Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Dumpster diving/Freeganismus

23. 01. 2022 v 01:56Off-line FinFM2  (27/177/-)
Nejde o to, že bych trpěl nějakým nedostatkem nebo tak, ale nedávný díl výměny manželek mě mírně přinutil popřemýšlet nad tímto tématem.

Na internetu jsem si o tom již něco málo přečetl - například i to, že je to v Česku teoreticky nelegální věc, ale i to, že například studenti ve Skandinávii to "relativně" hodně praktikují.

Už minulý týden jsem viděl pár sestřihů z toho dílu na TikToku, kde názory byly dost rozkolísané od - bleh socky až po obdiv, že se méně plýtvá jídlem.

Já osobně bych měl asi mírně strach něco takového zkusit, anebo alespoň ze začátku... tak si tak říkám. Je tu někdo koho toto téma zajímá nebo něco v tom smyslu?
23. 01. 2022 v 02:11Off-line Invictus  (23/182/100)
Strach je celkem opodstatněný. Špatná hygiena není p***l.

Co se týče plýtvání, prakticky cokoliv se dá uchovat tak, aby se to dalo zkonzumovat i po delší době, kvašená zelenina se dá žrát i po třech měsících od výroby, narozdíl od plesnivého rajčete.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 01. 2022 v 13:15On-line BaseZax  (27/-/-)
Vejce, vejce... ty jsi kolosální blb. :)

Už poslední týden a půl se "všude" na sociálních sítí mluví o dílu z Výměny manželek, protože tam byla dumpster rodinka - vybírala jídlo (zeleninu a ovoce) z kontejnerů u supermarketu, které bylo v pořádku - jen třeba z rozbaleného balení nebo nějak nevyhovovalo vzhledově, žádné plesnivé. :D

A co se týče té Skandinávie, zadal jsem do googlu jen dumpster diving a vyskočili články o tom, že ve Skandinávii je vyšší cena potravin, mladí lidi více ekologicky smýšlející vybírají zeleninu a ovoce z kontejnerů u marketů.

Možná by bylo lepší dávat věci víc do kontextu... jako například, když je v nadpisu dumpster diving tak se tazatel ptá asi na to, ne na manželství, voe. :D
23. 01. 2022 v 13:58On-line i8051  (53/184/97)
Nechces toho od vajca moc? Ten se zvladne akorat "vysemenit na trenky" ... :-)

https://ctrlv.cz/upzx
https://ctrlv.cz/OEAc
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 01. 2022 v 21:10On-line BaseZax  (27/-/-)
Ah, bože. Zvědavost se nevyplácí... ble. >.
23. 01. 2022 v 21:15On-line i8051  (53/184/97)
Nemas na vsechno klikat ... :-)
23. 01. 2022 v 21:25Off-line Rainyday  (29/175/62)
Jsem s tím začal, když jsem žil na maloměstě v Německu a každý den chodil kolem Edeky a jejího kontejneru, který byl jednou tak plný, až ho nemohli zavřít. A hle, hned nahoře nějaká zelenina, úplně v pohodě. Tak jsem si jí vzal. V průběhu času jsem tam našel džusy, konzervy, šťávy ve skle a hlavně konstatní přísun dobrý zeleniny a ovoce.

V Česku to jde taky, ale většina konťáků je zamčená. V mém okolí se dá dumsterdivovat, chtěl jsem si to zkusit, ale mám na práce dost věcí, než abych to dělal pravidelně. Lecky nenajdeš nic, co se ti hodí a od doby, co u nás platí zákon, že všechno trvanlivé mají velké obchody dát potravinové bance, se dá najít vskutku jenom zelenina a ovoce. Naposledy jsem vzal asi po roce a půl, co jsem byl naposled, svého spolubydlícího a nestálo to za to, kvůli pár mrkvím a brokolici jsme šli flák cesty a prohrabali se nemálem nehezkých a smrdutých věcí.

Kdo by to řekl, klíč je si přinesené věci pořádně zkontrolovat a umýt.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload