje se vidíš ty, že.
25. 10. 2018 v 19:10Off-line kent  (47/-/-)
Tazatel se by chtěl naučit hrát nejraději na klavír, ale myslím si, že se spíš jenom špatně vyjádřil, v podstatě by chtěl hrát asi na keyboard. Dnešní keyboardy lze ovládat i pouze dvěma prsty a přitom hrát jako celá kapela. K zahrání durového akordu totiž stačí stisknou jenom jednu klávesu, na molový akord je potřeba stisknout jen dvě klávesy. Dost kapel zná jenom 4 akordy a stačí jim to k životu a ještě je pořád hrají v rádiu. Takže naučit se hrát na keyboard není tak složité jako na piáno. Levou rukou lze hrát jedním prstem akord a pravou rukou lze jedním prstem hrát melodii. Někdo tu radí kytaru, jiný zase flétnu, ukulele, trumpetu, klarinet nebo dokonce varhany. To vše dnes zvládne lepší keyboard. Dokonce to CASIO, o kterém jsem psal výše, umí všechny tyto nástroje nejen v mnoha variantách, ale třeba u varhan je také ovládání varhanních rejstříků.
Nechci nikoho do ničeho nutit, ale prostě keyboard je pro člověka, který se chce učit na nějaký nástroj, asi to nejlepší.
PS: Člověku, který hraje na keyboard, se neříká pianista, ale klávesák. :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 10. 2018 v 21:48Off-line Marigold  (26/176/-)
A taky je pravda, že na kytaru někoho nejsnáze sbalíš. :D I když takové cello, to je můj dětský sen, mít čas a víc nadání, tak do něj jdu taky. :-)

Jen ty klávesy bych kupoval takové, aby měly klávesy jako piano, líp se pak přechází na opravdové piano. Sestra má takové sranda klávesy a kromě toho, že se mačkají úplně jinak, jsou tuším o nějaký ten milimetr užší, což se na té oktávě už pozná.
25. 10. 2018 v 23:01Off-line kent  (47/-/-)
Co má sestra za značku kláves? To asi nebudou značkové, když píšete že se jedná o sranda klávesy... tam bych se nedivil, že nejsou dodržovány standardy.
26. 10. 2018 v 09:38Off-line i8051  (53/184/97)
Celo budi respekt, ale naloz celo do baglu a jed s nim nekam na vejlet. Navic rozsah a hrani neni uplne cileny jako komplexni nastroj. Vyhoda ty kytary/uku je ve skladnosti, komplexnosti a pokud to ma delat kraval, doporucuju elektroakustiku a alternativne kombo :-)
26. 10. 2018 v 10:03Off-line Marigold  (26/176/-)
No nikde není psáno, že si můžeš pořídit jen jeden nástroj! Do pokojíčku digitální piano, do druhého rohu kytaru, do šuplíku flétnu a hraj podle nálady. A když tě sousedi nas..., pořiď si bicí nebo lesní roh. :D
26. 10. 2018 v 15:51Off-line kent  (47/-/-)
Ale to se bude muset učit na všechny nástroje!!! Znova proto opakuji, že tohle vše řeší nějaký lepší keyboard, který zvládne zahrát zvuky všech existujících hudebních nástrojů a dokonce i neexistujících (synths) a umí k nim přidat i zvukové efekty! Navíc k hraní stačí jen dva prsty! Velká výhoda je, že keyboardy mají výstup na sluchátka, takže v noci neruší sousedy!
26. 10. 2018 v 16:06Off-line i8051  (53/184/97)
Kente, jenze on se chce naucit hrat na realnej HUDEBNI NASTROJ a ne na klapky s funkci autochorus nebo s rejstrikem zvuku kytary :-)
26. 10. 2018 v 16:26Off-line i8051  (53/184/97)
Mirku .. tak ano, nezamenitelny zvuk to samozrejme ma, ale uz sis bral nekdy violoncello na vandr? Asi ne, vid? :-)
26. 10. 2018 v 17:23Off-line i8051  (53/184/97)
Nekdy kolem 20 let jsem tahal na vandry dvanactistunnyho ouvejsna a prezil to bez uhony, takze skoda to myslim neni .. alepson to dobre ladi a hraje, coz u kytar za 500 nelze ocekavat :-) Ty jsi ale profik, takze k tem nastrojum citis vice slusnosti :-)
26. 10. 2018 v 21:04Off-line kent  (47/-/-)
Už dříve jsem chtěl napsat, že jsou tu někteří jedinci 100 let za opicema, ale po přečtení posledních příspěvků musím ještě přitvrdit, oni jsou 100 let před opicema!!!
Dnešní keyboardy už nemají zvuky jako z počítačových her 80 let minulého století a obsahují nahrané vzorky skutečných hudebních nástrojů. Samozřejmě jsou tam nahrány i vzorky speciálních technik hraní, třeba pizzato. Vybrato a spiccato se dají udělat přes DSP efekt a détaché lze hrát nespojitým "mačkáním" kláves. K napodobení postupného zesílení zvuku u dechových nástrojů slouží tzv. aftertouch, což je domáčknutí klávesy, pro plynulé snížení či zvýšení tónu je tam kolečko ohýbání tónů, které napodobuje způsob hraní třeba na pozoun nebo saxofon. A pokud se týče elektriky, tak pochopte, že keyboardy lze provozovat i na baterie! A ještě něco, věřte, že obyčejný člověk nepozná, jestli hudba byla nahrána na skutečných nástrojích nebo na jednom keyboardu. Stejné je to i s tím vaším tónem "e" hraným na různých strunách.
26. 10. 2018 v 21:27Off-line Petrmisko  (20/175/72)
Ahoj no a nechces rovnou zacit hrát na trumpetu jako já? Já sice už hraji 6 let mezitím se mi vystřídali 3 učitelé a díky tomu mám s tímto nástrojem perfektní zkušenosti. Během roku se to naučíš ;)
26. 10. 2018 v 21:44Off-line kent  (47/-/-)
Mirku, teď jste odhalil svůj problém, Vy totiž nesnesete, že existují multifunkční zařízení. Vy zřejmě máte rád, když každá věc má jedinečnou funkci. Předpokládám, že doma místo automatické pračky máte jen necky a valchu a smartphonu se bojíte jako čert kříže. Žijte si tedy v tom vašem "pravěku", my ostatní ovšem budeme využívat vymožeností moderní doby.
26. 10. 2018 v 21:53Off-line i8051  (53/184/97)
Kent/Post/Simsalabim/SMC ... co bude dal? :-)
27. 10. 2018 v 02:25Off-line misanek007  (24/-/-)
Jo
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload