Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Nezájem o dědictví

08. 12. 2021 v 17:31Off-line LynxBaal  (35/173/75)
Zdravím, Co se stane když se nedostavím k notáři?... Nechci s tím mít nic společného, nechci to jakkoliv řešit, nechci se tam potkat s bratry a ani plnou moc někomu dávat... kdyby to nevyžadovalo mou účast, tak se toho dědictví zřeknu... Nepůjde o nic velkého a s otcem jsem měl společné jen jméno...
08. 12. 2021 v 17:42Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Notář koná úkony jménem soudu, tzn že to má stejnou povahu jako předvolání k soudu. Jinak je tam při ignoraci riziko pořádkové pokuty nebo předvedení (spíš teoreticky, v praxi to asi nikdo dělat nebude).
Pokud chceš dědictví odmítnout, můžeš to udělat i písemně - buď doporučeným dopisem s ověřeným podpisem, nebo datovou schránkou. V takovým případě nikam fyzicky chodit nemusíš, přestaneš být účastníkem děd**kýho řízení a zbytek už se bude řešit bez tebe. Ale minimálně tuhle jednu věc udělat musíš.
08. 12. 2021 v 17:47Off-line LynxBaal  (35/173/75)
TommenBaratheon: To je přijatelné řešení. Děkuji za radu :-)
08. 12. 2021 v 17:51Off-line dominantnimens  (54/195/110)
Zavolej notáři a domluv se přímo s ním.
08. 12. 2021 v 17:52Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Předvolání k notáři už přišlo? To totiž tu pohrůžku o pokutě a předvedení v případě nedostavení se bez omluvy obsahuje. Předvedení policií je spíš v rovině teorie, pokuta už je reálnější. Úplnou ignoranci nedoporučuju.
Každopádně, řeš to až teprve potom, až ti něco přijde. Do té doby je zbytečný někam volat, psát nebo chodit. Ono to trvá pár měsíců, než se notář ozve.
08. 12. 2021 v 17:55On-line bombakul  (29/176/75)
Tomuhle teda moc nerozumím ale vzdát se dědictví asi není jen otázka podpisu. A dost možná záleží na tom jestli si zdědil majetek nebo dluhy. U dluhů je to horší :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 12. 2021 v 18:02Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Vzdání se dědictví je záležitost jednoho prohlášení. Písemný stačí, pokud splňuje požadavek ověřenýho podpisu.
Je úplně jedno, co jsi zdědil, jestli jen aktiva nebo i pasiva. Odmítneš dědictví jako celek a tím to pro tebe končí. Dědit není povinnost, jen právo.
Věř mi, o tomhle něco vím.
08. 12. 2021 v 18:06On-line bombakul  (29/176/75)
Šak sem hned na začátku psal že tomuhle nerozumím jen znám pár lidí co stím mělo problém ale asi špatní právníci :)
08. 12. 2021 v 18:10Off-line LynxBaal  (35/173/75)
TommenBaratheon: Ne přímo od notáře. Řešila to má sestra a ta byla požádána o informování mě a mých bratrů. Termín je začátkem nového roku
08. 12. 2021 v 18:26Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jinak právní úprava:

§ 1485 odst. 1 občanského zákoníku:
Dědic má právo po smrti zůstavitele dědictví odmítnout; smluvní dědic však jen, pokud to není děd**kou smlouvou vyloučeno. Odmítá-li dědictví nepominutelný dědic, může dědictví odmítnout s výhradou povinného dílu.

§ 1487 OZ:
(1) Odmítnutí dědictví vyžaduje výslovné prohlášení vůči soudu. Dědictví lze odmítnout do jednoho měsíce ode dne, kdy soud dědice vyrozuměl o jeho právu odmítnout dědictví a o následcích odmítnutí; má-li dědic jediné bydliště v zahraničí, činí lhůta k odmítnutí dědictví tři měsíce. Jsou-li pro to důležité důvody, soud dědici lhůtu k odmítnutí dědictví přiměřeně prodlouží.
(2) Uplynutím lhůty k odmítnutí dědictví právo odmítnout dědictví zaniká.

Tak pokud opravdu nic nechceš, pohlídej si lhůtu. Což je důležitý hlavně ve chvíli, kdy jsou tam dluhy. Prošvihnutí lhůty se nepromíjí, takže po uplynutí už odmítnout nemůžeš.
Forma "výslovného prohlášení" není daná, takže postačí i písemná, pokud z ní bude zjevný, že to prohlášení učinil ten, kdo je k tomu oprávněn (to řeší ten ověřenej podpis nebo datovka).

A bacha na § 1489 odst. 2 OZ:
K odmítnutí dědictví se nepřihlíží, dal-li dědic již svým počínáním najevo, že chce dědictví přijmout. Nepřihlíží se ani k projevu vůle, kterým dědic odvolá své prohlášení, že dědictví odmítá, nebo neodmítá, anebo že dědictví přijímá.

Tzn. nesmíš se chovat tak, že by se to dalo brát jako vůle dědictví nejdřív přijmout (a rozmyslet si to až pak). Pouhý zjišťování výše potenciálního dědictví se za projev vůle přijmout dědictví nepovažuje, ale případný zpochybňování děd**kýho práva jiných nebo aktivní nakládání s majetkem, kterej je předmětem dědictví, už jo.
08. 12. 2021 v 18:34Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Notář musí vyrozumět potenciální dědice přímo. Tohle chápu jako nějaký předběžný šetření, kdy notář od (většinou) zařizovatele pohřbu zjišťuje rozsah majetku a potenciální dědice, aby věděl koho obeslat.
Dokud nepřijde něco přímo tobě, nemusí tě to zajímat. Lhůta pro odmítnutí začíná běžet až doručením vyrozumění přímo dědici.
08. 12. 2021 v 18:42Off-line LynxBaal  (35/173/75)
TommenBaratheon: Tak to rád slyším... No mě je těžké kontaktovat/najít, pochybuji že bych vůbec zjistil že mi nějaké předvolání přišlo XD
08. 12. 2021 v 18:44Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Někde snad bydlíš a někam ti snad pošta chodí.
Mimochodem, datovou schránku čistě náhodou asi nemáš, co?
08. 12. 2021 v 18:46On-line bombakul  (29/176/75)
Lynx má bydliště na úřadě :)
08. 12. 2021 v 18:55Off-line LynxBaal  (35/173/75)
Bydlet samozřejmě bydlím, ale nikde o tom neexistuje záznam. A ano, od doby co jsem byl nějakou dobu v zahraničí, mě nechaly přepsat na úřad. Neměl jsem žádný důvod na tom něco měnit. A jinak mi nemá co chodit... Nemám, udělal bych to písemně s ověřením podpisu
08. 12. 2021 v 19:06Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Hm, tak pokud se nevyskytuješ na místě TP (notabene když ho máš ještě o tomu na úřadě), tak bych ti vřele doporučil zařídit si datovku. Může ti to v budoucnu ušetřit spoustu problémů - úřady mají ze zákona povinnost doručovat do datové schránky. Je to zadarmo a nic to nestojí, krom jedné návštěvy pošty.
08. 12. 2021 v 19:08Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jinak čistě jen z nudy:

LynxBaal
Ulice 1
Město
123 45

JUDr. Jan Notář
Ulice 1
Město
123 45

Věc: Prohlášení o odmítnutí dědictví


Vážený pane notáři/paní notářko,

já, níže podepsaný

LynxBaal, nar. DD.MM.RRRR, trvale bytem Ulice 1, Město, 123 45,

jako dědic a účastník děd**kého řízení po mém zesnulém otci p. LynxBaal staršímu, nar. DD.MM.RRRR, zemřelém dne DD.MM.RRRR, naposledy trvale bytem Ulice 1, Město, 123 45, vedeného pod sp. zn. XXX,

tímto v zákonné lhůtě ve smyslu ust. § 1487 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdějších předpisů,

prohlašuji,

že dědictví po výše uvedeném zůstaviteli odmítám.

Zároveň prohlašuji, že jsem si vědom všech právních důsledků odmítnutí dědictví, o kterých jsem byl poučen Vaším vyrozuměním ze dne DD.MM.RRRR.

Ve Městě dne DD.MM.RRRR.

S pozdravem

LynxBaal
dědic


+ ověřený podpis (kterákoliv pošta, obecní úřad, notářská kancelář nebo advokát, poplatek 30 Kč za jeden podpis) a poslat doporučeně.

Při odeslání datovou schránkou není ověření podpisu potřeba, jako ověřený podpis funguje samotná DS.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 12. 2021 v 19:11Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jez: prostý odmítnutí je jednodušší. Přenechání by už vyžadovalo jistou interakci se sourozenci a o to Lynx evidentně nestojí. Takhle to jedním škrtem propisky hodí za hlavu a už se o to nemusí dál starat.
08. 12. 2021 v 19:24Off-line LynxBaal  (35/173/75)
Paráda, děkuji moc :-)

U sebe nevidím moc velký důvod k datovce, ale kouknu se na to

Ano, čím méně se tomu budu muset věnovat, tak tím lépe.
08. 12. 2021 v 19:35Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jinak "sp. zn. XXX" je spisová značka té věci, měla by být někde v záhlaví všech papírů od notáře - tu dosaď za XXX. Mělo by to byť ve formátu: 12D 124/2021 (vymyšlená spisovka, ale formát bývá takhle).

No, já důvod k datovce vidím a velkej, pokud máš trvalák na úřadě. Pokud není datovka, doručuje se primárně na TP a o tom pak nemáš přehled. Když datovka je, na TP nezáleží a všechny úřady musí doručovat do ní. A pokud se úřad vysere na existující datovku a doručuje dopisem, nemá to v případě nevyzvednutí právní účinky.
Zatímco když nemáš datovku a něco ti pošlou na adresu ohlašovny (která nemá povinnost tě na to upozornit) a ty si to nevyzvedneš, je doručeno fikcí a to může být i docela průser.
08. 12. 2021 v 19:37Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jo, jde to i ještě za života. Ale nevidím v tom žádnou přidanou hodnotu, spíš naopak. Hlavně, když ani není pořádně co dědit.
08. 12. 2021 v 19:53Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jez: za života si s tím pantáta může dělat co chce. A pokud ty prachy z prodeje stihne rozdat někomu jinýmu nebo utratit ještě před smrtí (a umře pak jako tzv. nemajetnej), tak v p***li opravdu seš, protože z nich neuvidíš ani korunu.
08. 12. 2021 v 20:10Off-line LynxBaal  (35/173/75)
TommenBaratheon: Tu spis. značku mám, i údaje o notářce... Sestra mě přeposlala email...
08. 12. 2021 v 20:25Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Tak to jo. Imho by neměl být problém, pokud to pošleš ještě předtím, než notář doručí něco přímo tobě (znění zákona to nevylučuje, doručení výzvy by mělo mít vliv jen na určení počátku běhu a konce lhůty pro odmítnutí). Samotný právo na odmítnutí by nemělo být omezeno podmínkou čekání na vyrozumění od notáře a mělo by stačit už jen to, že ses o děd**kým řízení nějak dozvěděl (podmínka podle § 1485/1 o smrti zůstavitele je splněna).
08. 12. 2021 v 20:27Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Co přesně stojí v tom mailu? Vadilo by hodně anonymizovat ten dokument (tzn začernit osobní údaje) a poslat mi do soukromé zprávy? Teda pokud chceš.
08. 12. 2021 v 20:41Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Snd19: v podstatě je. DS funguje současně jako ověřenej podpis jejího majitele. Nemůžu akorát svojí datovkou poslat podání někoho jinýho. Zpráva z datové schránky Tommena se považuje jako ověřeně podepsaná Tommenem. Cokoliv pošlu datovkou se bere jako bych to poslal já.
08. 12. 2021 v 20:46Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Nezaměňuju.
Znovu - zpráva odeslaná DS se považuje za podepsanou jejím držitelem, vzhledem k tomu, že zřízení DS je podmíněno prokázáním totožnosti.
08. 12. 2021 v 21:30Off-line i8051  (53/184/97)
Hele, prihlas tam misto toho me, ja zdedim jakakoliv aktiva :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 12. 2021 v 10:13Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
"Pokud je zvláštním zákonem" - jasně, pár specifických situací, kdy je zákonem explicitně vyžadován ověřenej podpis, tam se dá s datovkou narazit.

Ale do takových situací se běžnej smrtelník dostane maximálně v řádu jednotek případů za život. V 99 procentech případů při běžným úředním kontaktu bohatě stačí datovka.
09. 12. 2021 v 11:54Off-line i8051  (53/184/97)
Snd19, ano, to je spravna myslenka ... :-)
09. 12. 2021 v 15:18Off-line LynxBaal  (35/173/75)
Snd19: "normální", konvenční, uspořádaný život, není nic pro mě. Jsem člověk který rád a často mění práce, bydlení, města a vůbec vše. Svoboda je mi vším, zastavit se je pro mě beznaděj... Nikdy jsem nebyl rodinný typ, nezáleží mi na bratrech (dokonce bych byl nejraději, kdybych je už do konce života neviděl), sestru a matku snesu, ale nepotřebuji je vídat... Žiji jak žít chci, mě to tak vyhovuje a kvůli nikomu to nehodlám měnit
09. 12. 2021 v 17:21Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Pokud by to notáři nestačilo datovkou, tak by měl vyzvat k doplnění podání o ten úředně ověřený podpis.
Ale ani z OZ, ani z OSŘ nijak nevyplývá nutnost úředně ověřeného podpisu.
09. 12. 2021 v 17:24Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
O stylu života "trvalák na úřadě" mám taky svoje názory, ale to asi nemá cenu ventilovat.
Ale pokud po otci fakt nic nechce a třeba ještě k tomu ani není co dědit, tak mi taky přijde zbytečný se s tím srát víc, než je nezbytně nutný.
09. 12. 2021 v 17:49Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Vzhledem k tomu, že Lynx stejně datovku nemá, je asi zbytečný o tom spekulovat.
Ověřený podpis jsem mu doporučoval pro případ, že nemá DS. Kdyby jí měl, může to poslat přes ni. Teprve pokud by s tím měl notář nějakej problém, muselo by se to řešit dál.

Datovku mu doporučuju z jiných důvodů. Hlavně kvůli tomu, že pokud po něm bude nějakej ouřad něco chtít, bude ho obesílat poštou na TP a on se o tom na 99 procent nedozví.
09. 12. 2021 v 17:57Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ale fajn. Uznávám, že se můžu mýlit, protože jsem se zatím nesetkal se situací, kdy by nestačila DS. Akorát jednou na mě zkoušel úřední parazit, že plná moc musí být ověřená, za což byl následně náležitě vyšikanován přiděláním asi tak desetinásobku práce (čistě jen z mýho plezíru) a předmětný řízení skončilo výhrou.
09. 12. 2021 v 18:07Off-line LynxBaal  (35/173/75)
Snd19: Chápu že spoustu lidí (včetně vás), můj styl života nechápe. V pořádku, jsem na to zvyklí... Jestli to budu řešit (což se na to možná vykašlu úplně, protože už teď mě to leze na nervy), tak pošlu doporučený dopis s obmítám dědictví a ověřeným podpisem... Na datovku kašlu... Sestra mi jen přeposlala email s termínem konání, nic víc, po dvou letech co jsem s ní mluvil naposledy... Má hlavní otázka byla ta "co se stane když se nedostavím k notáři". Řešit jsem to v zásadě nechtěl, ale vycházím z možností která mi byla předložena...
09. 12. 2021 v 18:14Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Fajn, já ti chtěl jen dát dobrou radu do budoucna, pro případ, že po tobě bude nějakej ouřad chtít něco míň příjemnýho než dědictví.
A už jsem ti řekl - dokud neobešlou přímo tebe, nemusí tě to zajímat, nějaká delegace předvolání na někoho jinýho nepřipadá v úvahu. Ať sestra předá notáři tvoje údaje a pokud něco chce, ať si tě obešle sám. Až se tak stane, pošli mu to odmítnutí viz můj vzor. To by mělo stačit..
Úplně na to neser, pokud si nechceš vykoledovat flastr za nedostavení se k předvolání.
09. 12. 2021 v 18:32Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
A jakkoliv tě to může srát, tak furt lepší věnovat pár minut času sesmolením dopisu + pár korun za ověření podpisu a poštovný, než schytat pořádkovou pokutu teoreticky až 50 tisíc (reálně nižší jednotky tisíc). Předvedení policií asi notář nařizovat nebude, ale tvoje nečinnost ho může nasrat už jen proto, že nebude moct to děd**ký řízení uzavřít co nejdřív (hlavně pokud není co dědit).
A dostat pokutu vyšší, než je potenciální dědictví... Uznej sám.
09. 12. 2021 v 18:51Off-line LynxBaal  (35/173/75)
TommenBaratheon: Chápu a vážím si tvých rad

snd19: také tě mám rád. Potkáme se tam a budeme spolu hopkat ruka v ruce :-*
EDIT: ach, tis to stihl odmazat :-D
09. 12. 2021 v 19:09Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ber to tak, že v životě budeš muset řešit mnohem otravnější věci, než poslání jednoho papíru A4, na kterej jsi tu notabene dostal vzor, ve kterým si jen doplníš jména a data.

Kdybys viděl, co běžně píšu za pamflety já, tak se zlomíš v pase. Je sice pravda, že já se k tomu nabízím dobrovolně a nejsou to věci, který by se dotýkaly mě osobně, ale i tak.
25. 08. 2022 v 18:02Off-line francjosef  (67/169/72)
Na ověření se zřeknutí musíš mít platnou občánku, tak se se o tobě ví a když jsi přihlášen na úřadě tak ti tam stejně nějaká pošta chodí a když si ji nevyzvednete může ti třeba v případě dluhu hrozit soud . Přestaneš existovat až úmrtím
25. 08. 2022 v 19:12Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Francjosef: Doklad totožnosti je i pas...
25. 08. 2022 v 22:45Off-line francjosef  (67/169/72)
Artenkotorer ale i ten má platnost 10 l
25. 08. 2022 v 23:07Off-line supervisor  (18/181/70)
Já si to dědictví klidně vezmu to se hodí :D
25. 08. 2022 v 23:24Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Francjosef: A jakej je v tom problém? Pokud máš trvalí bydliště v zahraničí, stejně občanku nemáš.
25. 08. 2022 v 23:26Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
A popravdě, pokud něco nezměnily tak trvalí bydliště tuším nemusíš mít prej vůbec.
26. 08. 2022 v 07:01Off-line power  (23/180/65)
Artenkotorer (34/180/84)
nezměnily
trvalí
------

Už ti někdo řekl, že bys měl vrátit občanku? :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
26. 08. 2022 v 09:39Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Občanku máš (resp. měl bys mít) i při pobytu v zahraničí.
Trvalej pobyt mít nemusíš nikde, ten se dá zrušit (v takovým případě máš v občance v místě adresy prázdnou kolonku), ale to má smysl jen u lidí, co se stěhují do ciziny a nemají v plánu se v dohledný době vracet . Může to sice udělat i člověk, kterej v ČR dál žije a nikam se nestěhuje, ale tam zrušení trvaláku žádnou výhodu neskýtá, spíš naopak. On je to sice víceméně formální údaj, ale je na to vázaný třeba pojištění, komunální volby atd atd a pro někoho, kdo chce v ČR normálně fungovat, je absence TP leda tak opruz.
26. 08. 2022 v 12:27Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
TommenBaratheon: No vidíš, aktualizace, dřív jsi OP mít nemohl, teď už jo :)
Pár výhod to má. Když nejsi zaměstnanec, tak se tak vyhneš zdravotní dani a můžeš si zařídit normální komerční pojištění :-) A zřejmě ani nemusíš někde platit poplatky za psa :-D Bohužel tu máme fikci doručení, takže to bohužel nepomůže.
Jinak trvalej pobyt v cizině i když reálně žiješ tady má taky pár výhod byť spíš pro cestování a zdrhání z evropy :-)

Heh, Valášek svůj článek o zbavení se trvalého pobytu v 2020 aktualizoval :-) https://www.altair.blog/…-bezdomovcem
26. 08. 2022 v 15:06Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Snd19: Taky jsem rozporoval tvrzení "zrušení trvaláku žádnou výhodu neskýtá", nikoliv jeho tvrzení o nevýhodách. Ostatně některé nevýhody jsou též uvedeny v mnou linkovaném článku.

Opravdu nemůžeš bez trvalého pobytu zbrojní průkaz mít? Nebude to spíš jen že ho nemůžeš získat, ale když už ho máš je platnej i když už ho nemáš? Nevím, ptám se.
26. 08. 2022 v 18:17Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Snd19: ok
26. 08. 2022 v 22:53Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
No, asi výjimečně nemám takhle z (mírně nalité) hlavy co dodat.
Ok, nějaký menší výhody to mít může, ale ty podstatný nevýhody silně převažují. Pokud člověk zrovna není squatter bez práce a po uši v exekucích, tak to prostě žádnej přínos nemá.
26. 08. 2022 v 23:23Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
TommenBaratheon: No jak pro koho. Jako u všeho platí subjektivní teorii hodnoty a tedy u některých lidí zkrátka převýší subjektivní přínos nad nevýhodami.
Nemusí být squatter bez práce s exekucemi. Může mít byt, příjmy i nemít dluhy, zrovna Altair bych řekl že toho bude příkladem.
26. 08. 2022 v 23:32Off-line i8051  (53/184/97)
Obzvlaste pomerovani si pera s urednici, to je uz dost uchylny ... :-)
27. 08. 2022 v 00:46Off-line francjosef  (67/169/72)
Bez občanky a trvalého pobytu třeba na radnici jsi nic . Pokud nejsi milionář kdy by sis nemusel platit zdravotní a chodit do práce to jsou jen nevýhody. Když si budeš muset platit léčení jde i u maličkostí o tisíce. Bez OP seženeš maximálně brigádu a každý stárne. A když nebudeš platit sociální nebude důchod a další nevýhody mohu jmenovat. Třeba ten zbrojní průkaz musíš mít po určité době dobrozdání od doktora v kterém musí být adresa
27. 08. 2022 v 01:44Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Snd19: A kde tam píše o poměřování p**a? Čteš tam něco co tam není.
Urážením ho na realitě nic nezměníš. Pro někoho subjektivní výhody převýší nad nevýhodami.

francjosef:
- Soukromé zdravotní pojištění, které popravdě mnohdy poskytne i lepší služby není zas tak drahé jak myslíš. Ono ani tak nejde o to neplacení zdravotního, ale o to neplatit zdravotní daň a ušetřené peníze použít na skutečné pojištění.
- Jak to chápu povinnost vzniká u zaměstnaneckého poměru, ale to jaksi není jediný způsob jak vydělávat, že?
- Co se sociálního týče, z mého pohledu je důchodový systém ponziho schéma. Moje generace už od státu neuvidí buď vůbec nic, nebo jen almužnu z který nepůjde přežit. Jiný výsledek jaksi ekonomicky nevychází kvůli stárnutí populace. Zkrátka docházej hejlové na oškubání a přerozdělení těm co do systému vstoupili dřív. Takže jaká že je ta nevýhoda? Že místo ničeho... dostanu jen nic?

Jak říkám, vše záleží na subjektivním zhodnocení výhod x nevýhod.
29. 08. 2022 v 01:15Off-line francjosef  (67/169/72)
Artenkotorer/ ono ani nejde tak o ceny zdravotního. Jen jsem chtěl upozornit, že plátna OP je potřeba na uradech- banka pošta u zařízení třeba toho pojištění . Původní dotaz byl o dědictví a že nechce aby byl někde veden , ale bez platné OP si nic nezařídí a stejně jak chtěl tazatel přerušit styk se světem to nejde . Strati se na čas a stejně ten OP bude potrebovat
29. 08. 2022 v 01:24Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Francjosef: Tazatel se ptal loni a tehdy mu bylo odpovězeno a pravděpodobně to už má zařízeno. Teď je tu spíš jen volná diskuse.
Na úřadech potřebuješ platný doklad totožnosti, třeba pas, ale jak jsem byl už v diskusi opraven i OP můžeš mít bez trvalého pobytu v ČR.
29. 08. 2022 v 15:20Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
"Hlavně Altair Valášek je magor co má problém s auto***ami, sám v návodu přiznává jak má erekci z toho když si úřednice neví rady.
Což normálního člověka těšit nemůže, úředníkem můžu pohrdat, ale poměrovat si s ním p**o je dost mimo ..."

Noo... S hloupýma úředníma auto***ama mám problém i já a utřít si z nějakým takovým hlupákem *** mě potěší naprosto spolehlivě. A že už jich pár bylo.
29. 08. 2022 v 15:34Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Snd19: Ono je spíš trapné že většina lidí si k úředníkům a "auto***ám" které se o tu pozici nijak nezasloužili a mají ji jen z pozice lejstra vypěstují stockholmský syndrom a fakt je za auto***y považují.
29. 08. 2022 v 17:08Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Že vyblbnout? Když si vymýšlí kraviny a mají pocit, že zákon je jen nějaký nezávazný doporučení, tak to není žádný blbnutí, ale naprosto adekvátní reakce na předchozí akci.

Jinak nevím, proč by to u lidí 40+ mělo být nějak trapný. Pokud úředník nezná nebo ignoruje zákon, tak se má cítit trapně spíš on.
29. 08. 2022 v 17:54Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Když třeba někdo vydá příkaz k pokutě a zákazu řízení, a napíše tam:
"Správní orgán na základě prostudování zjištěných podkladů konstatuje, že shromážděné podklady jednoznačně svědčí o vině obviněného z přestupku, který je mu kladen za vinu, a správní orgán o tomto zavinění nemá, s ohledem na předmětné podklady, žádné pochybnosti. Proto také přistoupil k vydání příkazu, které je možné pouze za situace, kdy je přestupek spolehlivě zjištěn."

a pak (po odporu a nějakým tom menším špičkování) do usnesení o zastavení řízení napíše:
"Provozovatel totiž v oznámení toliko osobu řidiče sdělil, ale správní orgán již nedisponoval žádnými nepochybnými důkazy o tom, že to byl právě sdělený řidič, kterého v čase protiprávního jednání provozovatel za řidiče označil."

a

"Právě na základě posouzení těchto skutečností, řízení vedené pod shora uváděnou spisovou značkou zastavuje, neboť má za to, že riziko, že nebude možné obvinit ze spáchání přestupku, z důvodu nedostatečných důkazů, z jeho pohledu převažuje nad předpokladem, že by bylo možné zajistit po podání odporu takové důkazy, které by nepochybně svědčily o zavinění konkrétního řidiče. Správní orgán uvádí, že lhůta k projednání věci, ve vazbě na povinnost provozovatele, zanikla. Tudíž, co se týká předpokladu o součinnosti jednání provozovatele, je nutno uvážit, že toto bude také s vysokou mírou pravděpodobnosti také ovlivněno tím, že tento provozovatel si je zcela jistě vědom toho, že odpovědnost za protiprávní jednání konkrétního řidiče dopadnout nemůže, právě s ohledem na marné uplynutí lhůty.
Správní orgán uvádí, že z toho důvodu v tomto smyslu v tomto konkrétním případě postupuje tak, že řízení zastavuje."

tak jak se k takovu hovadu má člověk chovat? Oni zastaví řízení, protože "spáchání výše popsaného skutku nebylo obviněnému z přestupku prokázáno" a že žádný důkazy nemají a ani je nikdy neměli, ale do příkazu ty k***y drzý klidně napíšou, že přestupek byl spolehlivě zjištěn. Oni to, že by museli shánět důkazy o vině, považují za "riziko", p******ti. Tak co potom s nima.
O tom, že jako bonus vyblili čtyři stránky o obstrukcích, šikaně, urážení, nízkým způsobu jednání, morálce a kdesi cosi, ani nemluvím. Tak já jsem ty kusy hoven prý urážel a šikanoval, ale že oni v rozporu se zákonem rozhodli příkazem, i když neměli důkazy o vině, to je u nich v pohodě. Však můžeš podat odpor, holoto, tak co bys ještě chtěl (pasáž zhruba v tomhle smyslu, jako nějakej pokus obkecat si ten příkaz bez důkazů).
29. 08. 2022 v 20:06Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Mě ale nezajímá, jestli za to může. Jednou sedí na pozici, na které má mít určitou úroveň právního povědomí a pokud ji nemá, tak ať jde do p***le.

Srovnání se slepcem není na místě. Slepec nemůže za to, že je slepej a že do mě vrazil, protože mě neviděl. Úředník možná nemůže za to, že je hloupej, ale může za to, že je úředníkem. Tu práci si vybral dobrovolně, nikdo ho nenutil, aby šel dělat zrovna tohle.
29. 08. 2022 v 23:32Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Snd19: Problém je že to hovado co se narodilo mentálně oslabené je pak ta auto***a se kterou pak mají lidi problém. A tu pozici auto***y získaly pasováním do šlechtické role jménem "byrokrat držící úřední razítko"
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload