Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Islám

12. 08. 2013 v 23:58Off-line a.l.e.x  (34/185/74)
Islám nikdy nezakazoval homosexualitu, jako projev mysli, dokonce plně chápal touhu muže po muži. Co ale bylo a je zakázané je homosexuální sex, ale v historii dokud se islám nezvrhl díky špatnému pochopení výkladu Koránu, nebyl trestán smrtí. Bohužel veškeré násilné projevy Islámu se projevují až v posledních 30 letech.
13. 08. 2013 v 00:00Off-line Tom.KK  (30/175/59)
Podle koránu hosexuální styk = smrt
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
13. 08. 2013 v 01:21Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
"Bohužel veškeré násilné projevy Islámu se projevují až v posledních 30 letech."

Nesmysl. Podobné projevy existovaly (nejen na straně muslimů) v menší nebo větší míře vždy. Hodně záleží na lidech, islám je podobně jako křesťanství "jen" jakási cesta, po které je možné jít. A pak už záleží na každém jednotlivci jak se bude chovat. Osobně bych negativní postoje vůči homosexuálům nepřisuzoval islámu jako takovému, například katolické země v Africe na tom nejsou lépe. Hodně důležité často je, o jak rozvinutou zemi se jedná. "Muslimská země" není pojem, pod který by se dalo cokoliv schovat, jedná se o velmi rozdílné společnosti (já sám mám například zkušenost z Uzbekistánu, kde se příliš nehledí na zákaz požívat alkohol, chození do mešity a naopak se slaví jako jeden z nejvýznamnějších svátků MDŽ - důsledně jsme byli upozorněni, že všem ženám, s kterými budeme v kontaktu musíme popřát). Ne všude je to stejné.
13. 08. 2013 v 04:29Off-line a.l.e.x  (34/185/74)
Zajímalo by mě zda někdo z vás vůbec korán celý četl když říkáte takové blbosti.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
13. 08. 2013 v 06:43Off-line poklad  (29/177/69)
Já ho četl v rámci předmětu náboženská historie.

V zásadě korán řeší homosexualitu v povídce o Sodomě a Gomoře a naznačuje, že bůh (resp. allah) homosexualitu trestá.. Sodomie je těžký hřích.

Víc se k tomu korán nevyjadřuje - homosexualitu řeší jiné "svaté texty" islámu a jejich interpretace je diskutabilní...
13. 08. 2013 v 07:38Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Me celkem nezajima, co je v koranu psano. Muslimove prinasi jen problemy do evropy za prispeni pc/mc medii a vlad, ktere se tvari, ze problem neexistuje..a pokud nekdo rekne byt jen trochu pravdy, je ihned oznacen za islamofoba, xenofoba a rasistu..
13. 08. 2013 v 08:28Off-line Ligerisek  (36/172/62)
...vše v bájích a pověstech náboženských textů je plný ikonografie, zaviněné i nedostatečnou slovní zásobou tehdejších lidí, třeba andělé prý vůbec nikdy neměli křídla, je to pouze znázornění kresbou toho, že uměli létat atd. vše v těch knihách je jen zkresleně popsaná skutečnost o vlivu mimozemšťanů na Zemi
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 08. 2013 v 14:54Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
A.l.e.x: No vidíš, já jsem ho třeba četl a mám velmi přesnou představu jak o tom, co se v něm píše, tak o tom jak mnohé muslimské země vypadají. Nemám rád plošný démonizování, který obzvlášť od jiné menšinové komunity působí obzvlášť směšně.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
13. 08. 2013 v 16:01Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Ty se nauč psát!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
13. 08. 2013 v 17:29Off-line merglo  (44/-/-)
Ja osobne som túto problematiku študoval dávnejšie. Súčasní moslimskí teológovia sa nevedia dohodnúť, nemajú v tom jasno, či ide alebo neide o hriech. Korán sám o sebe homosexualitu nezakazuje, ak homosexualitu zakazujú skôr sú to len argumenty všeobecne proti "zvrhlosti". Niektorí duchovní vidia v homosexualite prehrešok iní nie
V niektorých moslimských štátoch bola v minulosti rozšírená pederastie prostitúcia
Medzi Turkami boli v minulosti tiež dosť obvyklé homosexuálne, (bisexuálne) prejavy uspokojovania sa

Štátne právo sa v jednotlivých islamských štátoch líši, niekde je homosexualita legálna inde nie, výšky trestov sú odlišné
14. 08. 2013 v 11:00Off-line Lepus  (40/173/63)
Mychajlo90 - takové myšlenkové zkraty do diskuse nepatří, co znamená: "Nemám rád plošný démonizování, který obzvlášť od jiné menšinové komunity působí obzvlášť směšně"? Že muslimové jsou menšinová komunita?? Zvlášť když předtím mluvíš o muslimských zemích??
14. 08. 2013 v 11:07Off-line Duny  (38/178/82)
U jakéhokoli náboženství (či filozofie) podle mě záleží na výkladu. Vždycky se najdou jak umírnění tak extrémističtí ''mudrci'' svatých textů, stejně jako ti, kteří si leccos domýšlejí ... :)
14. 08. 2013 v 12:06Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Lepus: V Evropě se nepochybně mezi menšinu řadí a jsou tak vnímáni. A co já vím, tak tyhle tendence se docela často vybíjejí právě na místních menšinách. Viz nedávná "aféra" kolem tohohle: http://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…

A nadávat někomu z pozice jiné menšiny, která má problematický právní status mi přijde s prominutím trochu praštěné.
14. 08. 2013 v 20:36Off-line Mtel  (26/189/70)
Škoda, že tyto země myslí, tak, jak myslí, jinak jsou krásné a hudbu mají dobrou :D
14. 08. 2013 v 21:42Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Je zajmavé jak homofobové pořád tvrdí, že homosexualita je proti přírodě a patologickým jevem...přitom se vyskytuje i u zvířat a už v samotný bibli je psáno, že člověk je umělým výtvorem, že bohové vzali opici, vložili do ní svoje geny a vytvořili tak zcela nepřirozeného hybrida - člověka, tím, že změnili opici k obrazu svému. Sama lidská existence je proti přírodě a proto existuje ďábel, který chce člověka jakožto něco nepřirozeného zničit! ;-)
14. 08. 2013 v 22:04Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Mimozemšťanů, bohů, andělů,... - je to totéž
14. 08. 2013 v 22:10Off-line merglo  (44/-/-)
Mychajlo90; z tou šatkou to je zaujímavé, liberálni moslimovia ti povedia, že nikde nemajú napísané, že ženy musia nosiť šatky

Mtel; moja reč mne sa tiež veľmi páči semitská hudba -džezová tanečná hudba zo zurnou (dychový nastroj) a davulom (bubon)
Jedno video je z Turecka druhé od Asýrčanov
http://www.youtube.com/watch?…
http://www.youtube.com/watch?…
Pri semitských tancoch je časté, že sa muži držia za ruky v rade - pre nás atypická kultúra
15. 08. 2013 v 15:07Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Merglo: Však já vím, nemluvě o tom, že v zemích jako Turecko, Uzbekistán (a jiné muslimské oblasti bývalého SSSR) o ženu s šátkem na hlavě v mnoha oblastech ani nezakopnete. Ostatně když jsem jel do Uzbekistánu, tak jsem na ambasádě, kde jsem si zařizoval vízum dostal oficiální časopis pro turisty, kde mimo jiné byla na jedné fotce dívka v minisukni a tílku s popiskem "taškentskaja děvuška". Takže asi tak :)
15. 08. 2013 v 15:52Off-line Centaur  (43/177/-)
Můj názor je že Sodoma a Gomora byla vyhlazená uplně z jiných důvodů než zrovna kvůli nějaké homosexualitě. To by také mohla být dobře vyhlazena kvůli zvýšenému výskytu hmyzu což je nesmysl že. A že ho tam bylo dost a dost včetně podmínek, které by tam byly určitě ideální. Takže příčina vyhlazení těchto měst určitě nenesla fiktivní představa o homosexualitě ale že na to, měl svůj zájem někdo uplně jinej . Souhlasím, že v v posledních 30 letech se tam dějí podivné události i to co tam provádějí se zajatci je podezřelé.
16. 08. 2013 v 00:40Off-line why  (40/183/110)
Ligerisek: Můžeš mi prosím tě napsat, kde se v bibli píše o opicích nebo o exitenci více bohů? Přijde mi neuvěřitelný, že by v tak monoteistickém textu bylo toto připuštěno...jestli to tam fakt najdeš, tak mě určitě
16. 08. 2013 v 00:46Off-line Centaur  (43/177/-)
Why - vim že otázka byla jinam , ale o bozích se píše ve starém zákoně viz Noemova Archa a jeho narození. Tam jsou zmíněni Bohové. Jinak otázka je pro Ligeriska...
16. 08. 2013 v 13:57Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Why: nemůžu si pamatovat všechno do detailu, ale někde tam je zmínka o bozích v množném čísle, už nvm jestli jenom v jedný části jak napsal Centaur. a tou opicí sem myslel pralidi, patrně homo erectus, v zásadě to byly méně vyvinutí lidé, takže vzali člověka a změnili ho k obrazu svému (nebo jeden (vědec) vzal člověka a změnil ho k obrazu svému)
16. 08. 2013 v 14:05Off-line Centaur  (43/177/-)
Jo v té části ve starém zákoně se píše o Batt Enosh a podivném chlapci , kterému bylo určeno jméno Noe. Lámech , který nemohl uvěřit že jeho cizí potomek je synem lidským a tuze zděšen spěchal ke svému otci Metuzalémem ( Metúšelachem ) co se to událo , že dítě má bílé vlasy a nelidské oči. Metuzalém ho poslal dále až nakonec k Ezechielovi , který mu pověděl, že Noe je synem nebes a bohové rozhodli o jeho osudu již předem. Lámech musel dát dítěti jméno Noe a přijmout ho za svého. Pak se to dále váže k Batt Enosh...
16. 08. 2013 v 14:26Off-line Centaur  (43/177/-)
Jinak tato kapitola je asi nejděsivější z celého zákona. Připouští se tam možnost předem naplánovaného vyhlazovacího manévru bohů zničit a smést celou lidskou populaci z povrchu. Metuzalém společně s dalšími členy o této budoucí katastrofě věděli dávno předem a Noea na to důkladně připravovali. Podobně naplánovaná byla určitě i Sodoma a Gomora , protože aby zmizela dvě města jedním mávnutím a to současně najednou kvůli homosexualitě prostě není možná jak to popisuje Bible. V tom bylo něco víc .
16. 08. 2013 v 15:04Off-line merglo  (44/-/-)
Boli určité pokusy niektorých odborníkov interpretovať Biblické náboženstvo ako polyteistické, ale všetko to argumentačne zlyhalo - boli to len špekulácie, ktoré sa nedali ničím podoprieť.
Zástancovia "polyteizmu" v Biblii argumentovali hebrejským slovom El, čo môže znamená v prvom rade Boh, ale slovo má široký význam môže znamenať aj významy ako bohovia (množné číslo to isté slovo) alebo moc atď.
Existuje jeden kontroverzný verš, kde slovenské a české verzie, preklady Biblií používajú preklad podľa "nepodareného" štandardu Septuaginty, kde pripúšťajú množné číslo - bohovia
Kniha žalmov - kapitola 82, verš 1
New American Standard Bible
A Psalm of Asaph. God takes His stand in His own congregation; He judges in the midst of the rulers.

Čo sa týka Sodomy a Gomory, neexistujú žiadne dôkazy v Biblii, že by mali spojitosť s homosexualitou a to hlavne ak sa berú do úvahy správne preklady. Na druhej strane i keď bola homosexualita v staroveku rozšírená podstatne viac ako dnes, podstatne sa líšila od súčasnej podoby homosexuality
16. 08. 2013 v 15:08Off-line Centaur  (43/177/-)
V Bibli žádné důkazy nebudou, protože bible je mistrovsky zahladila. Nikdy se z Bible nedovíme jak například ten Noe vypadal , nikdy se nedovíme, kolik dětí celkem BattEnos měla , prostě Bible je soukromnická kronika.
16. 08. 2013 v 21:14Off-line merglo  (44/-/-)
Ja sa osobne zaoberám analytickým prekladom Biblie v originálnych jazykoch (hebrejčina, aramejčina) a človek tam poobjavuje fascinujúce veci. Chyby alebo iné nedostatky v prekladoch sú veľmi časté.
Prišiel som k záveru, že máločo z teologického učenia kresťanských je v súlade zo správne preloženou Bibliou.
Napr. hneď najvýznamnejší základ kresťanstva - Božská trojica nemá žiadne opodstatnenie v Biblii, je to čisto výmysel cirkvi
17. 07. 2016 v 06:13Off-line Marcus_bane  (26/170/53)
Islám a radikální muslim je něco jiného.. Furt házíte muslimy do jednoho pytle,ale oni všichni stejní nejsou.. Jsou muslimové co jsou fajn a na druhé straně jsou ti s bombama. A aby bylo jasno.. Muslimove dvakrat nejasaji z toho,že je popravují a bombardují lidi co vymysleli blbost o tom,že kdo nevěří v islám, tak zemře..
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload