Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak na lepší paměť?

09. 06. 2020 v 21:52Off-line Anonym
Schopnost lidí antiky memorovat rozsáhlé množství informací je z dnešního pohledu neuvěřitelná. Mladí muži z lepších athénských rodin se v rámci vzdělání běžně učili zpaměti Homérovo dílo – například Odyssea přitom sestává z 12 tisíc veršů.Jak to dokázali? Potřebuji to také!
09. 06. 2020 v 21:59Off-line nobody  (39/183/62)
To by mně taky zajímalo. Osobně si ale myslím, že v dnešní době jsme "pře-informováni". To naznačuje taky vzrůstající počet různých neurologických poruch a onemocnění. Stejně tak vzrůstající počet psychiatrických pacientů v léčebnách, kteří tam končí kvůli přetížení ze zaměstnání.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 06. 2020 v 22:05On-line fifotronic  (33/188/92)
Je to o soustredeni. Dnes je spousta vjemu, ktere to soustredeni neustale rozptyluji. Tezko si dneska nekdo sedne na cely den do sadu a bude se tam ucit kus knihy..

+ strava, pohyb, spanek, stres, mezilidske vztahy, prostredi
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 06. 2020 v 22:33Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Dnešní společnost je drtivě konzumní a nemá potřebu se něco učit. Lidský mozek dokáže zázraky - sám jsem schopný si zapamatovat opravdu jakoukoliv informaci, pokud mě něco doopravdy zajímá. Dříve jsem dokázal odrecitovat Havrana, aniž bych se to vyloženě učil, ale když po mně chtěli odříkat Polednici ve škole, tak mi to do hlavy moc nelezlo. Navíc mi to přišlo naprosto zbytečné.
Abych odpověděl na otázku - dobrou paměť získáš jejím procvičováním (stejně jako svaly posilováním), tudíž stále se učit nové věci.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 06. 2020 v 10:27Off-line i8051  (53/184/97)
Tos tech ryb asi moc nesnedl, co Jezino? ;-)
10. 06. 2020 v 10:38Off-line Invictus  (23/182/100)
Mít výbornou paměť je opravdu zbytečné. Lepší je mít výborný úsudek a schopnost uvažovat.

Někdo by ti dokázal odrecitovat antické eposy z paměti, to je úctyhodné, ale nedokázal by třeba dokázat jednoduchý matematický problém z téže doby.
10. 06. 2020 v 16:42Off-line Bahutom  (35/173/60)
Nepotřebuješ to ... dá se to naučit tím, že pochopíš příběh ... potrvá to ale reálné to je .. nicméně zapomínání je projevem zdravého mozku :) kdyby mozek nezapomínal tak se z toho... Dale efektivnější je schopnost se přizpůsobit, rychlost řešit úlohy a hledat řešení atd... paměť není až tak užitečná :) když ale vynaložíš úsilí, tak jde vše :)
10. 06. 2020 v 19:45Off-line kloudik  (38/182/80)
Anonyme a k čemu přesně to potřebuješ? Spíš to jen chceš a nejlépe bez jakéhokoli úsilí a to je rozdíl. K čemu ti bude všechno si pamatovat když nebudeš ničemu rozumět? Venuj se užitečnějším věcem než honěním blech po poli
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload