Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Práce s dotazem - jakou máte představu o mzdě?

25. 05. 2020 v 15:47Off-line Anonym
Je to již delší dobu - hledal jsem pro známého práci v Praze, až jsme narazili na odpovědní tabulku kde bylo TAKÉ psáno : Jakou máte představu o výši mzdy? Není to již na soudní žalobu na takové "úctyhodné" pražské společnosti? Nebo s námi chtějí zacházet jako Tesco s černochy v B***ánii.
25. 05. 2020 v 15:51Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Prober se! Ta otázka je běžná ba dokonce dost potřebná!
25. 05. 2020 v 15:56Off-line snilek  (27/190/70)
Tak někdo ti tu mzdu stanovit musí, když né oni
25. 05. 2020 v 15:57Off-line Anonym
Tento NEVYCHOVANÝ pražský blb si asi neuvědomuje, že ČR je plnohodnotným právním státem s ústavním zákonem LZPS.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
25. 05. 2020 v 16:03Off-line ellvin  (23/183/81)
Už mi připomínáš toho cocota Mikepána, který zavolal cajty na strážníka, který mu ukázal fakáče... z projíždějícího auta ke všemu -_- vezmi si kapesníček, utři si slzičky a normálně to přejdi s tím, že jsi citlivá .... a že nebudeš vyplňovat nic, co se tě nějak dotýká, či jak trefněji to popsat. :sD
25. 05. 2020 v 16:08Off-line Anonym
Je to naprosto obráceně. Solidní firny a dokonce i pracovní agentury
nabízející práci mají v inzerci napsáno : hledáme čaroděje za 22.000,- K
Ptát se případných zájemců ZA KOLIK jsou ochotni jakoukoli profesi
vykonávat je nezákonné.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 05. 2020 v 16:17Off-line ellvin  (23/183/81)
Tak jdi k těm firmám, kde se na to neptají a neknič nám tady -_- to je tak těžký?!
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 05. 2020 v 16:17Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Nemám chuť to hledat ani vysvětlovat, takže sem prásknu první odkaz který mi google nabídne.
https://www.idnes.cz/…odnikani_kho
Odstěhuj se do Ameriky, ty Žalobo.
25. 05. 2020 v 16:36Off-line Anonym
Proletáři a agenti všeho druhu - spojte se a odejděte do zemí, kde
zítra znamená již pozítří.
25. 05. 2020 v 16:49Off-line ellvin  (23/183/81)
Ukaž ten konkrétní paragraf a nemel. Teda kecat můžeš, ale až nám ho ukážeš :sD
25. 05. 2020 v 16:57Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Jo! Až nám ho ukážeš!
25. 05. 2020 v 16:57Off-line Invictus  (23/182/100)
A kolik si teda představuješ?
25. 05. 2020 v 17:26Off-line Anonym
Ústavní zákon Listiny základních práv a svobod č. 23/1991 Sb. má
dnes dle svého vývoje v komentářích několik knih a záleží na tom,
který ústavní právník či soudce (Soud ) podává daný výklad - popř.
závazný komentář k jednotlivostem tam uvedeným.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 05. 2020 v 17:49Off-line igni  (36/192/130)
Anonym: Dotaz na predstavu o mzde je naprosto bezny, nevim co se vztekas. Ja bezne jiz behem prvniho kola pohovoru vznesu na mzdu dotaz, aby jsme neprochazeli nekolika kolik, nepropalili hodiny casu a pak nezjistili, ze se nesejdeme co se mzdovych predstav tyce. Dokonce davam prednost pokud spolecnost uvede dopredu rozmezi, jake si predstavuje na dane pozici platit, ale i kdyz to neuvadi, tento dotaz prijde nebo ho vznesu ja. :)
PS: nezaznamenal sem behem sveho "pusobeni" docasneho pusobeni v pravnim svete ani zminku o tom, ze by takova poznamka byla proti zakona, ci dokonce protiustavni (to uz je ujete z principu, ustava je velice obecna a tohle je velice specificke). Protizakone z hlediska pracovniho prava jsou dotazy na sexualni orientaci, rodinny stav tehotenstvi (planovani tehotenstvi), nabozenske vyznani ci politicke nazory. Prijde ti, ze dotaz na predstavu o mzde spada aspon vzdalene do jednoho z toho (ci je tomu podobny?).
25. 05. 2020 v 17:59Off-line Anonym
Kus telecího jen na ...
25. 05. 2020 v 18:46Off-line Invictus  (23/182/100)
Který paragraf? Když to tak znáš, tak nám to určitě ulehčíš.
25. 05. 2020 v 21:01Off-line i8051  (53/184/97)
Napis tam MEGA a neres kraviny :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 05. 2020 v 11:24Off-line Anonym
Zajímavé myšlenky - jen se mi zdá, že se zájemci o práci velmi často
hlásí do firem právě podle nabízené mzdy, NE aby pak mnohdy
vybrali zaměstnavatelé ty uchazeče, kteří si řeknou o "co nejmíň " .
Taková je realita českého Pepíkova. Dáte našim Managero do rukou
solidní fungující zahraniční společnost a za rok ji buď rozkrade vedení
nebo je na zavření. (zavření firmy i vedení )
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
26. 05. 2020 v 11:52Off-line Betonica  (39/191/93)
Tak ti nevim, jestli je to Prahou. Me se na predstavu o platu ptali v Brne, v Ostrave stejne jako v Praze. A vsude jsem jim rekl, kolik chci.

Ne, neprijde mi to jakop zachazeni s otroky. Naopak to vnimam jako spravedlive jednani, protoze je potreba si uvedomit, ze pracovni trh je stejne jako jine trhy rizen nabidkou a poptavkou. Jinymi slovy: Neco nabizim a firmy neco poptavaji. O ne/dohode rozhoduje vice faktoru, cena patri mezi ne. Tedy pokud budu prilis drahy a srovnatelny s levnejsim clovekem, smlouvu neziskam. Jednoduche jako facka.
26. 05. 2020 v 12:02Off-line igni  (36/192/130)
Anonym: prosimte a v kolika zahranicnich firmach si delal? :D Ono znicit firmu a knowhow umi stejne dobre Francouz, Ital, B*** nebo Cech, je to vsude stejne. A kdyz jsi ve firme ceske, aspon na tebe nekoukaji vyssi manageri z narodnosti totoznou se sidlem pres prsty, jak na delnika z vychodu. (to delaji radi frantici :D )
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 05. 2020 v 12:09Off-line Betonica  (39/191/93)
@igni: Je to presne tak. Delal jsem, s jedinou vyjimkou, jen pro cizi firmy. A nepamatuju si, ze by nektera z nich skoncila.
Jen tedy mam radeji nadrizene cizince, protoze my Cesi neumime byt manazery. My Cesi totiz hrajeme na kamarad**kovani, kafickovani a kecani. Dlouho jsem delal pro nemeckou banku a sefove tak byli nemci. Jako jo, byli na nas drsni, na druhou stranu jsme presne vedeli, co mame cekat. Naproti tomu treba sef francouz mel tak nejak hodne veci na haku. Ted mam sefy v Dansku a jsem spokojenej. Skandinavci jsou tak napul cesty mezi drsnejsim Nemeckem a flakajici se Francii. A ne, ani firma, ve ktere jsem, nekrachuje, Naopak.
26. 05. 2020 v 12:12Off-line Anonym
"Značkovi" indiáni - čtětě co je psáno a nevymýšljte konspirace .
ANO - s Babišem i bez něho, pokud půjdu do firmy na pohovor a zeptají
se mne tam JAKOU MÁTE představu o platu či o mzdě, odpovím třeba
dle rozmezí co mají psáno v nabídce. Píšete, že nabízíte tolik a tolik peněz
- ne napište nám dopředu do tabulky jak jste drahý, předražený .
Pak jsou jejich morální kodexy na 3 věci ... Dělají si z lidí přímo p***l.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
26. 05. 2020 v 12:46Off-line igni  (36/192/130)
Anonym: Asi vidim, kde je problem. Ja nepotrebuju nikoho, ani firmu, ani stat, aby mi rekl, nakolik si mam cenit svoji prace, resp. jaka je jeji hodnota. Takze nemam problem prijit do firmy a rict si o castku, na kterou si sve zkusenosti a dovednosti hodnotim. Nekdy se sejdem, nekdy se nepotkame s predstavami. Jednoduche. Hlavne nechci zazit neco, co maji treba dani, ze v kazde firme jsou tabulky a na dane pozici mas pevne stanovene, kolik dostanes. To je hrozny peklo.
26. 05. 2020 v 13:27Off-line i8051  (53/184/97)
Jezino proboha. Prestan se uz vyjadrovat k vecem, kterejm FAKT nerozumis a placas tu neco z 90. let. Jaky ze ma zamestnavatel na zamestnance vyhrazeny 4 tisice a da mu jen 3? Dale zamestnavatel zadne "poplatky" zamestnanci neplati. Tvl to jsi zase uvaril z ceho?? Ty jsi vazne b***cek, co chce radit, ale vi o tom uplny kulovy ;-)
26. 05. 2020 v 13:29Off-line AliFox  (21/178/62)
Odpovíš: "O tuto práci mám zájem, takže přijmu jakoukoliv slušnou nabídku." S tím mám dobré zkušenosti, většinou pak nabízejí slušně.
26. 05. 2020 v 15:06Off-line Betonica  (39/191/93)
@esteve/jezina: Tak, tak, jak pise icko. Asi jsi zustal nekde v minulosti, pac za poslednich roky si nepamatuju, ze bych mel odmeny vazane castkou.
Obvykle je to procento z obratu firmy, z obratu oddeleni nebo podobne. Uplne normalni je mit odmeny ve vysi nasobku platu za kvartal nebo pololeti, treba 3x plat, pulku v cervnu a pulkut pred Vanoci. Dalsi odmeny jsou vazany na vykon, ktery se bezne meri tzv. KPIs. Obvykle je to opet nasobek platu dle vykonnosti.
Neplati ani tvoje teorie o "kmenovem zamestnanci" az po zkusebni dobe. Kdepak. Jakmile jednou vznikne pracovni pomer, clovek je kmenovym zamestnancem, jen ve zkusebni dobe. A tak dale a tak dale...

Kazdopadne. Plat je jen jednou slozkou odmeny. Pro me hraje plat roli z 50%, hodne me zajimaji ostatni veci. Pro me osobne jsou dulezite sick days, home office dle potreby jen na bazi oznameni nadrizenemu, benefit program s dostatkem moznosti od kultury pres sport az po zdravi, prispevky na pojisteni. O notebooku, telefonu a pausalu vubec nemluvim, to je absolutni zaklad.

Kdysi jsem byl ve firme, ve ktere byl jen plat a telefon a notebook. Ted jsem ve firme, kde je tohle plus hromada veci navic, takze jak vidno, mezi firmami jsou znacne rozdily v tom, jak se chovaji ke svym zamestnancum.

Treba takto:
https://kariera.o2.cz/benefity
https://sap.jobs.cz/benefits/
https://careers.microsoft.com/us/en/benefits
https://www.vodafone.cz/kariera/
https://kariera.innogy.cz/benefity


Halt, clovek nesmi byt linej a musi si dobre rozmyslet, kde bude travit celej den a co za to dostane. Plati to obousmerne, i firmy si dobre vybiraji, s kym se domluvi. Ale to uz tu bylo psano mockrat.
26. 05. 2020 v 15:29Off-line igni  (36/192/130)
Betonica: Normalni (tim myslim bezny) je nemit bonusy vubec :D Ale ve vysledku je jedno, jak je clovek ma nebo nema, a jak jsou pocitany, zalezi na tom, jak se dohodl.
A benefity nejsou bonusy, protoze narozdil od bonusu jsou v podstate narokove (podle toho co mas dohodnute), zatimco bonus jak si psal, zavisi vetsinou na vykonu firmy a narok na ne nemas.
26. 05. 2020 v 15:30Off-line Betonica  (39/191/93)
@esteve/jezina: Ty ses fakt pablb, ted jsem cetl tvuj starsi komentar:

========
On-line Jez1920FC22 (56/196/-)
Pokud bys to hnal k soudu, tak první otázka by zněla: kolik let máš praxe v daném oboru, popr jakých posic jsi dosáhl, že žádáš takový plat. A tvá odpověď bude negativní. Tak se jen zesměšníš a soudce to shodí ze stolu jako neopodstatněnou žalobu
========

Kriste pane! Jakej pak soud? Kvuli cemu? Jakoze se budu soudit, ze mi nekde polozili dotaz na penize, nebo naopak se nekdo bude soudit se mnou, ze jsem se zeptal na plat? Boha, ty jsi fakt k****n. A soudce se bude ptat, kolik let mam praxe, ze jsem si rekl o penize? No ty kokos, ty zas dneska jedes valy! Uplne vidim firmu, jak se hrne do soudu, ze jsem chtel moc penez. A uplne vidim uchazece, jak podava zalobu na dotaz stran penezniho ocekavani...

@anonym: Ty taky jedes dobry nesmysly!
============
Off-line Anonym
Ústavní zákon Listiny základních práv a svobod č. 23/1991 Sb. má
dnes dle svého vývoje v komentářích několik knih a záleží na tom,
který ústavní právník či soudce (Soud ) podává daný výklad - popř.
závazný komentář k jednotlivostem tam uvedeným.
=============

Coze? Jaka listina prav a svobod? Co to ma spolecneho s pracovni smlouvou? A jakej vyklad ustavnim pravnikem? Jsi upad na hlavu? Pracovni smlouva se ridi zakonikem prace. Dokud neni v rozporu, neni zadny soudce potreba a ani to soudy nezajima. A kdyz dojde na spor, resi to soud okresni (typicky vypoved).

TWL deti, proberte se ze snu, ze stat ma hlidat kazdeho jednotliveho zamestnance! Nejsme davno v dobach komaru, nastesti si uz muzeme kazdej zvolit zda, kde a za kolik budeme pracovat. Tohle vas asi naucily odbory podelany, ktery akorat tak kafraji a prd delaji, viz jejich predak Stredula, kterej nikdy poradne nedelal, ale vi o businessu vsechno!
26. 05. 2020 v 15:31Off-line Betonica  (39/191/93)
@igni: Ja z pozice vedouciho budu radeji moznost odmenit mit. Oba dobre vime, ze lide jsou ruzne. Nekteri pracovni dobu prokrafaji po kafich, jini delaji jeste i doma. A ja jsem hodne rad, ze muzu zohlednit i toto. Mas ale recht, ze bonus vykonnostni a benefity jsou dve ruzny veci. I danove napriklad. :)
26. 05. 2020 v 16:03Off-line igni  (36/192/130)
Betonica: Nijak nepopiram, ze zohledneni vykonu bonusem je dobry motivacni zpusob, ale...
a) porad se u nas hodne kamarad**kuje, pak to muze svadet davat je podle kamaradeni a ne vykonu
b) v korporatech kde se vyplaci, jsou vetsinou jasne nastavena pravidla kolik se vyplaci na bonusech, a primy nadrizeny na to nema moc vliv (napriklad mas narok az na 15% rocni mzdy s tim, ze zalezi, jestli byla vydelecna cela firma, tvoje divize, tvuj tym (za kazdy mas narok na 5% (resp. tretinu z celku)). A nebo proste jsou z hury dany, 150% mesicni mzdy jako 13. plat, kdyz je zisk. Nezazil sem, aby to bylo na rozhodnutich individualnich manazeru tymu (z nejakeho budgetu), s vyjimkou statni spravy teda. (Jestli to tak mas, tak z jedne strany zavidim, ze muzes odmenovat lidi, z druhe strany nezavidim, je to dalsi zodpovednost, kterou si muzes nektere nastvat :D )
26. 05. 2020 v 16:12Off-line tatrman  (27/-/-)
Igni:porad se u nas hodne kamarad**kuje, pak to muze svadet davat je podle kamaradeni a ne vykonu

Přesně tak, bylo je a bude. Kamarádšoft se zohledňuje už při výběrových pohovorech mimo jiné. Je to nešvar.
26. 05. 2020 v 16:16Off-line igni  (36/192/130)
Tatrman: do urcite miry ano, vidim to v kazde firme, kde sem byl a jsem. Ale do urcite miry to nemusi byt na skodu. Muze to budovat lepsi kolektiv a vetsi loajalitu firme, takze za ty negativa dostanes nejaka pozitiva. Zalezi proste na tom, jaka forma toho je. (zazil sem kdysi i to, ze kamaradi dostavali pridano, povyseni atd, ale ostatni nedostali nic a rikalo se jim, jak nejsou penize (to je dost blbej pristup), ale taky to, kdy pres kontakty se natahli schopni lidi, co by ale z nejakeho duvodu bezne neprosli vyberovym rizenim, ale pro firmu jsou stejne prinosem).
26. 05. 2020 v 16:23Off-line tatrman  (27/-/-)
Igni v soukromém sektoru, pokud je aspoň průměrnej, tak se to (možná)vstřebá,i když ti uteče, lepší koho odmítneš, protože ho neznáš, třeba ke konkurenci.
V eráru ve státním je to doslova katastrofa,protože z cizího krev neteče. Tam jedou prémie skutečně jen podle toho: kdo s kým.
26. 05. 2020 v 16:29Off-line igni  (36/192/130)
Tatrman: Verejny sektor je obecne peklo, to tady nema smysl resit.
28. 05. 2020 v 10:36Off-line Anonym
Seznam Zprávy získaly program soudního líčení v případu privatizace Mostecké uhelné společnosti. K soudu dorazí prezident Miloš Zeman. Informaci potvrdil kancléř Vratislav Mynář.

Článek
Prezident Miloš Zeman bude svědčit u soudu. Jeho svědectví má pomoci při rozplétání kauzy privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS), ve které čelí pět manažerů a uhlobaronů obžalobě.

Seznam Zprávy získaly program soudního líčení, ze kterého plyne, že prezident by se měl dostavit k soudu příští středu. Jeho slyšení proběhne formou videokonference. Informaci redakci potvrdil hradní kancléř.
28. 05. 2020 v 10:55Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Anonyme, uvědom si že tvoje práce je zboží které ty prodáváš. Představ si, jak by se tobě nakupovalo bez znalosti ceny. Vem si že jdeš do obchoďáku kde by neměly cenovky a u pokladny by jsi nabídl částku. Tvoje práce je zboží který oni kupují je fér aby jsi jim řekl cenu.
28. 05. 2020 v 13:49Off-line Anonym
5G může vyvést Česko z recese.
Změňte ekonomiku na digitální, říká expert
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload