Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Co bylo podle vás nejlepší a co naopak nejhorší na Václavu Havlovi?

01. 10. 2019 v 10:12Off-line Anonym
Co bylo podle vás nejlepší a co naopak nejhorší na Václavu Havlovi?
01. 10. 2019 v 10:22Off-line Dallas  (26/180/70)
Víceméně jsem rád že se prezidentování po revoluci ujal právě on, kdo jiný by to taky měl být žejo, kdoví kam bychom to dotáhli pod vedením Alexandra Vondry nebo Knížete hehe... Za nejhorší asi považuju to že nebyl dostatečně důsledný a neprosazoval svoje názory na úkor ostatních tehdejších politiků (Klaus premiér, Zeman premiér...), z toho co jsem se dočetl mi přišlo že si málo věřil celkově, myslím že by zvládl víc.

Zatím jej nikdo z následujících prezidentů v reprezentativní disciplíně nepřekonal, sorry ale fakt si nedokážu představit na co být hrdý u Klause a už vůbec né u Zemana... naopak mne napadá spousta důvodů proč hrdý nebýt... Ale to je samozřejmě jen můj skromný názor :)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
01. 10. 2019 v 10:25Off-line Anonym
Že byl tolerantní k homosexuálům, že byl intelektuál, a naopak: že lezl do p***le Američanům, že jeho "lidovost" byla jen předstíraná, že nedokázal zábránit privatizačním podvodům.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
01. 10. 2019 v 10:30Off-line Dallas  (26/180/70)
Ano scénka z Kongresu kde mu politici tleskají ve stoje je velice slavná, ale už není tolik slavný jeho let za Gorbačovem o kterém jsem ráno četl článek, mimochodem mohu vřele doporučit, na echo24.cz. Je to vlastně přepis setkání Havla s Gorbačovem.
01. 10. 2019 v 10:31Off-line Vlado2  (61/180/80)
Nesuďte Havla dnešníma očima, prosím. Doba, ve které se dostal do svého úřadu, byla jiná a on byl jen jejím produktem.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 10. 2019 v 10:43Off-line Anonym
Tak nevím, to by pak v podstatě každý prezident byl produktem své doby. To by pak osobnost toho dotyčného hrála druhořadou roli. Zdá se mi to trochu jako fráze !
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
01. 10. 2019 v 10:57Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Kdo Havla nezažil, tak by rozebírat jeho prezidentování neměl a už vůbec ne na základě toho, co si o něm někde přečetl, viz Dallas. To samé platí, když lidi hodnotí Masaryka, Gottwalda, Beneše..., přičemž o nich vědí pouze to, co se dočetli v učebnicích nebo článcích.

Proč to říkám je fakt, že dějiny píší vítězové. A když tady v 89 zvítězila demokracie, jejíž hlavní tváří (maskotem) byl Havel, tak se člověk může jen ztěží dočíst v mainstreamových médiích objektivních informací o této osobě. To samé platí o zmíněném Masarykovi, který je taky v porevolučních učebnicích vykreslen jako oblíbená figura. Naopak Gottwald je ikonou minulého režimu a tudíž se o něm člověk nedočte nic dobrého. Kdyby dějiny psali komunisté, tak byste si o Havlovi přečetli to samé co dnes o Gottwaldovi. :-D Média jsou neobjektivní v každém režimu. :-P
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
01. 10. 2019 v 11:00Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Nejlepší? Když fáral jak černej, přesně jak si zasloužil.
Nejhorší je to, že lidé nechtějí přijmout to co dělal Havel špatně, a tvrdí že se to nestalo. Přijmutí historické skutečnosti by mělo být vymahatelné pomocí zákonů. Stejně jako je trestné tvrdit že neexistovaly koncentrační tábory, mělo by být trestné i tvrzení, že Havel nebyl dosazená s***ě, která ke státnímu korytu zvala další s***ě, a nikdy nepotrestala usvědčené komunistické z**dy, asi protože to byli také kamarádi, a nebo mu dali pár kartonů marlborek. Po revoluci se měli komunisté prostě střílet, alespoň by byla nějaká satisfakce pro tisíce zničených rodin, pro rozkradené dědictví, pro odpírání vzdělání..
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
01. 10. 2019 v 11:02Off-line Anonym
No co psali o Havlovi komunisti, do se dá dohledat v tisku /Štěpán Kojzar a pod./ No a co se o něm psalo po sametové, to víme taky. Takže ho nezaujatě můžeme hodnotit i v dnešní době. Takže jaká je objektivní historie ?
01. 10. 2019 v 11:07Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No žádná právě. Proto se taky o historii zajímám pouze povrchně a beru ji s nadhledem.
01. 10. 2019 v 17:08Off-line kloudik  (38/182/80)
Nejhorší na něm bylo, že se narodil a nejlepší je, že už otočil kopyta. Tak jako on republiku nikdo neroz**dal Teda konkurovat mu moze Klaus.
01. 10. 2019 v 17:24Off-line tatrman  (27/-/-)
V. Havla nehodnotím. Vlastně nevím, co udělal tak špatně jako prezident. Amnestie byla asi nutná po r. 89, vzhledem k tomu, že sedělo hodně politických. Ale nechápu amnestii, kterou provedl Klaus, když šel od koryta, to byla amorální sviňárna nejhrubšího zrna.
01. 10. 2019 v 17:25Off-line kloudik  (38/182/80)
Amnestia bylo to nejmenší co ti dva chuji prováděli.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 10. 2019 v 17:30Off-line tatrman  (27/-/-)
Adrianek, ano taky to tak vidím, umělec prostě. Ale pravdou je, že byl uznáván v zahraničí jako osobnost, asi jako jediný polistopadový politik.
01. 10. 2019 v 17:31Off-line ozvien  (73/-/-)
Ano, Havel měl ohromné rozpětí od nejvyšších ideálů až do žumpy. Račte si vybrat co se vám bude hodit. Jeho zásluha je hlavně že změna režimu se obešla bez krveprolití.
01. 10. 2019 v 17:35Off-line kloudik  (38/182/80)
Bodejť by ho neuznavali když z nás udělal světovou skládku a hlavně díky němu teď kupuje bordel i když sme všechno vyráběli v nejvyšší kvalitě a vůbec nezmiňuju, že negři se u nás začali množit hlavně díky němu a podle toho taky naše ekonomika vypadá. Byla to jen nástrčná tupá loutka která ani nevěděla co dělá.kdyby rači přikládal pod kotlem udělal by líp.
01. 10. 2019 v 17:53Off-line tatrman  (27/-/-)
Kloudíku prezident nemá žádný vliv na hospodářskou politiku státu. Pokud vím, tak o rozkradení republiky se postaral Klaus a jeho tlupa.(tuneláže bank, privatizace a rozprodej)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 10. 2019 v 20:54Off-line Dallas  (26/180/70)
Teeeda, podívejme se na něj :) A když jsem Havla nezažil znamená že o něm nic nevím, máte pocit že ty televizní přenosy nejsou dostupné čico? Nebo jsi s ním chodil každý pátek na pivo do místní hospody Lukino? :) Že ho tak dobře znáš. Zkus mi vyvrátit tezi že ty novinové články už nejsou dostupne, nebo je snad někdo přepsal aby uměle vytvořil image ideálního prezidenta? Hmmm Dle odpovědí tady se to tomu člověku asi moc nepovedlo :DDD

Och už chápu, ty myslíš že když někde doporučím jeden odkaz že to je jediný zdroj informací ze kterého čerpám a nic mimo ten konkrétní clanek pro me neexistuje :) No divej, účel toho odkazu je abych přihodil něco věčného do diskuze a netlachal jenom jak někteří starici. Věcná diskuze je stále pro mnoho zejména starších lidí zřejmě španělská vesnice :)

Nevidím Havla jako nejlepšejší ideál, viz můj první příspěvek :) Nicméně nechápu proč by naše národní hodnoty měly být cigareta v hubě, půllitr v pravé a děravá kapsa v levé ruce :) Takové hodnoty tu jsou teď a mě se nelíbí a fakt to není proto že jsem nekuřák:DD
01. 10. 2019 v 20:59Off-line Dallas  (26/180/70)
BajDvej, zkuste se každý kdo navštíví tuto diskuzi podívat jak proběhla, způsob jakým se diskutuje na veřejnosti je jedna z mála věcí co může prezident skutečně ovlivnit a jít příkladem... Když si přečteš každý komentář a roztřídis si je, vyjde ti že lidé jsou polarizováni, navzajem se hádají o blbostech... A to je to co ten mocipán z Hradu chce, taková společnost se lépe ovládá :)
01. 10. 2019 v 20:59Off-line Dallas  (26/180/70)
Akri utíkej to říct spolužákům ze školky, ti tě nadšeně vezmou mezi sebe :)
01. 10. 2019 v 21:46Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Mínus: Sice dobře míněná, ale příliš masová amnestie. Ale znovu: na rozdíl od té Klausovy nebyla provedena aspoň pro jeho kamarádíčky, ale s jakousi dobrou, byť naivní, myšlenkou.
A nevím už úplně přesně, jaký na to měl faktický vliv (a možná mu v tom křivdím), ale to nevypořádání se s komunisty.

Plus: Jeho působení celkově. Říká se, že přínos politika ukáže až čas. V případě Havla (i když to dle mnohých tak není) ten čas nastal nejpozději teď, kdy je vidět ten propastný rozdíl mez ním a našimi následujícími prezidenty.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 10. 2019 v 10:43Off-line ozvien  (73/-/-)
02. 10. 2019 v 10:45Off-line ozvien  (73/-/-)
Odeslal jsem vám odkaz na diplomovou práci na Karlově univerzitě s názvem Analysy 17. listopadu. Má to 120 stran a tam se dovíte jak to bylo.
02. 10. 2019 v 11:17Off-line jan222  (36/-/-)
Ozvien: Pokud sem dáš odkaz na přílohu z mailu, nemohou jí ostatní stáhnout. Je třeba ji vložit někam na net (např. ulož.to).
02. 10. 2019 v 17:40Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Akri (53/177/71)
A jéje, havloprd Celeborn nesnese jiný názor. To je tedy demokrat.
- to nemá s demokracií co dělat: není ničí povinností snášet fekálie, linoucí se z tvé hlavy
- pakuj si notovat se čtenáři Parlam. listů, tam mezi ten odpad patříš
02. 10. 2019 v 17:45Off-line Anonym
Že prezident nemá vliv na hospodářskou politiku státu prostřednictvím své výkonné moci ještě neznamená, že na zjevné neřády nemohl veřejně upozorňovat a pranýřovat je coby morální auto***a (za kterou byl ve světě vydáván). A bombardování Jugoslavie, ať už s tím Havel souhlasil nebo ne, prováděly státy NATO v čele s USA, takže to jsou skutečná vražedná monstra. Je pravdou, že Havel nikdy neodsuzoval ty diktátorské režimy, které byly tolerovány Spojenými státy.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 10. 2019 v 19:12Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Přesně akri, diskutovat s prokomunistickým a prozemanovským lejnem má asi tak velkou cenu jako diskutovat se stoupencem stalinismu nebo fašismu........ to znamená nulovou
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload