Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Výklad „zákazu nočního vycházení“

28. 10. 2020 v 04:19Off-line EitherOr  (28/194/73)
Přečetl jsem si aktualizované znění Usnesení č. 431/2020 Sb. a přijde mi, že způsob, jakým je napsané, umožňuje extensivní výklad.

Začněme prvním bodem, který pojednává o „zákazu nočního vycházení“:

„zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky v době od 21:00 hod. do 04:59 hod.”

Chápu, že zákonodárce nejspíše mínil, aby lidé v uvedené době setrvávali ve svých domovech, nicméně takto to napsané není. Zakazuje se „volný pohyb“, nikoliv však stání na místě. Takže pokud budu v nočních hodinách stát například na zastávce, nemusím nic zdůvodňovat, jelikož nevykonávám pohyb.

Nyní přejděme k některým z vyjímek:

„cest do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a k výkonu povinnosti veřejného funkcionáře nebo ústavního činitele a zpět do místa bydliště“

Frázi „podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti“ chápu tak, že představuje soubor činností, jejichž účelem je získávání peněžních prostředků prací, což dle mého názoru zahrnuje i prostituci, jelikož sexuální pracovníky lze chápat jako OSVČ, vykonávající svobodné povolání. Takže pokud s kamarádem uzavřu ústní dohodu o tom, že s ním budu mít sex za odměnu třeba ve výši 100 Kč, bude cesta k výkonu této činnosti v souladu se zákonem i v nočních hodinách.

„výkonu činností sloužících k zajištění služeb pro obyvatele, včetně zásobování a rozvážkové služby“

Frázi „služby pro obyvatele“ lze opět vykládat široce, ale tentokrát zákon uvádí i dva konkrétní příklady. Takže pokud budou kamarádi pořádat večírek a zavolají mi, že potřebují přivést láhev vína, bude takováto cesta v souladu se zákonem i v nočních hodinách, jelikož jsou obyvateli a já jim tímto poskytuji rozvážkovou službu. Služby je navíc možné poskytovat i bezúplatně.

„venčení psů do 500 metrů od místa bydliště“

Ačkoliv neznám kohokliv, kdo by praktikoval dogplay, není mi zřejmé, zdali se bude posuzovat bydliště pána nebo bydliště psa.

Zajímalo by mě, jak si vykládáte a jaký máte názor na „zákaz nočního vycházení“.

Celé usnesení si můžete přečíst zde:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2020-431
28. 10. 2020 v 04:38Off-line JOACHYM  (47/-/-)
...jen doufám, že žádná bezpečností složka této kolonie nezačne střílet do vlastních lidí. Člověk volí raději chaoz a nejistu, než teror.
28. 10. 2020 v 06:11Off-line JOACHYM  (47/-/-)
....nemyslím, že má tu potřebu nebo aspoň ne, od osoby, která si lajkuje svoje komentáře podle vlastních zkušeností:-)
28. 10. 2020 v 07:19Off-line rosju  (53/170/78)
Jeze ,dej si pokutu sám sobě za tý blbé kecy
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 07:55Off-line mr.mrkvicka  (20/-/-)
Tenhle zákaz nic neřeší. To vymyslel Primula, aby ho už nikdo nemohl šmírovat při jeho nočních aktivitách s Faltýnkem. Už měl dávno odstoupit, ale drží se tam jak klíště.
A s těma pokutama v procentech je výborný nápad.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
28. 10. 2020 v 08:32Off-line Invictus  (23/182/100)
Zákon vykládá soud a ministerstvo, ne ty.

Volný pohyb je terminus technicus a odkazuje na konkrétní místa v Ústavě a ostatních zákonech. Policie bude řešit kohokoliv, ať sedíš nebo ležíš na zastávce, určitě tam nebudeš sedět od osmi a čekat na autobus do desíti.

Co tak vím, poskytování sexuálních služeb není jako náplň OSVČ. OSVČ má ohlašovací povinnost a musí náplň podnikání oznámit. Když neplní to, co bys měl podle rejstříku, má průser.

Činnosti k zajištění služeb jsou třeba dovážení jídla do jídelen a restaurací nebo obchodů. Tvá párty není služba a víno je produkt, ne služba.

Jez: A studentovi bez peněz řekneš: Nashle, možná příště.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 10. 2020 v 08:38Off-line Invictus  (23/182/100)
Student není dítě.
28. 10. 2020 v 08:48Off-line Invictus  (23/182/100)
A jak ji chceš vypočítat, když nemá žádný příjem. 10 % z 0 je zase 0.
28. 10. 2020 v 09:12Off-line igy  (38/173/81)
"Zakazuje se „volný pohyb“, nikoliv však stání na místě. Takže pokud budu v nočních hodinách stát například na zastávce, nemusím nic zdůvodňovat, jelikož nevykonávám pohyb."
- no když to chceš brát tak doslova, tak tě můžou policisté požádat o prokázání totožnosti. Když to uděláš, pohnul ses. Když to neuděláš, nespolupracuješ a seberou tě. ;-)
28. 10. 2020 v 09:33Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Igy: +1
28. 10. 2020 v 09:43Off-line Invictus  (23/182/100)
No to je hrozná smůla. A víš co je hrozná smůla? Že StB taky už není, a ani Jakeš. A víš, co smolíček není? Že KSČM je mrtvá.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
28. 10. 2020 v 09:47Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Mrtvá za cenu, že ji nahradilo SPD a ANO. To by bylo lepší, kdyby KSČM byla a ty dvě nebyly. :-P
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 09:56Off-line JOACHYM  (47/-/-)
...nikdo tě nebude dohledávat prostřednictvím Google, Microsoft, ze zákona ti policajt načte data z telefonu. Uzákonění jeho nošení je lepší a levnější, než čipování populace.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 10. 2020 v 10:20Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Vyhláška = norma = zákon!
28. 10. 2020 v 10:36Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Krásná ukázka toho, jak různé lze vyložit věci zdánlivě jasně. Bystrý mozek, pobavils, palec nahoru. :o)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 10. 2020 v 11:01Off-line JOACHYM  (47/-/-)
...v krizových zákonných sms přišly prakticky všem zprávy ministerstva prostřednictvím mobilních operátorů o instalaci E-roušky, ale o zákazech vycházení, uzavírání potravinových obchodů nikoliv.
28. 10. 2020 v 11:09Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Takhle se to musí dělat :-P

https://www.facebook.com/…17619538238/
28. 10. 2020 v 11:26Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Luke, Ty mě vždycky dostaneš!:-) Škoda, že já Tebe ne.
28. 10. 2020 v 11:54Off-line klucinek  (33/176/75)
Jez maličko si rejpnu, meleš tu o vysokých pokutách za nedodržování nařízení. Třeba včera u nás pršelo, docela hustě jemný déšť. Takový ten vlezlý co se hned vsakuje do oblečení. Lidé dodržovali rozestupy na ulicích, ovšem všichni mířili na nákup do obchoďáku, kam taky jinam když je všecko zabedněný a dnes je zavřeno. Všichni měli poslušně náhubek i když ho mít venku nemusí. Na oko dobré, vše je v pořádku. Jen to mělo jeden detail všichni než ušli sto metrů měli ten tlamokryt stejně jako oblečení durch mokrý. Voda která těm lidem teče po xichtu jim pěkně stejká přes už dávno nefunkční náhubek kde se krásně nasytí těma virama a po bradě jim teče po oblečení až na tenisky. Každej za sebou nechává asi tak metr širokou nevidiítelnou čáru biologických sraček na chodníku. Po příchodu do obchoďáku si ti solidární vytasí ten prolitej tlamokryt nad nos, šestkrát do minuty si ho na xichtě urovnají páč jim padá a všecko svorně rukama opatlou, ta voda prosycená bilologickejma sračkama za nima kape na zem. Tomu všemu svorně dohlíží policie s uplně stejně promoklejma tlumičema na držku. Schválně bych vzal kontrastní látku a tyto občany projel UVčkem aby viděli jak chrání sebe a ostatní. Však co není vidět přece neexistuje. Osobně jsem byl napomenut přímo na ulici jedním ze starších ovčanů jestli nevím o vládním nařízení které přikazuje nošení náhubků ve venkovních prostorách, při čemž mu z jeho promoklé roušky kterou měl ještě pod nosem tekla voda na chodník. Nevím kdo koho ohrožoval víc. Včerejšek mi ukázal jak jsme národ tupý a poddajný, bez špetky vlastního uvažování. Ani jeden z těch lidí to nenosí aby chránil sebe nebo ostatní, ale proto že jim někdo řek, že to mají udělat. A proto mě takové kecy jako má Jez můžou akorát zdvihnout ze židle.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
28. 10. 2020 v 11:57Off-line rosju  (53/170/78)
Jeze v soukromí nikdo neposlouchá,tak otravuje tady :)
28. 10. 2020 v 12:07Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Klucinek: plně souhlasím, jen by mě zajímalo, jestli Ty chodíš po ulicích bez roušky, máš exekuci a pokuty už házíš za hlavu, jestli ano - krásný výkřik svobody, jen nesmí začít bolet zuby.
Jsme ovce to víme, tak poraď, co s tím.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 10. 2020 v 12:08Off-line klucinek  (33/176/75)
Pokud vím při dodržení rozestupu 2m od kolemjdoucích mít roušku nemušíš.... a vzhledem k prázdnosti ulic aspoň u nás to není žádný problém

Stejně tak jako mě nedávno zastavila policie na běžnou silniční kontrolu. Chtěli abych si vzal náhubek, prostě jsem jim řekl že přejíždím ze stavby domů, nemám v plánu vystoupit z auta jinde než v cílové lokalitě tak roušku nemám u sebe. Když p**ovali že roušku bych měl mít u sebe, tak jsem se slušně zeptal ať mě odkážou na zákon nebo vládní nařízení které osobám na území ČR nařizují mít roušku vždy u sebe. Tak sklapli a provedli kontrolu a jel sem dál. Když vidim jak jsou někteří řidiči vyjančení z toho že dostanou pokutu za náhubek.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 12:12Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Klucinek: ZPĚTNĚ DOPLŇUJEŠ KOMENTÁŘE, BYLA BY U NICH NA MÍSTĚ POZNÁMKA: KOMENTÁŘ BYL POZDĚJI DOPLNĚN. JINAK JE TO OD TEBE UNFAIR. tvoje postřehy o čtyři okna výše jsou o něčem jiném. Uhýbáš od me***a. Pochopitelné.
28. 10. 2020 v 12:25Off-line Senku  (20/-/-)
Beztak tohle opatření bude celkem irelevantní.
28. 10. 2020 v 12:38Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Off topic: vy jste stádo! ale už si nedokážu uvědomit, že i já jsem jeho součástí. Co uděláme, počkáme na první výstřel nebo až nebude pro děti?
28. 10. 2020 v 12:48Off-line Invictus  (23/182/100)
Co takhle off-topic připojit k topicu? Nebo nějak osvětlil, co je stádo, a proč jsme jeho součástí, a co s dětmi?
28. 10. 2020 v 12:48Off-line klucinek  (33/176/75)
Jez je to sprostý, ale na tebe už čeká jinej pytel.... no ostatně na každýho z nás...
28. 10. 2020 v 12:49Off-line mr.mrkvicka  (20/-/-)
Jo uděláme revoluci, protože Andrejko sám neodstúpí, nech si to všici zapamätujú. A Primulák to je stejnej případ, z lidí dělá ovce a sám vesele porušuje svý zákazy a když ho načapou, tak vymyslí zákaz nočního vycházení. aby mohl dál kout pykle s Faltýnečkem.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 12:53Off-line EitherOr  (28/194/73)
Vjaceslav:

Původně jsem se domníval, že tvým profilem někdo paroduje lidi, kteří své závažné problémy ve vztahu k mužnosti řeší vytvářením si zdánlivě heteronormativní identity, například „opravdového“ vlastence, ale ty zřejmě opravdu existuješ.

Jez1920FC22:

Omezení denních aktivit prakticky nic neomezuje. Jednak hovoří obecně o „cestě“, tedy nikoliv nutně o nejkratší cestě, tudíž umožňuje cestu vést i libovolně dlouhou oklikou. Dále výslovně povoluje cestu zpět do místa bydliště. Z těchto dvou bodů vyvozuji, že je přípustné vykonávat cestu zpět do místa bydliště, která ovšem není nejkratší možnou.

mr.mrkvicka:

Taktéž mi přijde, že zákaz nic neřeší. Pokud bylo cílem omezit studenty, kteří nyní nechodí do školy, v pořádání večírků, tak ti jsou dle mého názoru dostatečně motivovaní a s omezením se vypořádají tak, že nakoupí více alkoholu a večírek prodlouží až do 5:00. Takže Prymula tento zákaz příliš nedomyslel.

Navíc vede i k absurdním důsledkům. Například jsem si v poslední době zvyknul chodit na procházku okolo 23:00 mimo jiné proto, že v tento čas při procházce nikoho nepotkám. A kde není kontakt, tam nemůže být přenos. Pokud na procházku začnu chodit v denních hodinách, potkám se s větším množstvím lidí a tím i vzroste riziko přenosu.

Nemohu říci, že by mě to překvapovalo. Prymula, stejně jako zbytek vlády, není odborník, ale naprostý k***t. Omezení v živém přenosu tahá jako králíky z klobouku. Nehledě na to, že je od počátku ve střetu zájmů, jelikož podniká v oblasti zdravotnických potřeb.

Invictus:

Ano, ale pokud se lidé mají zákonem řídit, musí si ho nejprve sami vyložit. Já jsem si zákon vykládal jako inženýr, nikoliv jako právník, takže děkuji za připomínku, přesný význam termínu „volný pohyb“ nastuduji.

Zajímalo by mě, jak by se policie vypořádala s argumentem, že jsem vykonával cestu zpět do místa bydliště, kterou jsem nestihl dokončit před 21:00, tudíž jsem, abych neporušil zákon, zůstal stát na místě.

Co se týče prostituce, předpokládejme, že by se jednalo o příležitostný příjem do roční výše 15 tisíc korun, takže by nepodléhal zdanění a ani by nebylo nutné podávat přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Další variantou by bylo tvrdit, že si v noci s kamarádem přivyděláváme vystupováním na Chaturbate.

Za činnost k zajíštění služeb pro obyvatele se považuje mimojiné i rozvážková služba Wolt, přes kterou si v Brně můžeš i v nočních hodinách nechat dovézt drinky třeba z Baru, který neexistuje. Tudíž pokud bych kamarádům vezl láhev vína, výkonával bych činnost obdobnou jako rozvážková služba. Produktem by byla láhev vína, službou by byl její rozvoz.

igy:

Žádosti policisty nejsem povinnen vyhovět. Pokud by mi ovšem policista dal výzvu „jménem zákona“ k poskytnutí součinnosti s prokázáním totožnosti, bylo by jakékoliv proušení zákona v důsledku uposlechnutí výzvy jeho zodpovědností.

akri:

Problém s trvalým bydlištěm lze řešit ukončením trvalého pobytu na území České republiky ve smyslu § 10 odst. 12 zákona 133/2000 Sb. o evidenci obyvatel. Tímto způsobem se lze stát úředně bezdomovcem. Jde o snadný a reverzibilní postup, tak proč ne.

Lukino_Luk:

Nyní narážíš na zásadní problém naší země, po sametové revoluci zde nikdy nevznikla veskrze demokratická vláda, protože bývalí komunisté pouze převlékli kabáty. Nakonec se stalo přípustným, aby se premiérem stal kolaborant StB. Naše země přežívá pouze díky houževnatosti českého národa, který je „demokratickými“ vládami už 30 let tyranizován. Já sám Českou republiku nesnáším a přeji si, aby skončila v troskách. Pokud se tak stane v důsledku kolapsu zdravotnictví, tak ať. Třeba z těch trosek vzejde něco čistého a podstatně lepšího.

JOACHYM:

Myslím, že na prohledávání dat z telefonu by potřeboval soudní příkaz. Právě z tohoto důvodu nepoužívám k zabezpečení telefonu biometrii, abych vždy mohl tvrdit, že si nepamatuji kód k odemčení telefonu. Softwaru ani hardwaru v běžných telefonech nevěřím, ale nepředpokládám, že by policie odesílala můj telefon k odemčení do Izraele jen proto, aby získala údaje o poloze. Navíc si chráním soukromí a pokaždé, když vycházím z domu a předpokládám, že nebudu potřebovat použít navigaci, tak zapínám location sp**fing.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 12:54Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Invictus: hledat cestu údolím, přes suchou řeku, stavět mosty je zbytečné.
28. 10. 2020 v 13:02Off-line JOACHYM  (47/-/-)
EitherOr: Tvých názorů si vážím, ovšem Tvoje pojetí o datech ve virtuálním prostoru je v celku mylné. Pokud nejsi opravdu zdatným skrývačem tohoto světa. Bez účtu Google, Micosoft se dnes jako běžný uživatel nehneš.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 10. 2020 v 13:13Off-line Invictus  (23/182/100)
Autor: Není to vyloženě terminus technicus, ale je to prostě už slovní spojení s nějakým pevným významem zakotveným v zákonech. Tak i tak, omezuje se prostě ústavní právo a na to odkazuje.
28. 10. 2020 v 13:16Off-line JOACHYM  (47/-/-)
PS: existují jisté sítě po kterých můžeš běhat bez identyty prostřednictvým telefonu, ale vždy existuje někdo jako Ty nebo ten o level výš.
28. 10. 2020 v 13:16Off-line Invictus  (23/182/100)
Joachym: Co kdyby ses zase vyjadřoval jako normální člověk, nejsme v žádném buddhistickém chrámu, abys mluvil v metaforách a okrádal čtenáře na významu
28. 10. 2020 v 13:24Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Knihu čteme protože chceme. Líbí se nám její ilustrátor, obal, sloh autora a třeba i proto, že má hřebet, který některé postrádají:-) Invicie, pokud SIS všiml vždy se snažím o vysvětlení v závorce. Nebráním se i přímému vysvětlení. Stačí se zaptat. Já to dělám doposud. Nevím, zeptám se.
28. 10. 2020 v 13:25Off-line EitherOr  (28/194/73)
JOACHYM:

Dříve jsem uvažoval, že bych přestal používat mobilní telefon, protože neznám řešení, kombinující open hardware a open source software, ale nakonec telefon používám s tím, že o jeho bezpečnosti pochybuji. Na telefon nenahrávám citlivá data a pokud chci soukromí, telefon nechám doma. V budoucnu si možná pořídím druhý telefon, na který nainstaluji GrapheneOS a budu jej používat především pro Signal a OpenStreetMap.

Pokud uživatel upustí od komfortu, nemusí tyto účty používat, stačí přejít na ProtonMail, internet procházet přes Tor Browser, vyhledávat s DuckDuckGo a data synchronizovat lokálně pomocí Syncthing.
28. 10. 2020 v 13:27Off-line JOACHYM  (47/-/-)
...co třeba internetBanking? Číslo telefonu,...
28. 10. 2020 v 13:30Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Tor je krásný prohlížeč, ale stále v počítačovém sytému Microsoft
28. 10. 2020 v 13:32Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Ve win 10 mně dnes zakázal stažený film pro autorská práva. Mám ho externím discu už čtyři roky.
28. 10. 2020 v 13:35Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Offline neexistuje. Sám se připojuje, kde chce bez povolení. Zná přístupová hesla třeba souseda na jeho wifi, protože on používá také windows, ....
28. 10. 2020 v 13:36Off-line klucinek  (33/176/75)
By mě zajímalo jak na 3410 mi někdo založí google účet bez kterýho se neobejdu :D
28. 10. 2020 v 13:37Off-line JOACHYM  (47/-/-)
...a už jsi v té cihle současnou sim rozjel?
28. 10. 2020 v 13:38Off-line klucinek  (33/176/75)
Proč současnou? Volá to volá tak co.
28. 10. 2020 v 13:42Off-line EitherOr  (28/194/73)
JOACHYM:

Já používám Linux, pokud potřebuji Windows (většinou nepotřebuji), tak je spustím pod virtuálním strojem, se kterým nesdílím ani soubory, ani schránku. Navíc Tor Project pro maximální soukromí nabízí i uživatelsky přívětivé řešení v podobě živé distribuce Tails.

Internet banking používám jen na počítači. Když jsem uvažoval o tom, že bych přestal používat mobilní telefon, tak jsem samozřejmě zjišťoval, jak zajistit fungování online bankovnictví a plateb. Naštěstí z ověřování pomocí SMS existuje opt-out.

Myslím, že jsme se odchýlili od tématu diskuze, pokud bys rád na poradně probral bezpečnost, soukromí a moderní technologie, založ nové téma. Docela by mě zajímalo, jak k tomu lidé přistupují.
28. 10. 2020 v 13:43Off-line JOACHYM  (47/-/-)
...z čísla na číslo. Není třeba nastavovat hlasový algo***mus nebo monitoring nejčastějšího používaného vysílače.
28. 10. 2020 v 13:46Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Promiň, jsem unavený, přetáhl jsem půl den. Měj se hezky!
28. 10. 2020 v 13:54Off-line Invictus  (23/182/100)
A kde ty závorky máš?
28. 10. 2020 v 14:36Off-line malDoran  (23/178/88)
Moc se mi to nechtělo číst, protože je mi jasné, že je to 3,14čovina.
Volný pohyb osob má svou definici. Googli :)
Prostituce je nelegální. resp. to, že by sis peněžně přilepšil a nezdanil to, by bylo nelegální.
Zbytek jsem nečetl - téma o tobě vypovídá hodně
28. 10. 2020 v 15:33Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
EitherOr: Pro to aby zjístili kde jsi se s zapnutým telefonem pohyboval nepotřebuje nikdo přístup k tvému telefonu. Už z principu funkce mobilní sítě tyhle údaje potřebuje operátor, aby věděl jaký BTSce tě dát na starost. Ty určují tvoji polohu relativně přesně.
V je tu i nařízeno operátorům tyto informace uchovávat po dobu tuším že půl roku a poskytnou ji na soudní příkaz státu. Což je pokud vím lepší ochrana soukromí než mají tvé lékařske záznamy, které doktor drží neomezeně dlouho a též je má mám pocit povinost vydat na soudní příkaz. Hold lékařské tajemství. Ale abych nekřivdil, lékař má záznamy obvykle nedigitalizovaný.
28. 10. 2020 v 15:46Off-line Invictus  (23/182/100)
Taky proto se lékařské záznamy hrozně snadno ztrácí, třeba ty poslední od kardiologa.
28. 10. 2020 v 15:48Off-line i8051  (53/184/97)
Kdyz vidim vychcanost nekterych individui, zrejme pouze z pocitu, ze chteji byt "alternativni", protoze nicim jinym okoli nezaujmou, je mi z nich na bliti a trosku se bojim, ze kvuli takovejm d***lum, kteri budou hledat klicky, se s tim smejdem budem setkavat jeste dlouho. Nicmene nezapomente se poplacat po zadech, jaci jste borci a jak jste ojebali pomerne rozumna narizeni, ktera by nemusela vzniknout, kdybyste nebyli blbi ...

Aktualne jsem ted byl pres 3 tydny v Recku (odjel jsem, kdyz tu bylo 2000/den a prijel, kdyz je 15000/den) a kdyz vidim, ze meli podobna narizeni, jako my, ale DODRZOVALI je, bylo tam vse otevreny, hospody a sluzby jely (zaviracka v 0000) a nikoho nenapadlo po ni remcat a delat tajny mejdany, Proste rekli ok, abysme mohli jit na pivo i zejtra, dneska jdem domu prcat. S bez kecu sli. A maj tam dvacetinu toho, co tu mame my (30tis nakazenejch a cca 600/den). Prave proto, ze si nehrajou na hrdiny (=v tomto vykladu spise d***ly). I decka vekove podobna autorovi maji rozum a vi, ze kdyz to poserou a budou delat klicky, bude to trvat jeste dyl a bude to pro ne horsi a prijdou jeste dalsi omezeni. Proto i na ulici, kde je to pouze doporuceno a neni to vyzadovano, maji v huste zalidnenejch oblastech bezne rousky na tlame. Dobrovolne a nikdo to nekomentuje, vsichni zijou tak, jako driv, jen premejslej. Nejsou totiz blbi. Jen u nas budeme furt remcat a hrat si na hrdiny a posilame to tu vse do jeste vetsich sracek ...
28. 10. 2020 v 15:49Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Invictus: No jsou tu politické strany které by rády všechno digitalizovaly, pak by se to ztrácelo hůře...
28. 10. 2020 v 15:52Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Každej má jinak nastavené vnímání rizik. Myslimm že zdravornictví “zadarmo” to hodně posunulo směrem k nezodpovědnému chování, protože oni to přece neplatí.
28. 10. 2020 v 15:56Off-line i8051  (53/184/97)
Artene, za to nemuze zdravotnictvi, to ze si jde nekdo hrat ven na "svoje prava" a neuvedomuje si svoje povinnosti a realitu situace, je rozhodnuti iracionalniho bezmozka
28. 10. 2020 v 16:20Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: No, kdo nese náklady toho, že třeba já udělám špatné rozhodnutí? Pokud to nejsem já, kde je motivace k tomu nedělat špatné rozhodnutí? Privátní zdravotnictví by celkem jasně trestalo chybná rozhodnutí. Například pojišťovny by jim mohly zdražit pojistky.
Celí problém je v tom že vláda poškodila volný trh. Lidi nejsou dnes schopni dělat ekonomickou kalkulaci, nejsou schopni říct zda užitek plynoucí z toho jít si ven hrát na lidská práva se vyplatí v porovnání z vydanými zdroji. S volnotržním zdravotnictvím by toho schopni byly, dokázaly by si vyčíslit, že když půjdou ven, bude je to stát tolik a tolik peněz/vzácných zdrojů navíc na zdravotním pojištění.
28. 10. 2020 v 16:21Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Spíše mě zaráží hlupec, který skončil u dvacet dva sedmin a o zastavení veškerého tepelného pohybu částic jen páruje:-)
28. 10. 2020 v 16:31Off-line JOACHYM  (47/-/-)
...závorek třeba není stačí se zeptat.
28. 10. 2020 v 17:17Off-line Invictus  (23/182/100)
Tak tyvole, Babiš je mezi námi, jak to tak vidím. Nebo je to zase Jakešova reinkarnace.
28. 10. 2020 v 17:40Off-line JOACHYM  (47/-/-)
První omluva je osprchování jedné generace, Druhá neexistuje, protože moudrý člověk je zvýdavý a má touhu čerpat informace, kdežto zde se dočkáme jen nezasvědcených zbrklých odpovědí i za cenu hloupé nevědomosti.
28. 10. 2020 v 17:53Off-line Invictus  (23/182/100)
Akryláte, něco speciálně zase pro tebe: http://www.moderni-dejiny.cz/…-komunistou/

Joachym: A třetí je náhodná sprška slov.
28. 10. 2020 v 18:00Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Invictie až proběhne třetí "sprška" tebou nazývaná bude rok 2064 a soudím, že této konverzaci se jen zasměješ, ovšem v sobě tiše, protože jinak nebudeš moci.
28. 10. 2020 v 18:10Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: Jaké překvapení, chlápek co celou svoji kariéru založil na psaní textů v češtině staví češtinu na nejvyšší příčku. Hmm, dost se to podobá tomu když lidi co dělají u pásu píšou na twitteru doktorům v době sarsu dvojky že maj jít k pásu aby poznaly tu skutečně tvrdou práci. Lidi mají obecně tendenci dávat větší důležitost tomu co dělají oni a tomu co k tomu používají než jak to skutečně je. To se týká nejspíše každého tady i mě.
28. 10. 2020 v 18:20Off-line Invictus  (23/182/100)
Joachym: Jaká třetí sprška? Nechápu, o čem to mluvíš. Vůbec.

akri: No já nevím, proč jsi tam cpal artenovi nějaký článek.
28. 10. 2020 v 18:24Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Invictus: jako evoluční specialista jistě víš, že za generační období považujeme 25 let pozemského času bez alternativních zásahů.
28. 10. 2020 v 18:29Off-line Invictus  (23/182/100)
Já jsem nikde nepsal, že jsem evoluční specialista.
Možná to regenerační doba je, nečetl jsem o tom nikde. Kam tím míříš?
28. 10. 2020 v 18:32Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Ve druhém vlákně vedeš velmi erudovanou diskuzi s hlubokými znalostmi.
28. 10. 2020 v 18:34Off-line Invictus  (23/182/100)
To jsou základní znalosti v dané oblasti. To ze mě nedělá žádného odborníka.

Ano akryláte, Bři Čapkové a jejich hry Ze života hmyzu či Adam stvořitel, kapsové povídky nebo fotodeník o Dášeňce jsou dost známé od Čapka, známé jsou i fejetony a cestopisy. Od Josefa se dají zmínit detektivky jako Stín kapradiny. Proč Čapek? Protože byl jedním z posledních z demokraticky zaměřených známych osobností. Odmítal odletět a je ikonou stejně jako Masaryk nebo Beneš.

A Havla jsme se taky učili, Korona-nekorona. Slavná absurdní Audience, kdy se střetává sládek v pivovaru a intelektuál Havel a řeší, jak si má pomoct, aby nemusel na Havla donášet. Navrhuje, aby Havel donášel sám na sebe. Absurdní, že. Možné jen za komunismu.
Nebo Zahradní slavnost, opět absurdní a stejně reálné.

Tohle jsi chtěl vědět? Nebo, že Havlovi předci postavili vily na Barrandově a stáli mimojiné za stavbou Lucerny?
28. 10. 2020 v 18:35Off-line JOACHYM  (47/-/-)
Není pravdou
28. 10. 2020 v 18:43Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: Hmm, víš, je nějak hloupé kondat něco o potrefených husách, když jen reaguji na to co jsi psal mě. Ty bys tou logikou byl pak vždycky potrefená husa, když reaguješ na cokoliv co je jmenovitě směřováno na tebe.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 18:50Off-line Invictus  (23/182/100)
Joachym: Je to pravdou, každý si umí načíst jednu knížku.
28. 10. 2020 v 18:55Off-line JOACHYM  (47/-/-)
...věřím v chytří lidi, budou šťastni a svobodu žít v sobě.
28. 10. 2020 v 19:34Off-line Jentak3  (25/-/-)
Mě jede večer vlak
28. 10. 2020 v 19:44Off-line mr.mrkvicka  (20/-/-)
V TV říkal Prymula, že má právní analýzu svého nočního výletu, že nic neporušil, protože on se nešel do té hospody najíst, ale šel tam kvůli obchodnímu jednání. A tu roušku prej neměl jenom 2 sek***y a to se prej nepočítá. Ale dle právníků to je ohýbání a překrucování zákonů, takže se z toho nevykroutí. Podobné to bude i s výkladem tohoto Prymulova nočního zákazu.
Zejtra už naštěstí skončí, snad ho odříznou úplně, aby už nemoh škodit.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 20:05Off-line i8051  (53/184/97)
Mila mrkvi, nejvic skodi presne takovi, jako jsi ty. B***cci, co jen remcaj a hrajou si na hrdiny. Ikdyz ty jsi spis ten fejsbukovej kecal, co protestuje akorat od maminky z pokojicku. Nicmene i tobe preju, abys na tech had**kach skoncil taky a hezky si to tam uzil. Pak nazor velmi rychle zmenis.
28. 10. 2020 v 20:28Off-line EitherOr  (28/194/73)
MalDoran:

Když už se zaobíráme volným pohybem, tak jelikož se jedná o základní lidské právo, při jeho omezení je nutné splnit test proporcionality, což vláda zcela opomenula. Především by měli jasně definovat cíl tohoto opatření, zdůvodnit, jakým způsobem povede k dosažení cíle, a vyhodnotit, zdali neexistuje jiný způsob dosažení daného cíle, který by méně zasahoval do základních lidských práv.

Obecně se představitelé současného režimu ani neobtěžují jakkoliv definovat své cíle, protože by pak mohli být hodnoceni na základě svých výsledků, tudíž pouze vykazují nějakou činnost, čehož jsme svědky i nyní. Přijde mi to ostudné, to i d***lní komunisté měli aspoň pětiletky.

Současná legislativa prostituci výslovně nezakazuje, tudíž je povolena. Pouze nesmí být provozována způsobem, který by mohl ohrozit mravní výchovu dětí, to už je trestný čin.

Artenkotorer:

Když jsi chci zachovat soukromí, telefon nechávám doma. Co se týče mobilních sítí, tak lze používat předplacené SIM karty a pravidelně je měnit, zároveň s IMEI telefonu.

i8051:

Nesnažím se být alternativní, spíše naopak. Za své vzory považuji čelní představitele našeho státu, například Andreje Babiše nebo Vratislava Mynáře, a také si z nich beru příklad. Jelikož sami zákony opakovaně obchazejí, proč bych tak neměl činit i já?

Pokud by vláda náš národ slušně požádala o dodržování určitých opatření, která by patřičtně odůvodnil, dodržoval bych je na dobrovolné bázi. To se bohužel nestalo, jelikož nemáme technokratickou vládu, ale zločinný režim. Ovšem pokud mi vláda cokoliv nařizuje, je samozřejmé, že hledám způsoby, jak nařízení obcházet.

Od počátku jsem tvrdil, že je nutné zvolit mírná opatření, která půjde dodržovat dlouhodobě. Není únosné život a ekonomiku neustále vypínat a zapínat. Situaci, ve které se nyní nacházíme, způsobila naše vláda, jednak svojí nekompetencí a nezodpovědností, ale především svými mocenským ambicemi, tudíž nesouhlasím s tím, aby následky nesli občané. Ať si vláda svoje sračky uklidí sama!
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 10. 2020 v 20:32Off-line i8051  (53/184/97)
EitherOre, zrejme jsi nepochopil, o co tady jde a myslis si, ze se resi problem vlady. Takze je zbytecny ti cokoli argumentovat. Bez radeji demonstrovat a obchazet vse, co tahle vlada naridila. Budes mezi svejma hrdinama.

"Ovšem pokud mi vláda cokoliv nařizuje, je samozřejmé, že hledám způsoby, jak nařízení obcházet" -- tady si pletes situaci s anarchii. Vlada byla legitimne zvolena a ma tedy pravomoc narizovat vsechna adekvatni opatreni pro fungovani statu. A to, co naridila, byt asi na petkrat a zmatene, musis ty dodrzovat. Samozrejme muzes generovat obcanskou neposlusnost, nicmene v tomto pripade tim jen ukazujes, jakej jsi pablb a sobec.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 20:34Off-line mr.mrkvicka  (20/-/-)
Ičkoni: Děkuji ti za přání, ale na hadičky máš věk spíš ty! Tak si to užij!
A jestli toužíš po totalitě, tak se odstěhuj do Číny a nás nech žít.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 10. 2020 v 20:39Off-line i8051  (53/184/97)
Tvl koukam, ze mrkev uz je radne ostrouhana ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 10. 2020 v 20:43Off-line Fgjk  (21/195/90)
Zajímavý jak lidi nejsou schopný dodržet aspoň tu jednu jedinou posranou věc a snažú se vše obcházet a pak si hrát na hrdiny, nebo ještě líp, revolucionáře...proti čemu revoltovat? Revoltovat protu tomu aby se nepřetížilo zdravotnictví, aby neumírali staří či nemocní lidé...všem je to jedno dokud koronavir nechytí třeba babička, že? Taky mě sere, že jsem pořád doma, žádný koncerty, žádnš hospoda s kamarádama...a co? Nechci to mít a anechci aby to někdo jinej zbytečně chytnul...já to dodržuju a myslím si, že to je s ohledem na ostatní lidi správné....ale.jestli je někdo hrdina ať si jím je, ale ať přijme to, co ho čeká;-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 20:44Off-line Invictus  (23/182/100)
Současná legislativa nezakazuje, ale vyhlášky obcí mohou. Nevím ale o nikom, kdo by to dělal, nehledal jsem.

Jedinou možností je zavřít okamžitě všechno a zjistit, kdo je nemocný. Nejde takhle usalámovat všechno, co jde a tvářit se, že to jinak nešlo. 14 dní v totální izolaci typu Izrael lidi přežijou, dva měsíce salámování a obviňování moc ne. Tohle způsobilo tuhle krizi, ne zvýšená mobilita, ne švejkování. Viděl to i b***c, a vyžere si to na jaře vláda.

Kdyby kancléř jezdil na kole po kočičích hlavách a střílel po lidech jako Jarry, dělal bys to samé, jen protože to dělal i on? Nezabíjel bys lidi, že.
Ale když nevidíš nikoho kolem sebe trpět, tak švejkovat nevadí.
28. 10. 2020 v 20:44Off-line i8051  (53/184/97)
My si te fgjk asi adoptujem, mas rozum :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
28. 10. 2020 v 20:46Off-line i8051  (53/184/97)
A invictuse taky .. ale budete spolu s fgjk na gauci ... :-)
28. 10. 2020 v 20:46Off-line Fgjk  (21/195/90)
Byl bys dobrej fotr;-)
Snad bys mi prominul kradení rumu;-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 20:47Off-line klucinek  (33/176/75)
Mám zde třeba ještě maličko jiný případ kolize nařízení. V rámci nařízení vlády jsme povinni nosit roušky v uzavřených částech budovy pokud dochází k interakci dvou a více osob ve vzdálenosti menší jak 2m. Součástí mé práce je mimo jiné časté provádění dielektrických zkoušek přiloženým vysokým napětím a to do napětí zdroje 150kV a proudu 500mA, pro nezasvěcené při zásahu něčím takovým dochází ke smrti během chvilky. Charakterem mého povolání je dané že denně naběhám cca 10km v roušce s 35kilo vážící brašnou přes rameno. Kdo se víc fyzicky pohybuje s nátlamkem ví že to člověku zachvíli zamotá hlavou, takže to do určité míry ovlivní myšlení člověka už jen tím že z toho prostě bolí hlava. Tak a zaměstnavatel mi říká že v tomto stavu mám provádět zkoušku přiloženým napětím. Kde zasvěcení ví že předpis pro dielektrickou zkoušku říká že, obsluha nesmí provádět takovou zkoušku v nočních hodinách jelikož mysl člověka je v té době utlumená. Zkoušku musí provádět dva na zabezpečeném pracovišti a oba MUSÍ být ve 100%tní fyzické i psychické kondici, nesmí být ovlivněni návykovými a psychotropními látkami a nemí být UNAVENÍ a musí být odpočatí! A to z důvodu ohrožení života svého, nebo jiné osoby. V případě že se oblsuha necítí být v tomto stavu má právo ba dokonce povinnost zkoušku odmítnout. A zároveň vládní nařízení mě nutí mít u tohoto roušku která při delším nošení snižuje bdělost. V okamžik kdy jsem zkoušku odmítl provést byl poprask a mávání vytýkacími dopisy, v okamžik kdy jsem neměl roušku bylo to samé. Vznesl jsem dotaz na inspekci BOZP ale ani oni nejsou schopni dát relevantní odpověď.
28. 10. 2020 v 20:51Off-line EitherOr  (28/194/73)
I8051:

Moje obcházení nařízení je srovnatelné s Babišovým čerpáním dotací pro malé a střední podniky. On taktéž zákon neporušil, pouze ho obešel. Nehledě na to, že Babiš v jiných kauzách zákony nejspíš porušil.

Thomas.Raven:

Ty protivládní protesty Praze závidím, snad brzy znovu dorazí i do Brna.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
28. 10. 2020 v 20:51Off-line i8051  (53/184/97)
Fgjk - tak to nevim, mam samy dobry kousky a urcite bys to michal s kolou a to bych neprezil .. :-)
28. 10. 2020 v 20:52Off-line Fgjk  (21/195/90)
To je zločin;-)
28. 10. 2020 v 20:53Off-line i8051  (53/184/97)
EitherOr (25/194/73) NOVÉ
I8051:

Moje obcházení nařízení je srovnatelné s Babišovým čerpáním dotací pro malé a střední podniky. On taktéž zákon neporušil, pouze ho obešel. Nehledě na to, že Babiš v jiných kauzách zákony nejspíš porušil.
-------------------------
Tys zrejme nepochopil, ze tu neresime Babise, ale toho smejda z Ciny, kterej nam tu vse decimuje v castkach o 4 rady vyssich, nez nejaka blba dotace. Pak je jiz pochopitelne, co tu placas.
28. 10. 2020 v 20:54Off-line Fgjk  (21/195/90)
Když Babiš obejde zákon a získá dotaci, kolik lidí umře (nebo minimálně se jim výrazně zhorší zdraví)?
Kolik lidí umře, když se vysereš na roušku nebo jiná nařízení? - možná nikdo, ale ta šance, že se to stane je dostatečně velká na to, aby ses tomu vysmíval;-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 20:55Off-line Invictus  (23/182/100)
Klucinek: A štít není možné mít? České dráhy to řeší hrozně komicky, koupili štíty, které ti kryjou jen ústa a nos a jsou připevněné odspoda.
A o bezpečnost na pracovišti by se měl starat zaměstnavatel.
28. 10. 2020 v 20:57Off-line EitherOr  (28/194/73)
I8051:

Tvůj úhel pohledu samozřejmě chápu, ale jak jsem psal již dříve, přeji si, aby Česká republika skončila v troskách, takže kolaps zdravotnictví mě netíží.
28. 10. 2020 v 20:57Off-line klucinek  (33/176/75)
Štít nění přípustný, jelikož vlhkost která se na něm sráží ti kape pod ruce což se s elektrikou maličko neslučuje. A když to vemu z hlediska ochrany před virem (což zde některé moc dráždí a dbají na to), tak kapající tekutina ze směsi virů, bakterií a jiných dobrot všude kolem ostatní moc nechrání, to je to stejné jak ty promočené roušky (to je to co k***izuju, ostatní se můžou podělat když někdo nemá nátlamek, ale že mu z něj kape kapalina rovnající se biologický zbrani to nikomu nevadí, hlavně že má hadr na hubě). Navíc zde koliduje BOZP vs nařízení vlády. todle jsou věci který nikdo nechce rozseknout, páč v tom je zodpovědnost.
28. 10. 2020 v 20:59Off-line i8051  (53/184/97)
EitherOr (25/194/73) NOVÉ
I8051:
Tvůj úhel pohledu samozřejmě chápu, ale jak jsem psal již dříve, přeji si, aby Česká republika skončila v troskách, takže kolaps zdravotnictví mě netíží.
-------------------
aha, ja nevedel, ze jsi d***l .. to hodne vysvetluje ...
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 21:03Off-line Fgjk  (21/195/90)
Totální...bože kdo by si tohle přál;-(
28. 10. 2020 v 21:04Off-line Invictus  (23/182/100)
Klucinek: Nevím, jak to je podle nejnovějších opatření, ale to z 13. října definuje cosi jako kategorizaci prací (respektive to definuje zákon a je to rozepsáno ve výjimkách opatření). Tak i tak bych napsal na krajskou hygienu, která by tohle měla řešit.
28. 10. 2020 v 21:06Off-line Invictus  (23/182/100)
EitherOr: Tak to jsi teda i***t. Jinak to říct nejde.

Když je tvoje obcházení nařízení srovnatelné s Babišem, budeš jako on tvrdit, že to je lež a politická kampaň? A půjdeš si s ním sednout? Jsi připraven převzít zodpovědnost nebo utéct jako on?

Thomas: Ještě máme máme možnost válečného stavu a mobilizaci k ochraně státu. Během toho je z Ústavy trhací papír.
28. 10. 2020 v 21:54Off-line EitherOr  (28/194/73)
I8051:

Chápu, že můj postoj vnímáš jako cynický a nemorální, ale já bych ho přirovnal k eutanázii. Naše země se už přes 70 let zmítá v agonii, tudíž mi nepřijde smysluplné ten proces nadále prodlužovat.
28. 10. 2020 v 22:20Off-line i8051  (53/184/97)
V agonii se zmitas tak mozna ty .. staci profil ..
28. 10. 2020 v 22:25Off-line Fgjk  (21/195/90)
V tomhle případě musím (ač nerad) souhlasit s akrim
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2020 v 22:32Off-line Invictus  (23/182/100)
No, a když je to pro ty lidi jediný zdroj obživy? Tak to je vlastně ok. Navíc to organizátorka trhů na náplavce vysvětlovala. Někdo fotil tak, aby nešly vidět mezery. Sama říkala, že policie jim nehlásila žádné porušení pravidel.
Je super, jak se všichni lidi tváří jako oběti, a pak začnou někoho obviňovat bez vyjádření druhého.
28. 10. 2020 v 22:34Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
EitherOr: Z trosek toho nic moc dobrého nevznikne. Podívej se co povstání z trosek vzniklo v německu zdecimovaným hyperinflací mezi válkami.
28. 10. 2020 v 22:37Off-line Invictus  (23/182/100)
Either: Spasíš nás všechny? Nebude nikdo trpět? A nastolíš i Neueordnung?

Já nechápu, že se tady ještě stavíš do role spasitele, toho, který má zachraňovat Česko svíjející se v agonii.
Jako kat, necháš Česko vykrvácet nebo provedeš popravu rychle? Jsi připraven vzít následky? A víš, jaké ty následky budou? A máš i plán po destrukci česka? Staneš se novým králem?
28. 10. 2020 v 23:27Off-line EitherOr  (28/194/73)
Artenkotorer:

Po druhé světové válce bylo Něměcko též zdecimované, ale přesto všechno vybudovali znovu a kde jsou nyní. Byť připouštím, že poválečná obnova probíhala pod taktovkou USA.

Invictus:

Já nic nastolovat nebudu, nový pořádek by měl vzejít z českého národa.
28. 10. 2020 v 23:35Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
EitherOr: Jaký nový pořádek by jsi spíš považoval za lepší? (Ptám se ze zvědavosti, sám jsem ze současným systémem nespokojen)
28. 10. 2020 v 23:59Off-line Invictus  (23/182/100)
A to, co máme teď nevzešlo z Českého národa? Nepletlo by se nám do toho Rusko, Čína a USA najednou?

Jak vidím, druhý Lenin tady.
01. 11. 2020 v 13:03Off-line EitherOr  (28/194/73)
Pokud by se vás v souvislosti se zákazem nočního vycházení policie dotazovala na účel vaší cesty, stačí jim sdělit, že nejste povinni prokazovat svoji nevinu a ačkoliv si nejste vědomi toho, že byste jakkoliv porušovali zákon, pokud je policie opačného názoru, musí vám vinu prokázat. Vyzkoušel jsem to, přestože jsem samozřejmě vykonával cestu v souladu s usnesením. Jedinou nepříjemností je, že pravděpodobně narazíte na jednoho z vysoce kvalifikovaných policistů, tudíž to jednoduché sdělení budete muset několikrát opakovat jako kolovrátek, než ho policista pochopí. Jinak právníci jsou stejného názoru:

https://echo24.cz/…ji-odbornici

Zdá se, že nejsem jediný, kdo k***izuje současný zločinný režim. Podobný pohled zastává i Václav Klaus, který mimo jiné Prymulu zcela správně přirovnal k Mussolinimu, zde je úryvek z jeho nedávného projevu před Obecním domem:

Pod pláštíkem protiepidemických opatření jsou omezovány Ústavou dané občanské svobody, je likvidována ekonomika (a s ní důstojné životy statisíců lidí), jsou rozvraceny finance státu, jsou vytvářeny dluhy, které budou zatěžovat nás a naše potomky dlouhá desetiletí.

Zůstaneme-li v pasivitě, zvítězí-li strach nad svobodou, necháme-li si vnutit arogantní, údajně expertní rozhodování a podřídíme-li se cizím zájmům, o všechno přijdeme. Nejen o to, co jsme vytvořili my, dnes žijící, v uplynulých letech, ale přijdeme i o dílo těch, jejichž odkaz si dnes připomínáme.
01. 11. 2020 v 13:03Off-line EitherOr  (28/194/73)
Artenkotorer:

Ústavní zákaz ministerské vlády. Vláda by činnost orgánů měla řídit pouze prostřednictvím zákonů a stanovených cílů.

Prvky přímé demokracie - odvolatelnost politiků a obecné referendum.

Právní zakotvení domobran a lidových milic. Občané by měli mít možnost dozorovat činnost represivních složek a jejich případné přešlapy trestat, pokud v tom orgány typu GIBS selžou.

Zákaz výkonu funkce politikům, kteří se nacházejí ve vážném střetu zájmů nebo se kompromitovali spoluprací s komunistickým režimem.

Znárodnění většiny majetku Andreje Babiše a jeho vyhoštění ze země.
01. 11. 2020 v 13:31Off-line i8051  (53/184/97)
Tvl 25 let a porad je to d***l ... ale zes to tem cajtum natrel, fakt ze jo. Udelal ses u toho ty nas vysoce kvalifikovany b***cku? ;-)
01. 11. 2020 v 13:33Off-line Invictus  (23/182/100)
Jako Klaus nebo autor.

EitherOr: Ano, přesně těmi slovy argumentuje Pitomio v hnutí s autokratickými prvky, krásně to popsal Vyskočil.
Chce přímou demokracii avšak, hnutí samotné předsedu volí nepřímou demokracií, respektive skrze zástupce vybrané právě předsedou hnutí.

Vláda jsou ministři. Když zakážeš vládu, zakážes i ministry. Zakážeš "vrcholný orgán exekutivy". Veškerou moc předáš do rukou zákonodarců. Vznikne obrovská dysbalance státní moci, předstupeň k totalitanímu režimu.
Zákonodárce bude moct vybírat soudce do nejvyšších stupňů soudu a ústavních soudu. Z parlamentu se stane absolutní vládce. Podobně jako v Maďarsku, akorát opačným směrem.

Komunistické manýry typu, dobrý kapitalista, znárodněný kapitalista, nebudu komentovat.
01. 11. 2020 v 13:34Off-line i8051  (53/184/97)
Autor, teplej venca uz ma asi 80 ;-)
01. 11. 2020 v 13:58Off-line EitherOr  (28/194/73)
Jez1920FC22:

1. Stejně tak když bezdomovec pouze leží na zastávce, neznamená to, že vykonává volný pohyb.
3. Nemusí, pokud tuto činnost nevykonávají pravidelně.
4. Cestovní příkaz se týká zaměstnanců.
5. To musí třeba i kočka, prase nebo alpaca, proč není vyjímka stanovena i pro ně?
01. 11. 2020 v 14:04Off-line rosju  (53/170/78)
Včera jsem potkal PČR ve 23hod.Nemel jsem problém jim sdělit, že jdu z práce a ukázat OP, vše v pohodě
01. 11. 2020 v 14:07Off-line Invictus  (23/182/100)
1. Ty očividně nejsi bezdomovec. Bezdomovec vykonává volný pohyb, jde kam chce. Není na ubytovně.
4. Ale to potom nejednáš v rámci podnikatelské činnosti a nemůžeš vykázat, že jsi neporušoval zákon, respektive podzákonné opatření.
5. Protože kočka to zvládne doma, a prasata i alpaky jsou hospodářská zvířata, ne domácí.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 11. 2020 v 14:15Off-line EitherOr  (28/194/73)
Invictus:

Vládu ministrů mimochodem zakazuje švédská ústava, přesto by nikdo Švédsko nepřirovnával k Maďarsku či totalitnímu režimu. A na jejich příkladu je vidět, že to, co není pod přímou kontrolou politiků, funguje vcelku dobře. Jejich politici naopak mají na svědomí liberální imigrační politiku, kterou de facto spáchali genocidu na vlastním národu.
01. 11. 2020 v 14:16Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
EitherOr: Eh, jaksi... jsi proti demokracii, nebo pro? Proč by jsi lidem zakazoval si informovaně zvolit politika ve střetu zájmů?

Proč krást majetek zrovna bureše? jako mě vadí že čerpá dotace, bez něj se to rozpadne samo.

Mimochodem, současný stav je přímí výsledek demokracie, protože demokracie vede k zjískání moci populistů. Z principu. To že posálíš demokracii znamená že to zhoršíš, ne zlepšíš!
01. 11. 2020 v 14:19Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Invictus: Připravování půdy pro totality tu dělá spousta lidí. Například piráti, zelení,... ono je víc druhů totality než ty 2 až 3 obecně známé.
01. 11. 2020 v 14:26Off-line EitherOr  (28/194/73)
Invictus:

1. Jak víš, že nejsem bezdomovec? A ani bezdomovci nemohou v současné situaci v nočních hodinách chodit volně po městě, měli by po tu dobu setrvat na jednom místě.
2. Formulaci „podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti“ lze chápat tak, že představuje soubor činností, jejichž účelem je získávání peněžních prostředků prací, což zahrnuje i příležitostný příjem.
3. Někteří lidé kočky venčí a jiní chovají prasata jako domácí zvířata a též je venčí, obojí jsem viděl na vlastní oči. Znal jsem i člověka, co doma choval lišku a chodil ji venčit.
01. 11. 2020 v 14:33Off-line EitherOr  (28/194/73)
Artenkotorer:

Jsem pro demokracii, ale je potřeba nastavit pravila tak, aby motivovala vznik technokratických vlád a naopak omezovala pravomoce populistických vlád.

Babiš si v současné době píše zákony tak, aby je ani nemusel porušovat, takže jiným způsobem ho postihnout zřejmě nepůjde.

Opravdu mě rozhořčilo, že Piráti přišli s vlastním návrhem na prodloužení výjimečného stavu a ten odhlasovali. Naopak komunisté toto nepodpořili, takže je možné, že dojde na Jakešova slova.
01. 11. 2020 v 14:33Off-line Invictus  (23/182/100)
1. Ano, právě proto je policie posílá na ubytovny. Zákony platí i pro ně, věc je vyřešená. Jdeš na zastávku, konáš volný pohyb.
2. Ano, a i ten příležitostný příjem musíš prokázat.
3. Prasata jsou hospodářská zvířata, jsou na to zákony. A domácí zvířata jsou domestikovaná zvířata, která nejsou hospodářská.

Jsi pro demokracii, ale hned bys chtěl komunistické manýry. Chtěl bys demokracii ale nebyl bys schopen dodržovat zákony, tak jako to činíš doteď. Chtěl bys demokracii ale hned začít omezovat. Samozřejmě v rámci Ústavy.
Zakázat a), vyhostit b) ale mít přímo zvolené politiky. To je demokracie. Samozřejmě bys primárně sledoval své zájmy, podobně jako Babiš.

Arten: Piráti mi jdou trošku proti srsti, jsou to takoví noví ale jiní komunisti, mám takový pocit. Hrozně mě štve, že se snaží spolupracovat se STANem, který mi je blíže.
01. 11. 2020 v 14:41Off-line Fgjk  (21/195/90)
Technokracii si teda představuju trochu jinak
01. 11. 2020 v 14:46Off-line EitherOr  (28/194/73)
Invictus:

1. Pokud na zastávku došli před 21:00, tak je vše v pořádku. Policie je pouze informuje o existenci takovýchto zařízení. Navíc pokud jsou pod vlivem alkoholu, většina zařízení by je nepřijala.
2. Do výše 15 000 Kč ročně nemáš povinnost podávat daňové přiznání.
3. To jsem nikdy nezkoumal, nicméně realita tomuto neodpovídá.
https://magazin.aktualne.cz/…cc47ab5f122/
01. 11. 2020 v 15:23Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Invictus: Piráti jsou názorově roztříštění, těžko je hodnotit jako celek, ale osobně jim přezdívám jednoocí komunisti :-)
Reálně, to co je u nich nejnebezpečnější je digitalizace státní zprávy. Představ si co by dokázali nacisti, nebo komunisti když by měli k disozici centralizovanou digitální databází údajů občanů. S rychlím vyhledáváním a popravdě dnes i s AI která spozoruje souvyslosti o kterých lidé ani vzdáleně netuší že spolu souvisí...
01. 11. 2020 v 16:50Off-line EitherOr  (28/194/73)
Artenkotorer:

Digitalizace sama o sobě je nástroj a jako každý nástroj ji lze zneužít. Třeba takové datové schránky jsou skvělým nástrojem, který lidem umožňuje vyhnout se neochotě úředníků. Za největší hrozby digitalizace považuji narušení soukromí a vystavení lidí rozhodnutím umělé intelegence, proti kterým třeba ani nebude existovat nápravný prostředek.

Za vhodné oblasti pro digitalizaci považuji například notarizaci dokumentů, stavební řízení, rozhodování samospráv, fungování autonomních organizací nebo tvorbu výukových materiálů ve všech stupních školství.

Možnosti zneužití digitalizace je třeba omezit zákony, například:

1. Ústavní ochrana pro používání kryptografie.
2. Ústávní ochrana proti požadavkům státu na instalaci zádních vrátek do služeb či produktů.
3. Omezení použití technologie rozpoznání tváře, spojené s anonymizací údajů a omezením doby jejich uchovávání.
4. Ústavní zákaz automatizovaného sledování interakcí mezi lidmi a jejich profilování na základě chování.
5. Zavedení bankovního tajemství.
6. Povinnost státu využívat pouze open source řešení a v případě k***ické infrastruktury i open hardware.

Body 1 a 2 by navíc do země, která je prosadí, mohly přivést investice v oblasti cloud computingu.
01. 11. 2020 v 17:08Off-line Invictus  (23/182/100)
1. Volný pohyb znamená, že jsi venku. Když je bezdomovec nalitý, porušuje zase jiné nařízení a jede na protialkoholní.
2. Ale pořád musíš policii dokázat, že byl za podnikatelskou činností, ne, že byl rozvážet víno. Daňovým přiznáním si vytřou na berňáku, policie chce vědět, že někam jedeš rozvážet.
3. Někdo má doma prase, tak ho mají doma všichni. Prase je hospodářské zvíře, nikdo nebude řešit, že ho máš doma a že potřebuje venčit. Výjimku má pes, ne prase, ne liška, ne kočka.
01. 11. 2020 v 17:10Off-line i8051  (53/184/97)
Nechce jit nekdo vyvencit Ejterora? Mozna to potrebuje jako sul ... ;-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 11. 2020 v 17:12Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
EitherOr: Datové schránky jsou právě tím narušením soukromí. Máš jeden bod kde se sbírají data o uživatelích. Teď se dokumenty mažou, ale za rok? dva? proč by se rovnou nearchivovali ve schránce?
Bezva, centralně plánované školství... co takhle spíš školství deregulovat?

1) Ok
2) jdeš pozdě. Mám pocit že tajná služba v čr může nasadit sví blackboxy k ISP od tohohle roku bez toho aby se vůbec museli kohokoliv ptát...
3) anonymizace údajů je nohy k ničemu. Vem si příklad, máš anonymizované údaje jejichž součástí jsou i údaje o počítačích, kolik lidí má jeden konkrétní procesor? miliony? kolik má zároveň konkrétní základní desku? desetina? kolik má zároveň stejnou velikost paměti? Co Hdd? ...
S dostatkem anonymizovaných informací jsi schopen informace deanonymizovat. Chceš li být v bezpečá, potřebuješ informace buď aby stát neměl, nebo je nesmí mít na jednom místě a nejlíp ne v elektronické podobě.
4) stejně jako bod 4. Když příjde totalitní režim, není problém změnit zákony. Musíš co nejvíc zkomplikovat práci režimu a to rozhodně není papírem.
5) ok
01. 11. 2020 v 17:14Off-line werex  (31/-/-)
Dobrá otázka,
jak vlastně řeší policie ČR bezdomovce v této době zákazu nočního vycházení?
Když ho najdou na lavičce v parku po 21.hod. tak ho seberou nebo mu dají pokutu 10 litrů? Ví to někdo?
01. 11. 2020 v 17:14Off-line Invictus  (23/182/100)
Navíc platíš za psa poplatky, město by je muselo vracet. Za kočku ani za prase se podobné poplatky neplatí.
01. 11. 2020 v 17:15Off-line i8051  (53/184/97)
2. Co? Tos vycucal kde, Arte? Blesk? Aha? Extra? ;-)
01. 11. 2020 v 17:26Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Nevím, okusím se dohledat.
01. 11. 2020 v 17:42Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Konec nočních toulek... https://www.youtube.com/watch?…
01. 11. 2020 v 17:45Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Tak chyba na mé straně, zdá se že je to zatím jen návrh zákona: https://apps.odok.cz/…tory-version?…
01. 11. 2020 v 17:48Off-line EitherOr  (28/194/73)
Invictus:

1. Tím, že je někdo nalitý, nic neporušuje, to by musel zároveň vykonávat činnost, při které by mohl ohrozit zdraví nebo majetek, obvykle řízení auta. Navíc, pokud takovouto činnost nevykonává a ani nikomu nezpůsobil újmu na zdraví, není povinnen se podrobit dechové zkoušce, takže by stejně neprokázali, že byl nalitý. Teprve následky opilosti porušují zákon, obvykle rušením nočního klidu.
2. Dokázat nic nemusíš, naopak policie ti musí prokázat vinu, pokud se domnívá, že jsi porušil zákon.
3. Pouze poukazuji na to, že vyjímka je diskriminační vůči majitelům jiných druhů mazlíčků.

Artenkotorer:

Přes datové schránky komunikuješ primárně s úřady, takže to považuji za výhodu, protože je jasné, co jsi jim napsal a kdy jim začala běžet lhůta.

2. Blackbox u ISP by byl vcelku k ničemu, protože většinu provozu šifruje TLS a MITM útok by uživatelé rychle odhalili.
3. Povinná anonymizace musí být doporvázena povinností používat open source software, aby každý mohl vidět, co je shromažďováno a odborníci mohli zkoumat, co na základě těch údajů jde zrekonstruovat.
4. Když přijde totalitní režim, není problém každému nařídit nosit u sebe chůvičku.
01. 11. 2020 v 17:52Off-line Invictus  (23/182/100)
Tak to než to třikrát přečtou a vyupomínkujou v Senátu.
01. 11. 2020 v 18:02Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
EitherOr:
Pokud by uřady neměli společnou DB, nedávná komunikace s úřady v datový schránce by touto DB byla.
2) část provozu, vše ne.
3) nedostatečné, stát by v první řadě měl mít tak málo informací jak jen jde. V první řadě by vůbec neměl mít například přístup k zdravotním dajům. Což teď častečně má pčřes registr receptů (+ soudně si může vyžádat od doktorů cokoliv)
4) Jde o to koupit čas. Každýmu dodat štěnici je složitější než jeden dotaz do db.
01. 11. 2020 v 18:05Off-line Invictus  (23/182/100)
1. A kde teda pili? Jestli nemají kde pít, tak pili venku. A to teď moc nejde.
2. Ano, musíš. Ty musíš dokázat, že máš výjimku, ne, že oni tobě musí dokázat, že ji nemáš.
3. Ne, podle tebe je diskriminační celý zákon, a hledáš argumenty, proč jít ven mimo rámec zákona. Prase není domácí zvíře, prasata jsou hospodářská zvířata, ne domácí. Lišky jsou divoké a už vůbec ne domácí. Za psa se platí peníze, pes má právo jít ven. Kdyby nemohli, bylo právě to diskriminační. Pes musí ven, a za psy platíš. Kočka má kočkolit a je zdarma. Platí pro ně stejná práva ačkoliv se za psa platí. Pes si jednoduše platí za to, že může ven.
01. 11. 2020 v 18:21Off-line Fgjk  (21/195/90)
Naprostý souhlas...proč hledat kličky a dělat zlo? Přitom stačí troška soudnosti a vše je v poho;-)
01. 11. 2020 v 18:44Off-line i8051  (53/184/97)
No tak staci profil ejtrora a je videt, ze soudnost neni ani tam ... :-)
01. 11. 2020 v 20:01Off-line klucinek  (33/176/75)
Tak zrovna čoklisty bych z toho vyškrtnul, nasrat s vyjímkama. Ať si nechaj psa vysrat doma na chodbě. Ty báby který nejvíc řičely že mladý se srocujou venku i přes zákazy potkávám když jdu večer z odpolední jak svorně ve skupinkách po pěti venčej kundolízky před barákem a houfně drbou. A to je pravidelně v hodinových intervalech třeba až do dvou do rána. A rozhodně žádných 500m nedodržujou. Takže č***a jako propustka a omluva pro nedodržování toho co sem k***izoval u druhých. A fízle? Ty jedou kolem a neřeknou ani popel.
01. 11. 2020 v 20:43Off-line EitherOr  (28/194/73)
Invictus:

1. To je jedno, kde pili, pokud při tom nebyli přistiženi. Třeba je někdo pozval na drink, kdo ví.
2. https://echo24.cz/…ji-odbornici
3. Jelikož je lidem nyní omezeno právo jít ven, tak podle této logiky by neměli platit daně. Já si zase myslím, že by lidé, kterým byly zrušeny plánované lékařské výkony, neměli platit zdravotní pojištění, když se jim zdravotní péče stejně nedostává. Pojistné bez plnění je pouze výpalným, ale mi koneckonců žijeme v zločinném režimu.

Jez1920FC22:

Právě o soudnost mi jde. Nechápu, proč mi najednou vláda zakazuje jít o půlnoci na procházku, když ani před zavedením zákazu jsem v tuto dobu během procházky většinou nikoho nepotkal, to postrádá logiku, natožpak jakýkoliv epidemiologický význam. Jak už jsem zmiňoval, když bych na procházku chodil přes den, tak se naopak potkám s více lidmi, čím více ohrozím nejen sebe, což mě nezajímá, ale především ostatní.

i8051:

Nechápu, co ti na mém poměrně strohém profilu přijde nesoudného.
01. 11. 2020 v 21:23Off-line i8051  (53/184/97)
Prave, ze to nechapes .. a to je to, o cem mluvim :-)
01. 11. 2020 v 21:26Off-line EitherOr  (28/194/73)
Spíše to nechápu proto, že jsi neuvedl ani jeden příklad z mého profilu, který by naznačoval moji nesoudnost. Tudíž předpokládám, že takový příklad ani neexistuje.
01. 11. 2020 v 21:33Off-line i8051  (53/184/97)
Zdarny priklad tve nesoudnosti na tvem profilu jsi ty sam. Zaroven pouze d***l, jako ty, si preje, aby zdravotnictvi v CR bylo pretizeny a CR sla do kopru. Sbal si batuzek s malovatkama a hardikama princezno a tahni treba do KLDR. Tam jsou na takove sasky pripraveny.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 11. 2020 v 21:36Off-line EitherOr  (28/194/73)
Jinými slovy ten příklad na mém profilu nelze najít. Pokud sis takový dojem vytvořil na základě tohoto vlákna, není důvod odvolávat se na můj profil.
01. 11. 2020 v 21:38Off-line i8051  (53/184/97)
Priklad tam byl nalezen a popsan, ze jsi neschopen to pochopit, s tim si zajdi za rodicema
01. 11. 2020 v 22:26Off-line Invictus  (23/182/100)
1. Nesmějí pít venku. Je to tak.
2. Nechápu argumentaci náhodným odkazem. Nepředložení důkazu implikuje jeho neexistenci. Když odmítneš předložit důkaz, pak jsi podezřelý.
3. A ty za právo ven něco platíš? Platíš navíc oproti ostatním? Ne, že. Tak když nejsi papaláš, nebude nic navíc. To by ses snad od Andreje mohl naučit.

Jsi nesoudný, když nemáš ani trochu svědomí, stejně jako Babiš. Všechno bereš jako čísla, tady umře 3000 lidí, jinde zkolabuje oddělení nemocnice. Ale hlavně, že můžeš jít večer ven na truc, jen protože ti to zakázali. Vidíš jen svůj velký obrázek, ale nevidíš ty menší části. A dokonce se jim bráníš.

Přijde mi hezké, jak se snažíš zníčit Babiše, a chováš se stejně jako on. "Ne, není to pravda, je to účelové proti mně," ač nad míru jasné.
01. 11. 2020 v 22:59Off-line EitherOr  (28/194/73)
Invictus:

1. Ale těžko někdo prokáže, že se opili venku.
2. „Když bude člověk opilý a řekne ,já vám nic neřeknu‘, oni musí prokázat, že porušil ustanovení, nemůžou říct ,vy jste neprokázal svou nevinu, tak vám dáme pokutu‘,“ dodal Lobotka s tím, že takto zastavený člověk nemá povinnost policii sdělit o cíli své cesty nic a policie ho pak bez prokázání, že něco porušil, může těžko pokutovat.
3. O to nejde. Pejskaři platí navíc kvůli sáčkům a košům, obojí ovšem mohou využívat i mimo noční hodiny, takže ta argumentace mi přijde chybná.

Zajímalo by mě, jak definuješ soudnost. A co objektivního, kromě čísel, máme k posuzování aktuální situace? Navíc dopady pandemie i opatření je nutné posuzovat komplexně. Na jedné straně, pokud se zavedou opatření, tak se pro polymorbidní lidi získá trocha času. Na druhé straně, pokud se zhorší hospodářská situace a lidé se dostanou do finanční tísně, sníží se očekávaná délka života. Taktéž se zvýší konzumace alkoholu a cigaret, což negativně ovlivní zdraví obyvatelstva. Zejména karanténa a zákaz vycházení vedou k nárustu domácího násilí a týrání dětí a zároveň komplikují jejich odhalování. Zavřené školy zásadním způsobem v procesu vzdělávání znevýhodňují děti z nízkopříjmových rodin, což vede k nárustu nerovnosti. To vše, co nyní bylo zaseto, bude náš národ v budoucnu sklízet.

Slyšel jsem rozhovor s lékařem, který tvrdil, že pacienti, kteří kvůli koronaviru skončí na JIP, jsou téměř vždy morbidně obézní. Pokud se dospělý člověk takto nechutně vyžere, tak mu musí být jasné, že to přináší vážné zdravotní komplikace. Kuřáka s rakovinou plic taky nikdo nelituje.

Možná už vidíš, že ne každý názor, který se na povrchu zdá býti správný a zodpovědný, je ve své podstatě a s odstupem času morální. Kdysi považovali rodiče za správné a zodpovědné poslat své děti do Hitlerjugend, dnes by jejich rozhodnutí většina lidí považovala za nemorální.
01. 11. 2020 v 23:04Off-line Fgjk  (21/195/90)
Já osobně na to tvém názoru nevidím (v širším pohledu) nic správného...a já jsem prej sociopat;-)
01. 11. 2020 v 23:07Off-line Fgjk  (21/195/90)
Ne všichni morbidně obézní lidé jsou 'vyžraní'...ehm....cukrovka...štítná žláza....játra...ledviny
01. 11. 2020 v 23:12Off-line EitherOr  (28/194/73)
A tu cukrovku asi chytili zároveň s koronavirem, že?
01. 11. 2020 v 23:13Off-line Fgjk  (21/195/90)
Cože? Nikdo tady o tomhle nemluvil...a cukrovku 'nechytneš' věř mi;-)
01. 11. 2020 v 23:16Off-line EitherOr  (28/194/73)
Tím jsem chtěl poukázat na fakt, že cukrovka se řadí mezi civilizační choroby, které jsou z velké části způsobené špatnou životosprávou.
01. 11. 2020 v 23:19Off-line Fgjk  (21/195/90)
Nebo je vrozená
01. 11. 2020 v 23:20Off-line EitherOr  (28/194/73)
Ano, to je ta menší část.
01. 11. 2020 v 23:20Off-line Fgjk  (21/195/90)
Nejde o to zachránit co nejvíc životů?...copak si mejsou lidé rovni?
Podle tvý argumentace bych mohl klidně jít vystřílet mekáč a bylo by to v poho
01. 11. 2020 v 23:26Off-line EitherOr  (28/194/73)
Za normální situace by mělo být snahou zachránit co nejvíce životů, které jsou v ohrožení. Ovšem v současné situaci mnoho prostředků, které mohou zachránit nějaký počet bezprostředně ohrožených životů, negativně ovlivní životy a budoucnost většiny obyvatel, tudíž je potřeba tyto dva aspekty vážit.
01. 11. 2020 v 23:27Off-line Fgjk  (21/195/90)
Zkus si přečíst tuhle sračku

https://www.google.com/url?…
01. 11. 2020 v 23:28Off-line i8051  (53/184/97)
Celkem bych ti eitherore pral skoncit na had**kach ty machyrku, a hezky nejakou tezsi formu, at si to nalezite za ty kecy uzijes. Oni by te ta moudra rychle presla. Mozna by te rovnou meli nechat na chodbe, protoze tvoje moudra ovlivnujou negativne zivoty jinych lidi a meli by se venovat tem normalnim, kteri jsou pro svet uzitecni. To ty nejsi
01. 11. 2020 v 23:28Off-line Fgjk  (21/195/90)
Ano ovlivní...to nepopírám. Ale jde o to, že smrt je na vahách pořád těžší než dejme tomu půlroční omezení života
01. 11. 2020 v 23:31Off-line EitherOr  (28/194/73)
Fgjk:

Každý má právo na život, svobodu a osobní bezpečnost.

Všimni si, že deklarace, na kterou odkazuješ, nenadřazuje právo na život nad právo na svobodu, naopak si jsou rovny.
01. 11. 2020 v 23:36Off-line Fgjk  (21/195/90)
Kdyz jseš do té technokracie, tak
Technokratům by šlo o to, aby byly nemocnice co nejmíň zaneprázděné lidmi s covidem, aby měly čas na (hlavně onkologické) pacienty. Technokratům by šlo o to, aby byla tato nemoc co nejvíce omezena, aby stát mohl pracovat tak jak má...
A ne tak, jak ty tady popisuješ....vše rozvolnit=>větší počet nakažených=>přeplněných nemocnic+ochromení větší části národa

Covid nenapadá jen obézní, nemocné, staré. Sám to mám a p***l na zlehčování to fakt není. Jsem dost zdravej člověk (na jaře jsem měl sice pár zlomených žeber a zápal plic). To nemění nic na tom, že jsem normálně zdravý jedinec a dost špatně to zvládám...

A když jsou si rovny, tak jak to, že já nemůžu povyšovat právo na život nad právo na svobodu, zatímco ty se o to svými názory zjevně snažíš?
01. 11. 2020 v 23:37Off-line EitherOr  (28/194/73)
I8051:

Já se myslím, že už jsem koronavirus měl. A kdyby ne, tak ho přeléčím zázvorovým čajem a paracetamolem. Sestra už koronavirus měla a říkala, že se cítila jenom trochu unavená. A třeba kamarád si myslí, že měl koronavirus, protože na dva dny ztratil čich a chuť.
01. 11. 2020 v 23:39Off-line Fgjk  (21/195/90)
Zázvorový čaj a paracetamol...nechceš si to patentovat.. největší farmaceutické firmy se snaží už půl roku a nic...a ty to vyřešíš takhle rychle...
01. 11. 2020 v 23:55Off-line EitherOr  (28/194/73)
Fgjk:

Technokraté by přišli s měkkými a udržitelnými opatřeními, nebo jen doporučeními, která by nenarušovala rovnost mezi právem na život a právem na svobodu. Například by nezavírali školy, protože děti koronavirus významně nepostihuje a příroda to vymyslela tak, že na rodiče přenáší relativně malé dávky patogenů, takže ti sice mají neustále rýmu, ale taktéž mají vybudovanou imunitu a jsou málokdy nemocní. A vysoký počet nakažených, který však není doprovázen vysokým počtem hospitalizovaných, je dobrou zprávou, protože se populace kontrolovaným způsobem promořuje a z této krize ostatně jiná cesta nevede, ani vakcína. Třeba na chřipku existuje vakcína, ale i přesto na ni každý rok umře velký počet lidí.

Třetím tajemstvím je skvělá imunita, to jsem zapomněl zmínit.

Z tvého vážného průběhu samozřejmě radost nemám, ale můj celkový pohled to nemění.
02. 11. 2020 v 18:40Off-line JOACHYM  (47/-/-)
...kolik toho musí člověk přečíst, aby zjistil jen to, co už ví. Relevantní odpovědi a k***ického myšlení jsou schopni jen tři účastníci diskuze.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 11. 2020 v 20:45Off-line klucinek  (33/176/75)
Jak to říkal kolega vždycky.... koupil jsem cedník a on tek, tak jsem ho zavařil a on necedil...
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload