Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Neco pro chlapy

16. 11. 2020 v 21:22Off-line i8051  (53/184/97)
Sice jako chapu, ze je nutne probirat furt dokola bisexualy, kovid, politiku a holeni p***le, nicmene pojdme to trosku odlehcit necim pro chlapy :-)

Zajima nekoho troska techniky a adrenalinu?

Co trebas dnesni odpaleni SXC1 https://www.youtube.com/watch?…

nebo pred par dny odstarovana singlehanded VG2020 https://www.vendeeglobe.org/en

Mym favo***em je jako vzdy Alex, ale i tech par bab tam ma muj respekt :-)
16. 11. 2020 v 21:26Off-line Fgjk  (21/195/90)
Falcon 9 opět nezklamal;-)
Další velkej krok pro Elona
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:29Off-line Chudik  (102/-/-)
Proč by se lidstvo mělo rozšiřovat na další planety, které zničíme stejně jako tu naši? Rakovina by měla zůstat na jednom místě, aby se dala snáze odoperovat a nerozšiřovat se dál.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:30Off-line i8051  (53/184/97)
Dekujeme Chudiku za konstruktivni nazor o budoucnosti a pokroku. Jeste u vas ve vesnici upalujete carodejnice a kadite na ulici? ... :-) Nicmene bud v klidu, nez tu cizi planetu zase znicime, musime ji nejrdiv osidlit, abysme pro to zniceni meli potencial. Ale to uz tu ty nebudes. Ostatne ani tenhle web .. ale mozna uz bude mobilni apka ... :-)
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:31Off-line Fgjk  (21/195/90)
Bez dalších světů to nepůjde a co se naučíme jinde, tady zúročíme...to co dělá Elon je něco neskutečného a je to jeden z mých největších vzorů a věřím, že jednou se na něj bude vzpomínat nejen jako na Kolumba, ale i jako třeba Edisona nebo Teslu
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:34Off-line i8051  (53/184/97)
Ja se jen bojim, aby ten rychlej pokrok v ramci SpaceX neskoncil nejakym pruserem, ze se neco uspecha a stane se pak nejaka vaznejsi nebo tragicka nehoda. To by mu do toho hodilo vidle. Nicmene si myslim, ze on to vi taky a je opatrnej a zatim teda vse bezi ok, takze mu drzim palce :-)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:36Off-line Fgjk  (21/195/90)
Podle mě se mu to nestane...popravdě si myslím, že se ještě drží při zemi. Navíc má za sebou obrovskej tým inženýrů (těch skutečnej a ne těch co si na ně jenom hrajou, že j-n) a ty nic neponechaj náhodě;-)
Taky mu držím palce a těším se na neuralink, hyperloop a na Mars;-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:38Off-line i8051  (53/184/97)
Tak mozna se doziju toho, ze se poletim podivat na Mesic na svuj pozemek. Koupil jsem si tam kdysi par hektaru a zaskocil bych si tam zrejt policko a neco vysadit a zalejt ... :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:39Off-line Fgjk  (21/195/90)
To nezní špatně;-) takovej měsíční agrobaron;-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:41Off-line Chudik  (102/-/-)
Teď jinak. Pokrok nelze zastavit a lidé se budou snažit zkoumat a objevovat za hranici naší planety stejně jako se snažili odlepit od země pomocí letadel. Nemá to konce. Avšak je důležité u takových věcí přemýšlet, aby přinesli více užitku než škody. A je důležité je neuspěchat a pečlivě vše zkontrolovat a probádat, aby to neskončilo fiaskem.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:43Off-line i8051  (53/184/97)
Tvl jeste jsme nepostavili ani cihlu jinde kolem nasi Zeme a uz panikaris, ze plenime planety kolem. To bude nekdy za 100+ let a to uz mozna dostanou lidi rozum :-)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:43Off-line Fgjk  (21/195/90)
Záleží na úhlu pohledu...vzhledem k tomu, že jsme v tom našem kousku vesmíru jediní, tak si tady můžeme dělat co chceme...věřim, že to vše bude jen ve jménu vědy a pokroku
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:44Off-line i8051  (53/184/97)
Je fakt, ze tech par miliard planet kolem nas nam dava moznost to zkouset donekonecna. No a kdyz to nevyjde, tak tu spatnou odpalime a postavime pres ni intergalaktickou dalnici ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:49Off-line Chudik  (102/-/-)
Kdyby se peníze na vesmírný výzkum vynaložili na výzkum léčení rakoviny, tak by rakovina tohle dobou už pro lidi nemusela vytvářet problém. Naše planeta nám poskytuje vše pro uspokojení našich potřeb, ale ne vše pro uspokojení našeho chtíče. Nepotřebujeme opouštět naši planetu kvůli žití, mi ji chceme opustit jenom kvůli naší nenasytnosti po vědění, penězích, moci......
16. 11. 2020 v 21:50Off-line Fgjk  (21/195/90)
Neposkytuje...je nás hodně a mezi náma, co je lepší? Omezit plodnost, či se nějak zbavit lidí nebo kolonizace
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 11. 2020 v 21:50Off-line Fgjk  (21/195/90)
Jinak bych tvůj koment upravil
Kdyby se peníze na VOJENSKÝ výzkum/program...
16. 11. 2020 v 21:58Off-line Montyrey  (103/130/150)
Já to vidím tak, že se těžký průmysl a tak nějak všechno přesune do vesmíru a následně na jiné planety, a Země se stane takovou malou rezervací. Budou se tu prohánět už jen zvířata, opice, ekologičtí aktivisté, různá násilná náboženství a sekty, a my se na to budem koukat hezky zezhora, když zrovna bude volno. Rád bych se dožil toho, kdy se budu moct prohánět v čemkoliv kamkoliv na planetě bez emisních norem a homologací, s nekonečným terénem na kolonizaci!
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 11. 2020 v 22:00Off-line i8051  (53/184/97)
Chudik (19/-/-) NOVÉ
Nepotřebujeme opouštět naši planetu kvůli žití, mi ji chceme opustit jenom kvůli naší nenasytnosti po vědění, penězích, moci......
---------------------
No nevim, kolik vedeni, moci a penez najdes treba na Marsu .... :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
16. 11. 2020 v 22:02Off-line Fgjk  (21/195/90)
Na jinývh světech se můžeme poučit a ani nemusíme daleko...jenom 41 milionu km
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 11. 2020 v 22:24Off-line Fgjk  (21/195/90)
Takhle se vzdát...není to škoda? Zas tak strarý nejste...už jenom 15 let
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 11. 2020 v 22:41Off-line i8051  (53/184/97)
Az za 15 let? ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 11. 2020 v 22:45Off-line BussterX  (103/130/150)
„Svědčí nám stanout zas jednou v úžasu,” řekl filozof. „Cesty do vesmíru nám vrací dětství.”

R, Bradbury, Marťanská kronika, 1950
16. 11. 2020 v 22:47Off-line Fgjk  (21/195/90)
Planoval 2035...pokud mi něco neuteklo
16. 11. 2020 v 22:59Off-line i8051  (53/184/97)
To byla reakce na Jezinu ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 11. 2020 v 23:10Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
No Crew 1 zajímavá, ale mnohem víc mě zajímá Starship. :-)
Jinak SpaceX nemá zas tak rychlej vývoj. To ostatní ho mají pomalej, případně drží pod pokličkou. Co vím Bezos může zejtra otevřít vrata hangáru a vyvést New Glenna :-)
Ale obecně SpceX jen využívá dávno používané technologie, jen levněji a znovupoužitelněji, Přístání F9 není převratná revoluce. Spíš jde o to že zvládly dát do kupy sw co s tím zvládne přistát a spojit všechny potřebné dílky dohromady.
I Starship neuvádí nic revolučně nového, nerezové nosiče tu už byly - Atlas (No, měli problém že se hroutily), Raptory jsou k revoluci asi tak nejblíž, ale i před nimy byly full-flow staged combustion motory, jen prototypy co neletěly a navíc spojení s metanem z toho dělá zajímavý kus techniky.

Tím rozhodně SpaceX neubírám zásluhy, jen píšu že to není zas tak moc rychlí vývoj.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 11. 2020 v 23:18Off-line Chudik  (102/-/-)
Ze světa se vytrácí moudrost. Lidé jsou chytřejší ale i naivnější než kdy dřív. Lidé díky technologii došli názoru, že můžou všechno, ale zapomínají na základní zákony existence. Nic netrvá věčně i kdybychom se rozkrájeli, smrti a zániku neunikneme (nebo chcete-li změně). Lidský život je velice velice křehký. Náhlé smrti se nemůže vyhnout nikdo z nás. Nikdy nevíte který den je váš poslední.
16. 11. 2020 v 23:33Off-line Fgjk  (21/195/90)
A není v tom připadě větší touha po tom něco dokázat, zapsat se do dějin, nebo se snažit využít ten krátký čas pro něco většího?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 11. 2020 v 23:41Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Chudik: I na problému smrtelnosti Musk pracuje :-) Slyšel jsi o neuralinku? A konceptu digital immortality?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 11. 2020 v 18:26Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Vjaceslav: Jako vážně? evropa dneska dokázala že má problém dostat náklad na orbitu když ESA dneska selhal nosič Vega (už zase!) a ty když si chceš kopnout do eu tak si stěžuješ že americký nosič je neekologický? Ta vega je mnohem lepší cíl a to nejen proto že za poslední 2 roky má jen 50% úspěšnost (4 st**ty, z toho 2 selhání, st**ty v předchozích letech byly úspěšné), ale taky proto že 4. stupeň Vegy má jako palivo silně toxický asymetrický dimethylhydrazin!
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
17. 11. 2020 v 19:25Off-line Chudik  (102/-/-)
Artenkotorer: Osobně si nemyslím, že zaznamenáním vzpomínek a všech informací z mozku "získáme" daného člověka do počítače a i kdyby se daný robot s nahraným mozkem osoby choval jako daná osoba, tak neexistuje a ani nebude existovat způsob, jak to ověřit zda-li jde o danou osobu nebo jen její věrohodnou kopii. Protože realitu nelze potvrdit, protože vše vnímáme svými smysly. Nelze vyvrátit že svět je jen výplod naší fantazie. Že život je jako sen a po smrti se z něho probudíme..... Doufám že se nedožiju budoucnosti, kdy si lidé budou hrát na bohy a experimentovat s otázkami vědomí, života a smrti.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
17. 11. 2020 v 19:43Off-line Fgjk  (21/195/90)
Tak to abys umřel ve 30
17. 11. 2020 v 21:17Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Chudik: Kdo psal o "zaznamenáním vzpomínek a všech informací z mozku"?
Já myslel komplet vyrtalizaci neuronové sítě. Je jedno na čem moje osobnost běží, jstly na biologických neuronech, nebo jejich počítačové simulaci. Zatím jsme nenarazili na nic co by naznačovalo že v tom je něco víc.
Jistěže Descartesova démona nelze vyvrátit, ale to není argument jen proti digitální nesmrtelnosti, ale i pro to že vůbec nemusíš existovat z mého pohledu. Takže po téhle stránce se nic nemění.
Nikdo tě do toho nutit nebude, jen by mě zajímalo proč se nechceš dožít toho že někteří lidé budou moci pokračovat v životě s takovým tělem jaké cítí za správné? Moc se to neliší od těch co transgeder osobám nepřejí aby jim medicína umožnila změnit pohlaví.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 11. 2020 v 21:58Off-line Fgjk  (21/195/90)
Tohle podlě mě není nic špatného...osobně si myslím, že spíš ma manipulace s geny je nebezpečná a neetická...toto je příjemná alternativa a způsob jak se posunout na vyšší úrověnň bytí
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 11. 2020 v 22:20Off-line klucinek  (33/176/75)
Za mě by udělali líp kdyby ty prachy místo za raketu nalili do výzkumu ve zdravotnictví, to by bylo prospěšný všem. Nasa je propadliště financí stejně jako armáda, myslim že emérika má dost dluhů už tak. A nejhorší že jednou to za ní bude splácet celej svět díky její posraný politice.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 11. 2020 v 22:49Off-line i8051  (53/184/97)
No Spejsiks neni ani nasa a ani armada ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
17. 11. 2020 v 22:51Off-line klucinek  (33/176/75)
Což nemění nic na tom že to je propast na peníze.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 11. 2020 v 22:52Off-line Fgjk  (21/195/90)
Tvoje prachy to nejsou, tak bych to neřešil
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 11. 2020 v 22:55Off-line i8051  (53/184/97)
Myslim, ze Elon dava na tyhle dobry projekty pro lidi vice, nez vsichni tihle socialni kecalove v CR :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
17. 11. 2020 v 23:08Off-line klucinek  (33/176/75)
Nooo nevím nevím, space-x toho z mýho pohledu nic moc nepřináší, krom pokusu o kolonizaci Marsu. Fuj už jen to slovo kolonizace. Stejně jako vražedná "ekologická" Tesla, a snaha o vývoj umělé inteligence která by nahradila lidi taky není až tak produktivní, sice se zástěrkou tvrzení že to je vlastně hrozba pro lidstvo. Ale umí to dobře podat aby mu to lidi žrali, to je pravdou. To nepopírám. Ale vzhledem k tomu že patří k těm dvoum procentům "lidí" co vlastní víc jak 50% světa si s námi může asi dělat co chce. A nejsmutnější že pro některé, zatím to spíš vypadá že pro většinu, lidstva na Zemi jsou tito jedinci modly. Ale to už je politika, to sem nepatří, nechť is každý věří čemu chce. Za mě co se týče mužnosti radši soustruh popř. svářečka, nežli raketa.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 11. 2020 v 23:11Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Klucinek: To amazon byl tuším přes 10 let taky :-) Ono obzvlášť ze začátku se do společností hodně investuje a reinvestuje se zisk. Obzvlášť když jsou hodně závyslí na výzkumu.
Předpokládá se že SpaceX bude mít solidní zisky jakmile Starlink začne vydělávat a Starship vynášet náklad (a tím sníží náklady starlinku). Ikdyž pravda, ty zisky mají jít na kolonizaci Marsu, aspoň Musk tvrdí, takževětšina bude reinvestována.
K lékařskému výzkumu, no ono ho bude celkem dost prováděno na ISS, protože jsou to podmínky které na zemi nenasymuluješ, takže se o tělu můžeš dozvědět dost nových věcí.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 11. 2020 v 23:14Off-line klucinek  (33/176/75)
Problém je v tom že zatím ani nevíme ty věci co se na Zemi dozvědět můžeme, zatím ani kloudně nevíme jak, co a proč metabolizují "hloupá" játra. A na to space-x nepotřebujem.

A ty zisky zase udělají pouze jednu bohatou osobu ještě bohatší.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 11. 2020 v 23:18Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Klucinek: Jak víš že výzkum na ISS to neurychlí? 100 let můžeš něco zkoumat na zemy, ale v mikrogravitaci díky odlišným podmínkách to můžeš zjístit třeba za rok. Jak víš že jiný výzkum na ISS nebude mít výrazně pozitivní vliv na výzkum těch jater?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 11. 2020 v 23:19Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Klucinek: Tak mu nezáviď. No a co že ho dělají bohatší. V jednu chvíli bylo SpaceX těsně před krachem, tak by z toho neměl nic.
18. 11. 2020 v 13:13Off-line pear  (103/-/-)
Artenkotorer: Náš organismus se vyvíjel na Zemi, nikoli ve vesmíru, takže jakékoli výsledky které ve vesmíru zjistíš můžou být na Zemi pasé, stejně jako testování na zvířatech, kdy některé léky zvířata nám geneticky nejvíce příbuzná zabíjí a lidi nikoli a naopak..... Jsou to jenom dohady. Navíc ta technika něco stojí a její výroba je velice energeticky nákladná a tudíž neekologická. Ty peníze by se daly investovat lépe. Koneckonců to děláme jenom kvůli pár snílkům, které vesmír láká. Stejně jako když lidé chtěli létat a vyvíjeli letadla. Většina lidí řeší problémy a ty peníze a výzkum by jim hodně pomohl.
18. 11. 2020 v 13:19Off-line Fgjk  (21/195/90)
No jo proč to brát s objektviního hlediska většiny, když to jde ze subjektivního pohledu jedince...
Já tě ale chápu, ale jde o to, že ty peníze jsou SpaceX potažmo Elona...nejsou to ani tvoje prachy a ani není placen z tvývh daní...spíš bych prachy sebral politikům, zbytečným organizacím a hlavně válce a zbrojařskému průmyslu...a co, že to není ekologické....i naše dýchání není ekologické
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 11. 2020 v 15:18Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Pear: Můžou být, ale nemusí. Jde totiž o to že víš víc jak organismus funguje a tam ti ty extrémní případy hodně pomůžou.
Ta technika něco stojí, ale přináš užitek každý den. Máš doma satelitní TV? Co GPS/ Galileo,... ty používáš? Zrovna SpaceX dělá hodně proto aby aby srazily náklady na výrobu.
Jedna věc je, jak lépe investovat vládní peníze. Tedy peníze které stát nakradl od lidí. Ty by stát neměl krást v první řadě.
Druhá věc co Musk dělá se svými penězi. Ty jsou investovány nejlépe jak můžou být, protože Musk investuje peníze tak aby uspokojil své potřeby. Očividně to je dobývání vesmíru. Jakýkoliv zásah od tebe jen zhorší to jak jsou peníze investovány, protože zhoršíš užitek který z nich má jejich vlastník.
Ano většina lidí řeší jiné problémy a trh na to reaguje. Když to tady naposled někdo řešil netržně ve velkým, tak vlivem centrálního plánování byl mezi těmi problémy i toaletní papír.

Fgjk: No jde o to zda je řeč o Crew Dragonu - placený z Nasa, nebo o třeba Starship - financováno SpaceX z jejich zdrojů.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
18. 11. 2020 v 20:21Off-line i8051  (53/184/97)
Tvl kdyby byli vsichni zpatecnici, jako nekteri zde, tak tu jeste jezdime na konich, bydlime v zemljankach a mejete si p***l v rybnice. Vztazeno specialne na buzny - by jste se ani neseznamili, nebyly by telefony, internet, bez GPS by vam nebezel grindr .. proste nic, bez ceho nemuzete bejt ani 5 minut. Takze ano, kazdy sny neco stojej, ale maj vyznam. Bez nich bysme jeste lezli po stromech :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
18. 11. 2020 v 20:26Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Víš kde by dneska mohla být medicína když by se místo do blbostí jako výzkum chuze po zemi investovalo do medicínského výzkumu? :-D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 11. 2020 v 20:29Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Jez1920FC22: Víš kde by dneska mohla být medicína když by se místo do blbostí jako výzkum dřevěných obručí investovalo do medicínského výzkumu? :-D
18. 11. 2020 v 20:36Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
No, určitě by v nemocnicích neměli dřevěné obruče..
18. 11. 2020 v 22:27Off-line Petr992  (32/173/74)
To je slovo do pranice :D dost mě zajímá co vymyslí s neural linkem
18. 11. 2020 v 22:45Off-line klucinek  (33/176/75)
No já vám nevím, GPS nepoužívám i na cestách do zahraničí, Grindr budu těžko používat na tlačítkovém telefonu, kde neběží ani ta GPS. TV jsem nezapnul již devátým rokem. A přesto jsem zatím všude dojel, nemám grindr ani dotykovej telefon a přesto mám desetiletej vztah na rozdíl od těch co maj grindr na supermoderním apfle. A můj sen? Mít možnost vyjít na čerstvej vzduch aniž by mě otravovali všudypřítomný reklamy a otravní přechytralí lidé. Jediným mým moderním rozhraním je počítač s internetem. Který už byl dávno před space-x. Takže zatím mi další nákladné výzkumy space-x nic nepřinesly. Za to bych přivítal kdyby mi medicína byla schopna spravit záda, což zatím neumí.

A co je komické, že většina vyznavačů supermoderních technologií vám řekne, nooo byl jsem na chatě kde není signál a to byl takovej klid. Taklže ve výsledku stejně všichni hledáme ten pobyt "na stromech" a za jízdu na koních si platíme.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
18. 11. 2020 v 23:01Off-line 0-.-0  (34/175/66)
No čumím. Konečně nějaké normální téma do pranice.

Kdybych měl vyjádřit svůj názor, tak souhlasím s: "Pokrok nezastavíš". To prostě nemá šanci podle mě. Můžeš ho otlumit, ale nikdy nezastavíš.
Btw když jste u toho Elona a pokroku, sledujete někdo podcast od Joe Rogan ?
Měl tam Elona 2x mám pocit a jednou se bavili o Neuralinku, docela zajímavá věc: https://www.youtube.com/watch?…

Za mě: Může to hodně pomoct tělesně postiženým lidem, ale upřímně, já bych si to do hlavy nenechal dát ani kdybych kvůli tomu viděl na ulici přes kalhoty :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 11. 2020 v 23:16Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Klucinek: A jídlo jíš? Kombajny dneska už využívají GPS aby byly schopni sklízet bez ohledu na to zda je den či noc s vysokou přesností. Začíná se prosazovat technologie vyhodnocování úrody pomocí satelitního pozorování povrchu. Kolik řidičů kteří ti vozí jídlo do tvého supermarketu jede podle GPS? Už jen proto aby jim gpska mohla nabýdnout nejvýhodnější trasu, když si přes mobilní data stáhne aktuální dopravní informace?

To že ty dopady necítíš přímo, neznamená že z nich neprofituješ.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 11. 2020 v 23:27Off-line klucinek  (33/176/75)
Třeba k supermoderním technologiím, nedávno jsem byl přizván do fabriky kde od roku 1928 bylo využíváno ke zkouškám zařízení Ward-Leonardovo soustrojí, což moderní technici neslyšeli většinou ani ve snech. V sestavě Kroužkový motor, amplidyn (bůh ví jestli ještě dnes někdo ví co to vůbec je) přesytkový regulátor, odstředivý regulátor a dekompaudní generátor. To vše s parametry 0 - 25kV při výkonu 750kW. Bohužel amplidyn to po "směšných" 90 letech vzdal. Marně hledali kdo by toto dovedl seštelovat a dát do chodu. Celé soustrojí bylo nahrazeno jednou nejmenovanou světovou firmou s letitýmy zklušenostmi s měniči, v duchu že to přeci není žádný problém. Ti po dvou letech neúspěšných bojů svůj cíl vzdali, jelikož supermoderní zařízení hlásilo miliony poruch a bylo nespolehlivé. Při čemž celá sranda stála spoustu milionů korun. Tak jsme s 95 letým kolegou točivé stroje zrepasovali, amplidyn převinuli (on návrh takového stroje ještě umí spočítat jako vyučený konstruktér stejnosměrných točivých strojů s matu***ou v roce tak 1943 , já jako moderní generace bohužel ne. Tedy teď už snad ano), soustrojí během 14 dní seřídili a dali do chodu a slouží bez poruch k plné spokojenosti. Takže nějaká space-x mi může olíznout řitní věnec.
18. 11. 2020 v 23:31Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Klucinek: No, vzhledem k tomu že jedenz největších úspěchů SpaceX je že něco co bylo na jedno použití upravily tak aby to šlo použít vícekrát svoji krytiku směřuješ špatně.
18. 11. 2020 v 23:39Off-line klucinek  (33/176/75)
Artenkotorer to je pouze o úhlu pohledu a o lenosti doby, dřívě jsme měli oseto mnohem větší plochu a byli jsme ji schopni zasít, ošetřit i sklidit bez GPS se stejnou přesností i přes menší výkon strojů. Soused byl "velkokolchozník" takže naše prázdniny v dětství byly třeba i na kombajnech. V moderní době GPS máme i v tento čas na poli stále místy obilí, místy kukuřici či řepu. Protože se už nevyplatí sklidit, kde je tedy ta šetrnost a úspory co mají poskytovat moderní technologie. A to dříve nebylo. Za mých dětských let zemědělec vyhodnocoval úrodu tak že si prošel svá pole, v ruce rozemnul ten klas, obilí přivoněl a ochutnal. Velkopěstité si odebrali vzorky. A nepotřebovali žádné satelity, které vědí o zemědělství prd. To co dnes směšně taháme po silnicích v milionech kamionů jsme cíleně vozili vlaky po kolejích ( pocházím z rodiny strojvůdců takže vím co se vše vozilo a vozilo se vše a kamkoli a překvapivě v kratších dodacích lhůtách).


PS: zakončil bych to asi tímto: je to jak nekonečný spor majitelů AK-47 vs majitelů AR15. Zatímco ze střelnice jdou majitelé AR15 vysmátí, majitelé AK47 jdou domů s vykloubeným ramenem a proraženými bubínky v uších. Ale pročpak potom američtí vojáci ať to byl Vietnam nebo Irák zahazovali AR15 a sbírali zastaralé a nemoderní AK-47. Prostě praxe ukáže.

Netvrdím že moderní je špatné, ale pouze někdo upřednostňuje funkčnost a spolehlivost před pohodlím. A já budu mít radši vykloubené rameno a proražené bubínky, ale s vědomím 100%tní spolehlivosti (kterou mám mimochodem ověřenou v praxi). V jiném slova smyslu kde vy jste sotva šli, já jsem jel, byť s boulema na hlavě. A proto třeba radši investuju peníze do koupě "Buchanky" zatímco si někdo koupí supermoderního teréňáka. Ale vím že až vy budete hrabat na místě v lese, já vystoupim, klíčem zaaretuju uzávěry a v chvíli kdy budu doma lemtat druhý grog uživatelé supermoderní elektroniky budou mrznout a stále marně mačkat tlačítka na palubním počítači.
19. 11. 2020 v 00:10Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Klucinek: No dříve jsme taky měly mnohem víc lidí v zemědělství. Díky nástupu technologogií se tito lidé uvolňují pro práci v jiných oborech (což se tak nějak děje od průmyslové revoluce).
Ty satelity tam jsou proto, že ten tvůj zemědělev vyhodnocující úrodu má omezené informace a řídí se odhadem. Neví jaké kde sou srážky, nemá data a nemá statistiku. Má jen svůj pocit. Řekne ti tvůj pocit jak moc co máš hnojit? S jakou přesností? Dost mizernou, nemůžeš to vyhodnotit pomocí statistiky. Nejde jen o o kvalitu sklízení, ale obecně o sbírání dat díky čemuž pak můžeš určit přesněji množství hnojiv a co vlastně zasadit. Tím zvíšíš úrodu a navíc snížiš užití chemie díky jejímu lepšímu cílení a dosáhneš tak větší ekologičnosti (a snížení nákladů na tu chemii)

No pokud vím byl jsi proti investicím do tohoto výzkumu, takže de facto tvrdíš že moderní je špatné a nemělo by se to vyvíjet.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 11. 2020 v 00:20Off-line 0-.-0  (34/175/66)
Klucinek a Artenkotorer:
Ne že bych se Vám chlapci chtěl míchat do diskuze, jen mě do očí trefilo tohle:
PS: zakončil bych to asi tímto: je to jak nekonečný spor majitelů AK-47 vs majitelů AR15. Zatímco ze střelnice jdou majitelé AR15 vysmátí, majitelé AK47 jdou domů s vykloubeným ramenem a proraženými bubínky v uších. Ale pročpak potom američtí vojáci ať to byl Vietnam nebo Irák zahazovali AR15 a sbírali zastaralé a nemoderní AK-47. Prostě praxe ukáže.

AR15 v té době nebyla, tady je přehled zbraní co se používaly ve Vietnamské válce: https://en.wikipedia.org/…_Vietnam_War#…

Ale jo máš pravdu, tehdá ÚDAJNĚ měnili zbraně. Co je na tom pravdy se přiznám nechce se mi googlit, ale něco na tom asi bude. Jenže od 60' , 70' let se to posunulo úplně jinde a jak se říká, chybama se člověk učí.

A to je ten pokrok.

Nejsem žádný zbraňofil, ale tohle mě prostě střelilo do očí. Z pohledu laika pochybuju, že když nějaký Talibánec najde US vojáka i s jeho rifle a nábojema, tak to tam nechá jen tak na památku nebo zničí.
Ale to nám tu snad někdo osvětlí víc.
19. 11. 2020 v 00:23Off-line 0-.-0  (34/175/66)
Btw trochu mi příjde, že se tady míchaj trochu pomeranče s mandarinkama (to přirovnání je použito schválně pro ty méně chápavé).

Pokrok se dá využít jak pro "dobro", tak pro "zlo".
19. 11. 2020 v 01:43Off-line i8051  (53/184/97)
Tak jsem se ve favo***ovi nemejlil, nicmene vzdy moji favo***e casem neco poserou a hodej to na strechu, jako muj oblibeny Vestas pri kazdym Volvu. Alex je opravdovej magor a proto me bavi (https://www.youtube.com/watch?…). Dneska prejel rovnik a uz je na jizni polokouli se slusnym 60 majlovym naskokem. Tak je nacase si na nej vsadit. Snad budu mit stesti, jako s Bajdnem :-)

https://www.vendeeglobe.org/en
19. 11. 2020 v 09:36Off-line klucinek  (33/176/75)
0-.-0 ano máš pravdu ve vietnamu nebyly používány AR-15, byly tam používány útočné pušky M16, což je nástupce vycházející z ARka. Ve výsledku ovšem stejně nespolehlivý.
09. 12. 2020 v 21:52Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tak co myslíte, poskočí se těch 12km nebo ne? :-)
https://www.youtube.com/watch?…
11. 07. 2021 v 16:25Off-line i8051  (53/184/97)
Taak dneska tu mame zasejc neco technickyho, povede se to Ricrdovi? :-) Pokud jo, za rok poleti i zdejsimi slecnami oblibena Lejdy Gaga :-)

https://vtm.zive.cz/…default.aspx
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 07. 2021 v 17:26Off-line Fgjk  (21/195/90)
Celkem mu závidím;-)
11. 07. 2021 v 17:29Off-line i8051  (53/184/97)
Hele, ja kurevsky taky. Tvl tohle jestli mu vyjde, tak to bude slusnej posun :-)
11. 07. 2021 v 17:57Off-line i8051  (53/184/97)
Noo, tak to vyslo a uz jsou vsichni zpet :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 07. 2021 v 18:36Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Má se v týhle misi vůbec vyškrábat nad Karmanovu linii? Tuším že snad ani ne. Když už bych měl brát suborbitální vyhlídkový let, tak bych si počkal těch pár dní na New Shepparda a svezl se s Jeffem :-) Větší okna... a aspoň to st**tuje jako raketa a vypadá jako raketa :-)
11. 07. 2021 v 18:53Off-line i8051  (53/184/97)
Tvle v Dzefove rakete se ti vyleje kafe na stolku, protoze bude nabok, ale v tomhle ne ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 07. 2021 v 19:01Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Jako, když se odpoutaj od mateřskýho letounu a přejdou na vlastní pohon, tak bych se obával že se mi v ten okamžik kafe vyleje taky :-)
Krom toho, co si vybavuji stav beztíže zažijí v obou případech a tak kafe ti v hrnku nezůstane tak jako tak :-)
11. 07. 2021 v 19:09Off-line i8051  (53/184/97)
No tak ho zhltnes za letu jako velkou kapku ... :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 07. 2021 v 19:13Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: Pokud by ale káva měla o dost menší povrchové napětí než než má čistá voda, tak by to bylo problematické :-) nebyla by to velká kapka :-)
11. 07. 2021 v 22:40Off-line BussterX  (103/130/150)
Nezáleží taky na teplotě prostředí i kapaliny samotný? povrchový napětí kafe s klesající teplotou roste ne? O_o
11. 07. 2021 v 22:42Off-line i8051  (53/184/97)
To by chtelo vyzkoumat, kdo mi koupi letenku? Udelam to dobrovolne ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 07. 2021 v 23:25Off-line BussterX  (103/130/150)
Já ne, sám mám málo letenek :P
17. 07. 2021 v 12:14Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Co takhle pro dnešek něco z herního odvětví?

https://www.steamdeck.com/cs/

Co říkáte na PC narvaný do handheldu? A to včetně otevřenosti z pohledu SW, (SteamOS 3.0 je odvozenej od Arch Linuxu, ale jde do toho narvat snad vše, včetně widlí)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 07. 2021 v 12:36Off-line Tarferi  (30/-/-)
Nějak mi nedává smysl se omezovat na tak malý displej. Lepší je přeci hrát na velkém monitoru. Leda že by se někdo hodně nudil na záchodě...
17. 07. 2021 v 13:00Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Hraješ ve vlaku/buse/autě místo spolujezdce, přijdeš domů, píchneš do doku pokračuješ ve hře na monitoru klávesnici a myši. Je to PC :)

Ale to že podobné zařízení dává smysl obrovskému množství lidí demonstruje nintendo switch.
https://www.statista.com/…s-worldwide/

Navíc u steam decku, pokud po příchodu domů chceš ve hře pokračovat na výkonnějším PC? Stále žádný problém, savy se synchronizují mezi zařazeními na steamu už pár let. Navíc Valve se snaží i o synchronizaci nejen savu, ale hybernových her bez uložení. (tam bude zajímavé jestli to půjde nativní linux hra na decku vs nativní windows na PC…
17. 07. 2021 v 13:12Off-line Tarferi  (30/-/-)
Ve vlaku/buse/autě místo spolujezdce jsem jednou za půl roku (při cestě delší než 10 minut)
17. 07. 2021 v 13:20Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tarferi: Pak to není zařízení pro tebe :-)
19. 04. 2023 v 22:09Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Zítra má st**tovat poprvé starship na orbitu

Nějakej text k misi:
https://www.elonx.cz/…uz-17-dubna/

Ka kosmonautixu bude čeky komentovanej přenos kterej začne 20. dubna v 15:10:
https://kosmonautix.cz/…t-napodruhe/
19. 04. 2023 v 22:39Off-line i8051  (53/184/97)
Jsem zvedavej, tech moturku to ma dost na to, aby se neco nekde zesralo. Ale drzim palce, aby se to obri dildo dostalo tam, kam ma a neskocilo v Brne na namesti vedle mladsiho brachy ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 04. 2023 v 22:42Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Starship by měla bejt schopná dosáhnout orbity i když něco selže. Teda pokud by to selhávalo jako u N1. Těm to začalo hořet a postupně odpadávaly motory jak se k nim dostal oheň co si mlhavě vybavuju :-D
19. 04. 2023 v 22:43Off-line i8051  (53/184/97)
Tohle ma myslim tech rachejtli 32, ne? :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
19. 04. 2023 v 23:47Off-line BussterX  (103/130/150)
Počkejte až zakážou raketový motory který maj uhlíkovou stopu jako středně velká sopka :D zakážou je přece, ne? protože zakazovat spalovací pístový motory u automobilů a nechat lítat letadla a rakety je blbé, myslím, že budou rakety na baterky.... nebo by se mohl mezi měsícem a zemí natahnout kabel a rakety by mohly jezdit do vesmíru jak trolejbus třeba 8)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 04. 2023 v 23:49Off-line BussterX  (103/130/150)
Btw dost tehdy šíleně odvážných vynálezů který v 50 letech předpověděl a. clark dneska používáme včetně mobilu a internetu, možná bude jednou doopravdy kosmický výtah (ten výtah clark taky předpověděl a popsal princip, zatim ho nemáme), pokroky v nanotechnologiích by tomu mohly nasvědčovat...
20. 04. 2023 v 08:33Off-line i8051  (53/184/97)
Sice ma mesic synchronni rotaci, takze by ta horni strana lanovky sla pomerne snadno zabetonovat nebo zavrtat, ale dole na zemi by se to vazalo dost blbe ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
20. 04. 2023 v 09:13Off-line power  (23/180/65)
Člověk otevře téma "pro chlapy" a zjistí, že je to celé o parodii, která si na chlapa jenom hraje :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
20. 04. 2023 v 10:09Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Super Heavy (první stupeň starship) podle wiki 33, N1 měla 30.
Zajímavost je že co si vybavuji tak N1 aby měla vyrovnanej tah když jeden motor selhal automaticky odpojila protiležící, takže i když taky měli nějakou rezervu, tak o ni rychle přišli aspoň u druhýho st**tu tusím. Superheavy místo toho používá vektorování tahu části motorů, ale nevybavím si jakou rezervu v jakých částech letu mají.

Jinak selhání N1 https://www.youtube.com/watch?…

A ať máme i nějakej ohňostroj Starship, tak zde jeden test co skončil výbuchem, ten přišel až po přístání, to N1 neuměla... i když při prvním pokusu se celkem snažila :-) https://www.youtube.com/watch?…
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
20. 04. 2023 v 10:27Off-line tatrman  (27/-/-)
Takový téma nepatří na buznaporadnu, ale ičko to bude tady zaplevelovat.
Najdi si jiný forum třeba emimino nebo zpovědnici. Nakluky k tomu není určeno. Nebo nemáš žádný kamarády, že to ze zoufalství cpeš sem, kde to nikoho nezajímá?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
20. 04. 2023 v 10:31Off-line power  (23/180/65)
Emimino je pro našeho i8051 ideální diskuzní fórum :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
20. 04. 2023 v 10:32Off-line tatrman  (27/-/-)
To bych řekl...:) odpovídá jeho mentálním možnostem a limitům.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
20. 04. 2023 v 10:42Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (26/-/-)
Takový téma nepatří na buznaporadnu
-------------------
Presne. Tak jen doufam, ze se timhle svym skvelym nazorem budes take ridit, az te budou svrbit prsty zase zalozit anonymni tema o vajickach, ketaseni, inflaci nebo politice ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
20. 04. 2023 v 11:44Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tatrman: Tohle téma tu je jedno a recykluje se pro nové zajímavé události. Všimni si, je 3 roky starý. Tedy o zaplevelování lze stěží psát.
Co ty desítky až stovky témat o inflaci a spol co zakládáš ty? Ty sem snad patří? No ne.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
20. 04. 2023 v 12:23Off-line tatrman  (27/-/-)
Artenkotorer (35/180/84)
a co zakládáš ty Ty sem snad patří?

ano patří, protože vajca zajímaj každou buznu, nebo by aspoň měla. Na rozdíl od ičkoňové raketky.:)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
20. 04. 2023 v 12:29Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrmane, ale ty zakladas temata, o kterych nic sam nevis a jen placas nesmyslny teorie vycucany z prstu. Mozna zakladej temata o huleni heterackejch ptaku v Paladku, na to jsi expert na slovo vzatej, tam mas kazdodenni praxi :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
20. 04. 2023 v 12:38Off-line BussterX  (103/130/150)
Před 3 hodinamiOff-line i8051 (52/184/97) NOVÉ
Sice ma mesic synchronni rotaci, takze by ta horni strana lanovky sla pomerne snadno zabetonovat nebo zavrtat, ale dole na zemi by se to vazalo dost blbe ... :-)
Souhlasím - 2 • Nesouhlasím - 1

xxx

všechno jde když se chce, kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody, měsíční lanovka by mohla použít librační body země a měsíce jak mi prozradil internet právě :P :P ovšem vesmírnej trolejbus byl trošku ode mně fórek jak ti bystřejší poznali... nicméně clark popsal docela solidně princip výtahu do kosmu, koneckonců sice psal sci-fi ale byl fyzik, ačkoliv on to nevymyslel, jen zpopularizoval práci předchůdců... ale to mu šlo fakt dobře :D

jen pro zajimavost:
https://nedd.tiscali.cz/…ckame-317960
20. 04. 2023 v 12:53Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tatrman:
1. téma jsem ovižil já, ne i8051
2. pokud aplikuji tvoji logiku, pak vejce jsou každý buzně k ničemu, pokud k ní nemá i pořádnou raketu.
3. Inflace je absolutně stejně mimo téma téhle seznamky jako nosiče. Jen aplikuješ dvojí standard.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
20. 04. 2023 v 13:16Off-line BussterX  (103/130/150)
Tatra tebe začnou rakety zajímat až je zdražej... :D
20. 04. 2023 v 13:35Off-line i8051  (53/184/97)
Artenkotorer (35/180/84)
pokud aplikuji tvoji logiku, pak vejce jsou každý buzně k ničemu, pokud k ní nemá i pořádnou raketu.
--------------
10 bodu :-)))
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
20. 04. 2023 v 13:38Off-line tatrman  (27/-/-)
Artenkoroter:
3. Inflace je absolutně stejně mimo téma téhle seznamky jako nosiče. Jen aplikuješ dvojí standard.

Nikoliv, jen smečuju. Kdybys nebyl natvrdlej a prošel sis zpětně diskuse a moje témata, tak v každým z nich najdeš ičkoňovo úpěnlivý fňukání o tom, že sem téma dle něj nepatří. Nato sem hodí svůj článek o raketách. Holt dvojí metr od tebe a ostatních.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
20. 04. 2023 v 13:41Off-line tatrman  (27/-/-)
2. rakety ne, ty sem fakt nepatří, ale kdyby napsal něco o ptactvu, toby byla jiná parketa...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
20. 04. 2023 v 14:31Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (26/-/-)
Nato sem hodí svůj článek o raketách. Holt dvojí metr od tebe a ostatních.
------------
Ten clanek tu je 3 roky blbko, ja recykluju, ale ty se musis vysemenit pokazdy znova ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
20. 04. 2023 v 15:05Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tatrman: odpověděl sis sám kde je rozdíl: "a prošel sis zpětně diskuse a moje témata"
Všimni si, použil jsi množné číslo. s i8051 teď diskutujeme v oživeným tématu z roku 2020. A proč? Protože nepotřebujeme 50 témat a zaplevelit tím poradnu s x téḿaty tejdně. Myslím že když bys udělal jedno téma na inflaci a pak ho recykloval když příjde něco nového, tak by ti to nebylo vyčítaný, či alespoň ne tak moc jako teď.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
20. 04. 2023 v 15:28Off-line i8051  (53/184/97)
Tak tatrman potrebuje exhibovat, jinak by si ho nikdo v zivote nevsimnul. Proto zde zaklada destitky temat, z toho pulku anonymnich, ikdyz to vzdy popre a pak zase potvrdi ... :-)

Btw 30 s do pocatku okna :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
20. 04. 2023 v 15:37Off-line i8051  (53/184/97)
Aaa dopici ... :o( ale i tak to jsou frajeri, ze to dalo aspon tech 36 km, to klobouk dolu
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
20. 04. 2023 v 15:43Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
U SpaceX je nehoda v pořádku. Jedou dost s prototypy a brzký selhání, jak bylo ostatně vydět toho jak se radovaly zam. SpaceX :-) Kdyby se tohle stalo stalo boeingu tak asi padaj hlavy :-)
a jen 30 motorů při st**tu, pak další odpadly a jeden prej znova naskočil... a fakt je cool že vydržela ty kontrmelce a nerozlomila se :-)
Jen se obávám že budou měsíce analyzovat data.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
20. 04. 2023 v 16:14Off-line i8051  (53/184/97)
No Elon se moc na to netvaril. Ale akcie jsou nahoru, skvely ... :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
20. 04. 2023 v 16:48Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
SpaceX není veřejně obchodovatelná :-)
No Elon byl v řídícím centru, ne na "divácký tribuně" v centru byly všichni vážnější :-)
Dobrý bylo jak u konce když přišla sebedestrukce, jak zahlásili že jak slibovaly přišel vzrušující konec :-D

Jen se obávám že analýza dat chvíli potrvá, takže i když další kusy už mají tuším hotoví, budou se upravovat. Čekám že motory budou mít nějaký úpravy. A asi i řídící SW, což je ale ten menší problém :-)
Většina motorů vypadla na vnější straně a jedný půlce, krom jednoho co byl úplně vnitřní na protilehlí půlce. Co si vybavuju design, tak vnitřní umí vektorovat tah, zatímco vnější ne, To by znamenalo že vnitřní motory musely kompenzovat vektorováním selhání vnějších, ale jeden z vnitřních taky vypadl. Takže mám-li amatérsky spekulovat, tak hádám nedala to hydraulika (která je prej u dalšího prototypu nahrazena nějakým jiným řešením) u některých vnitřních motorů, řidící SW to nedokázal kompenzovat, motorů už vypadlo moc tak odpojit potížisty nemohl a proto se SHS dala na kariéru akrobata s tím že sebedestrukční systém mohl bejt nastaven na větší toleranci aby dostaly víc dat :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
20. 04. 2023 v 16:49Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Pozitivem je že jeden z motorů co vypadl pak zase naskočil, takže elektronickej zážeh za letu funguje :-)

Hmm, v tomhle čase jim tam chytlo něco co asi nemělo... na chvilku se mi zdá že byly zelený plameny. U merlinů to je zapalovací směs, ale Raptory se zapalují elektronicky... co hoří zeleně? Měď?
https://www.youtube.com/watch?…
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
20. 04. 2023 v 17:25Off-line BussterX  (103/130/150)
20. 04. 2023 v 17:43Off-line tatrman  (27/-/-)
Artenkotorer: Myslím že když bys udělal jedno téma na inflaci a pak ho recykloval když příjde něco nového, tak by ti to nebylo vyčítaný, či alespoň ne tak moc jako teď.

To bude asi tím, že já nepíšu jenom o inflaci, můj rozhled a záběr je daleko širší. 2. na inflaci všechno nenapasuješ 3. ičko by stejně řval, takže žádnej rozdíl bys nepoznal ve výsledku prašť jako uhoď, mu totiž nevadí ta témata jako taková, mu vadí, že mámpádný argumenty, který on v prospěch svojí pětikolky neumí a nemá jak vyvrátit. Proto kňučí a vzteká se. A nakonec mu zbydou jenom nálepky a kňučení,že to sem nepatří.
Takže to jen na vysvětlenou. Že ičko je blb,víme všichni, ale ty máš evidentně dvojí metr.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
20. 04. 2023 v 17:56Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Dvě prakticky totožný témata co jsem našel během chvilky, obě založený tebou přiznaně od sebe necelej měsíc. Kdybych hledal dýl najdu jich víc. Kdybych připočítal anonymní témata založený tebou, taky, najdu jich víc. Navíc to jde shrnout pod tu inflaci.

https://www.nakluky.cz/…-nez-cekali/
https://www.nakluky.cz/…ekl-ministr/

Ne nemáš pádný argumenty, máš dávno vyvrácený marxistický kecy. Když ti argumentujeme ekonomií, tváříš se jako že ekonomové tomu nerozumí, když ti něco vyvrátíme, chybu neuznáš a dál kážeš svoje bludy.
To že ičko je blb si tu myslíš ty a možná ještě pár dalších místních pochybných existencí.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
20. 04. 2023 v 18:10Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Hele tatrmanskej, jen jsem tu nakouknul, ale nechtěl bys zalézt zpátky do jednoho ze svých asi tak bambilionu témat o drahých vajíčkách, máslu a vládě nestarající se o nesvéprávný lemply? Anebo ještě líp - pal s tím na novinky.cz, tam budeš mezi těma důchodcema s rudou knížkou v šuplíku za hvězdu, ale tady se moc nechytáš.
A až tam půjdeš, přibal si s sebou do žebradla toho primosigha nebo jak se ten zapšklej bolševickej nok jmenuje.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
20. 04. 2023 v 19:10Off-line tatrman  (27/-/-)
Artenkotorer (35/180/84) NOVÉ
Dvě prakticky totožný témata co jsem našel během chvilky, obě založený tebou přiznaně od sebe necelej měsíc.

A co má jako bejt? Proč řešíš takovou p**o..nu? Obzvlášť když tady najdeš čtyřikrát do týdne!!! nově založený naprosto totožný téma o holení p***le. To moje dvě témata za měsíc je slabej odvar.
Neřeš p**oviny co kdo zakládá a rači se věnuj obsahu. Moje témata zajímaj každýho at už přímo nebo nepřímo. Každěj tady buď miluje ,anebo přinejmenším nakupuje vajca. :)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
20. 04. 2023 v 19:19Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Protože ono holení p***le je tématicky spadající pod tento web aspoň trochu. cena vajec nikoliv, proto je nevhodné tu zaplevelovat diskusi.

Tvrzení že tu není žádnej vegan je od tebe přinejmenším velmi odvážné...
20. 04. 2023 v 19:38Off-line tatrman  (27/-/-)
Artenkotorer (35/180/84)
Protože ono holení p***le je tématicky spadající pod tento web aspoň trochu.

To nemění nic na faktu, že stačí otevřít starší stejný příspěvek o holení p***le a rozvíjet ho tam. Takže toto od tebe fakt není protiargument.

Nebyla řeč o veganství...:)vajca můžeš milovat i jinak, než na talíři...:)
20. 04. 2023 v 20:04Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jo, ty socanská figuro. Všichni kupujeme vajca, ale narozdíl od tebe nedržkujeme, že jsou drahý. Sežeň si prachy a můžeš mít vajec kolik jen budeš chtít.
20. 04. 2023 v 20:05Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
To by mohl, jenže 1. to může sem psát někdo kdo moc často do poradny nechodí a vyhledává, protože to je celkem schovaný, 2. neposílá to dost možná jedna a ta samá osoba, právě proto že je to tématicky správně.

“Každěj tady buď miluje ,anebo přinejmenším nakupuje vajca. :)”
Je jednoznačně nepravdivé tvrzení ať to okecáváš jak chceš.
20. 04. 2023 v 20:30Off-line power  (23/180/65)
Tak prej ta srágora explodovala. To mě poser 21. století a spolehlivost nula. Enormní uhlíková stopa jako kráva a přiblblá EU bude lidem zakazovat dýchat aby se náhradou nevyprodukovalo o tři molekuly skleníkového plynu navíc.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
20. 04. 2023 v 20:55Off-line tatrman  (27/-/-)
Artenkotorer
zase spekulace,nikoliv argument. Ty příspěvky o holení p***le jsou vždy anonymní, tzn.může to psát jeden a ten samej dezolát dokola.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
20. 04. 2023 v 23:22Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Podstata je ta, že to je jedno z témat pro který tu vůbec poradna je. Pokud ti tu vadí takovíhle témata že se opakují, pak se poradna může zrušit a sepsat FAQ. Realita je taková, že kvůli tvímu offtopic spamu lidi maj problém najít témata o holení zadků, který sem na rozdíl od tvýho spamu patří. Bejt to jedno téma, ok, to jde tolerovat, ale spam už ne.
20. 04. 2023 v 23:25Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Zalezte už.
Když pro chlapy, tak pro chlapy. Kdo si taky dneska dal Guiness a fajnovou whisky k tomu?
20. 04. 2023 v 23:43Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (26/-/-)
- můj rozhled a záběr je daleko širší
- mám pádný argumenty
- moje témata zajímaj každýho
- každěj tady buď miluje ,anebo přinejmenším nakupuje vajca
------------
Tvl jeste ze jsem jel do klubu Jizak s kamosema z kapely na pivo, jinak bych se tu umlatil smichy, ty nas siroky rozhlede s padnyma argumentama. Ty si pripadas koukam tak dulezitej, ze snad honis nad vlastni fotkou. Ale jo, tak kdyz nemas kamose ani kluka, co ti zbyde ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
20. 04. 2023 v 23:47Off-line i8051  (53/184/97)
TommenBaratheon (19/174/74)
Když pro chlapy, tak pro chlapy. Kdo si taky dneska dal Guiness a fajnovou whisky k tomu?
----------
Ja jen s kamosema na Jizaku z kapely jen 7 piv a jednu .. teda 4 Pyraty ... :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
20. 04. 2023 v 23:57Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Rum si dám jindy, stačil Guiness s Taliskerem. Už to jen dojíždím klasickým pivem, míchat víc druhů tvrdýho není úplně moudrý. Bylo by škoda takovej drahej chlast vyblít.
18. 11. 2023 v 21:14Off-line I8051  (53/184/97)
Takze jsme zase o kousek dal, velkej uspech :-)

https://youtu.be/O3W1iY50Y9c
19. 11. 2023 v 04:41Off-line Pecan24  (25/170/72)
Když to tak čtu , ty vaše komentáře, proč vůbec píšete? Když odepisujete jako děti který si hrají na dospělí:D běžte s tou negativitou a urážkami někam :) je to o tom aby se tady pobavili lidi spolu a v klidu a ne hned každému se vysmívat nebo urážet :) takže spíš mlčet, protože co tu píšete nedává smysl a je to ubohý :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 11. 2023 v 11:11Off-line Frankie11  (19/174/51)
Vvčera psali něco o Zuckerbergovi, jak mu to bouchlo....

ale "téma pro chlapy" ? Jakože předsudky?
Mě technika baví.....

lA taky....ale kámojda třeba koukala na Johna Wicka a mě to nebere...
nuda, triky, i když ten herec býval hezkej.....
19. 11. 2023 v 13:14Off-line I8051  (53/184/97)
Frankie11 (18/168/54)
Mě technika baví.....
lA taky.
-----
Co ze te bavi? Delat osla? ... :-)
19. 11. 2023 v 13:24Off-line Bombakul  (29/176/75)
Hele íčko frankieštajn má ale pravdu. Pojem umělá inteligence je stejný nesmysl jako když řekneš obecný krtek. On se totiž menuje krtek obecný aby bylo jasný že se nebavíš třeba o krtkovi na čištění odpadu. A stejně tak je to s inteligencí která může být i přirozená ale tváří se dost uměle až tupě takže proto vždycky zmíníš napřed jméno rodové a až potom druhové:)
19. 11. 2023 v 13:48Off-line Tatrman  (27/-/-)
Ičko: Takze jsme zase o kousek dal, velkej uspech...

Mně to naopak přijde jako obrovský plýtvání energií Země. Kolik zdrojů paliv, drahých prvků, kovů a lidských zdrojů je na tyhle těžkopádný monstra vyplýtváno. A výsledek? Fotky z Měsíce? To umí silný dalekohledy taky. Dobře družice, satelity beru. Ale není to po těch letech výletů do vesmíru málo Antone Pavloviči?

Podle mě je tahle technologie slepá lička, k cestám do vesmíru se musí vyvinou mnohem sofistikovanější technika než žravé a nebezpečné spalovací motory.
19. 11. 2023 v 13:54Off-line I8051  (53/184/97)
A kolik bylo zdroju a drahych prvku vyplytvano na tebe tatrmane? P***om v tvym pripade je to uplne zbytecny, ty pro zemi a lidstvo neprinasis vubec nic. Jen problemy a starosti, protoze jediny, co dovedes je fnukat, jak je na tebe svet zlej ... :-)

Btw kdybys nebyl tak zaslepen zavisti, doslo by ti, ze i slepe ulicky jsou cestou k cili a pokud mas tak sofistikovane napady, jak dosahnout uspechu bez nich, tak sem s nimi ... :-)

A fotky planet kolem nas nebo vzdalenejsich objektu das taky dalekohledem? Ty mas ale bystry oko ... :-)
19. 11. 2023 v 14:35Off-line Tatrman  (27/-/-)
Hele z toho tvýho nesmírně důležitýho raketovýho programu bys klidně uživil miliardu lidí na týhle planetě.(když sečteš všechny vyplýtvaný zdroje ze všech zemí, nejde jen o USA, ale každá má svůj, Francie, Rusko, Čína, Indie...)tak to tak nějak bude.+- miliarda lidí.
19. 11. 2023 v 15:40Off-line BussterX  (103/130/150)
Tatrman na světě je zbytečně moc lidí, ti co se neumí uživit sou nějakým přínosem pro planetu kromě toho že se množí jak kobylky? rači ty prachy narvat do kosmickýho programu, protože pokud lidstvo zůstane dřepět na planetě zemi tak stejně vychcípá, úděl lidstva je buďto expandovat do vesmíru nebo degenerovat a vychcípat když to neudělá
19. 11. 2023 v 16:00Off-line Panskrt  (48/178/81)
Už mluvíš Bussi jako Hawking :)
19. 11. 2023 v 16:03Off-line Tatrman  (27/-/-)
Buss:rači ty prachy narvat do kosmickýho programu, protože pokud lidstvo zůstane dřepět na planetě zemi tak stejně vychcípá, úděl lidstva je buďto expandovat do vesmíru nebo degenerovat a vychcípat když to neudělá

No, máš pravdu soudruhu, ale do jakýho programu a pětiletky je chceš narvat? Utopit prachy v nesmyslným programu je ještě horší strategie,než je nacpat lidem, kde je určitá šance na zrození Tesly 2 , a tím i pokroku a smysluplnýho programu v budoucnu.
Navíc nikdo neví, kde se budoucí Tesla narodí. Kdo by tipoval kdysi zaostalé balkánské Chorvatsko(1856)? Místo třeba plně průmyslově rozvinuté Anglie či USA, Francie?
19. 11. 2023 v 16:07Off-line Panskrt  (48/178/81)
Věda se nedá řídit z vrchu soudruhu, copak někdo zná teorii všeho, aby věděl dopředu, jakej výzkum bude mít smysl?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 11. 2023 v 16:12Off-line Tatrman  (27/-/-)
Tak jistá míra štěstí tam bude vždycky zapotřebí, i to, že se ten talent najde, je dílem "náhody". Protože školy to často neumějí. Prozřetelnost je taky zapotřebí. To my idealisté přece víme.:)
19. 11. 2023 v 16:13Off-line BussterX  (103/130/150)
S tim si ty, tatra, nelam hlavu, udělej si rekvalifikaci a di utírat p***le důchodcům ve švýcarsku... 8)
19. 11. 2023 v 16:24Off-line Panskrt  (48/178/81)
JJ, školy to velmi často neumějí, naše školství se raději zaměřilo na inkluzi slabších ...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 11. 2023 v 16:25Off-line Vlnity_Stromokocur  (47/-/-)
Tvl bolsevik internetista uz zase prerozdeluje cudzie prachy... :))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 11. 2023 v 16:58Off-line I8051  (53/184/97)
No, u tatrmana ten talent ve skole nebyl nalezen. Kde neni co brat ... :-)
19. 11. 2023 v 17:29Off-line R77  (47/-/-)
Tak já s tou teorií o nutnosti “expandováním do vesmíru” moc nesouhlasím.

Proč?

Jelikož nevidím, žádný pádný důvod proč by náš druh “Homo sapiens” měl zdevastovat další “planetu”.
19. 11. 2023 v 17:32Off-line Tygr728  (30/190/90)
Já si spíš říkám že když vidím ty dementy a jak se demence podporuje, tak že s tímhle se do vesmíru nedostanem. Naopak vyvíjení technologií je cesta vpřed zpátky ni krok!
19. 11. 2023 v 17:36Off-line Tygr728  (30/190/90)
Tatrman (27/-/-)
Hele z toho tvýho nesmírně důležitýho raketovýho programu bys klidně uživil miliardu lidí na týhle planetě.(když sečteš všechny vyplýtvaný zdroje ze všech zemí, nejde jen o USA, ale každá má svůj, Francie, Rusko, Čína, Indie...)tak to tak nějak bude.+- miliarda lidí.

Hale, ono živit jisté skupiny lidí má stejný potenciál jako nacpat vejplatu do beden.Howgh.
19. 11. 2023 v 17:46Off-line BussterX  (103/130/150)
Nechat tu planetu tady všem těm pomatencům co by kvůli aláhovi nebo kristovi nebo jiným pohádkovým postavám furt někoho za-bijeli ať se tady pomordujou vzájemně a pryč vocaď do vesmíru 8)
19. 11. 2023 v 17:50Off-line Panskrt  (48/178/81)
Obávám se, že si to jako lidstvo neseme v sobě, takže by se časem nějaký blázen objevil i v nové kolonii.
19. 11. 2023 v 17:57Off-line BussterX  (103/130/150)
No, možná... když si přečteš pentalogii (nebo kolik to má dílů) setkání s rámou tak tam je predikováno zcela nové náboženství pro kolonialisty planet 8)
19. 11. 2023 v 17:57Off-line R77  (47/-/-)
Snad si nemyslíte že do té “nové pohádkové planety” by dostali nějací čeští bezvěrci :D

Před vámi by byla řada miliardářů, a lidi z OPEC = Arabové, politici … a lidé co jsou potřeba.

A kde není napsáno pokud by to bylo financováno jen Čínou nebo Arabama že tu planetu by nechtěli jen pro sebe :D :D :D
19. 11. 2023 v 17:58Off-line BussterX  (103/130/150)
No to se uvidí, kam bude lidstvo směřovat, v současnosti by tomu tak bezpochyby bylo...
19. 11. 2023 v 18:02Off-line Klucinek  (33/176/75)
Tak já bych všecky ty pohlaváre, magnáty, miliardáře, oligarchy, putiny, zeleniny, bidety a podobný svinstvo do toho kosmu vyexportoval a zpět na stromy a zase by nám bylo fajn :⁠-⁠)
19. 11. 2023 v 18:07Off-line R77  (47/-/-)
Homo sapiens - by se musel za tisíce 1000 let vyvinout vyšší bytosti se smyslem pro jiné věci než, konzum, náboženství, a materiální hromadění.

Co z toho, že pár chytrých lidi něco vymyslí a dokáže a poté, 80% planety je rádo že má co jíst, a jen plodí děti nebo smysl života je zábava, nebo válka a utlačování druhých, jelikož oni chtějí žít jinak než já.
19. 11. 2023 v 18:09Off-line BussterX  (103/130/150)
Klucinek, hele pokud de o zeleninu, tak je mi sice jasný, že výše jeho majetku která se uvádí a je dohledatelná fakt neodpovídá tomu co by si dokázal nějak NORMÁLNĚ vydělat, ale v současný době je mně ze všech těch světovejch lídrů nejvíc sympatickej... jakože největší osobnost... asi mě to zas přejde, ale momentálně to tak mám...
19. 11. 2023 v 18:13Off-line Panskrt  (48/178/81)
Každopádně nás to trápit nemusí, zatím není na spadnutí ani kolonizace naší sluneční soustavy, natož nějaké planety vzdálené pár set/tisíc světelných let
20. 11. 2023 v 01:00Off-line I8051  (53/184/97)
Nejlepsi by bylo kolonizovat Slunce. Ale jen v noci ... :-)
20. 11. 2023 v 01:05On-line Filip0976  (31/190/75)
Ale jem v noci ... :-) Prečo v noci ? Či máš nejaké info , že cez noc sa jadrová fuze vypína ? :)
20. 11. 2023 v 01:07Off-line I8051  (53/184/97)
A ty ho v noci snad vidis svitit? Ja tu mam ted treba uplnou tmu, takze nesviti. Jen by melo trosku jeste vychladnout ... :-)
20. 11. 2023 v 01:17On-line Filip0976  (31/190/75)
Prečo vychladnúť, potom je jeho teplota absolútna nula :)
20. 11. 2023 v 01:52Off-line I8051  (53/184/97)
No kousek nad 0 K by to mit mohlo radiacnim teplem :-)
24. 11. 2023 v 22:43Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Přijdu po delší době, vidím jakej je centrální plánovač tatrman marnej a asi zas na nějakou dobu vypadnu... Perly (rudejm) sviním diskuse s ním. Perly sviním.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload