Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Co kdyby se zvířata chovala jako lidé ke zvířatům?

28. 01. 2020 v 04:29Off-line Coyote  (95/185/72)
Co kdyby se zvirata zacala chovat jako lide ke zviratum?

Zacala je lovit pro trofeje a zabavu, delat na nich pokusy, oplodnovat je aby mohli prodavat jejich mleko, posilali je do plynovych komor (no, to uz to jednou bylo, ze?) lidi by byli tak preslechteni ze by nebyli schopni vlastni reprodukce a vsechno by probihalo umele, stahovali z nich kuzi za ziva atd.

A pokud byste s nima mohli komunikovat, cobyste jim rekli? Vsak bych to byla prece jejich volba, ne?

Nehodlam se tu hadat o tom jestli je spravny anebo ne byt vegan, ale bylo by fajn kdybyste se nad sebou trochu zamysleli, protoze dnesni maso ani zpusob farmareni nema s tim co lide konzumovali driv vubec nic spolecneho.

S kazdym masozravcem se kterym sem prisel do styku mi vzdycky zacal tvrdit jako on maso z velkochovu nekupuje, jak to kupuje z mistni super humani farmy anebo si to jde sam ulovit. Pokud by to byla pravda, tak proc velkochovy vubec existuji a supermarkety jsou narvany masem?

Zijeme v dobe kdy se od lidi ocekava vetsi a vetsi produkce a efektivita a maximalizace zisku korporaci, skutecne si myslite ze podminky pro zvirata se na tehle mega farmach lepsi? Ne, ve svete je spousta lidi jako Babis kteri se dostali do politiky, vlastni velke firmy kde jsou zvirata v prisernych podminkach a prosazuji si zakony ktere kriminalizuji zverejnovani podminek na jejich farmach.

btw. takova zajimavost, vedeli jste ze na slepice a krocany se v USA nevztahuje zadna federalni protekce? A zamysleli jste se nekdy nadtim proc v USA na dikuvzdani jedi krocana? Lide o vecech nepremysli, delaji je zkratka proto, protoze to delaji ostatni aniz by vedeli proc.


Ale jak rikam, nebudu se tu s nikym hadat. Kazdej by se mel zamyslet nad sebou jestli mu zalezi na zviratech, tehle planete anebo vlastnim zdravi anebo jestli to je jenom o uspokojovani sebe sameho bez ohledu na cokoli jineho.
28. 01. 2020 v 08:01Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Myslim, že Krocan se v Americe jí, protože se kdysi podával k jidlu když osadníci pozvali indiány na dlabanec.
A jinak by mi tp nevadilo, kdyby zvířata zabíjela lidi. Silnější vyhrává.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 01. 2020 v 08:47Off-line igni  (36/192/130)
Zaprve, nestalo by se nic, protoze zvirata by prohrala :D
Za druhe, ja kupuju maso ruzne, jakmile je na tom bio, tak to naopak nekoupim, protoze to je akorat zpusob jak vytahat prachy, ale kvalitativni efekt to nema zadny, a uprimne mam proste rad maso, mleko, mlecne vyrobky a uprimne mi je relativne burt, co tvrdi vegani. Jedine . co, tak zabijeni zvirete by melo byt rychle a co nejmin krute, takze jsem treba proti halal porazce.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 01. 2020 v 09:00On-line BussterX  (103/130/150)
Před 10 minutamiOn-line igni (32/192/140)
Zaprve, nestalo by se nic, protoze zvirata by prohrala :D

xxx

Tak jasně, ale kdyby tady přistáli mimozemšťani a zjistili by že lidská šunka je mimořádně lahodná a lidská lebka na zdi je prostě cool, tab bysme se do role dobytka mohli dostat snadno :D
28. 01. 2020 v 10:24Off-line Peta80  (43/187/-)
Buřterix, si myslím, že civilizace, která by se k nám dokázala dostat bůhví odkud, by už byla natolik vyspělá, že by si nějaký maso dokázala vyrábět laboratorně/"uměle", takže asi ne... :)
28. 01. 2020 v 10:27Off-line Peta80  (43/187/-)
Ono i naše civilizace to nejspíš během následujících několika desítek let zvládne...
28. 01. 2020 v 10:29Off-line Peta80  (43/187/-)
Jinak igni, kvalitní bio/"farmářské" maso je opravdu lepší jak to obyč...
28. 01. 2020 v 10:45Off-line igni  (36/192/130)
Peta80: v cem prosimte? Mam kamaradku, co je docentka na VSChT se specializaci na potravinarskou chemii a dela v laboratori, co zkouma slozeni potravin (vcetne alkoholu :D ). A u rostlin je zaver jednoduchy: jeslti je to bio nebo ne ma minimalne efekt, mnohonasobne vetsi efekt ma, odkud ta potravina je. Priklad: Bio jabka z zatecka a normalni jabka z zatecka maji skoro identicke slozeni, ale obyc jabka z Jizni moravy maji jine.
U masa tohle hodnoceni nemam, ale pokud se dodrzuji hygienicky vyhlasky ohledne antiobiotik a dalsich veci, taky ve slozeni moc neuvidime rozdil, pokud je podobna i strava.

BussterX: smula holt, jak se rika, silnejsi pes mrda.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 01. 2020 v 12:47Off-line Coyote  (95/185/72)
Vjaceslav: Aha, takze zadnej argument... to jsem si myslel :)

M.Boy: Chtel jsem abyste se zamysleli, coz je pro mistni ocividne nadavka :)

BussterX: Rekl sem kdyby lide byli v pozici zvirat, nic o tom ze by spolu rozpoutali valku sem nerikal, ze stejneho duvodu jako ji ted nerozputaji zvirata s lidma.
28. 01. 2020 v 12:52Off-line Lolitak69  (22/171/62)
A vegani se diví, proč je skoro nikdo nemá rád.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 01. 2020 v 12:55Off-line Coyote  (95/185/72)
To se k tem zviratum musis chovat teda extremne hnusne kdyz na jediny co se ptam je to, jaky by to bylo kdyby se to obratilo
28. 01. 2020 v 12:58Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Coyote: A tímhle vyřešíš celý problém? Když si tu budeme představovat co by kdyby?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 01. 2020 v 13:06Off-line Coyote  (95/185/72)
Ne, problem se vyresi tim, ze budeeme delat ze je vsecho v pohode zatimco si budeme pod sebou podrezavat vetev:
https://ourworldindata.org/…le-stage.png

Nejlepsi jsou ale ti pitomci co chodi stavkovat za klima a kdyz se dozvi ze nejvetsi contributor ke zniceni planety je produkce masa tak reknou, tak to teda prr... na moje mrtvy maso mi sahat nikdo nebude :)
28. 01. 2020 v 13:12Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Eco-revoluce v poradně na gayseznamce nás spasí od globálního oteplování.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 01. 2020 v 13:13Off-line igni  (36/192/130)
Coyote: Co se tyce ochrany klimatu a lidi vysilujicich, jak skonci svet, koukni se prosim tady na ten pekny rozhovor, kde clen Danskeho thinktanku ohledne zmen klimatu popisuje, co by se melo delat ale hlavne, jake budou realne dopady. Protoze to co se presentuje lidmi jako je Greta je akorat nepodlozena histerie, nic vic. https://www.youtube.com/watch?…
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 01. 2020 v 13:19Off-line Coyote  (95/185/72)
A vsiml sis ze lidi jsou takovi sobci ze to je jenom porad 'JA, JA, JA'?
A pak se deje na farmach tohle: https://www.youtube.com/watch?…

Jo pockat, vsichni farmari vlastne nejsou stejni... ale pro jistotu budeme kriminalizovat zvetejnovani takovych videi protoze to ohrozuje business :)
28. 01. 2020 v 19:11Off-line kloudik  (38/182/80)
Tvl to je už druhej i***t. To je už smečka tak sem zvědavej, jestli povolí odstřel z důvodu přemnožení :)
28. 01. 2020 v 19:48Off-line NewCZ  (23/182/63)
Že prý dnešní klima způsobuje maso xDDD no já umírám smíchy xDDD
Btw. Klima nemá s MASEM nic společného :D ale továrny na těžké prvky, chemikálie, elektrárny, doprava atd. Produkce masa v tom nemá vliv, maso nemění KLIMA, KLIMA ZMĚNÍ MASO XDDD
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
28. 01. 2020 v 19:56Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Coyote: Veškerý život na této planetě je odsouzen k zániku. V nejideálnějším případě, který je asi dost nepravděpodobný (bez ohledu na vliv člověka) veškerý život zabije slunce které se změní v rudého obra. Jediná známá šance na přežití jsou lidi, protože díky mozku jsou schopni vytvořit způsob jak cestovat mezi planetami. Proč to píšu? jen ty zvířata která lidem budou nějak užitečná se s námi svezou. Taková kráva je vcelku k ničemu pomineme-li maso, mléko a případně kůži, na rozdíl od psa, kočky a dalších domácích mazlíčků. Už z toho důvodu nemám vegany rád. Nejspíš si to neuvědomujete, ale kdyby se všichni zachovaly tak jak chcete aby se zachovaly, vyhubili by jste nepřímo hodně živočišných druhů.
Mimochodem, nucení kojota k bezmasé stravě lze považovat za týrání zvířat tak by jsi si měl zvolit lepší nick.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 01. 2020 v 20:05Off-line NewCZ  (23/182/63)
Artenkotorer Tak a tohle mě dostalo :DD Docela TRUE :DD
28. 01. 2020 v 20:27On-line BussterX  (103/130/150)
Arten, dooost dobrýýý... ale role člověka je možná jiná.... jeho úkolem je možná planetu zdevastovat radioaktivním armagedonem a v nových podmínkách vzniknou životní formy scohpné osidlovat nejdrsnější planety vesmíru... lidstvo je možná jenom takový předskokan... :D za sto milionů let možná bude na týto planetě konečně druh schopný dobýt vesmír, a my na tom budem mít zásluhu tím že mu připravíme podmínky ke vzniku a vývoji zdevastováním planety :D
28. 01. 2020 v 20:47Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
BussterX: Neničíme nijak planetu. Jo trocha plastů, trocha radiace a toxinů... Ale za milion let tu nic z toho nezbude. Jako jo, inteligentní život se může (ale nemusí) vyvinout znovu, ale problém je, že buď nemusí stihnout aby dosáhl potřebné technologické úrovně včas (sem tam může být rest**t meteorem bude-li mít život smůlu), nebo narazí na to že jsme stihly vyčerpat přírodní zdroje. Dejme tomu že ropa a uhlí v snadno dostupných lokalitách se obnoví takže ho mohou začít čerpat, ale horší je to s uranem, který se navíc rozpadá i samovolně a štěpné zdroje se mi zdají jako nezastupitelné v dobývání kosmu.
28. 01. 2020 v 20:53On-line BussterX  (103/130/150)
No planetu ničíme celkem dost... teda ne že bysme ničili barák ale spíše životní podmínky v tom baráku... ale jak říkám, pro nové druhy co přijdou po nás to můžou být naopak podmínky ideální...
28. 01. 2020 v 20:56Off-line Lotus33  (98/-/-)
Neboj Coyote :) na kazdyho dojde..
28. 01. 2020 v 21:03Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
BussterX: To co děláme životnímu prostředí tu bude jen chvíli. Bakterie už teď sem tam žerou plasty a to je to co děláme nejhoršího. Vše ostatní včetně radiace tu už bylo dřív, popravdě kdysi tuším že v africe, byl v podzemí přírodní jaderný "reaktor"
28. 01. 2020 v 21:06Off-line Coyote  (95/185/72)
NewCZ: To jo, maso nema vubec zadnej dopad na zivoty ani na zivotni prostredi, ono totiz roste na stromech, ze?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
28. 01. 2020 v 22:33Off-line Monogatari  (43/195/80)
Nejlepší jak se lidi urputně nechcou vzdát pohodlí a výdobytků civilizace, ale přitom nejsou ochotní udělat absolutně nic, aby ta civilizace přežila dalších 50 let. Pokrytectví nejhrubšího zrna.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
28. 01. 2020 v 23:06Off-line Coyote  (95/185/72)
Monogatari: Presne, ale tak nikdo nerika ze kazdej musi bejt ultra vegan, jenom proste omezit konzumaci masa na minimum a nechat kravy bejt kravama by udelalo zazraky.

Jen si vem ze vsechny ty miliardy ktery jdou Babisovi na dotacich by se dali na neco smysluplnyho jako treba na podporu lokalniho eko zemedelstvi na venkovech. Dalo by to lidem praci, lide by se nemuseli tolik stehovat do mest, nemusela se cibule vozit pres pulku sveta (do UK ji z nejakyho duvodu dovazi z Novyho Zelandu, protoze z vetsi dalky uz to proste neslo) a proste svet by byl hned lepsi misto pro vsechny, ale ono je lepsi si kazdej den dat 'maso' pofiderniho puvodu a rozvalit pupek na gauc a to ze zvirata zijou v prisernych podminakch ktery obcas zpusobi nejakej ten outbreak nejakyho viru anebo bakterie... no boze :)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 01. 2020 v 10:22Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
A jak si to 'nechat krávy bejt krávama" představuješ? Že bychom je třeba vypustily do volné přírody? Ony ty krávy ale jen tak někam nesmí. Nejen žeKaždá píď této země někomu patří takže tam krávy nesmí, ona tu hlavně už skoro žádná volná příroda není. Jsou tu samé pole, silnice a hnusné jehličnaté lesy. Minimum luk kde by se krávy mohly bezpečně pást.. nebo ono je luk dost, jenže většina patří zemědělcům a proč by takový zemědělec nechával u sebe na pozemku žít stádo krav které by mu na oplátku noc nedaly? Proč se o ně starat nadarmo?
Když porovnáváš zvíře s člověkem tak mysli na to, že lidé mají na rozdíl od krav Práva. Jeho práva ale take nepřichází jen tak. S právy jsou spojené Povinnosti. Společnost říká "něco za něco". Člověk neplnící své povinnosti je stíhaný a přichází sankce v podobě pokuty a nebo odnětí svobody.. takže kdyby se zvířata chovala jako lidé, museli by se celý život hodně otáčet aby zaplatily svůj dluh společnosti, která je nechává žít na svém území. Dluh by byl samozřejmě placen v naturáliích, takže bychom nakonec byly tam, kde jsne teď .
29. 01. 2020 v 10:34On-line BussterX  (103/130/150)
Chtít aby se lidi vzdali NUCENĚ masa je jako nutit věřícího aby podpálil kostel nebo dokonce (nedej alláh) mešitu :D na to musí každý dojít sám... to se nedá někomu cpát nebo ho agitovat
29. 01. 2020 v 10:38On-line BussterX  (103/130/150)
Nebo takhle - agitovat lze, ale rozumně, spíš předložit pár argumetů a přiložit zdroje a nechat jim to rozležet v hlavě, koho to zaujme tak si o tom něco přečte, koho ne tak jeho věc... ne do nich hustit furt dokola jak sou strašně špatní že žerou mrtvoly a jak su já hrozně ušlechtilý že žeru trávu... kam to vede vidíme tady v té debatě...
29. 01. 2020 v 15:07Off-line NewCZ  (23/182/63)
Coyote Jenže klima a životní prostředí jsou dvě odlišné věci, takže pls čti co je tady psáno a ne co si tvá mysl vymyslí... :D Ps: A když už jsme u těch zvířat, tak co kdyby se tráva a další rostlinstvo začalo chovat ke zvířatům stejně jako se zvířata chovají k nim xDD jsou to spekulace... :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 01. 2020 v 15:10Off-line kloudik  (38/182/80)
Newcézetku holt sou věci který blbovi nevysvětlíš :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 01. 2020 v 15:11Off-line NewCZ  (23/182/63)
Kloudik To mi povídej :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
29. 01. 2020 v 15:16Off-line kloudik  (38/182/80)
No já už sem rezignoval. Tak doufám, že tihle aktivisti si ze mě vemou příklad :)
29. 01. 2020 v 15:22Off-line NewCZ  (23/182/63)
No já si myslím že jsem Coyota tímhle dostatečně uzemnil :D Proti vegetariánům a veganům nic nemám, náhodou s nimi v něčem souhlasím, ale aby tento styl života který tělo ( sice pomalu ale jasně ) poškozuje, vnucovaly ostatním kteří mají jiný názor a pak ještě míchali svá vlastní slova je už moc :DD
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
29. 01. 2020 v 15:45Off-line Coyote  (95/185/72)
NewCZ: Dostatecne si mne uzemnil a pak ses probudil a mel si nohu v nocniku. ze? Pokud tady mas nejaky silny slova o tom ze neco pomalu a jasne neco poskuzuje, tak k tomu dodaj nejaky dukazy, rad bych se poucil.

a btw. jak se zvirata chovaji k tvare? Stejne jako lidi ke zviratum? Kolik druhy trav vyhubila zvirata a kolik druhu zvirat vyhubili lide?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 01. 2020 v 16:12Off-line NewCZ  (23/182/63)
Coyote Co s tím má co dělat nočník? :D Mimochodem abych ti odpověděl na otázku :) Každé lidské tělo vyžaduje určité množství tuků, bílkovin, vitamínů, škrobů atd. ty jsou nadále rozděleny mezi rostlinné a živočišné, pokud je jedna tahle složka více omezována či úplně vyřazena, tělo nemůže vyrábět určité složky a tím pádem se buňky nemůžou správně regenerovat a vyvíjet :)) tím pádem je tělo poškozované a daleko zranitelnější než tělo které má obě složky :)) ještě k tomu aby tělo alespoň nějak fungovalo tak potřebuje více té druhé složky ( rostlinné ) tím pádem bude přebytek a budou další komplikace... :)) Ještě si mi neodpověděl na to jak může klima znamenat životní prostředí :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 01. 2020 v 16:16Off-line NewCZ  (23/182/63)
A teď píšeš o vyhubení zvířat, copak vyhubená zvířata byla určena k jídlu? Jo možná se pár najde ale ne všichni... Klasika, zakecávání ti opravdu moc nejde :)))
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 01. 2020 v 16:23Off-line Coyote  (95/185/72)
FreudToldYou: To myslis vazne? Z jakyho duvodu by ti kravy mely neco dluzit?
Kdo byl na zemi driv, clovek nebo zvirata?

To jako kdyz sem priletnou mimozemstani, prohlasi zemi za svoji protoze je pro ne podradna rasa jenom protoze se nedozumi stejnym jazykem jako mluvi oni a nejsou tak technicky vespele, tak bude v pohode ze budes ty v pozici tech krav a budes jim splacet nejaky dluh? Co to meles?

Nechat kravy kravama znamena prestat je na farmach rozmnozvat, ty by si snad stal o zivot bez rodicu, v zajeti, bolesti, stesu, a sotva by si dospel tak bys sel na jatka? Takovej zivot by se ti libil?

Zrovna vcera byl v UK dalsi skandal s 'free range' slepicema kde byly v halach vsude mrtvy slepice v rozkladu, ostatni sotva pri zivote a presto ta farma mela spoustu osvedceni jak je vsechno naprosto v poradku :)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 01. 2020 v 16:27Off-line Coyote  (95/185/72)
NewCZ: Ja ti tleskam, v 18ti letech toho vedet vic nez spoustu odborniku kteri tohle studovali cely zivot. Kolik nobelovek si uz ziskal, protoze mit takovy prehled o vsem v 18, to musis bejt uplnej genius a zazrak. Sice si davas plusy sam sobe, ale nevadi :)

Ja jsem chtel po tobe at dodas najakou vedeckou studii ktera ty tvoje prohlaseni potvrzuje, nic takoveho si neudelal.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
29. 01. 2020 v 16:38Off-line NewCZ  (23/182/63)
Coyote O vědecké studii si nic nepsal ;) a pokud si chodil správně do školy tak by si měl tyhle věci vědět :) A ano dávám si pluska když už si dám tu práci se s tebou tady takhle dohadovat :))) Za génia či zázrak se teda nepovažuju, to jsou tvá slova která nedávají smysl, můj názor je takový že jak rostlinná tak i živočišná strava je pro lidi důležitá a každá si vybírá svou daň :))
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 01. 2020 v 16:41Off-line Coyote  (95/185/72)
NewCZ: Davas si sam pluska, a citis se u toho jako hrdina aniz bys dodal jakykoli dukaz k jakemukoli tvemu tvrzeni. Vic se s tebou bavit nepotrebuju :)

Jinak ano, ja jsem do skoly chodil takze vim ze rostliny nemaji mozek ani nervovy system, takze bolest neciti, narozdil od zvirat. Ano, dokazi spolu komunikovat na urcitych frekvencich, ale neciti bolest a ani nemohou.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 01. 2020 v 16:47Off-line kloudik  (38/182/80)
Cocote ti tvoji odborníci prosazují Zajmy těch kteří dají baculatejsi obálku.
Přestat rozmnožovat krávy na farmách znamená jejich postupné vyhubení
Když přiletí mimozemšťani a zotroci nás, tak s tím stejně jako ty krávy nic nesvedem a za tři generace to Budem brát jako samozřejmost a nebudem o tom nijak přemýšlet
Omezení velkovyroby by dalo práci lidem na venkově? Sory jako, ale my máme svoji práce dost takže ta velkovyroba by se jen přesunula ale kvůli ničemu proto to taky nikdo neudělal že? Jinak by ti z těch velkovyrob byly bez práce no ne? Ale to bys musel mít když ne mozek tak aspoň nějaký nervový zakončení jako třeba pavouk a mohl jednat minimálně instinktivně ale tvoje kapacita nestačí ani na to zcela evidentně
A babisovi závidí co? On za ty peníze zvyšuje minimální mzdy, důchody, levný cestování pro studenty a seniory atd a co bys udělal ty? Vůbec nic jen o tom meleš protože nic nemáš.
Cože tam bylo dál? Nechce se mi to číst moc dozadu :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 01. 2020 v 16:50Off-line kloudik  (38/182/80)
Cocote ale když rostlinu budeš tryznit třeba ohněm tak bude vytvářet větší El. Napětí. Sice křičet nebude, ale i to se dá považovat za projev bolesti.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 01. 2020 v 16:56Off-line NewCZ  (23/182/63)
Coyote A ty nějaký důkaz máš? ( Teda pokud myslíš že internet je důkaz tak upřímnou soustrast tvým mozkovým buňkám :))) ) Opravdu by mě nebavilo dát pod každým komentářem nějaký důkaz v podobě odkazu na článek který by neměl smysl a jak jsem psal ANO DÁVÁM SI PLUSKA JELIKOŽ VÉST S TEBOU TUHLE DEBATU JE OPRAVDU ZBYTEČNÉ :))) Máš svůj názor a já zas svůj, tvůj názor nezměním a ty zas nezměníš ten můj tečka :))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
29. 01. 2020 v 16:56Off-line Coyote  (95/185/72)
Kloudik: A jeje, koblihar... to vysvetluje vsechno hele.
29. 01. 2020 v 17:00Off-line kloudik  (38/182/80)
Cocote a ty si co? Já aspoň píšu svůj názor a nepapouskuju wikipediu na www vegan.com :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 01. 2020 v 17:02Off-line kloudik  (38/182/80)
Spíš mám pocit, že chceš toho druhýho aktivistu posoustat tak děláš všechno proto abys mu vlezl do p***le pokud to Teda nejsi furt ty z jinyho profilu :)
29. 01. 2020 v 17:04Off-line Coyote  (95/185/72)
NewCZ: Ja mam nazor o kterym Americka Asociace Dietologu rika ze veganska strava vyznamne snizuje riziko civilizacnich nemoci a je dostatucuji pro lidi v kazdem veku, dale treba studie Dr. Barnarda ktery je vegan a v 66 vypada mnohem lip nez mnozi v 35 a pochopitelne stoky dalsich. Navic tohle neni tom bejt vegan ale omezit spotrebu masa a nepit mleko ktery zadnej savec v dospelosti nepotrebuje a jineho druhu uz vubec ne.

A pak mam epidemie tupy praseci chripka, nemoc silenejch krava, ptaci chripka, SARS, coronavirus ktere maji vsechno puvod v tom jak priserne se ke zviratum chovas ale kdyz se neco takovyho objevi tak jsou lidi posrani az na pudu, ale udelat neco proto aby se tohle nestavalo kdyz si se muzes prezirat kazdej den masem o kterym vubec nemas zajem odkud pochazi anebo jak to zvire zilo, to ne... ze?
29. 01. 2020 v 17:06Off-line Coyote  (95/185/72)
Kloudik: O tve schopnosti mit vlastni nazor kdyz ses Babisovec mam dost znacne pochybnosti.
29. 01. 2020 v 17:06On-line BussterX  (103/130/150)
No myslím že JE to ten stejný na DVOU profilech...
29. 01. 2020 v 17:07Off-line kloudik  (38/182/80)
Ty blbe píšeš, že MÁŠ epidemie typu bla bla tak žer maso a mít je nebudeš :)
29. 01. 2020 v 17:08On-line BussterX  (103/130/150)
Epidemie nemám a maso žrát nebudu :D:D ale chápu že to nebylo mně :D
29. 01. 2020 v 17:09Off-line Coyote  (95/185/72)
Kloudik: Jakaj je puvod nemoci silenych krav, ptaci chripky, SARS, praseci chripky, coronavirusu, vis to?
29. 01. 2020 v 17:09Off-line kloudik  (38/182/80)
Cocote ty si fakt nemocnej
Buřtíku taky si myslím je to stejnej styl psaní a cocůtku já nejsem babisovec :) aspoň Teda ne tak zarputilej jako si ty blbej :)
29. 01. 2020 v 17:11Off-line kloudik  (38/182/80)
Cocote zkus zapremyslet a třeba pochopíš co sem tím myslel. Vem si příklad z buřtíkiksa :)
29. 01. 2020 v 17:12Off-line NewCZ  (23/182/63)
Tak já teda taky viděl spoustu lidí co vypadají dobře v 40, 50 a víc, ale prakticky nikdo z nich nebyl vegetarián či vegan, je to o tom jak se k lidskému tělu chováme, ne podle toho co jíme... A pokud jde o životní prostředí, tak kdyby se lidi měli soustředit jen na rostlinou stravu, tak při počtu lidí na této planetě bychom teda sakra rychle skoro vyhynuli na hladomor...
29. 01. 2020 v 17:20Off-line Coyote  (95/185/72)
NewCZ: To vis ze jo... lepsi je um*** na nejaky pandemie :)
29. 01. 2020 v 17:21On-line BussterX  (103/130/150)
Já nežeru mrtvoly a kouřím 20 cigaret denně a vypadám strašně moc dobře, kdejakej jednapadesátník by mi mohl závidět jak vypadám ve dvaapadesáti :P
29. 01. 2020 v 17:30Off-line NewCZ  (23/182/63)
Coyote Až na to že nemoci nejsou jen z masa, ale i z obyčejných zdrojů jako je voda, půda atd. A maso když je infikované tak by nemělo přijít na pult, pokud se tam dostanete, je to chyba lidí, nemoci byli, jsou a vždy budou na této planetě...
29. 01. 2020 v 17:58Off-line Coyote  (95/185/72)
NewCZ: Az na to, ze ja jsem ti uvedl priklady nemoci ktery z masa jsou.
Ale jiste, podminky ve kterych zvirata zijou nema vubec na nic vliv sjejne jako nema vliv na cloveka to co ji :)

Jedno lepsi moudro nez druhe :)
29. 01. 2020 v 18:01On-line BussterX  (103/130/150)
Kojote ty máš kliku že je sníh a bejci sou teď pod přístřeškem v ohradě, páč už mě tak sereš že bysem šel nějakýho bejka zmlátit jenom tobě natruc -_-
29. 01. 2020 v 18:11Off-line Coyote  (95/185/72)
Anub.Wolfox: To bude urcite nejakej podvod, vsak cesky zvirata jsou uplne v pohode, fialove pasouci se v Alpskych horach a nejaky preslechtovani aby produkovaly co nejvice mleka a nechali se mechanicky dojit nekolikrat denne jim prospiva. Jsou skoro tak v pohode jako ty polske kravy, ktery sice hnily zaziva a byl z toho velkej skandal, ale nastesti se to uz nejak zametlo pod koberec, takze jako by se nic nestalo :)

Uz sem nekolikrat slysel ze krava produkuje mleka daleko vic nez tele potrebuje, presto to tele mliko od mamy nedostane protoze jsou levnejsi nahrazky :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 01. 2020 v 18:11Off-line Coyote  (95/185/72)
BussterX: Tak dofam ze te kopne do p***le
29. 01. 2020 v 18:23On-line BussterX  (103/130/150)
Mu ulomim nohu a dám na grill :P
29. 01. 2020 v 19:04Off-line NewCZ  (23/182/63)
Coyote Hahah, já pracoval v kravíně :D a že by tam krávy hnily za živa jsem si nevšiml, pravidelně se to tam čistí, dodává se jim strava která je zkontrolována, až teda mám námitky na léky co se jím podává, vím že je to důležité pro jejich bezpečnost ale zase se léky dostanou do mléka, co je už několikrát vědecky potvrzeno, měli tam dostatek pohybu a místa, kousek od nich je ještě louka pro koně, mechanické dojení tam bylo taky, ale že by od toho krávy utíkali to jsem neviděl a možnost útěku byla :D
29. 01. 2020 v 19:14On-line BussterX  (103/130/150)
Víš co, ono je to třeba jako s chovem pejsků... většina lidí co mají psa tak pokud ho vyloženě nehýčkají tak mu poskytujou aspoń základní péči... ovšem najdou se hovada, třeba množitelé... co nechaj fenu naprcat pokaždé hned jak odkojí štěńata a takových fen maj třeba 5 a dělaj to tak dokud to jde furt dokola, většinou jsou to drahá plemena - a maj z toho těžký byznys... nebo je pes celej život v kotci 2x2 metry a štěká v autobazaru na návštěvníky... atd... ale většina psů tady ve střední evropě je myslím v pohodě... ale když budeš chtít zahájit kampań proti chovu psů, najdeš si přesně ty případy který potřebuješ a budeš jima šokovat... mno... tak asi tak... POZOR, TO NEMLUVÍM O JATKÁCH ALE O CHOVU... JATKA SOU HUMUS včetně dopravy zvířat na ně...
29. 01. 2020 v 19:18Off-line Coyote  (95/185/72)
NewCZ: Jiste, vzdycky kdyz prijdu do diskuze s nekym jako ty tak on vzdycky pracoval na farme kde to bylo uplne super cuper a zvirata radosti behala na jatka aby potesila lidi zcela ignorujici vsechno ostatni. Takze to s tim Polskem se nedavno nestalo?

Kdyz dam do vyhledavace 'cow abuse' tak mi to najde pres 45 milionu vysledku, takze to asi zas tak ojedinele nebude ze.

Treba jeden k****n tady sefuje National Farmers Union a prohlasuje ze v UK maji zvirata jedny z nejlepsich podminek na svete, presto se nedavno na verejnost dostalo video v jakych prisernych podminkach zvirata ziji na jeho vlastni farme.
Takze pokud tohle jsou jedny z nejlepsich podminek na svete, jak to pak bude vypadat na farmach ktery nejsou nejlepsi na svete.
https://www.independent.co.uk/…9215306.html
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 01. 2020 v 20:39Off-line Coyote  (95/185/72)
BussterX: Ano, neni zvire ktery by lidi nezneuzivali pro svuj vlastni profit, ono to neni jenom se psama ale i s exotickejma zviratama, kockovitejma selmama, atd.
Vedel si napriklad ze Bigl se nejcasteji pouziva k ruznym experimentum na zviratech protoze bigl nejvice duveruje lidem?

Jenze problem je, ze s takovym omezenim testovani na zviratach anebo s cernym trhem exotickych zvirat jednotlivci moc neudelaj, zatimco s kravama, konema, prasatama, slepicema, atd. ano a staci k tomu uplny minimum, staci kdyz omezis spotrebu na minimum, budes si toho vic vazit, nebudes plytvat jidlem atd. a to je neco co muzu udelat kazdy a nemusi bejt hned vegan.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 01. 2020 v 01:24Off-line kloudik  (38/182/80)
Cojote tak Teda jinak. Když omezíme spotřebu masa a mlika víš co se stane? Cena půjde automaticky dolů a tím pádem se bude na všem i víc šetřit včetně podmínek chovu i jatek a zvířata budou o to víc trpět takže pokud jim chceš pomoct, spotřebu by sme měli naopak zvýšit :)
30. 01. 2020 v 02:14Off-line Coyote  (95/185/72)
Kloudik: Nic blbejsiho bys tam uz nemel?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 01. 2020 v 02:57Off-line gin  (63/184/120)
28. 01. 2020 v 09:22Off-line musclehulibrk (20/180/75) NOVÉ
Jak to tak čtu, dostal jsem chuť na řízek.
....................................................................

Ale aby ta chutná šnicla nebyla kousek mého dědečka, jak už jsem načmáral ve vláknu o reinkarnaci.
30. 01. 2020 v 04:55Off-line radomir  (40/183/75)
Je Coyote Zoidberg, nebo se mi to jen zdá a podobnost je čistě náhodná:-D?
30. 01. 2020 v 10:29Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
To je poprvé co s Vjaceslavem souhlasím. :D někdy to muselo přijít.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 01. 2020 v 16:16Off-line Coyote  (95/185/72)
Kdyz dojdou argumenty tak dojde na urazky, ze? Nevim co ma soucit nad zviratama spolecnyho se zelenym neomarxismem, ale jestli ti tohle pomaha v noci klidne spat...

Freude, uz si poslal exekutory na kravy aby ti splatily dluh? :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 01. 2020 v 19:23Off-line gargamel  (37/182/74)
Třebas já osobně bych chtěl být svuj vlastní pes !:D
30. 01. 2020 v 20:55Off-line kloudik  (38/182/80)
Cojote já bych něco blbejsiho klidně vymyslel a ty? Asi sotva když si sáhl na samotný dno kam až cokoli podobný zvířeti moze klesnout
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 01. 2020 v 00:47Off-line Coyote  (95/185/72)
Kludik: Vubec by mne to neprekvapilo kdybys prisel jeste s nejakym dalsim trumfem, protoze tvoje moudra stoji fakt za to :D
06. 02. 2020 v 13:39Off-line i8051  (53/184/97)
Kojota uz vyhodili z hostelu a zacal delat do ekologie? No to potes kozy ... :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload