Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Pochybná kvalita všech potravin?

21. 05. 2020 v 05:06Off-line Anonym
Dostal jsem chuť na pendrek, tedy ten, který by se dle původní výrobní technologie vyráběl rozdrcením lékořice, následným uvařením. Když se podíváte na dnešní složení, tak podstatnou složkou je mouka, obarvená rozdrceným uhlím a přidáno pouhé 3% množství lékořice. Takže my dovolíme výrobcům, aby vyráběli doslova sračky, nedělám si iluze, že u jiných " potravin" je to jiné. Jak tedy můžeme být zdraví?
21. 05. 2020 v 05:46Off-line Peta80  (43/187/-)
Protože spousta lidí čučí primárně na cenu výrobku, což ti potvrdí lidi, co dělají v supermarketech. A pak se spoustě výrobců nechce jít do rizikové výroby kvalitnějších, ale dražších (na nákladech) výrobků. Just my opinion...
21. 05. 2020 v 06:07Off-line Peta80  (43/187/-)
Vjáco, ale koupit sušenej kořen lékořice není problém. Akorát že kilo stojí kolem 500 Kč. Takže jsou tam spíše ty ekonomické důvody, jak jsem psal...
21. 05. 2020 v 06:13Off-line Peta80  (43/187/-)
Jinak anonyme, tak si udělej kvalitní pendrek doma sám. Výroba je jednoduchá, na netu najdeš x návodů. Akorát pozor na předávkování, viz.:

Pozor na pendreky: Černá lékořice může způsobit problémy se srdcem
https://vtm.zive.cz/…default.aspx
21. 05. 2020 v 06:21Off-line Peta80  (43/187/-)
Vjaceslav (37/180/70) NOVÉ
80 chápu kořen roste v obchodě, elektřina se vyrábí v zásuvce a zdrojem vody je kohoutek

Vjáco, proč ty vždycky se sebe musíš dělat namyšlenýho blba? Psals, že je problém ji vypěstovat, čímž jsi naznačoval (nebo já to tak alespoň pochopil), že se moc nepěstuje. A na to já reagoval, že sehnat ji není problém, čímž jsem myslel, že se jí asi nepěstuje zas tak málo.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 05. 2020 v 14:23Off-line tatrman  (27/-/-)
Akri když to nekoupí lidi tady za 200kč tak se to prodá v bohatší cizině EU.
21. 05. 2020 v 18:00Off-line i8051  (53/184/97)
Nezer pendrek, jako Vjaceslav, dej si kravu ... :-)
21. 05. 2020 v 18:12Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Vjaceslav: Zejtra mi před dům dovezou kvalitní hovězí maso (žádná velká objednávka) z farmy v okolí (před koronavirem bych šel na místo kam to dovezou ve městě, kvůli koronaviru udělaly změnu). Kvalitní mouku nakupuji u malého mlýna kterej mám s 10 min zajížďkou cestou z práce. Někdo hledá výmluvy, někdo jinej zas cesty... V Praze bude dostupnost všeho předpokládám větší
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 05. 2020 v 18:34Off-line Edvin  (33/186/95)
To je pořád dokola, lidé si stěžují že chtějí kvalitu ale peníze za to dát nechtějí... Mercedes se také neprodává za cenu trabantu :D Připomíná mi to hosty v práci co se podivují že svíčková na smetaně stojí 159 korun když ještě před pár lety stála skoro půlku. Kvalita je holt drahá a tím spíš když se zdražuje i vše kolem.
Každý si může vybrat jestli chce jíst dobře a nebo levně, trh mu umožňuje naprosto cokoliv.
21. 05. 2020 v 18:36Off-line Edvin  (33/186/95)
Akri
Oni ti zloději brzy poznají, že mají jít s cenama dolů až jim lidi ty jejich předražené šmejdy nebudou kupovat


- Vše bude již jen zdražovat. Rostou ceny energií, nájmy, pohonné hmoty, platy a vůbec všechno, tak jak by asi ta cena mohla jít dolů?
21. 05. 2020 v 20:04Off-line Edvin  (33/186/95)
O tolik se zase nezlevní když pod náklady jít nelze. A zase budiž jim přáno, nevidím nic špatného na tom vydělávat.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 05. 2020 v 20:14Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Edvin: Ale zlevní, s kvalitou jde určitě jít dolů ještě víc a lidi to budou vyžadovat a pak nadávat na mizernou kvalitu.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 05. 2020 v 20:16Off-line Edvin  (33/186/95)
Artenkotorer
To jde jen těžko u zemědělských plodin a i produktů z nich. Pokud výrazně zdraží vstupní surovina tak výrobek také... ona i hranice odrbání kvality potravin má své technologické hranice.
21. 05. 2020 v 20:31Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Edvin: Já myslím že hranic ještě nedosáhly a dokážou být velmi kreativní :-)
21. 05. 2020 v 20:37On-line BussterX  (103/130/150)
To je howno podnikatel, proč to neprodal do fruty na marmeládu? nebo bych to nechal shnít a zkvasit a pak bych z toho udělal pravý jihomoravský burčák pro pražáky... amatér 8)
21. 05. 2020 v 20:41Off-line Edvin  (33/186/95)
Akri
A ještě by jsi jim diktoval ceny které za to dostanou, ne? :D
I kdyby naši zemědělci nechali 100% úrody v ČR tak tzo stejně pokryje jen 2/3 trhu...
21. 05. 2020 v 20:47On-line BussterX  (103/130/150)
Hoši vy potřebujete diktátora, nějakej stalin nebo pinochet vám vyloženě chybí... já bych se toho ujal kdyžtak :D
21. 05. 2020 v 20:51Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: Hele, a nechtěl bys navázat na rodinou tradici a začít šmelit tuším že s pivem, co z čím šmelil ten po kom jsi restituoval? Abys věděl o čem plácáš?
21. 05. 2020 v 21:17Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
To je pak zajímaví, protože z tvých výroků mám pocit že za šmelináře považuješ každého obchodníka v republice. Oni asi ti současní mají tu nevýhodu, že si neuvědomuješ jak z nich profituješ. Mimochodem, nasazení zákonů proti růstu cen v USA vedlo k nedostatku toaletního papíru, takže asi tak o tom k čemu vedou.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 05. 2020 v 21:37Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: Profituješ. Pokud by jsi neměl od koho nakoupit, všechny peníze světa by ti mohly sloužit leda jako ten toaleťák. Zase jsi v úzkých tak jdeš po mé gramatice?
21. 05. 2020 v 22:50Off-line tatrman  (27/-/-)
Základní potraviny by měly mít cenový strop, přeci jen je to životně důležitá komodita. Není možné to nechat zcela napospas trhu. Stejně tak pitná voda.
Představme si člověka na poušti co má žízeň a je na pokraji smrti, dáme mu vodu, nebo po něm budeme chtít zlatý prsten za doušek vody?
22. 05. 2020 v 01:14Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri (šmelinářský synek): Mohl by jsi upřesnit který zákon to reguloval? Jaksi nemůžu najít nic před rokem 1948 myslím konkrétně výši zisku na zboží, nikoliv ostatní významy toho slova.

Výborně! Tak to má být! Pokud jsi nespokojený se službou najdi si alternativu! To je nádherně kapitalistický přístup! Ještě kdybys část zeleniny se sousedem vyměnil za ovoce a budeme i příklad směnného obchodu!

Přes snahu chytat za slovíčka ti unikla podstata. To stejné co jsem psal o toaleťáku se týká i tvých ubrousků. Jinak, doporučil bych ti video od Johna Olivera kde rozebíral co dělají v kanalizaci dál mimo tvou část, ale tobě by to bylo fuk. Hold tragédie obecní pastviny, aneb proč levicová politika je blbost na praktickém příkladu.
22. 05. 2020 v 01:39Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tatrman: Představme si modeloví příklad: Víš co se stane když bude třeba špatnej rok na rýži kdyby jsi takhle reguloval její cenu? Rýže se vykoupí a nebude. To tobě může bejt jedno, ale třeba lidem s celiakií ne, protože rýžová mouka se používá do jejich pečiva protože neobsahuje lepek. V konečném výsledku to může způsobit zdravotní problémy spoustě lidem a způsobíš krach části zemědělců pěstujících rýži protože někteří z různých důvodů nebudou mít rezervy na překlenutí špatného roku (i pokud by byl jen jeden, mimochodem, zvýšíš tak nedostatek i pro rok následující protože bude méně producentů). Tak a teď, co se stane když nebudeš regulovat cenu? cena stoupne (a částečně proto že zemědělci sami ji budou prodávat dráž) to odstraní část krachů zemědělců, lidi budou kvůli vyšší cenně dávat přednost substitutům (příloha spíš brambory,...) a celiakové si připlatí, ale budou mít své bezlepkové potraviny které jim neublíží.

Část se zemědělci se vztahuje na všechny potraviny.
Mimochodem vynechal jsem případy panických nákupů které vytváří umělé nedostatky pokud nelze reagovat zvýšením.

Co se vody týče, situace je obdobná, jen nízká cena vede k plýtvání vodou. Pokud v období sucha vzroste výrazně cena vody, rozmyslíš si zda napustíš bazén,... Slyšels o tom že máme poslední dobou sucho? Opravdu je nejméně vhodný okamžik mít zákonem regulovanou cenu pitné vody.

Cena na trhu je přirozeně regulována nabídkou a poptávkou. Nabídka je dána částečně vzácností zdroje. Pokud cenu uměle snížíš, vzroste ti zákonitě poptávka (u jídla se jím i začne víc plýtvat) a dojde ti k vyčerpání zdroje a nastane jeho nedostatek. Opravdu je nedostatek to co chceš? To je totiž přesně to co získáš regulací cen.

A domácí úkol: Je nějaká šance, že by vysoká nabídka nějak ovlivnila produkci a tedy snížila vzácnost některých zdrojů?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 05. 2020 v 08:53Off-line tatrman  (27/-/-)
Pitnou vodu zdarma jako ústavní právo mají i v zemích kapitalistických! Tuším Irsko nebo VB. Nejde o žádný výdobytek komunismu.
Jen je potřeba myslet lidsky a nevidět za vším žluťásky.
22. 05. 2020 v 12:28Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: Nevím zda byl můj děda kolaborant, mohl být, netuším, ale obecně já si nejsem vědom že bych nějak dnes profitoval z případných kolaborantských činů mých prarodičů a pak nadával na kolaboranty. Ovšem ty profituješ ze šmelinařiny tvých prarodičů a pak se díváš zvrchu na dnešní živnostníky.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 05. 2020 v 12:34Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tatrman: Existuje i ústavní právo na zbraně v některých zemích. Nevidím že by ty zbraně byly zadarmo. Jen jsou dostupné ke koupy.

Mimochodem, nežijeme v magické pohádkové zemi kde když se napíše na papír že na vodu mají všichni nárok zdarma, že voda je magicky zjeví. Žijeme v realitě kde voda je zdroj omezený takže pokud zákonem omezíš cenu, můžeš se vsadit že jednou se bude voda brát tak moc nad produkci pitné vody deštěm a na něj navázanými přírodními i umělými procesy, že od k***ického nedostatku vody tě nezachrání ani milion ústav. A pak budeš s ústavou dělat co?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 05. 2020 v 13:17Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (23/-/-)
Pitnou vodu zdarma jako ústavní právo mají i v zemích kapitalistických! Tuším Irsko nebo VB. Nejde o žádný výdobytek komunismu.
Jen je potřeba myslet lidsky a nevidět za vším žluťásky.
-----------------
Tvl ty jsi Tatro tak kratkozraka, ze fakt vidis jen za nejblizsi dvere hajzlu toho heteraka na preblafnuti. Vubec ti nedochazi, ze kazda komodita ma svoji cenu, ze proste voda jen tak netece ze zeme. Chces ji mit zdarma? Ok, udelej si studnu, zainvestuj a pak mas vodu zdarma. Ale nechtej, aby to delal nekdo za tebe a ty to pak jen sobecky vyuzijes.

Btw ty totiz nemyslis lidsky, ty myslis hlavne VYCHCANE :-)

A Irsko a VB ma vodu zdarma? Tak to mi prosim vygoogli, to me zajima, za X let stravenejch ve VB o tom fakt nevim, tak mi to asi zapreli :-)
22. 05. 2020 v 15:14Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: (šmelinář právem dědičným): Já neříkám co s ním máš dělat, já ti říkám že nejsi v pozici aby jsi k***izoval ostatní za něco co z čeho sám profituješ. To že tví předci byly šikovní a nashromáždili majetek je ok. To že ty ten majetek využíváš je také v pořádku. Ale jakmile ho využíváš, nemáš tu kázat o tom jak jsou živnostníci špatní když velká část tvého jmění pochází právě odtud. Kázat vodu a sám chlastat víno... to tu už bylo, ne?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 05. 2020 v 15:41Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri(šmelinář právem dědičným): Mé činy aspoň nejsou v rozporu mými slovy...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 05. 2020 v 17:26Off-line tatrman  (27/-/-)
Ičkoňu
A pozadu za politickou konkurencí nechce zůstat hnutí STAN. Jeho šest poslanců navrhlo změnit Ústavu tak, že každý má právo na pitnou vodu a vodní zdroje jsou ve správě státu.
Zdroje pitné vody by sloužily v první řadě k zásobování lidí, a to udržitelným způsobem. Zásobování vodou by podle předlohy zajišťovaly obce na neziskovém principu.
Ústavní právníci, které Novinky oslovily, se shodují, že ústavní ochrana vody by nebyla na škodu.
Zdroj: https://www.idnes.cz/…5_domaci_kop
Zdroj: https://www.idnes.cz/…5_domaci_kop

A Irsko a VB ma vodu zdarma? Tak to mi prosim vygoogli, to me zajima, za X let stravenejch ve VB o tom fakt nevim, tak mi to asi zapreli
Ičkoňu ty neumíš googlit?

Plánované účtování za vodu v soukromých bytech považují protestující Irové za porušování lidských práv. Doposud totiž za vodu neplatili, tedy ne tak docela, financována byla z daní. Klasické vodné a stočné neexistovalo, a tudíž ani kontrola spotřeby.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/…zahranici_ml
22. 05. 2020 v 19:53Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: Jasně, šmelinář z dědictví nám tu pude tvrdit že není fér aby peníze někdo vydělal podnikáním a měli by jít do gulagů pokud si správně vzpomínám a jedinej správnej způsob jak k nim přijít je dědictvím, a já nemám upozornit na jeho tupost?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
22. 05. 2020 v 20:27Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Myslíš jako bolševik, který má akorát ho*no co na práci...
- řekl soudruh
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 05. 2020 v 21:45Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrmane ... hodit sem 6 let starej clanek, kterej uz davno neplati, je ukazka blbosti. Kdyz neco vygooglis, over si stari a aktualni relevanci. Proste se aktualne v Irsku a VB za vodu plati, jako vsude jinde. Asi vedi, proc to tak muselo bejt. Ze ty, linej megasocan, to nechape, je jina vec :-)

Jo a ze nevolitelni STAN neco navrhli je super, prece se nejak musej do politiky procpat a jako kazda strana si pred volbama vymejslej, aby uloupili par bozmozku a iracionalnich lidi, co si neumej spocitat dusledky

Tvl ty jsi snad vetsi demagog, nez buzna .. a to je co rict :-)
22. 05. 2020 v 22:18Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: Co by jsme ti měly závidět? Mindráky z toho že ani trošičku odvahy podnikat jsi nezdědil? Děkuji nechci.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 05. 2020 v 00:20Off-line Riku  (63/176/110)
Kdo pracoval v potravinářském podniku,stal se svědkem po revoluci přeměny skoro poctivé výroby ve výrobu chemickou. Kdo pracoval v tomto oboru,ať masném,mléčném,pivním či jiném,rád bych,kdyby se k tomu vyjádřili. Jsem rád,že jsou ještě poctiví řezníci,co vyráběj kvalitní výrobky.
23. 05. 2020 v 01:25Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri (dědičný šmelinář): Pouze jsem v některých specifických ohledech optimista, jako například v tom, že i když levičáctví je vážná psychická choroba, tak i přesto není nevyléčitelná a tedy že po dost velkém tlaku by jsi mohl zmoudřet a přestat lidem přát gulag (což jsi tu někde mám pocit přál živnostníkům) jen proto že na rozdíl od tebe mají charakterové rysy které jim závidíš. Nic víc v tom nehledej.
23. 05. 2020 v 01:32Off-line Riku  (63/176/110)
Sím, asi jsem tu blbě,jsem tu správně o tom žrádle?
23. 05. 2020 v 09:00Off-line tatrman  (27/-/-)
Ičkoňu
Jo a ze nevolitelni STAN neco navrhli je super, prece se nejak musej do politiky procpat a jako kazda strana si pred volbama vymejslej, aby uloupili par bozmozku a iracionalnich lidi, co si neumej spocitat dusledky
Tvl ty jsi snad vetsi demagog, nez buzna .. a to je co rict :-)

to Irsko neplatilo za vodu 100 let, zrušeno to bylo teprve nedávno na nátlak EU, to žes o tom nevěděl, jen svědčí o tvojí ignoraci. V Irsku zrušení tohoto ústavního práva vyvolalo masové protesty viz článek. Není to tak dávno, co právě pravicové vlády dávaly Irsko jako vzor, dle kterého bysme se měli učit ještě v době, kdy měli všichni občané právo na vodu zdarma a nikdo neměl v bytě vodoměr.:)
23. 05. 2020 v 11:48Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: Když myslíš...
24. 05. 2020 v 15:13Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (23/-/-) NOVÉ
V Irsku zrušení tohoto ústavního práva vyvolalo masové protesty viz článek.
-------------------
no pisou, ze to bylo poklidny, hned to vysumelo a zase tolik lidi tam nebylo .. takze se tam jen seslo par levicovejch tatrmanu pokecat, jak je svet krutej ... :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 05. 2020 v 19:57Off-line i8051  (53/184/97)
Ok, Vjaco, posli fakturu :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload