Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Které knihy na téma přátelství vás nejvíce oslovily a proč?

22. 01. 2019 v 21:41Off-line Anonym
Ahoj, které knihy na téma přátelství vás nejvíce oslovily a proč?
22. 01. 2019 v 22:11Off-line Heidegger  (25/230/40)
Modality v analytické metafyzice, fakt doporučuju.
23. 01. 2019 v 07:07Off-line BussterX  (103/130/150)
Checht... moje stará srdcovka Tři kamáradi, od Remarqua... je to myslím povinná četba, ale na rozdíl od asi většiny maturantů jsem to fakt četl a měl rád... teď už nečtu nic co nemám na monitoru :D
23. 01. 2019 v 11:30Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Těžko říct čemu se říká kniha na téma přátelství. Teoreticky to může být přeci i Hobit od Tolkiena. Nebo sága Adriana Molea. Pán much a nebo Huckleberry Finn? Klidně to může být psychologická kniha naučná která pojednává o přátelství. Těžko říct.
06. 03. 2019 v 17:04Off-line Mio6602  (103/-/-)
Žádná. Slaďáky a červenou knihovnu jsem si odbyl ve věku okolo 14. Pak jsem četl kromě odborné literatury spíše sci-fi literaturu.
Z toho všeho vybočilo, když jsem si přečetl před cca 10 lety knížku "Perský chlapec" od spisovatelky Mary Renault. Je to především o Alexandru Velikém z pohledu jeho sluhy a dalo by se v tom najít hodně o přátelství i zradě. Taky se tam bez obalu píše i o láskách mezi muži, takže je to i velmi lehce erotické čtení.
06. 03. 2019 v 21:40Off-line onlip  (61/180/84)
Krom toho, co už bylo zmíněno (Malý princ je základ), pár velmi různorodých titulů:
Julius Zeyer: Román o věrném přátelství Amise a Amila - historizující text, těžce romantický v původním slova smyslu, rytířství;
Mikael Niemi: Popmusic z Vittuly - Skandinávie, dětské přátelství přesahující do dospělosti, gay téma spíš implicitní;
Johanna Sinnisalo: Ne před slunce západem - složitější text, variace na ochočování podle Exuperyho lišky;
Epos o Gilgamešovi - pasáže s Enkiduem, sféra možného, pro příznivce nedořečeného.
Vnímám to téma všude, tak třeba absence lidského přátelství - Jiří Haleš: Moji přátelé hadi.
06. 03. 2019 v 22:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Pokud někdo není sociopat tak přátelství potřebuje stejně jako lásku... akorát že kvalita obého je dána osobností jednotlivce takže výsledný produkt není vždy stejný ale má nekonečno odstínů :D btw myslím si, že malý princ není apriori o přátelství ale o lidství (jehož je přátelství součástí samozřejmě), čet sem si z něj předevčírem nebo tak někdy (tím se nepouštím do polemiky s panem onlipen nebo s betonikou - na to fakt nemám náladu, ale pouze přemýšlím "nahlas") ... když nad tím uvažuju tak znám víc filmů o přátelství než knížek... téma přátelství se jako červená nit vine většinou válečných filmů pokud nejde o bezduchou střílečku alá rambo :D třeba v Bratrstvu neohrožených jsou hezký scény na to toto téma pokud si pamatuju, a film Napola vlastně o ničem jiným než o přátelství není :D ale předpokládám, že zakladatel debaty dostal ve škole za úkol knihy a ne filmy :D
07. 03. 2019 v 03:33Off-line gargamel  (37/182/74)
Tri kamaradi
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload