Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Pražská šunka a Kluci z Prahy

01. 12. 2021 v 15:22Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Trošku z jinýho soudku, po všech těch diskuzích o Covidu. Před nějakou dobou jsem viděl video:

https://www.youtube.com/watch?…

Prodej pečené pražské šunky ve stánku na Staromáku.

Co mě na tom sere:
- Když to mají na váhu, tak je určitě hovadství nezeptat se cizinců na množství a napráskat jim suverénně porci jak pro tři hladový Helmuty. Hlavně když tam přijde nějaká čtyřicetikilová Číňanka.
- Byl by fér mít něco jako „defaultní“ porci, když si člověk neřekne konkrétní množství, třeba těch 100 gramů a to dávat, pokud si někdo vysloveně neřekne o víc.
- Cizincům aktivně nabízejí i pití, Čech si o ně musí říct sám.
- To schovávání se za nějakou dětskou nadaci mi taky smrdí nějakou levotou.

Na druhou stranu:
- Tabulka s uvedením ceny a informací, že je to cena za 100 gramů, tam viditelně visí ve výšce očí, v češtině i v angličtině. Nemůže nikdo tvrdit, že by nevěděl o ceně. Váhu mají taky hned vpředu na pultu, každou porci váží a každej vidí na displeji ještě před zaplacením, kolik mu toho dávají a kolik to bude stát.
- Ti turisti mají evidentně funkční huby a prodavači evidentně jazykově vybavení jsou. I kdyby nepochopili, že ta cena je za deset deka, tak to jim není divný že po nich chtějí třeba čtyři stovky a nezeptaj se ani proč tolik? Mluví tam týpek z Francie a sám přiznává, že když mu toho dali hodně a řekl si o míň, tak mu dali míň.
- Napřed to ti lidi v klidu zaplatí, aby pak o pár metrů dál za rohem mohli „klukům z Prahy“ pindat do kamery, jak s nima v****ali a že oni tý šunky tolik nechtěli? Proč to neřekli rovnou u toho stánku, že tolik toho nechtějí a ať jim toho dají co já vím, jenom půlku? Nebo proč neřeknou rovnou, že chtějí jen deset nebo dvacet deka? Přece sám musím nejlíp vědět, jak velkej hlad mám a kolik žrádla zvládnu sníst na jeden zátah.

Co si o tom myslíte?
01. 12. 2021 v 15:32On-line Frederic  (27/178/70)
Kdyby to vajcovo trápení už chtěl někdo ukončit! to by se všem, nejen v eu, ale hlavně tady ulevilo.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 12. 2021 v 18:29Off-line i8051  (53/184/97)
A co teprv na festaku, tam je to 2x drazsi a info o tom, ze to je za 100g (trebas i u bramboraku) tam je nekde tuzkou nacmarany vpravo dole na zamastenym stole :-) Ale souhlasim s tim divnym manyrem, ze to odkejves a pak si pujdes zafnukat. To me sere asi u vseho ... :-)
01. 12. 2021 v 18:39Off-line mr.mrkvicka  (20/-/-)
Jako udávat cenu za 100g je podvod na zákaznících. Vždycky by tam měla být udána taky cena za 1Kg (nebo za 1 litr), ale takový podvody se dějou i v supermarketech, třeba banány, jablka, mrkev, brambory mají cenu za 1kg, ale jak je něco dražší, tak tam hned šoupnou cenu za 100g (třeba teď měli jahody v košíčku po 250g a na cenovce částka za 100g). Člověk si musí dávat pozor.
01. 12. 2021 v 21:05On-line Frederic  (27/178/70)
Tak max. podvod na blbejch zákaznících xd i pan mrkvička už ví, jak na to xdd
01. 12. 2021 v 22:21Off-line i8051  (53/184/97)
Mr.mrkvicka (18/-/-)
Jako udávat cenu za 100g je podvod na zákaznících. Vždycky by tam měla být udána taky cena za 1Kg
---------
Coze? Ty si kupujes sunku k obedu na kila? Notvle, vim, ze nejsi nejbystrejsi, ale na kila a na litry se to prevadi kvuli srovnani. Na festaku a v hospode ale nic nesrovnavas, tam resis, kolik si toho das a co te to bude stat ... :-)

mr.mrkvicka (18/-/-)
... mají cenu za 1kg, ale jak je něco dražší, tak tam hned šoupnou cenu za 100g (třeba teď měli jahody v košíčku po 250g a na cenovce částka za 100g). Člověk si musí dávat pozor.
------------------
No to je fakt, je nutny si desne davat pozor. Ale my, co uz jsme vysli zakladku, tak vime, ze staci prihodit nulu ... :-)
01. 12. 2021 v 22:26Off-line Rainyday  (29/175/62)
Nadšený z toho nejsem, ale to je asi tak jediné. Zákonný prodej okořený trochou vydělávání na turistech. Nic nového pod sluncem. Jediné, co mi fakt vadí, je to, že prodej šunky je možný skrze jakousi pochybnout cha***u napojenou na místního politika.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 12. 2021 v 22:46Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jestli prodávat hotový žrádlo na váhu, na to sám nemám jednoznačnej názor jestli je to tak dobře nebo ne. Jedna strana je, že člověk opravdu zaplatí tolik, kolik dostal, což je asi samo o sobě férovější model, než mít napsanou cenu za porci a u toho velikost porce třeba 150 gramů, ale vážit to nikdo nebude a házet to tam budou od oka. Jako podvod bych to vcelku neviděl, pokud to tam je jasně napsaný na první pohled a ne nějakým pidipísmem v rohu cedule.

Ale třeba u těch bramboráků mi to připadá jako hovadina, to zas jo. Stejně prodávají celý kusy a když to budou brát naběračkou, tak přece stejně musí mít každej ten bramborák plus mínus stejně. Tam mi nepřijde úplně košer psát cenu za 100g, když ten bramborák váží třeba 250 a jen těžko mi z něho daj jenom půlku.

Jediná situace, kdy mi to přišlo jako vysloveně ojeb, byl stánek v Brně na Svoboďáku s nejrůznějším jakože "staročeským" žrádlem nějakej ten rok zpátky, kde měli mj. i buřty na pivě, na který jsem měl docela chuť. Tam jsem si říkal, proč k***a nemají cenu za 1ks špekáčku, když vážej jako ty bramboráky všechny zhruba stejně. No, pochopil jsem, když jsem koukal na lidi co to kupovali - vzali si třeba dva špekáčky, ale tý omáčky jim tam nalili skoro plnou tu misku, že by to bohatě vystačilo i na deset buřtů a o to to samozřejmě váží víc, že.
Ale Tommen nebyl včerejší, tak řekl že chce dva buřty, ale tý omáčky jen tak trochu na dno. Sice baba koukala tak trochu divně - asi byla nasraná, že ten blonďatej fracek prokoukl jejich byznys model, ale neřekla nic.
01. 12. 2021 v 22:53Off-line i8051  (53/184/97)
Zase te ta cena bramboraku nalaka a pak uz necuknes. Ja uz tyhle festakovy manyry znam, tak na me si neprijdou. Ale kdyz je fakt bramborak dobrej, tak cenu neresim :-)

Nicmene podobny ceny za 100g maj bezne i obchodakovy foodcourty, tam je to ale vzdy napsany jasne, tam to obchazi cojka :-)
02. 12. 2021 v 08:38Off-line iglw  (48/172/77)
No ,prostě,já bych si to nekoupil!Nevím,že to tak může fungovat!Tady v Ově a okolí by dostali do držky,hned!!!A dělají nám ve světě velkou ostudu.V Praze je toho hodně,taxíky,zloději,atd:!!Ale,dnes musíte být ostražití všude ve světě!Sociální nůžky se stále otevírají!Jinak,suprovní reportáž!!
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload