Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Finance, vztah

08. 07. 2020 v 17:50Off-line Anonym
Zdravím, je mi 17, tomu druhému 16. Bydlíme blízko a přijde mi, že si rozumíme. Nesuďte mě za povrchnost prosím, není pravda, že by mi na penězích záleželo více než na lásce. Nejsem z milionářské rodiny, ale žiju si celkem slušně, přijde mi. Ten druhý je situován o dost hůř, matka samoživitelka, nic moc práce. Často jim nevycházejí peníze, žijí z měsíce na měsíc, jsou na tom celkem špatně.

Věc, která mě trošku trápí, je ta, že s ním je mi blbé si něco koupit v restauraci, udělat si radost, bavit se třeba o cestování nebo prostě cokoliv plácnout, protože nechci, abych mu ublížil. Je to ale téma, kterému se vyhnout prostě nedá, tak mi přijde, že ho občas nějak nechtěně zraním a prostě se cítím blbě. Nikdo nechce být tím druhým zván, to jsme si ujasnili, ani jednomu to není příjemné.

Jak jsem byl s ex, byl situován lépe, cestoval, měl hodně zájmů, nouzi neměl, cítil jsem se v některých ohledech o dost lépe. Uvolněněji a více v pohodě. Ne že by mi šlo o to, aby mi něco platil, již jsem zmínil, že nechci, ale abychom mohli mít spolu více zážitků atd.

Teď jsem a tím současným v bodě, že je to tak na hranici lásky, ale bojím se, že bych nemusel být šťastný, když zohledním, že si s ním často nemůžu ani zajít na bazén nebo na nějaký výlet... Ale je fajn, blízko a rozumíme si.

Od vás bych byl rád za postřehy, použiju je na konstrukci výsledného rozhodnutí, zda se nechat unést, nebo si počkat na někoho jiného. Děkuji. Moralizování nebo nadávky zde nehledám.
08. 07. 2020 v 18:00Off-line igni  (36/192/130)
Mel sem neco podobneho jako ty, i kdyz mezi nami byl jeste vekovy rozdil. Miloval sem ho a tak sem se naprosto automaticky delil. Holt sem ja sam mohl cestovat a kupovat min, ale mohli jsme to aspon delat spolu, a to mi za to stalo. A casem sem mu pomohl k tomu, aby se taky dopracoval k lepsimu zivotu a i kdyz jsme se rozesli, tak tedka je na tom finance ok a ja jsem za to rad. :)
08. 07. 2020 v 18:23Off-line pentagon  (20/-/-)
Ahoj, dekuju za uprimnost. Klidne napis zpravu. Takhle je to o dost tezsi reagovat, pokud to neni akce-reakce. A usetrime cas....
08. 07. 2020 v 18:28Off-line kloudik  (38/182/80)
To, že je na tom finančně špatně jeho matka neznamená, že na tom takhle bude i on až dospěje. Každopádně tohle bys měl řešit s ním a ne s nama. Zatím ste děcka tak si užívejte dětství já sem se chodíval koupat do rybníka a celkově se věnoval jiným věcem než bazény a restaurace ale asi sem už holt starej :)
08. 07. 2020 v 18:39Off-line kloudik  (38/182/80)
Jezinko četls vůbec anonymuv problém?
08. 07. 2020 v 18:51Off-line Juno  (68/175/75)
Pokud ho máš rád a je ti s ním dobře tak bys mohl občas pustit chlup. Uděláš tím radost jemu i sobě. Když můžu někomu pomoct tak mě to vždy potěší. A také se ti může stát že ho necháš a už takového kluka nenajdeš a pak ti to bude moc líto že jsi ho nechal jenom k vůli penězům. Peníze nejsou všechno, jsou i jině věci.
08. 07. 2020 v 19:02Off-line nobody  (39/183/62)
Podle toho co a jak píšeš bych se moc nebál. Dívej, jste opravdu moc mladí na to aby jste ještě řešili peníze. Sdílejte zažity co nejsou tolik spjaty s penězi, tak jak psal už někdo výše. Jsi o rok starší, navíc máš asi dostatečné kapesné tak to ber jako privilegium, že máš ve vašem vztahu navrch v tom dobrém. Vím, že utrácet peníze rodičů není to pravé ořechové, ale vypadá to, že tvůj přítel po nich opravdu nejde a to je hodně vzácné. Rozvíjejte svůj vztah dál a uvidíš, že poznáš kdy a jak co zařídit. Obavám se, že s věkem je fixace na peníze mnohem horší a potkáš plno zlatokopek. Omlouvám se za trochu nesouvislý text, ale dva dny trpím a teď jsem si vzal brufen :-D
08. 07. 2020 v 19:16Off-line miloslav9  (31/171/60)
Anonym: na to že máš 17 rokov, vyzeráš byť veľmi inteligentný chalan :)
08. 07. 2020 v 19:27Off-line i8051  (53/184/97)
Hele anonyme, pokud se mas dobre, tak je mozny, ze ses k tomuhle bodu nejak dopracoval vlastnim snazenim, nastavenim a pristupem k zivotu, takze zkus toho tvyho pepika nejak naladit podobnym smerem, aby i on mel snahu se sebou neco delat a nekam se posunout. Zkus mu bejt vzorem a smerovat ho. Bude to urcite lepsi, nez mu zbuhdarma cpat penize, jako pise Jezina (mozna to tak dela se skolakama), protoze pak z toho bude mit vnitrni radost a dalsi motivaci. Samozrejme pokud jsi k penezum prisel tak, ze ti je cpou rodice, tak to pak moc vzorem bejt nemuzes :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 07. 2020 v 19:39Off-line okeyy  (26/176/70)
Zkus si s ním o tom zcela upřímně promluvit. Ať si zkusí taky najít brigádu. Já v 16ti dělal v juicebaru v garážích někdy od brzkého rána, někdy až do noci. Takže to vyřešit jde. Nicméně taky ho můžeš občas pozvat ty. S kámošema se taky zveme, když ten jeden zrovna má peněz míň :)
08. 07. 2020 v 19:45Off-line Fgjk  (21/195/90)
Reálně bych to teďka moc neřešil. Vždycky můžete jít jentak ven...nebo se jít vykoupat do řeky...nebo na pivko, to taky stojí pár korun. Důležitý je, jestli ho miluješ...a nějaký prachy jsou snad vedlejší. Navíc se může po škole postavit na nohy a mít klidně víc peněz než ty...takže bych si radši užíval vztahu a byl v klidu ;-)
09. 07. 2020 v 05:46Off-line iglw  (48/172/77)
Když nejsou penízky,není ani láska!Je to hnusné,ale je to tak!Rozhodni se sám,každý má dnes příležitost si i přivydělat při studiu!!Tak to bylo kdysi,je a bude!!Zamilovanost přejde,hlavně rychle ve Tvém věku!Užívej si ze sobě i finančně rovným,toť má upřímná rada ze života i mého!!
09. 07. 2020 v 08:06Off-line miloslav9  (31/171/60)
Anonym: snáď sa tu nájde nejaký štedrý sponzor filantrop, ktorý vám finančne podporí váš vzťah! :)
09. 07. 2020 v 08:32Off-line klucinek  (33/176/75)
Ve vztahu není moje nebo tvoje, ale NAŠE a tak k tomu i přistupuj.....
10. 07. 2020 v 00:06Off-line i8051  (53/184/97)
Vztahovy teoretik nam to opet teoreticky vysvetlil :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload