Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Náboženství

23. 12. 2018 v 21:10On-line shiroReloded  (30/178/85)
Když už nám zejtra začínaj ty "křesťanský" svátky, který slavíme smrtelným hříchem obžerství a ti šťastnější snad i smilstvem, tak jsem začal přemejšlet (ano, i to někdy dělám) o náboženství. Napadla mně taková věc, jestli to náboženství není tak trochu ventil. Když já, jako ateista udělám nějakou blbost, tak si řeknu, že jsem blbej a je to na mně, ale kdybych byl věřící, tak bych za to mohl vinit nějakýho toho mystickýho č*ráka, protože ten to přece všechno řídí, takže logicky může i za tu blbost, co jsem udělal.
Osobně mi to připadá jako rozumnej argument k tomu, bejt věřící, co vy na to?
23. 12. 2018 v 21:23Off-line Mio6602  (103/-/-)
Chápal bych pojem "náboženství" ve dvou rovinách.

Ta první je čistě osobní. Je to určitý způsob psychologické podpory. Takové pomocné zadní vrátka. Můžou věřícímu člověku pomoci jak v dobrém, tak i zlém slova smyslu.

V té druhé rovině se jedná o organizované církve, ať už jakéhokoliv vyznání. Jejich účelem je jen prosazování vlastních záměrů ekonomických a mocenských. Tady je osobní víra zneužívána k ovládání co největšího počtu lidí.
23. 12. 2018 v 22:02Off-line smaragd15  (22/180/85)
Dnešné cele náboženstvo by sa dalo povedať že je len zisková organizácia, preto že nič iné nerobia len získavajú peniaze tým, že starých ľudí ako keby prinútia prepísať pozemok na cirkev a potom po smrti si s tým môžu robiť čo chcú, a p***om sa vydávajú za najchudobnejších ľudí a p***om majú peňazí až im to z ***i tečie... Najlepšie je neveriť na to a je to...Lepšie je mať svoj úsudok ako čo a tak, a napr. ja viem niečo o cirkvi, čo v kostole a tak im to nepovedia, preto že ľudia by sa rozhodli to zisťovať a tým pádom by bola cirkev na kolenách...Čo sa týka ľudí, tak tam by som povedal na to výraz ako to vy Česi hovoríte, že vymývájí mozgy, a tým pádom sú ľudia ako keby posadnutí diablom...Dám vám tu link z jedného vášho seriálu kde je napr. tento prípad: https://youtu.be/YtNPdEPO6As?… tam začne tá babka vystrájať o tom že sú veriaca rodina atď.proste cirkev dnešnej doby nesmeruje tam kde by mala,ale tam kde sa im to páči, napr. ľudí poštvávať proti nám
23. 12. 2018 v 22:03Off-line KuBiCeQ  (26/181/77)
1. Vánoce jsou svátkem paganským, který si křesťané později přivlastnili.
2. Asi až se vyoutuju babičce, tak jí řeknu, že za mé teploušství může ten "mystický č***k" kterého chodí každou neděli oslavovat xDd
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 12. 2018 v 22:25Off-line BussterX  (103/130/150)
Kubicek má pravdu... křesťanská církev vpodstatě vynalezla hostile takeover :D defakto vykradla know how pohanských náboženství a eště jim ukradla aji jejich posvátná kultovní místa na která nastavěla první rotundy :D
23. 12. 2018 v 22:32Off-line A.Lexi  (30/170/75)
Jako verici osobne nesvadim svoje faily na nikoho nahore, spis si rikam ze se asi musi dobre bavit. Tenhle pristup jakoze za vsechno zlo muze Buh/bohove, me desne sere.
23. 12. 2018 v 22:33Off-line BussterX  (103/130/150)
Kubicek a teď ti dám lekci z náboženství jo? pán bůh tě stvořil jako gaye, a tím tě vystavil těžké zkoušce, každého nějak zkouší a tebe prostě zkouší takhle... správně jsi měl odolat pokušení, přijmout ten kříž a zatnout zuby a založit rodinu... odměnou by pro tebe byl po smrti exkluzivní pobytový zájezd do ráje s plnou penzí v podobě rajské many... v podstatě pro tebe je vyznamenání, že si tě bůh vybral a vystavil tě této těžké zkoužce, asi s tebou měl vyšší plán...asi kdybys uspěl ve zkoužce tak z tebe udělá ředitele zeměkoule nebo tak něco... zklamals, pudeš do pekla... stejně tam potkáš všechny svoje známý, v nebi bys nikoho neznal 8) .... tak,takhle asi nějak by ti vysvětlil nějakej diplomovanej boží posel :D
23. 12. 2018 v 22:43Off-line BussterX  (103/130/150)
Asi každý náboženství má v sobě dobrou myšlenku, problém nastane ve chvíli, kdy se to náboženství institucionalizuje a etabluje ve společnosti... protože k moci se derou bezskrupulozní lidi, církve nevyjímaje... ti vytunelujou každou dobrou myšlenku a znásilní ji ve svůj prospěch a k ovládání mas
23. 12. 2018 v 22:46Off-line smaragd15  (22/180/85)
Ešte že ťa ten buddha nezdvihne do vzduchu :D
23. 12. 2018 v 23:06Off-line smaragd15  (22/180/85)
Fivestars no poviem ti jednu vec :D najlepšie je nanič neveriť a potom sa nemusiš učiť o roznych naboženstvach :D a ten budhizmus je len terajšia moda :D pre mna je to uuuuplna blbosť :D
23. 12. 2018 v 23:10Off-line BussterX  (103/130/150)
"Proč se lidé v ČR učí buddhismu?
Buddhismus v ČR přitahuje hlavně lidi, kteří nejsou spokojeni se svým dosavadním životem a chtěli by ho změnit. Tito lidé většinou hledají smysl života. Buddhismus jim pomáhá najít smysl života,pomáhá překonávat problémy v životě, ukazuje jim cíl a dělá z nich lepšího člověka. Buddhismus promítá do jejich životů optimismus, tito lidé jsou daleko šťastnější než dříve, na problémy a život nenahlížejí tak pesimisticky a jsou schopni pomáhat druhým. Buddhismus je i bez dogmat, příkazů a zákazů učí nesobecky myslet, vše je dobrovolné, není založeno na slepé důvěře, ale na vlastních zkušenostech. Je možno kdykoli odejít, když se nezdá něco upřímné."

toto bůhvíproč vyprodukovala provozně ekonomická fakulta české zemědělské univerzity v praze :D
23. 12. 2018 v 23:14Off-line BussterX  (103/130/150)
Vánoce jsou především takové, jaké je kdo chce mít a jaké si je udělá...
23. 12. 2018 v 23:57Off-line ozvien  (73/-/-)
Je marné vést dialog věřících s nevěřícími. Každý z nich mluví jiným jazykem. Tak jako je tisíc podob ateismu tak je i tisíc podob víry.
24. 12. 2018 v 00:00Off-line BussterX  (103/130/150)
Nevěřící s věřícími vedou dialog obvykle hubou, ale věřící s nevěřícími vedou často dialog mečem, nebo semtexem :D
24. 12. 2018 v 00:01Off-line gin  (63/184/120)
Veškeré náboženství je svinstvo i když pro někoho jako výrobna na prachy je skvělé.

Já nemám letos vánoce vůbec žádné. Doteť jsem sedm týdnů marodil, protože mně z chlastu praskla ledvina a na vánoce hybaj makat, i když ještě nejsem úplně v cajku.
24. 12. 2018 v 00:42On-line shiroReloded  (30/178/85)
Hele kluci (vy věřící kluci), a když se na toho boha teda nedá shodit vlastní vina, tak k čemu to teda jako je?
24. 12. 2018 v 01:13Off-line Sailing  (44/188/95)
Jak řekl velký Karl Marx: Náboženství je opium lidstva.
24. 12. 2018 v 10:04Off-line rosju  (53/170/78)
Kdyby se každý choval slušně jak měl, bylo by jedno jestli je věřící nebo nevěřící a spousta hloupých příspěvků zde, jestli je lepší ten nebo onen by tu vůbec nebylo
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 12. 2018 v 13:09Off-line rosju  (53/170/78)
Ne, záleží na každém, co si z něj vezme. Všechno se dá prekroutit a zneužít.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 12. 2018 v 13:51Off-line igni  (36/192/130)
Shiro: omez chlastani a nebudes tak filozofovat :D

Nabozestvi maji vetsinou stejny zaklad, vychazi uplne puvodne z prirodnich jevu, ktere lide neumeli vysvetlit. Problem nabozenstvi zacina byt v jeho institucionalizovane podobe, kdy se kazda takova vira zacne stavet do pozice moralni auto***y a chce, aby se ostatni podridili jejimu videni sveta.
25. 12. 2018 v 13:02On-line shiroReloded  (30/178/85)
Zlatíčka, vy nechápete otázku! Mě je jedno, co by náboženství mělo dělat, nebo jak vzniklo. Já se ptal, K ČEMU JE! Dnes, teď.
25. 12. 2018 v 13:34Off-line igni  (36/192/130)
K nicemu ve vysledku. Ale ocividne plno lidi ho stale potrebuje pro pocit sounalezitosti a to, ze dostanou nejaky soubor pravidel :)
25. 12. 2018 v 15:21On-line shiroReloded  (30/178/85)
Adrianek: Takže jsem to nahoře psal v podstatě dobře, náboženství je ventil pro losery, aby si nemuseli připouštět svoje loserovství.
25. 12. 2018 v 15:29Off-line idea  (39/170/-)
Dnes jsou všechny svátky komerční svátky. Obchodní řetězce se z nás snaží dostat maximum. Už to není jako dřív, kdy to fakt nebylo jen o dárcích za tisíce. Na Facebooku čtu stížnosti např. nakoupil jsem dárky za 60 tisíc a do Vánoc mi všechno nedodali. Tak si říkám zda-li je svět ještě v pořádku. To kouzlo Vánoc se jaksi vytratilo a to nejsem věřící. Jinak ano, bůh je asi omluva věřících, však i islámisti mají své příkazy ze shora...
25. 12. 2018 v 15:40On-line shiroReloded  (30/178/85)
Adrianek: To, že se narodíš do nábožensky založenýho prostředí, ještě neznamená, že se tím necháš automaticky naočkovat, jako jasně, ten tlak asi bude větší, ale to ještě neznamená, že se do takovýho prostředí nemůže narodit člověk s nezávislým myšlením.
25. 12. 2018 v 15:45Off-line rosju  (53/170/78)
Shiro jsi rozhodně větší loser než spousta věřících.
25. 12. 2018 v 15:49On-line shiroReloded  (30/178/85)
Rosju: To je možný. Konečně, když to náboženství někomu pomáhá, tak ať si ho klidně vyznává. Já se jen snažím porozumět tý psychomechanice v pozadí.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 12. 2018 v 15:55Off-line rosju  (53/170/78)
Shiro-Já věřící nejsem, ale každý věřící má proto své důvody, pro které se nevztahuje žádný vzorec, který se snažíš s adriankem na to uplatnit. Měli byste svuj čas věnovat uzitecnejsim věcem než svým omezeným nahledem komentovat příčiny víry jiných lidí
25. 12. 2018 v 16:03On-line shiroReloded  (30/178/85)
Rosju: Na všechno existuje vzorec, otázka zní: Jak moc složitej ten vzorec je? Nemusíme na všechno přijít sami, někdy stačí načít nějaký téma a ten výsledek vykrystalizuje u někoho jinýho.
25. 12. 2018 v 16:20Off-line rosju  (53/170/78)
Na spoustu věcí vzorec není, to si pouze někteří blahove myslí, že jsou tak geniální a následně nedělají více škody než užitku
25. 12. 2018 v 18:02Off-line idea  (39/170/-)
Je to blbost, náboženství je jen přežitek z dob minulých, kdy si lidé nedokázali vysvětlit různé např. přírodní jevy, tak to svedli na boha. Takže každý kdo nevěří je materialista bez srdce a mozku nebo mysli? Spíš naopak. V hlavě to má pomatené s tím, že věří v něco iracionálního co nikdy nikdo neviděl a v srdci má svůj imaginární svět. Na světě je toho spousty zlého a dělá s tím něco nějaký bůh ? Ne....
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 12. 2018 v 18:39Off-line rosju  (53/170/78)
Idea-to je tvé vidění světa, ok, ale pleteš si náboženství a víru.
Pokud si myslíš, že věří jen pomatenec, tak tě upřímně lituji, že máš vidění světa, které si nevidí ani na špičku sveho nosu :)
25. 12. 2018 v 18:54Off-line idea  (39/170/-)
Rosju pomatenec není to správné slovo, spíše lehce ovlivnitelný člověk. Náboženství a víra k sobě pasují jak hrnec na prd*el, znám pár pobožných lidí, takových sluníčkářů a církev jim od dětství spolu s rodiči vymyla mozek dokonale, vše vidí přes růžové brýle a nevnímají realitu.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 12. 2018 v 18:57Off-line rosju  (53/170/78)
Idea-sorry, ale ty jsi omezený blb, to že znáš pár poboznych lidi a děláš tak "ohromující "závěry "svědčí spíše o vymyti tvé hlavy nez hlav ostatních
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 12. 2018 v 19:43Off-line idea  (39/170/-)
Rosju, kde vidět, že jsi stará kostelní škola. Ti to neberu. Já nedělám žádné závěry jsou to jen moje zkušenosti, ty máš jiné, tak fajn. Každý má na to nějaký názor. Neříkám, že je někdo horší nebo lepší ať si každý věří třeba na posvátné houno, je mi to úplně jedno... :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 12. 2018 v 19:49Off-line rosju  (53/170/78)
Ukázka vánoční tolerance -bachrata buzna se naváží do věřících.
Proč se věřící nepozastavuji nad hloupou netoleranci ateismu?
25. 12. 2018 v 20:10Off-line idea  (39/170/-)
Rosju neber tu diskuzi tak vážně, jediný kdo se tu naváží a uráží jsi ty. Nevěřícím nadáváš do loserů, blbů, bachratejch a já nevím co ještě, tak kdo je tady pak netolerantní hloupý a věřící ?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 12. 2018 v 20:22Off-line rosju  (53/170/78)
Já jsem jen opakoval vaše slova, lidí, kteří neumí nic jiného než k***izovat, jedno jestli věřící nebo martany
25. 12. 2018 v 20:24Off-line rosju  (53/170/78)
StV-zase ty blbe nevíš, o co jde
25. 12. 2018 v 21:36Off-line Mio6602  (103/-/-)
Jooo, tady to žije :D
26. 12. 2018 v 14:10Off-line Mio6602  (103/-/-)
Já bych byl náhodou rád, kdyby měl STV svého mluvčího. Jsem jen prostý pobíječ much a v jeho myšlenkách se někdy těžko orientuji. :)
26. 12. 2018 v 14:18Off-line Mio6602  (103/-/-)
Teď v zimě mouchy nezabíjím. Teď jen chytám lelky. A když je chytím, většinou je pak zahazuju. Jen některé si nechávám na chov. Udělal jsem jim tam v kleci různé houpačky a prolejzačky... a oni na to dovádějí. Roztomilé je to.... A zpívají taky...
26. 12. 2018 v 14:26Off-line Mio6602  (103/-/-)
To bych si v životě nedovolil :)))
29. 12. 2018 v 12:18On-line miloslav9  (31/171/60)
Niektorí ľudia aby lepšie znášali utrpenie dajú si alkohol alebo drogy, iní utrpenie znášajú tak že zbabelo unikajú pred realitou do paralelného náboženského myšlienkového sveta. Slovo zbabelosť to asi najviac vystihuje osobnosť nábožensky založeného človeka.

Praktizujúci kresťania sú chorí ľudia, robia všetko preto aby boli myšlienkovo čo najviac izolovaní od ostatného sveta, nepoznám ani jedného kresťana, ktorý by mal doma literatúru akejkoľvek inej literatúry ako tej kresťanskej. Kresťania sú k iným filozofiám veľmi netolerantní (napr. o ezoterike hovoria, že je to okultizmus od satana) a so straty viery majú doslova strach čítať knihy / webstránky akejkoľvek inej ako kresťanskej literatúry. Táto vec asi najviac vystihuje mentalitu kresťana.

Skupina kresťanských priateľov si vzájomne potvrdzujú svoje videnie sveta, žijú si vo svojom svete.

PS: Mimochodom aj predseda ODS Petr Fiala je náboženský fanatik – to ste o ňom asi nevedeli – verejne sa tým až tak nechváli. V ČR máte dve kresťanské strany. Kým nenáboženskí ľudia sa pasívne prizerajú, náboženskí ľudia sú veľmi aktívni a agresívni - chcú zmeniť svet podľa ich predstáv
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 12. 2018 v 15:05Off-line BussterX  (103/130/150)
Není moc případů, kdy by užívání drog vedlo k vyvražďování celých národů a k mučení a k popravám po tisících... za mě rači dopřeju lidstvu drogy než náboženství kdybych si měl vybrat, bylo by míň zla na světě, hlavně kdyby byly drogy legální :D
29. 12. 2018 v 16:17On-line miloslav9  (31/171/60)
FiveStars: možno to inak vyznelo ako som to myslel. Ja osobne považujem fanatickú formu náboženstva alkohol, drogy za rovnako škodlivé. Náboženstvo poškodzuje ľudskú osobnosť.
(Aj môj brat je veľmi aktívny v indoktrinizácii mládeže v ČR. Aj v ČR sú náboženskí fanatici veľmi aktívni, to len ak poznámka na okraj).

A kresťanstvo tak to veru má na svojom účte veľa krvi: genocída polabských Slovanov - násilné pokresťančovanie, križiaci zmasakrovali na na území dnešnej Sýrie, Palestíny, Izraela celé metské štáty, 80 ročná vojna s určitými prestávkami medzi protestantmi a katolíkmi, vyvražďovanie a násilné pokresťančovanie severnej a Južnej Ameriky, ničenie domorodých kultúr, napr. domorodých indiánov a ich násilné pokresťančovanie / "civilizovanie" (trochu to pripomína aj film Avatar, čo robia misionári indiánom)
31. 12. 2018 v 10:43On-line miloslav9  (31/171/60)
Adrianek: V Katolíckej cirkvi je zakázaná dokonca aj masturbácia, takže potom tá sexuálna energia často vystrelí tam kde nemá. Na Slovensku je napr. aj jeden greko-katolícky biskup obvinený s pedofilného škandálu. A samozrejme že vo vnútri cirkvi je dôležitejšie spovedné tajomstvo ako dodržovať svetský zákon. Na prvom mieste je všetky škandály ututlať.

Tu je rozhovor s jedným katolíckym kňazom, ktorý bol mimo iného suspendovaný za to, že k***izoval pedofilné škandály – aj o tejto téme sa v relácii / pořade vyjadruje
https://slovensko.rtvs.sk/…ichal-lajcha
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload