Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Covid-19 může trvale poškodit orgány vyléčených

14. 04. 2020 v 23:07Off-line Anonym
Mělo by se udělat promoření? Covid-19 může trvale poškodit orgány vyléčených. Neví se, jak moc. https://www.seznamzpravy.cz/…ak-moc-99981?…
15. 04. 2020 v 03:32Off-line Peta80  (43/187/-)
Nebezpečí, Wille Robinsone, nebezpečí, pozor na ten koruna wirus. :)
15. 04. 2020 v 03:37Off-line Edvin  (33/186/95)
Kdyby se lidi měli bát všeho o čem nic neví tak si půlka světa rovnou hodí mašli. :D Promoreni je nápad ostrejsich tužek z penálu než jsme my dva, tak bych měl nějakou tu důvěru ;)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 04. 2020 v 03:37Off-line Peta80  (43/187/-)
Ale jako vážně, že poškodit může v těle kde co se dalo víceméně očekávat vzhledem k tomu, že do buněk se dostává skrze ACE2, kterejžto se nevyskytuje pouze v plicích, ale taktéž v tepnách/cévách (!), srdci, ledvinách, střevech...

Viz. třeba wikipedia, kde všude se ACE2 vyskytuje: https://en.wikipedia.org/…ing_enzyme_2
15. 04. 2020 v 03:48Off-line Peta80  (43/187/-)
No Edvine, spoléhat se na neodbornost našich neodborníků, to teda nevim nevim. Po osobních zkušenostech s mnoha lékaři, kdy jsem dospěl k závěru, že dobrá polovina doktorů jsou pitomci, mi to přijde jako dobrej hazard. :)
15. 04. 2020 v 03:57Off-line Edvin  (33/186/95)
Petře já osobně mám mnoho pochybovacnych názoru vůči mnoha profesím. Nic to nemění na tom že i ten nejblbejsi lékař rozumí medicíně pořád lepe jak já. Já sice jsem zdravotník ale rozumím urazum, ne virům :D Když to rozhodně vláda, inu... jsou holt nad námi, také řešit. Ono obecně nemá smysl si problémy sám hledat, hlavně když s nimi moc nemůžeme dělat. Dávám přednost duševnímu klidu.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 04. 2020 v 09:05Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Se slovem trvale bych byl opatrný. Současná medicína, pokud jejímu rozvoji neháže kdejaký knižní klub (církve) vidle do ozubených kol výzkumu zvládne dost. Tohle vypadá, alespoň z mého amatérského pohledu, jako ukázkový případ pro kmenové buňky, pokud tedy někdo přestane zpomalovat výzkum protesty, nátlakem na vlády,...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 04. 2020 v 10:44Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Rimava:
Na rozdíl od tebe jsem transhumanista. To se pojí s tím, že sleduji výzkum a vývoj v oblasti medicíny. I v mém předešlém příspěvku jsem psal o výzkumu, ne o tom co máme už teď k dispozici, ale co se zdá že by mohlo být relativně brzy a pracuje se na tom. Nepopírám že jsem techno-optimista, to se též pojí s transhumanismem, ale mé názory na rozdíl od tvého tvrzení na ně nejsou formovány ze sci-fi filmů.
A teď pár příkladů těch výzkumů, co jsou tedy nejspíš jen výmysly autorů scifi a reálně neprobíhají, a zdůrazňuji slovo výzkum, tedy nemáme to k dispozici hned, ale zdá se to slibné:

Vypěstování srdce z kmenových buněk. Technologie je potřeba dotáhnout do použitelného stavu, ale pracuje se na tom. Hádej co se stane, když pacientovy vyměníš srdce za zdravé, geneticky shodné s jeho původním, pokud typuješ že ho bude mít stále poškozené, tak typuješ blbě: https://www.popsci.com/…-stem-cells/

Zde máš pro změnu článek o transformaci buněk zjizvené srdeční tkáně na normální buňky formující žíly a tím pomůžou zvrátit poškození srdce způsobené infarktem: https://blog.cirm.ca.gov/…scar-tissue/

Vytvoření plic, sice z nevhodných surovin, ale náznak cesty to již je: https://www.medicalnewstoday.com/articles/272763

A pokud namítáš, že při transplantaci se vytvoří další zjizvená tkáň, tak zase blbě, zde studie zabývající se tím jak omezit tvorbu zjizvené tkáně u kůže: https://stemcellres.biomedcentral.com/…1186/scrt111

Být tebou zkusím si ověřit zda skutečně nové neurony nevznikají. Je to dost jak ve které části mozku a do jakého věku, ale někde něco vzniká...

Přestaň plácat nesmysly. Ne každá nemoc jenom bere. Některý i něco dávají. Netvrdím že to je případ SARS-cov-2, to pokud víme ne, ale vem si toxoplazmozu gondi. Kočkám nic moc nedělá, ale dodává jim snadno dostupnu svačinu (uznávám že tato nemoc pro kočky je prospěšná, pro ostatní hostitele - tu svačinu, ne). Pak máme parazitické kraby co svého hostitele sice vykastrují, ale prodlouží jim život,...
15. 04. 2020 v 12:13Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Rimava: Poslal jsem ti články a tuším že v tom byla i přímo nějaká studie zabývající se reálným výzkumem a ty jsi dodal jen kecy a neznalosti. A slovo transhumanista znamená něco jiného než si očividně myslíš.
Dovzdělej se, je rok 2020, tvé znalosti které pochází, osobně odhaduji, ze seriálu byl jednou jeden život, jsou poněkud... zastaralé dost daleko za současnou úrovní vědeckého poznání.
15. 04. 2020 v 12:28Off-line poklad  (29/177/69)
Sakra mně už s tebou dochází trpělivost pošahaný anonyme !!!

STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
STOP CORONA TÉMATŮM V PORADNĚ !!!!!
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 04. 2020 v 15:24Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Rimava: Kdybys aspoň byl schopen pochopit jaký blbosti plácáš. Nerozumíš evoluci, nerozumíš selekčním tlakům, ale tváříš se že je to dokonalý. Se podívej na slepou skvrnu v lidském oku. To je jasná chyba designu, kterou člověk neudělá, ale z pohledu evoluce to byla jesná souhra kroků který k tomu vedly. Lidský tělo není dokonalí, naopak, je plný kompromisů a zatížený postupným vývojem, protože evoluce není vědomí proces a tak si neřekne "Tak tohle bylo sice dobrý, ale teď potřebuji něco jiného, zahodím to a navrhnu to znovu a lépe", místo toho to nějak obchůzkuje, naohýbá,...

Mimochodem, kmenové buňky, asi to nevíš, je to jediný co jednu část vývoje plodu tvoří lidské tělo. Jsou zodpovědné za podstatnou část regenerace i u dospělého lidského těla. Lidské tělo není schopné bez nich přežít. Tedy to že z přirozeně se v lidském těle vyskytujících kmenových buněk může vzniknout rakovina má bejt jako argument pro co? Kmenové buňky jsou špatný? Ne nejsou, je to přirozená podstatná část našeho těla. To že je chceme využít na něco na co je tím způsobem lidské tělo nevyužívá? Ok, lidský tělo nevyužívá ani části jiných těl ke svým opravám. Zahodíme proto transplantace, transfuze?
15. 04. 2020 v 15:34Off-line i8051  (53/184/97)
Zakladam

*** PP - EE - TT - II - CC - II ***

za mazani anonymnich temat o koronakovi, ktere z 90% zaklada jeden posahany nick (Ardianek = Rimava = Zoidberg = Simsalabim = Post = SMC, ...). Spoleham, ze provozovatele budou tak laskavi a vysledek petice zohledni ve svem dalsim fungovani a budou na ohlaseni tato - vetsinou odkazova - temata mazat.. Pokud tak neucini, tak se samozrejme nic nestane, ale pokud ano, mohou mit dobry pocit a ten si za penize nekoupej :-)

Hlasovat muzete nize Souhlas/Nesouhlas .. a kdo se za svuj nazor nestydi, muze to napsat i slusnou slovni zadost provozovatelum webu.

Souhlasim = nechci dalsi d***lni temata o CV
Nesouhlas = chci nadale koronaka resit i pres to, ze nic nevyresim
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 04. 2020 v 15:37Off-line BussterX  (103/130/150)
Já chcu smazat anketní otázky soni tedybery -_- jako takhle, ten korona spam mě sere, ale cenzura je svinstvo.... a dokud lidi budou na ty debaty reagovat a psát do nich, byť negativní komenty, tak to znamená, že je o to téma zájem a nemělo by se mazat... cenzura je fakt hnusná... můj názor
16. 04. 2020 v 11:18Off-line BussterX  (103/130/150)
Hele akryl, já věřím, že se jednou seznámíš s mužem přiměřeného věku, nezmalovaným, nepotetovanýcm a nevykrouceným... ale nebude to z tohoto tvýho profilu, ale z nějakého jiného - záložního, který není profláknutý tvejma žlučovitejma výlevama, páč věřim, že hledáš normálního chlapa... ale normální chlap na profilu "akryl" nebude hledat známost s vyrovnaným, chápajícím a moudrým člověkem a s děsem prchne... :D
16. 04. 2020 v 13:13Off-line rosju  (53/170/78)
A proč tu akri furt opruzujes,porid si teda kočku a zalez do nory,blbe :))
Aspoň se tam brzo zalknes tou žlučovitosti
16. 04. 2020 v 14:15On-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Zbabělý anonym.
16. 04. 2020 v 14:40Off-line panbohnanebi  (23/186/82)
Opruzujete tady vseci, dedci smradlavi.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 04. 2020 v 15:00Off-line rosju  (53/170/78)
Rimava alias panbohnanebi alias adrianek alias kastrat několikanásobný :))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload