Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Deprese a strach

12. 09. 2021 v 17:08Off-line Anonym
Potřebuji pomoc a bojím se o ní říct.
Už nějakou dobu dostávám někdy pocit stresu, úzkosti a pocit, že jsou všichni proti mně.
Představa, že bych řekl rodičům nebo, že bych přímo nějakému psychologovi řekl o mých problémech z kterých dostávám tyhle stavy dostávám další pocit znechucení, úzkost a tak dále... bojím se třeba zkamarádit s někým ve třídě... že by řekli ne... nech nás... Jsi hnusný... divný... Nejsi vtipný... Bojím se šikany kvůli mé osobnosti... jednou jsem měl snad celý den úzkost... začal jsem často zapomínat menší věci... pak větší... a teď mám problém se soustředit a dělám častější chyby... začínám mít problém s vyjadřováním se... cítím jako bych začínal mít problém s chůzí... co mám dělat... :((
12. 09. 2021 v 17:13Off-line Mr.No  (27/185/70)
Určitě když se svěříš rodičům, případně psychologovi se Ti uleví..
12. 09. 2021 v 17:14Off-line Anonym
Ale já nevím.. možná se pak budu cítit... Jako slaboch
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
12. 09. 2021 v 17:15Off-line Mr.No  (27/185/70)
Komu jinými by ses měl otevřít? Dusit to v sobě je to nejhorší, určitě bych to zkusil, alespoň s těmi rodiči :)
12. 09. 2021 v 17:16Off-line panskrt  (48/178/81)
Že můžeš potřebovat pomoct, to z Tebe slabochu nedělá.
12. 09. 2021 v 17:18Off-line Anonym
To že jsem nechal svou mysl naplnit temnotou ale ano
12. 09. 2021 v 17:22Off-line panskrt  (48/178/81)
Je otázka do jaké míry to bylo ze svobodné vůle, a do jaké tlakem okolí, příp. nemoci. Když se tomu postavíš, slaboch určitě nebudeš.
12. 09. 2021 v 17:44Off-line Tom3295  (28/180/-)
Postavit se svým "démonům" a začít je řešit rozhodně není projevem slabošství. Právě naopak.
Ono to chce kus "odvahy" se zvednout, objednat se k psychoterapeutovi a začít své problémy řešit s odborníkem.
Věř, že profesionál toho již zažil mnoho a bude vědět, jak ti pomoci.
Každý má nějakou minulost, každý je nějakým způsobem "divnej" a každý má své větší či menší démony.
12. 09. 2021 v 17:55Off-line Anonym
Můžu se sám objednat v 16cti?
12. 09. 2021 v 18:20Off-line Pohlednyclovek  (17/-/-)
Ve škole bys měl mít školního psychologa. První návštěva se neohlašuje rodičům, tak to zkus, nikdo se ti smát nebude, neboj. V dnešní době má psychické problémy každý druhý. Hodně štěstí <3
12. 09. 2021 v 18:55Off-line Anonym
Ve škole úplně nechci už teď jsem se ztrapnil když jsem se snažil začít bavit se spolužákem, který dělal že neví že existuju
12. 09. 2021 v 19:24Off-line Anonym
Ahhw...
13. 09. 2021 v 00:40Off-line iglw  (48/172/77)
Někde vznikla tato porucha osobnosti!Řeš to s odborníky,možná,s nejedným,až Ti bude vyhovovat!Sám a tady to opravdu nevyřešíš!!V 16,jak píšeš,opravdu velmi brzy!
15. 09. 2021 v 09:21Off-line dejvy  (25/176/72)
Pokud by se ti to nadale nedarilo hodit to cely za hlavu a temhle pro okoli (i pro me) malichernym problemum jsi nadale prikladal stokrat vetsi vahu, nez maji, budes asi opravdu potrebovat pomoc.
Obecne bych rekl, ze by s timhle mohl pomoct kdokoliv starsi, rozumny, ktery uz ma kus zivota za sebou a timhle si davno prosel. Ver, ze vsichni si necim podobnym kdysi prosli, ve vetsi, nebo mensi mire. Rozdil je jen v tom, ze ty v te vetsi a nejakou shodou okolnosti (mozna jsi citlivejsi, mozna se ti negativnich zazitku seslo jen vic najednou, nez bys stihnul vstrebat) se na tom porad tocis.
Ale zkus si predstavit, ze je valka, jses hladovej, vsude padaji bomby a ty vis, ze jestli udelas chybu a vlezes nekomu do rany, nebo si nezajistis jidlo atd., je po tobe. A to samy plati pro tvy nejblizsi, rodice atd., mas tak strach i o ne. Snazis se to prezit, zachranit je, co se da. Kdyz si to chvili budes co nejbarviteji predstavovat, uvedomis si, ze tyhle tvoje aktualni starosti, co ted mas, jsou pryc, resis uplne neco jinyho a meli by ti najednou prijit opravdu malicherny. Kdyz si uvedomis, ze takovyhle valky skutecne probihaji ruzne po Zemi prave ted a jen ty ses narodil v CR a ne tam nekde, abys to resil skutecne, i to ti snad pomuze zapomenout na svy “starosti”.
A i kdyz ti nekdy prijde, ze tvy kamosi vypadaji, jakoby absolutne nikdy nemeli problem se sebevedomim a tvari se totalne sebejiste, ver, ze kazdej nekdy sam nad sebou, nad svym rozhodnutim, cas od casu zapochybuje , coz se ty ale nikdy od nich nedozvis (mj. i proto, ze nad tim mavnou rukou a rychle na to i zapomenou). Rozdil je jen v tom kolik casu clovek stravi nad tim nasledne.
Zij, bezi ti cas, zacinaji ti nejkrasnejsi leta, venuj cas necemu, co te rozviji, ne tomu, co te srazi na kolena. Drzim palce at uz dneska vecer vidis svet jinak ????.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload