Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

COVID 19 není chřipka

24. 03. 2020 v 10:46Off-line Anonym
COVID 19 má i v zemích, kde testují velký počet lidí jako je Jižní Korea smrtnost kolem 1% z nakažených, chřipka má desetkrát menší smrtnost 1 promile. Nemoc COVID 19 trvá v průměru 2x déle než chřipka, delší dobu trvají v průměru horečky, delší dobu trvá i rekonvalescence. Podle rentgenů plic bývají i u vyléčených stíny na plicích, což u chřipky se vyskytuje zřídka.

COVID 19 tedy zabíjí více lidí než chřipka, trvá déle než chřipka a dlouhodobé následky jsou horší než u chřipky.
24. 03. 2020 v 10:49Off-line igni  (36/192/130)
Takze je to horsi chripka, ok :D Ona Spanelska chripka mela taky vetsi smrtnost hele...
Souhlasím - 10   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
24. 03. 2020 v 10:59Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Jdi už opravdu do hajzlu. Patnáct stránek poradny je zaplněno koronavirem a pořád se obnovují stejná témata. A ještě k tomu sám víš, že jde o rekapitulaci. Ani se na nic neptáš! Jen oznamuješ informace které si každý může sám vyhledat.
*Tímto apeluji na administrátory: Prosím, dělejte s tím něco. Budu vděčný i za malé činy jako je mazání témat.*
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 03. 2020 v 11:04Off-line Lawrence  (40/183/-)
Igni nu španělska chřipka zabila něco pres 100 milionu lidi (mnohem vic než první světová válka ) nemyslím že je to tedy zrovna ten správny argument na zlehčováni situace spíš doufejme že covid nezmutuje do podobně smrtelne formy
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
24. 03. 2020 v 11:05Off-line rosju  (53/170/78)
Navíc si myslím, že šíření poplašných zpráv nepatří do poradny, tudíž vlastně porušují pravidla webu , takže by se tady vůbec neměly objevovat
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
24. 03. 2020 v 11:06Off-line igni  (36/192/130)
Lawrence: Ja vim, pouzivam to proto, ze kdyz lidi tvrdi, ze to neni chripka, protoze na to umira vic lidi, tak je to zavadejici :)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
24. 03. 2020 v 12:05Off-line Lawrence  (40/183/-)
Vis ye covid ma vic spolecneho s hiv nez s chripkou ?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
24. 03. 2020 v 13:46Off-line rosju  (53/170/78)
Rimava-nevim nevím o tom, že bych byl tady tapetoval různé zprávy z médií,ty jo ?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 03. 2020 v 14:21On-line BussterX  (103/130/150)
Tady je vyjádření lékařů, dole je liínk, doporučuju na to kliknout a přečíst celý článek, zejména to doporučuju těm i***tům co se tu snaží furt vyvoválvat paniku

Úplně nejdůležitější je zachovat si chladnou hlavu a nepanikařit. Naše dosavadní znalosti o průběhu epidemie svědčí o tom, že koronavirová infekce je při správném chování do značné míry srovnatelná s chřipkou. Ano, je zřejmé, že velká část naší populace tuto infekci prodělá, ale naprostá většina postižených se brzy uzdraví bez jakýchkoli zdravotních následků.

17.3.2020 Prof. MUDr. Jiří Beneš, CSc., Prof. MUDr. Ladislav Machala, Ph.D.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/…ln_domov_ele
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 03. 2020 v 14:37Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Lawrence: Vážně? A v čem? Pokud vím, SARS-cov-2 není retrovir, pokud vím nepropisuje se do DNA hostitele. Stejně tak se liší v tom že je stabilní a mutuje málo, proto lze proti němu vyvinout vakcína. Tedy 2 nejhorší znaky které má HIV nemá ani chřipka a ani SARS-cov-2.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 03. 2020 v 14:48Off-line Anonym
Dnes 24. března 2020 13:15

Italský pacient číslo jedna je vyléčený, po měsíci se vrátil domů. U osmatřicetiletého manažera koncernu Unilever, známého jen jako Mattia, se však nikdy nepodařilo s určitostí zjistit, jak a od koho se nakazil.

Mattia se podle všeho nakazil v nemocnici v Codognu, kam jel se svou ženou, jež tehdy byla v osmém měsíci těhotenství. Doma se pak začal potýkat s příznaky virózy, lékař jej ale při návštěvě odkázal na domácí léčení.

Když se začaly potíže s dýcháním zhoršovat, jel opět do nemocnice, kde napadlo anestezioložku Annalisu Malaraovou udělat test na koronavirus.

Nemoc měla velmi vážný průběh
Nepřeslechla totiž Mattiovu manželku, která zmínila, že její muž večeřel nedávno s kolegou, který se vrátil z Číny. Test vyšel pozitivně, u kolegy se nakonec ukázalo, že byl zdravý.

Ačkoli první italský pacient je jinak zdravý mladý muž, který hraje fotbal a běhá maratony, měla u něj nemoc COVID-19 velice vážný průběh. Musel být převezen na jednotku intenzivní péče v Pavii a podle lékařů byl jeho stav k***ický.

Nakazila se od něj navíc jeho manželka, rodiče, spoluhráč z fotbalového týmu, známí i lékaři a sestry, kteří o něj v Codognu pečovali. Mattiův 62letý otec kvůli nákaze zemřel.

Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_dtt
24. 03. 2020 v 14:55On-line BussterX  (103/130/150)
Běž rači šít roušky, ať seš užitečnej než umřeš na virusa :P
24. 03. 2020 v 15:04Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Anonym: Smutný příběh. Ale nevypovídá o vůbec ničem. Obdobný případ jsi schopen najít totiž i pro chřipku, jen to není mediálně zajímavé tak o tom nebudou psát v STBDnes. Důležitá jsou statistická data, která moc nemáme. K Severní koreji, aktuálně mají 9,037 potvrzených případů a 15,440 podezřlých případů a nevíme kolik bezpříznakových. Očividně též nestíhají testovat. I když jsou na tom co vím jako jedni z nejlíp.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 03. 2020 v 16:37Off-line Anonym
@Artenkotorer

Ne, obdobný případ pro chřipku neexistuje. S chřipkou se měsíc na JIPce neleží. Covid 19 mu navíc zabil i otce. Chřipka až tak brutální není. Srovnávání s chřipkou děláš jen jako pózu, abys trollil. Prostě úmyslně provokuješ a píšeš nesmysly. Chřipka to není, je to o dost horší než chřipka. Ty to dobře víš, proto sedíš doma na p***li. V reálu neriskuješ, jen na netu pózuješ. Pseudohrdino.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
24. 03. 2020 v 17:25On-line BussterX  (103/130/150)
Tebe to vyloženě fascinuje anonyme... seš uchyl? :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 03. 2020 v 17:28Off-line rosju  (53/170/78)
Je to úchyl,zraly na psychiatrickou léčbu !
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 03. 2020 v 17:33Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Anonym: Zjisti si něco o chřipce. Chřipka je zabiják ve svých rizikových skupinách. Chřipka má komplikované pacienty s těžkým průběhem. Cherry pickingem na této úrovni ti klidně můžeme udělat pocitově z chřipky zabijáka číslo jedna ve světě, když ti prostě budeme každou oběť dávat jmenovitě, místo statistických dat.

Mno o hrdinství pomlč, když nemáš odvahu vystupovat ani pod svým nickem. Sám se za hrdinu nepovažuji, takže nevím co plácáš o pseudohrdinství.

Pokud žiješ s osobou z ohrožené skupiny (z vyžší pravděpodobností úmrtí), nechtěl by jsi se nechat nakazit ani chřipkou, pokud by daná osoba nebyla očkovaná. Hádej proč. Ty vnímáš chřipku jako že to nic není, já jako potenciálně nebezpečné onemocnění.
Chřipkové viry jsou různé, každý rok zemi oběhne jiná mutace. Z toho vyplývá že jsou chřipky sezónní, tedy to co si představuješ ty, a pak horší a pak ty špatné, jako třeba španělská chřipka. Když si projdeš historii co jsem psal, jsem přesvědčen že zjistíš že od začátku jsem psal že to je jako trochu horší chřipka a později jsem přehodnotil na těžší chřipka. Tedy, že to nesrovnávám z běžnou chřipkou (která je také dost podceňována veřejností, protože je běžně zaměňována s kdejakou lehoučkou virózou)
Pár videí na zkouknutí:
https://video.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

https://www.televizeseznam.cz/…ova-64047436?…
24. 03. 2020 v 17:45Off-line panbohnanebi  (23/186/82)
Rosju (47/170/72) NOVÉ
Je to úchyl,zraly na psychiatrickou léčbu !

Dědku, i v té psychiatrické léčebně je možná veselejší život než máš ty když od rána do večera slintáš přes svá bezzubá ústa na seznamce.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
24. 03. 2020 v 17:50On-line BussterX  (103/130/150)
Tos nějak poplet, bezzubá ústa mám já :P
24. 03. 2020 v 17:52Off-line panbohnanebi  (23/186/82)
Já ti to věřím.
24. 03. 2020 v 17:55On-line BussterX  (103/130/150)
To děláš dobře...


Před 20 hodinamiOn-line BussterX (99/130/150)
Adrianek bronchiitidu nemám ale vypadaly mně zuby z nikotinu, heč :P a páč mám art***idu tak su plnohodnotný senior a vyprošuju si abys mě označoval středním věkem -__-
Souhlasím • NesouhlasímUpravit • Smazat • Nahlásit
24. 03. 2020 v 20:56Off-line i8051  (53/184/97)
Kolik je 2/1300? Vychazi mi to na jedno az dve promile :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 03. 2020 v 21:56Off-line Anonym
Zemřeli 3 lidé a vyléčilo se 10 lidí. Vychází mi to to na smrtnost 23%.
https://www.lidovky.cz/…ln_domov_ele
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
24. 03. 2020 v 22:14Off-line i8051  (53/184/97)
Jo aha, anonym propadnul z matiky .. tak to je marny :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 03. 2020 v 22:26Off-line Anonym
To spíše impotent z loďky neumí matiku a vztahuje počty k těm, co ještě neprošli celou nemocí a neví se, jak to dopadne.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
24. 03. 2020 v 22:32Off-line Anonym
Jez1920FC22 - ty si udělej pořádek v hlavě. Smrtnost se počítá, až když projdou všichni celým procesem nemoci. Tzn. až bude jisté, že se uzdravili nebo zemřeli. Ne z těch, co jsou teprve na začátku nemoci a neví se, jak to dopadne.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
24. 03. 2020 v 22:39Off-line i8051  (53/184/97)
Ale my vime, jak to dopadne. Casem koronak zmizi a ty si budes muset najit novy tema a s tim tu dokola zase prudit a vyplnovat svuj nudnej zivot :-)

Ted ti smazali vedle to s tim Pohlreichem, coz byl zajimavej clanek, nasel jsem tam treba to, ze ta jeho akce "vareni pro zachranare" je dobrej napad a tak jsem jim prispel. Misto psani nesmyslu a fnukani, ze nemas ostrov v Pacifiku muzes udelat spis dobrou vec a prispet taky :-)

https://www.zdenekpohlreich.cz/…tradatelnym/
24. 03. 2020 v 22:50Off-line rosju  (53/170/78)
Adrianku,Akri-vy jste nenápadni jak sáňky v létě :))))))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 03. 2020 v 23:30Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Za půl roku se vám bude ještě po koroně bude stýskat, až nastoupí ekonomická krize tak hluboká že tu přes půl století nebyla... Ta úmrtnost...

Anonym: Tak se počítá konečné zhodnocení až bude potom. Když už si to chceš počítat sám, tak použij medián či průměr inkubační doby (ideálně medián/průměr od nakažení do úmrtí) a zkus použít počet infikovaných z doby před tou dobou. Furt to bude šíleně mimo, protože nebudeš vědět o kolika nevíš, ale bude to trochu dávat smysl když už. Rozhodně ne počet vyléčených v průběhu.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 03. 2020 v 01:48Off-line pear  (103/-/-)
K***avir je ekologický <3
25. 03. 2020 v 17:06Off-line Lawrence  (40/183/-)
Artenkotorer: covid patri do skupiny SS+ RNA viru viz zde https://www.wikiskripta.eu/w/Koronaviry kde kdyz se kouknes dolu do tabulky zjistis ze jsou si vcelku s hiv blizci pribuzni... ostatne proto se delaji i pokusy s leky pouzivanych pro boj s hiv ;)
25. 03. 2020 v 17:13Off-line Lawrence  (40/183/-)
Ale nejsem lékař a přiznávám že bych bral odbornou přednášku o tom jakym způsobem napadá buňku a replikuje se :)
25. 03. 2020 v 17:52Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Lawrence: Taky nejsem lékař a též by se mi hodila odborná přednáška, ale pokud by jsme to braly takhle, pak SARS (jakejkoliv) má víc společného s viry běžného nachlazením, než HIV, protože ty jsou koronaviry. Jinak nevím jestli jsou příbuzné, viry jsou "jednoduché" a mohly vzniknout nezávisle na sobě (jde o něčím obalenou RNA, což v buňkách se RNA nachází takže o běžně chápanou příbuznost jít nemusí...), takže to možná bude jen členění a ne příbuznost ale na to by se tady hodil biolog, což nejsem. Ale pokud jdeme podle toho členění, pak ano asi konstrukčně mohou mít více společného.

Ale to zajímá spíš biology. Tady přirovnání k HIV je nesmyslné, protože HIV spadá pod retroviry, které se zapíšou do DNA kde jsou "schovány" před imunitním systémem (proto nejde vyléčit. Antivirotika znemožní jejich běžné činnosti, takže viry co se nepropíšou do DNA, po nějaké době budou tělem odstraněny, ale HIV ne protože přestaneš brát antivirotika a hádej co se najde uvnitř DNA), stejně tak HIV mutuje opravdu rychle, takže imnuitní systém se konečně naučí bojovat s jednou verzí a už má na krku desítky dalších. Ani jednu z těchto vlastností koronavir nemá a je tak podobnější chřipce, v těchto ohledech.

Přirovnáním k HIV tady pokud neřekneš jak to myslíš, může být dost nešťastné.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 03. 2020 v 21:09Off-line heavick  (59/-/-)
Je to HIV, umělé zkombinované se SARS, SARS se přenášelo vzduchem, HIV krví.. teď se HIV přenáší vzduchem. Takže v tělech těch údajně vyléčených proudí dále vir HIV ... záleží na tom , kdy zase zaútočí.. a na HIV lék není. Takže jásat z toho, že jste přežili COVID 19 není na místě... Důležité se je nenakazit vůbec, jinak se z vás stane chodící zombíe.....Takže dodržovat přísně karanténu a hygienu, já zmydlím 1mýdlo denně..
25. 03. 2020 v 21:23Off-line i8051  (53/184/97)
Heavicku, nezapomen si tim mydlem vymydlit poradne hlavicku .. :-)
25. 03. 2020 v 21:56Off-line plemenik  (48/183/98)
Ale nepovídej, anonyme Coronavirová chřipka trvá 5-7 dní. Největším problémem u koronavirové chřipky je zánět, na ten se umírá. Vyzbrojte se léky proti bolesti hlavy, proti bolesti zubů vitamín K2 200 až 400 mcg, proti ztrátě chuti a čichu multivitamín s OptiZinkem. Když přijde polyurie nebo průjem, zabíra redukovaný glutathion. Človek špatně spí, budí se, a tak z toho ztloustne. To jsou potíže na které je třeba se připravit. Nepít kafé před spaním, radši vůbec nepít po 21 hod. Žádné antivirotikum Arbidol není potřeba, i když je účinné. Chřipka přejde sama za 5-7 dní ale přetrvávají záněty, polyurie, která vás budí, a průjmy ještě 4 týdny. Ale ty už jsou vyvolané podrážděným imunitním systémem, ne virem.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 03. 2020 v 22:24Off-line Anonym
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
25. 03. 2020 v 22:29Off-line Anonym
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
25. 03. 2020 v 22:40Off-line Anonym
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
25. 03. 2020 v 23:05Off-line plemenik  (48/183/98)
Ptal jsem se známých jak u nich ten koronavirus probíhal, Žádný nemusel ulehnout ani na dva dny jako u chřipky, jen ta bolest. Ale ne větší než už jste v životě měli víckrát.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 03. 2020 v 23:23Off-line Anonym
Koronavirus může způsobovat záněty varlat a neplodnost, upozorňuje biolog

Už v únoru s neuvěřitelnou přesností předpověděl koronavirový vývoj v Itálii a upozorňoval na to, co se řítí do Česka. „Jaký bude další vývoj, se dozvíme asi až za sedm dnů. V tuto chvíli máme jistě nakažených mnohem více, než uvádějí statistiky,“ upozorňuje molekulární biolog Omar Šerý.

Už dříve jste velmi přesně odhadl vývoj v Itálii i to, že 16. března bude v Česku kolem 400 nemocných. Podle čeho?
Čekal jsem přesně takový vývoj a vůbec mě nepřekvapuje. Na Twitteru jsem psal, co se má dělat, minimálně s dvou- až třítýdenním předstihem. Se zařazením viru jsem začal už 27. ledna a postupně v dalších dnech popisoval příznaky onemocnění. To, že virus přenáší i infikovaní lidé bez příznaků, což povede k nepozorovatelnému šíření viru, a také o tom, jak dlouho zůstává v prostředí i jak ho lze zbavit infekčnosti. Srovnával jsem ho s původním SARS.
Zdroj: https://www.idnes.cz/…-zpravy_krut
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
26. 03. 2020 v 10:29Off-line Anonym
Nemocnice v New Yorku zachvátil chaos, mrtvé chtějí umísťovat do kamionů
Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_dtt
26. 03. 2020 v 11:31Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Vjaceslav : Strawman. Přirovnáváme ke chřipce a alespoň já k těšší, ne rýmě. Chřipka v Itálii mezi lety 2013 až 2017 znamenala 68 tisíc úmrtí (Reálně mohlo být i víc, ale počítejme s tímhle. Zpočítej si průměr na rok sám,) a teď z hlavy mám pocit že v tom období nebyla epidemie těžších chřipek, ale normální sezonní. Pokud vezmeme že na chřipku existuje očkování, stále jsem přesvědčen že závažnost odpovídá těžší chřipce bez existence očkování. To v čem se liší a co je hlavní problém, je infekčnost během inkubační doby. Tedy průběhem cca chřipka, s trochu jiným rozložením vážných případů, ale s vižším počtem infkovaných zarás, protože roznašeči netrpí příznaky a tak nezůstanou doma a dál šíří.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
26. 03. 2020 v 11:35Off-line Anonym
Nejméně dvě newyorské nemocnice už podle listu The New York Times kvůli pandemii zcela naplnily své márnice. Představitelé města předpokládají, že své márnice do konce týdne naplní i ty ostatní. New York proto požádal vládu o 85 mrazících kamionů, které použije na mrtvá těla.

Artenkotorer je troll, baví se tím, že píše provokace a bagatelizuje virus SARS COV 2
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
26. 03. 2020 v 11:46Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Anonym: Hmm a to musí být způsobený jen tím že by to bylo horší než horší chřipka a nebo i tím, že se jich sešlo moc zároveň díky šíření v inkubační době? JAK JSEM PSAL! Trol jsi ty, nebo neumíš chápat psaný text... nemůžu se rozhodnout...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 03. 2020 v 13:57Off-line Anonym
B*** nevolal záchranku, aby nezdržoval lékaře. Zemřel doma sám

Jednou z obětí nákazy novým koronavirem ve Velké B***ánii je 47letý bankéř Tim Galley z Walesu. Vzhledem k tomu, že neměl žádné jiné zdravotní problémy, věřil, že vše proběhne hladce. Proto si nezavolal záchrannou službu, ani když se jeho stav začal zhoršovat. Nechtěl totiž zdržovat lékaře od ostatních pacientů. Po pár dnech zemřel sám doma, kam se uchýlil do izolace od okolí, napsal server b***ského Daily Mailu.

U muže se první příznaky nákazy objevily v sobotu, kdy začal pociťovat lehké škrábání v krku. O dva dny později se přidala i horečka, takže se rozhodl, že nepůjde do práce a separuje se od své přítelkyně, o rok mladší Donny Cuthbertové.

„Chtěl mě ochránit, proto jsem ho nemohla jít ani navštívit. Když se jeho stav pořád zhoršoval, žádala jsem ho, aby si zavolal sanitku. On mi ale pořád říkal, že je v pořádku, že nemá žádné jiné zdravotní komplikace a že záchranáři mají moc práce s jinými lidmi,“ popsala Cuthbertová.

Od pondělního večera jí přítel přestal odpovídat na zprávy a volání. „V úterý ráno jsem propadla panice. Poprosila jsem sousedy, kteří mají klíče od jeho bytu, aby ho šli zkontrolovat. Našli ho v posteli,“ dodala zdrcená Cuthbertová s tím, že stále myslí na to, že její láska zemřela v naprostém osamění.
https://www.novinky.cz/…sam-40318176
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
26. 03. 2020 v 14:27Off-line plemenik  (48/183/98)
Právě nám oznámil Kalousek a Jaroslav Fatlýnek, že nouzový stav skončil. A tak je na libovůli jednotlivých podnikatelů, zda své provozovny nechají zavřené, nebo je otevřou a pocítí zvýšené tržby z důvodu vyprahlosti zákazníků.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
26. 03. 2020 v 15:09Off-line Anonym
Hongkongští vědci zjistili, že někteří zotavení pacienti se potýkají s dýchacími obtížemi. Kapacita jejich plic se snížila o 20 až 30 procent.

Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_jhr
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
26. 03. 2020 v 23:44Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Nechci zakládat nové téma tak to hodím sem. Polovina nakažených je bezpříznaková. žádná teplota, prostě nic. To Sars dvojce pomáhá tak moc a efektivně se šířit a to vede k tomu počtu mrtvých. Když vezmeme v potaz že jinde se testují přednostně ti co jeví příznaky a to od těch vážných, znamená to že že smrtnost i v itálii bude o dost nižší, protože u poloviny přenašečů se nikdy neprojeví přiznaky. Další část bude jevit příznaky mírné a nedostanou tak prio***u k otestováný. problém Sars dvojky není smrtnost která (tohle teď píšu jen jako provokaci, ale na pravdivosti to nic nemění) je jako u horší chřipky, ale to jak se šilří.

https://futurism.com/…-no-symptoms?…
27. 03. 2020 v 08:26Off-line Anonym
Japonský region ignoroval nařízení vlády a porazil koronavirus. Teď je vzorem pro ostatní

 Ve městě a regionu Wakajama se místní politici rozhodli, že budou s novým koronavirem zacházet jinak než zbytek Japonska. Místní vláda začala ohýbat pravidla, zahájila cílené testování a sledování kontaktu nakažených. Regionu se tak podařilo vyhrát lokální bitvu s globální pandemií.
„Začalo to 31. ledna. Lékař v jihojaponské prefektuře Wakajama se necítil dobře. Příliš o tom ale nepřemýšlel. V té době byli v Japonsku novým typem koronaviru nakaženi jen lidé, co se vrátili z Číny, nebo se znali s někým, kdo tam byl,“ popisuje

Uběhly tři dny, během nichž lékař chodil do práce v malém městě Juasa a horečku potlačoval léky. Doktor, jehož jméno není známé kvůli zákonu na ochranu soukromí obětí epidemie, si ale nakonec uvědomil, že nejde běžnou chřipku. Nakonec se ukázalo, že nakazil další tři pacienty a jednoho lékaře. Nemocnice musela být uzavřena.
Nařízení japonské vlády tehdy byla jasná. Na koronavirus mohli být testováni jen ti, kteří přiletěli z Číny, případně s někým přišli do styku. Nikdo z nakažených však tato k***éria nesplňoval.

Naštěstí se guvernér prefektury Wakajama Jošinobu Nisaka rozhodl, že bude vládní nařízení ignorovat a raději aplikuje „originální přístup“.
„Rozhodli jsme se reagovat na situaci flexibilně. Zaměřit se jen na ty, kteří byli v Číně, by nám ztížilo lokalizaci nakažených oblastí,“ uvedla pro média Takako Nodžiriová, která vede lokální zdravotnické úřady a měla přímý vliv na to, kdo bude a nebude testován. Dala tak zelenou odlišnému systému. Otestován byl daný lékař i další čtyři lidé. Všechny testy byly pozitivní.
Testujeme všechny a rychle
Guvernér Nisaka 13. února oznámil první nedovezený případ koronaviru v zemi. Společně s tím nařídil, aby byli nalezeni všichni, s nimiž přišel lékař do styku. O tři dny později již tokijská vláda uvolnila opatření a povolila testovat na Covid-19 kohokoliv.
Prefektura Wakajama ale s ohýbáním pravidel neskončila. Zatímco Tokio nařídilo lidem, kteří byli v kontaktu s infikovanými, aby jen zůstali doma, guvernér Nikasa nařídil testování všech.

Úředníci a policisté vyhledávali a testovali pacienty, sestry, členy rodin, dodavatele do nemocnice. Prakticky kohokoliv. „Bylo to náročné,“ uvedla Nodžiriová. „Zaprvé jsme museli zachytit celkový rozsah nákazy, následně jsme museli zajistit testy pro všechny.“
Podle informací The Washington Post trvalo tři dny, než úřady dohledaly všechny lidi, a dalších 11 dní trvalo testování. Otestovaných muselo být 470 lidí, což v situaci, kdy celé Japonsko dělalo jen pár stovek testů denně, nebylo snadné.
Guvernér tak musel přesvědčit svůj protějšek ze sousední prefektury Osaka, aby testy mohly probíhat i v tamních laboratořích. V úterý 25. února byly výsledky hotové. Mezi otestovanými bylo dalších 10 nakažených. Po další dva týdny se neobjevil žádný další případ a celé Japonsko tak teď obdivuhodně hledí na region Wakajama, který se vzepřel pravidlům a umně se vypořádal s nákazou.
https://www.lidovky.cz/…ahranici_mha
27. 03. 2020 v 09:00Off-line i8051  (53/184/97)
Joto, tady je s tim doktorem i interview .. https://youtu.be/IZjHIiLl5KM?t=6
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload