Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Bojíte se pavouků?

15. 06. 2020 v 20:11Off-line Anonym
Pokud ne - chytnete je do rukou? Zabijete je? S tím nemám problém. Ale chovat třeba tarantuli, to ani náhodou. Věříte, že nosí štěstí? Já nikoli. Které zvíře je přirozeným nepřítelem tarantuli a jiných velkých pavouků? Někde byla zmínka, že sloní je zašlápnou, jako malinu...
15. 06. 2020 v 21:26Off-line kloudik  (38/182/80)
Potkat arachnida velikosti psa tak se asi leknu, ale zabíjet je nemám důvod. I oni sou Boží stvoření :) velký pavouky přece loví jakási ta vosa co do nich v sere vajco ne? :D a celkově asi největší nepřítel všech pavouků je podrážka :)
15. 06. 2020 v 21:47Off-line kloudik  (38/182/80)
Záleží co přesně bys chtěl najít :)
15. 06. 2020 v 22:37Off-line iglw  (48/172/77)
Já pavouky shodím do sklenky v domě a hodím je ven,i vosy,včely,čmeláky,kromě much,komárů a molů.
15. 06. 2020 v 22:40Off-line igy  (38/173/81)
GamerCZE: Tak já tedy hledal informace... "Příčinou tohoto chorobného strachu může být traumatický zážitek z dětství, nápodoba chování rodičů (pokud se matka bojí pavouků, dítě se bude vysoce pravděpodobně bát taky.)" [https://cs.wikipedia.org/…rachnofobie]
15. 06. 2020 v 22:45Off-line igy  (38/173/81)
GamerCZE: A já snad říkám, že to nemůže být genetické? Jen cituji vyhledanou informaci, která protiřečí tvému "díky matce to určitě není", což prý mělo potvrdit pouhé "umět hledat informace", protože i díky matce to být může. Ostatně i když je to genetické, tak to může být díky matce :)
15. 06. 2020 v 23:54Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Abych sem vnesl trochu světla - arachnofobie je jedna z nejčastějších, jelikož pavouk představuje pro člověka něco nebezpečného. Jeho tvar je hranatý a ostrý, pro člověka je pohyb pavouka v podstatě jako z jiného světa, navíc jelikož jsou nohy jakoby do všech stran, mozek nemůže předpovědět kudy se tato mnohonožka vydá a tudíž se pro samotného člověka stává jakousi pomyslnou hrozbou. Zkráceně - čím víc neznámé a nepředvídatelné, tím strašidelnější.
Já osobně bych na velkého pavouka nesáhl, štítím se jich. Vyloženě strach mám ze sekáčů (kvůli těm tenoučkým nožičkám a když běží, tak je to pro mě opravdový horor).
16. 06. 2020 v 00:37On-line Kuliferda  (53/173/74)
Nebojím se jich,vemu ho do ruky a odnesu ven,nezabíjím je
16. 06. 2020 v 10:03Off-line i8051  (53/184/97)
16. 06. 2020 v 11:08Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Aeiouy: Řekl bych, že v Africe se opravdu mohou bát mnohem nebezpečnějších zvířat. Navíc u nich se možná takový pavouk bude pravděpodobně vyskytovat častěji (než v našich moderních drobnopavoučkových domech), takže je pochopitelné, že si na něj tamní zvyknou. Když jsem byl na letním táboře v sezóně těch menších tlustých pavouků, taky už jsem to s tím strachem po nějaké době vzdal. Navíc - v některých oblastech Afriky je pavouk považovaný za velkou pochoutku, takže strach může jít před hladem stranou.
Jestli pavouka kreslíš jako kuličku s osmi čárami, tak ano, pro tebe pavouk skutečně kulatý je. A jestli tak kreslíš i mravence, tak jistě, pro tebe je pavouk a mravenec ten samý případ.
Podle tvojí logiky ale v pravěku stačilo vykřiknout při pohledu na nějaké zvíře a bum - existuje celosvětová slonofobie. Arachnofobie vychází ze vzhledu pavouka a to, že jí má tolik lidí, na tom stojí.
16. 06. 2020 v 11:19Off-line igni  (36/192/130)
Ne, pavouci jsou super. Mam jich doma nekolik, pekne v rohu na svoji pavucine, a zabijou cokoliv bzuciveho, co mi vleti do bytu. Lepsi spolubydlici si clovek nemuze prat.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 06. 2020 v 14:12Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Nebojím se, chytl bych ho, zabil bych ho, a kdybych chtěl někoho postrašit, možná bych ho dokázal i z hecu sníst. :D ale pavouky bych doma nechoval, na to jsou opravdu až příliš hnusní
16. 06. 2020 v 17:42On-line Kuliferda  (53/173/74)
Pavouci víří prach a strašně dupou :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 06. 2020 v 13:59Off-line lukisek_99  (24/186/72)
Zdravím,
moc nerozumím tomu, jak pan "aeiouy" došel od strachu z pavouků k prachu z roztočů... Jako ano, oni ten prach (resp. část prachu trořenou mrtvou kůží) nejprve sežerou a pak ho zase vy*erou a tím ho vlastně zas vytvoří a "obohatí" ho o alergeny... Jinak s vámi asi souhlasím, pokud jde o původ oné fobie - fakt pochybuju, že by to bylo dědičné... To se získá během života (skutečně ale ne už při porodu) po různých nepříjemných zážitcích a reakcích blízkého okolí (nejspíš můj případ).
Zrovna včera jsem si šel do dřevníku pro žebř a jen jsem otevřel ty dveře, už vidím jakousi hnusnou potrhanou síť... a o kousek dál jejího táááááákhle velkého strůjce rodu pokoutník. Bléééé... A takových tu máme, ve stavení zvaném "šopa", plno. Jen si na to vzpomenu, dělá se mi špatně. Naštěstí pro mně si stačí sundat brýle a z tááááááákhle velkého a ohavného pokoutníka se stane jen statický tmavý flek, který už mě tolik netrápí :-D (dokud se ovšem nepohne)...

Dále pak "pavoukovci" ≠ "pavouci", protože pavoukovci jsou nadřazeným slovem a krom pavouků tam spadají i ti již zmínění roztoči a sekáči (a další havěť typu štíři, raci...).

Pak ještě objasnění pro pana "mandelinku": lidově zvaní "hajzloví pavouci" (správně střesavky) jsou skutečně pavouci a ne "cosi insie" (patrně sekáči?), protože mají oddělenou hlavohruď a zadeček (narozdíl od těch sekáčů...).

Jo a abych nezapomněl na odpověď pro anonymního pisatele: Nepřítelem velkých pavouků jsou (krom některých místních obyvatel, kteří je v oblastech, kde ty bestie žijí, opečené pojídají) vosy rodu kutilka, které vyhrabou díru, najdou pavouka, kterého džignou a tím ho znehybní, zavlečou ho do té díry a nakladou naň ho vajco... Larva, která se z vajca vyklube pak má spoustu jídla.
18. 06. 2020 v 14:35Off-line lukisek_99  (24/186/72)
Dobrá, oprava: s tím nesmyslem totiž přišel pan "Kuliferda"... a pan "aeiouy" nicméně napsal, že "vytváří" prach... Oni (roztoči) ho jen přetváří, ale to je celkem nepodstatné.

A ještě těm fobiím: To s tím císařem by asi dávalo smysl, ale nikde jsem zatím nenašel, že by to tak skutečně bylo...
Neměl byste zdroj, pane "aeiouy"?
18. 06. 2020 v 16:44Off-line lukisek_99  (24/186/72)
To je skutečně pěkné, nicméně bych rád znal odkaz na jeden z těch údajných čtyřiceti výzkumů, pane "aeiouy".

Tím "přišel" bylo myšleno něco jako "zde v diskuzi pronesl", takže asi tak... Navíc to bylo mimo téma.
18. 06. 2020 v 21:33Off-line i8051  (53/184/97)
Aeiouy .. aha, pan neumi dat odkaz na pdf, zajimavy ... mozna je to proto, ze zadny pdf s timhle vyzkumem neni :-))
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload