Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Kouření

08. 11. 2019 v 22:03Off-line Anonym
Ahoj
Je mi 17 a byl jsem silným kuřákem, opravdu silným.
Kouřil jsem kdy se dalo a přišel jsem tomu na chuť už cca ve 13 nebo 14, ale to byla tak 1-2 cigarety za měsíc později za 2 týdny. Pak jsem se tu seznámil s klukem kuřákem se kterým jsem měl rok vztah a sním se to rozjelo dost brutálně. S ním jsem začal kouřit pravidelně až jsem byl dost závislý. Dneska jsem ale už naštěstí "nezávislý". Nekouřím pravidelně tak 2 měsíce a vůbec nekouřím asi 2 týdny a nepociťuju už vůbec žádný abst. příznaky. Furt mám ale při některých příležitostech chuť si zapálit. Třeba dneska jsem byl zkontrolovat chatu jak to mimo sezonu dělávám jestli není třeba vykradená atd. Zároveň jsem tam trochu uklízel a byl jsem tam vlastně po dlouhý době a když jsem prostě viděl ten stolek s popelníkem tak jsem se nemohl zbavit touhy po cigaretě. Prostě mi chyběj ty chvíle kdy jsem si v klidu sedl zapálil si a odpočíval. Přestal jsem kouřit hlavně kvůli zdraví jelikož mám v rodině člověka bez plíce a pak tátu po infarktu... Jelikož jsem vždy cigarety zbožňoval tak se ptám, jaký vliv na moje zdraví může mít občasná cigareta? Samozřejmně bych byl nejradši kdybych se dokázal ovládnout...
08. 11. 2019 v 22:27Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Mňa by skôr zaujímalo prečo má potrebu 12-14 ročný fajčiť
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 11. 2019 v 22:31Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Face to mi je známe, ale poznám aj takých čo začali vraj kvôli nejakej udalosti ako "úmrtie v rodine" a podobne.. či pre inú p**ovinu.
09. 11. 2019 v 04:56Off-line iglw  (48/172/77)
Nekuř vůbec!!
09. 11. 2019 v 09:26Off-line atrey1  (33/173/74)
Fuj nekuř vůbec!!! Bere to zdraví, peníze, smrdí to otravuje to ostatní....
Za ty peníze si jdi radši nwm.... si bazénu třeba ;)
09. 11. 2019 v 11:08Off-line Kreosanlike  (102/230/150)
Zkus činnost od zapálení po típnutí nahradit stejně motoricky a časově náročnou činností. Já jsem sice nekuřák, ale zchroupání jedné mrkve při odpočinku jentak u stolu má podobný efekt, jako když vedle kuřák zhulí cígo. vyzkoušej.
09. 11. 2019 v 11:48Off-line Vlado2  (61/180/80)
Nekuřáci (kteří nikdy nekouřili) prominou, ale bavit se s nimi o tom, jak přestat kouřit, je ztráta času, protože jejich "hraběcí rady" jsou nepoužitelné.
Kuřák taky ví, že nikdy neměl začínat. On už si dokonce přečetl i stohy rad, jak přestat "snadno a rychle" - většinu z nich napsali ti, kteří nikdy neměli cigaretu v hubě.
Snad žádný kuřák není ze své závislosti nadšený - a je úplně jedno proč a kdy kouřit začal. Po několika odvykacích pokusech totiž vždy zjistí, že už nikdy z něj nebude "klasický nekuřák", ale navždy zůstane jen abstinujícím kuřákem.
Tady vůbec nejde o to "jak přestat", ale o to, "jak vydržet". Fakt nestačí jen "chtít"! Pokud není dostatečně silná motivace (ohrožení života, ...), tak je každý další pokus jen časově omezeným projevem masochismu.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2019 v 18:07Off-line miloslav9  (31/171/60)
Ahoj anonym,
nakoľko si ešte mladý človek, určite dokážeš odolať závislosti na cigaretách :).

V žiadnom prípade však nesmieš byť v režime, že si zapáliš len občas. Nie je to možné. Nefunguje to.
Je to podobné ako s alkoholizmom. Alkoholik aby sa k alkoholu znovu nevrátil, už nikdy nesmie prijať ani kvapku alkoholu.
Jediná cigareta stačí aby sa ti kolobeh závislosti znovu rozbehol.

Nikotín je problém – nielen ľudia z vlastnej skúsenosti ale aj vedecké výskumy potvrdzujú, že nikotín je porovnateľne návykový ako tvrdé drogy. V psychiatrii existuje a na silne návykové látky pojem kompulzívne užívanie.
09. 11. 2019 v 22:10Off-line BussterX  (103/130/150)
Všechno je návykový, aji žrádlo, jinak si neumim vysvětlit proč je tolik tlusťochů :D doporučíme tlusťochům přestat žrát a už nikdy si nedat ani trochu jídla aby do toho znovu nespadli? 8)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload