Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak pečujete o citlivou pleť?

25. 05. 2020 v 18:14Off-line Anonym
Dobrý den, mam citlivou plet smíšenou, koupil jsem si nivea krám ale furt mám podrážděný obličej. Používáte něco na smíšenou/citlivou plet co vam pomohlo? Díky... prave vypadam jak rajče.
25. 05. 2020 v 21:03Off-line i8051  (53/184/97)
Citlivou plet mas proto, ze na sebe furt neco patlas. To je znama vec. Vse je chemka. Ja na sebe napatlam z donuceni max opalovak v lete a plet vydrzi vse :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 05. 2020 v 21:04Off-line felix.os  (24/174/62)
Pokud sis koupil Nivea krám, tak máš dost sortimentu ne? :D tak vyzkoušet všechno :) :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 05. 2020 v 21:15Off-line snilek  (27/190/70)
Chce to zkoušet. Některé krémy a čistící gely mě podráždily pleť ještě víc. Nivea dělá běžnou kosmetiku. Jestli máš takový problém, tak si připlať za lepší, třeba Eucerin https://www.notino.cz/…nujici-krem/ (je to pálka, ale to byl jenom příklad)
25. 05. 2020 v 21:40Off-line chopperista  (64/176/82)
Ja používam tělové mléko měsiček s vitamínem E. Jsem spokojen
25. 05. 2020 v 21:44Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Napiš PMku, tohle je na podrobnější rozbor.
26. 05. 2020 v 11:32Off-line Betonica  (39/191/93)
Kdysi jsem trpel na kozni ekzemy. Pravidelne se mi objevovaly vysevy velmi suche a zarudle pokozky, ktera nesnesitelne svedila. Na kozni jsme postupne vyzkouseli kde co, az jsem prisel na to, ze mi nedelaji dobre nektere praci prasky a avivaze. Od te doby peru jen ve sve znacce. V akutni fazi pomaha napriklad Jarischův roztok (namocis v nem cistou latku a prilozis jako obklad na pokozku) a Excipial Lipolotio, ktere jsou bezne k dostani v lekarne. Zapomen na pripravky s parfemaci, mne se vyborne osvedcila La Roche Posay Effaclar a Vichy Normaderm kosmetika. Pomaha zinek (na predpis Zineryt), nasazuji se kortikoidy (Dermovate) a hodne mastne kremy na noc - byly doby, kdy jsem se mazal prepustenym veprovym sadlem (je nutne dat na matraci igelit a casto prevlikat povleceni). Rano je potreba pokozku zbavit nocniho kremu (pletova voda bez alkoholu) a nic na ni nepatlat, nechat ji volne dychat. Pokud ti dela zle slunce, pouzivej krem s vysokym UV, ten krem by ale nemel byt mastny, lepsi jsou pripravky s rozprasovacem (tzv. suchy olej nebo jeste lepsi na vodni bazi). Kdyz jsem mel oblicej hodne rudy, pouzival jsem makeup kremy se zinkem a UV filtrem (rada Manhattan, tusim).
Nevim, kolik je ti roku, ale tohle vsechno jsem resil kolem 20. roku, pak to jaksi samovolne vymizelo. Ted, poslednich 15 let, mam vysev ekzemu jen mistne a jen zridka, nejcasteji pri nahle zmene teplot a kdyz je venku hodne mrazivo. Resim to stale stejne, tj. mastne kremy (modra nivea uz mi staci), rano plet oplachnout a nechat tak. Po holeni zasadne nepouzivam zadne pripravky, protoze jsem pak rudej jak rak.
Jeste me napadlo, jestli pouzivas parfemy. Nekdy i ty zpusobuji kozni problemy, zkus pripadne zmenit znacku. Rovnez neni dobre se prilis saunovat, koupat v chlorovane vode a pouzivat agresivni kosmetiku (sampon, myci gel...), prodavaji se na to pripravky na super citlivou plet.

Pleti obecne nesvedci koureni, alkohol, stres, spatny spankovy rezim, nedobra vyziva a nepohoda vubec. Netusim, jaky je tvuj zivotni styl, ale dobre je hledat priciny i tady.
26. 05. 2020 v 15:11Off-line Betonica  (39/191/93)
@akri: Mydlo prave ne, ani s jelenem ne. Mydlo extremne vysusuje. Pokozka se pak o to vic masti, jak se snazi znovu vytvo*** si ochranny film, cimz se to cele jen zhorsi. :( :(
26. 05. 2020 v 15:55Off-line Betonica  (39/191/93)
@akri: Kazdy mame neco. Ty mas plet jako detskou p***lku, nekdo ma plet jak smirkovej papir a dalsi zas samej bolak a ekzem. Ja jsem treba nikdy nemel opar nebo koutek a nekteri lidi je maji stale... Nemuzes podle sebe soudit ostatni.
Mydlo ale i jiny pripravky casto smyjou vrstvu na pokozce, ktera prirozene kuzi chrani. A pokozka reaguje tak, ze se hned snazi tuto vrstvu obnovit, cimz se zvysi uz tak vysoka produkce mazu, ktery posleze vede k problemum. Proto se mydlo nedoporucuje.
Ale jinak ano, i nas kdysi nasi mazali indulonou a vsechno jsme resili mydlem. Sestra nikdy nic, ja jsem byl vecne olezlej. Halt, kazdej jsme nejakej.

http://www.dermanet.cz/…80x7304.html
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload