Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Nové paskvily na kovid

23. 12. 2020 v 09:13Off-line Anonym
Co říkáte na nové opatření vlády, kdy budou v supermarketech zapáskovány regály s jiným zbožím než potravinovým?
takže v praxi, když vám rupne doma v koupelně žárovka, tak si ji nikde nekoupíte, protože vám to vláda neumožní prostě a budete čekat až na jaro nebo léto, nebo nikdy...až otevřou obchody?

https://refresher.cz/…-do-5-stupne?…
23. 12. 2020 v 09:25Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
V supermarketu jsem nebyl už pár měsíců, nakupuji přes net. Žárovkami jsem předzásoben, takže za mě osobně se to nedotkne :-)

Co se ovšem etické stránky věci, stát dle mého přesvědčení nemá k těmto zákazům, příkazům, nařízením morální právo.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 12. 2020 v 10:29Off-line igy  (38/173/81)
Odkoukají od sousedů kdejakou blbost ale už si nevšímají, že u sousedů se tomu všichni smějí a považují to za nesmysl. Žije ještě prchal, že to dovolí? Nebo je to jen příprava pro spasitele Babiše, který vnese do chaosu rozum a řád?
23. 12. 2020 v 11:23Off-line Peta80  (43/187/-)
Pouze odcituji:
"Aktualizováno 10:22 – V původní verzi článku jsme uváděli, že ministerstvo chce, aby regály ve velkých obchodech, které neobsahují nezbytně nutné zboží, byly přelepeny páskou. Není to pravda. O opatřeních a jejich konkrétní podobě se ještě bude jednat. Za chybu se omlouváme" ...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 12. 2020 v 12:05Off-line tatrman  (27/-/-)
Péťo už to potrvdili, platí to. Zákaz prodeje v supermarketech. už od pondělí si tam nic krom potravin nekoupíš.

https://www.seznamzpravy.cz/…na-81-134979#…
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 12. 2020 v 12:51Off-line Vlado2  (61/180/80)
Co je na tom nejasného?
Dokud se nenechají všichni naočkovat a dokud vrchnost za to nedostane svoje prebendy, tak si nikdo nekoupí ani fusekli!
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 12. 2020 v 12:52Off-line igy  (38/173/81)
A dá se koupit igelitka na ten nákup? :O
23. 12. 2020 v 13:17Off-line Peta80  (43/187/-)
Hmm, no ale stejně nechápu, proč tolik vyšilujete. V dnešní době se dá (skoro) všechno objednat přes net. Je sice pravda, že u některých věcí to může být problém/komplikovanější (např. nákup oblečení, kde to člověk potřebuje vyzkoušet, jak mu to je), ale není to neřešitelné...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
23. 12. 2020 v 13:32Off-line Peta80  (43/187/-)
Tak pokud ti jde o to procházení se, tak jednou můžeš jít pro potraviny, podruhý pro balík na poštu, potřetí pro balík ze Zásilkovny, počtvrtý ParcelShop, atd., místo toho, aby ses prošel jen jednou do krámu, kde nakoupíš vše. :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 12. 2020 v 13:36Off-line Anonym
Peta80 (40/187/-) NOVÉ
Hmm, no ale stejně nechápu, proč tolik vyšilujete. V dnešní době se dá (skoro) všechno objednat přes net. Je sice pravda, že u některých věcí to může být problém/komplikovanější (např. nákup oblečení, kde to člověk potřebuje vyzkoušet, jak mu to je), ale není to neřešitelné..

Peta80
to je sice pravda v eshopu se dá koupit vše, ale kvůli žárovce za 20Kč budu platit 150Kč(poštovné, balné,doprava,doběrečné...) a navíc znečisťovat planetu?
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 12. 2020 v 13:40Off-line Peta80  (43/187/-)
Tak já většinou nakupuji tak, abych měl něco v zásobě, a nemusel kvůli každé věci extra do krámu...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
23. 12. 2020 v 16:15Off-line i8051  (53/184/97)
Anonym NOVÉ
to je sice pravda v eshopu se dá koupit vše, ale kvůli žárovce za 20Kč budu platit 150Kč(poštovné, balné,doprava,doběrečné...) a navíc znečisťovat planetu?
-------------------
Planetu znecistujes uz jenom tou zarovkou ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 12. 2020 v 18:32Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Já jen nevím, jak nějaká páska přes regál zabrání lidem si z toho regálu cokoli vzít. To je patrně opatření ze stejné (ne)logické hlavy jako to omezení počtu zákazníků na metry čtvereční = v praxi vůbec žádná změna. :-P
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 12. 2020 v 18:48Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Logika žádná. Politici akorát zase potřebují zavřít malé obchody se specializovaným zbožím, a aby jejich majitelé znovu nekřičeli, že jejich obchody jsou takto diskriminované oproti supermarketům, tak politici vymysleli tuhle kravinu s páskama a myslí si, že tím narovnají podnikatelské prostředí. Ale jaksi jim nedochází (nebo dochází a je jim to jedno), že v supermarketech se primárně kupuje žrádlo, zatímco ve specializovaných se kupuje jen to speciální zboží. Jinými slovy supermarketům teď klesnou tržby o 10% (když nepočítám fakt, že páska lidem stejně nezabrání si to zboží z regálu vzít), ale těm specializovaným o 100%. :-D :-P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 12. 2020 v 19:19Off-line rosju  (53/170/78)
To je zase šaskarna, zajímavé že 2500 lidí na poště s rouškami a rozestupy žádné stopy covidu nezanechaly :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 12. 2020 v 20:53Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: No, ne že bych schvaloval ty náhrady, protože jsem zastánce snižování daní místo dávek, ale logika je jednoduchá - zachránit živnostníky, protože bez nich ekonomika půjde do háje a ty děti budou chudší, než když budou tohle splácet. To je rozdíl mezi spláchnutím peněz do záchodu (5000 pro důchodce) a investice do záchrany ekonomiky (záchrana živnostníků)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
23. 12. 2020 v 21:22Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: I když by jsi sem psal sám a nikdo jiný by sem nic nenapsal, pak by sem i přesto stále psal blb. Takže v praxi, pokud chceš aby sem přestal psát blb, přestaň sem psát sám, protože ten blb tu jsi ty.
Tohle je poradna, napsal jsi blbost, tak jsem ti poradil, abys věděl kde se mílíš. Pokud nechceš aby ti byly tvoje blbosti opravovány tak je sem nepiš.

Mimochodem, chápu že na to nemáš intelekt, ale když nedokážeš správně opsat slovo, počítač to zvládne udělat místo tebe. Požádáš ho o to tak, že to slovo označíčíš a stiskneš zarás klávesy "ctrl" a "c" a pak klikneš do toho kam píšeš odpověď a klikneš na "ctrl" a "v". No, ale myslím že to je mimo tvé schopnosti též, takže i příště napíšeš můj nick špatně... :-P
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
23. 12. 2020 v 21:52Off-line tatrman  (27/-/-)
Lukino_Luk (32/180/74) NOVÉ
Logika žádná. Politici akorát zase potřebují zavřít malé obchody se specializovaným zbožím, a aby jejich majitelé znovu nekřičeli, že jejich obchody jsou takto diskriminované oproti supermarketům, tak politici vymysleli tuhle kravinu s páskama a myslí si, že tím narovnají podnikatelské prostředí.

Ano, takto hloupě argumentují. Ale toto postrádá logiku, protože ti obchodníci, co museli zavřít, berou od státu(potažmo od všech ostatních) finanční kompenzaci. Na platy zaměstnanců a i na sebe za každý den tuším 500kč. Kdyby nic nedostávali, tak by mohla být řeč o nějaké diskriminaci, ale takhle dostávají za nic cosi. Ostatní ti otevření neberou.
A o smyslu zapáskování je to další pi.čovina z dílny vlády, jak nasrat lidi.
Ještě jsem neviděl žádnou analýzu,jakým procentem se na šíření kovidu podílejí ty malé obchody. Nezdá se mi, že by to bylo hlavní ohnisko.
23. 12. 2020 v 23:31Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: Píšeš na poradnu totální nesmysly v rozporu s realitou. To je plazení se a prošení na kolenou o radu.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
24. 12. 2020 v 00:33Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Akri: No pokud zase budeš prosit aby ti někdo vysvětlil absolutní základy tím že budeš tvrdit něco co je na poly ekonomie na úrovni tvrzení "země je placatá" tak ti to znovu vysvětlím. Ale ekonomická obdoba placatozemců jako jsi ty je stejně tak poučitelná jako normální placatozemci :-P
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 12. 2020 v 00:19Off-line Riku  (63/176/110)
Když to zavedli na slovači,tak jsem se smál. Už mě přešel.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload