Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Syndrom vyhoření x deprese

30. 07. 2022 v 13:18Off-line Anonym
Syn od známé má " vyhoření duše". Já se domnívám, že má deprese. Prý život nemá smysl. Vedl řeči o odchodu ze světa. Má úspěšnou kariéru, chodí s ženou, která si myslí, že to není ten pravý, neumí dát najevo city. Je to dost uzavřený člověk. Přihlásil se do nějaké podpůrné skupiny, kde bude formou terapie zvyšovat své sebevědomí. Já myslím, že by měl navštívit psychiatra. Ale on ho prý nepotřebuje - depresemi prý netrpí. Já nevím, jak přesvědčit známou, že je to opravdu vážné. Já si myslím, že syndrom vyhoření je vlastně " předchůdce" těžkých depresí. Aspoň v jeho případě. Nebo jak to tedy je?
30. 07. 2022 v 13:28Off-line Anonym
V práci je dost vytížený a má vysokou funkci, já dělat to co on,tak mám depku taky. Je dost nemocný, zřejmě i ta nemoc hraje zásadní roli . S ním osobně mluvit nebudu. Ale znám ho ...
30. 07. 2022 v 13:31Off-line sta  (38/-/-)
Psychiatra asi nepotřebuje, ale na psychologa by se měl obrátit. Vyhoření v práci je dost častá věc. Jo, trpí tím většinou úspěšní lidé
30. 07. 2022 v 14:47Off-line power  (23/180/65)
Koukám, že ta novodobá moderní generace je samá přecitlivělá květinka.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 9  Nahlásit
30. 07. 2022 v 15:51Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Správně. Mají jezdit na buzyklu a honit si v lese p**a do dětských spoďárů, pak budou spokojení jak želvy.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 07. 2022 v 16:01Off-line bodyhans  (41/-/-)
Z vlastni zkušenosti vím že to neni jednoché,ja se trápil 3roky,dal sem výpověď potom púl rolu pauza,teď sem 1a pul roku v nové praci a supr,nemuzu si stěžovat dobrá parta lidí,manažer supr,prachy nádhera a hlavně vikendy volno a pruzná prac doba,sice vic cestuji ale zase poznávám,měl sem to udélat dávno,určo bych nedoporučoval psychloga ale udělat změnu a srovnat ai v hlavě prioryty
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 07. 2022 v 16:30Off-line Anonym
Mu utekla předešlá holka- je velmi klidný a málomluvný a zřejmě si myslí, že ho opustí i dosavadní přítelkyně, ona je" horká hlava",já nechápu, co na ni vidí, ale to tak většinou bývá:)))Takže pravděpodobně příčinnou je jejich vztah, těžší nemoc, momentálně si léčí chronickou těžkou nemoc, je možné, že i léky způsobují špatný duševní stav a až posléze se k tomu musí přičíst ještě 24 hodin na služebním tel....
30. 07. 2022 v 18:02Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Tak ty musíš být Jezino taky vyhořelej jak říšskej sněm, když už XX let furt ne a ne nikoho nalákat do chatičky na romantický večery ve vojenským spacáku.
30. 07. 2022 v 18:15Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
No, pokud nemáš ani spacáky, tak to docela chyba je. S takovou moc dojem neuděláš.
30. 07. 2022 v 18:22Off-line power  (23/180/65)
TommenBaratheon (18/174/73)

Eurounie brzy vydá zákaz vstupovat do lesů, aby tam nelezly individua jako ty, jsou z toho akorát požáry a zničená příroda.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
30. 07. 2022 v 20:20Off-line Tygr728  (30/190/90)
Power
Já myslel že EU nemáš rád, tohle zní jakobys zrovna tohle podporoval... :-D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 07. 2022 v 20:49Off-line kubicekx  (19/-/-)
No, přesvědčit musí prvně ten člověk sám sebe, že je s ním něco špatně. Jestli to tak je, tak dokud si to neuvědomí, tak mu není pomoci. Nabídnout mu lze možná tak pokec a dodat mu pocit bezpečí, že se může svěřit (což by měl být schopen minimálně ke své partnerce). Terapie mu může pomoct, jestliže jí plně využívá s motivací něco změnit a nechodí tam spíše z donucení. Psychiatra až po doporučení psychologa, který by měl být schopen vážnost a stav situace vyhodnotit ještě bez drastické medikace. Jo a navštěvovat lékaře tohoto typu není nic neobvyklého a rozhodně nedělá z nikoho blázna. Když člověka bolí zub, tak taky jde k zubaři. Je třeba k tomuhle přistupovat stejně. :)
30. 07. 2022 v 21:24Off-line power  (23/180/65)
Treska_v_majoneze (46/-/-)

A ty si dej pozor, aby si nedostal depresi ! Ty naše duhová květinko :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
30. 07. 2022 v 21:36Off-line Pertes  (20/-/-)
Aha takže za to vlastně můžou počítače , že mladí lidé trpí jakoukoliv psychologickou poruchou - _- člověk čím si něčím takovým projde, tak většinou za to může buď labilní rodiče, kteří neumí normálně vychovat dítě, společnost, která se řídí blbostmi, že chlap nesmí brečet, kdokoliv kdo je jiný než ostatní je hned ten špatný XD A za to vlastně můžou počítače, že u nich někteří jsou x/y hodin, reálně jsou i jedinci co utíkáji od reality a jsou raději v tom fiktivním světě, protože tam se mají líp a je pak pravda, že třeba dost čtou, sledujou filmy/seriály a nebo hrajou hry, ale stále za to můžou oni sami, že utíkáji od reality a že nejdou NĚCO VEN DĚLAT XD A že v minulosti nic takového nebylo? Ale bylo, ale co měli ti lidi dělat? Nic a hlavně, se o tom moc nemluvilo, když nebyl internet v takovém rozsahu jako je teď :D je to samé jak s orientací, předtím to nebylo, ale teď to je všude, protože to je trend O.o ne, jen se o tom nemluvilo a každý si to nechal pro sebe :] To, že zaměstnáš mozek nad něčím jiným a jdeš dál, tak gratuluji ale ne každý to tak má a každý je na tom jinak psychicky zdatný :] to že tobě to jde neznamená, že to funguje u všech xD
30. 07. 2022 v 21:40Off-line kubicekx  (19/-/-)
Miluju tyhle ignorantský názory typu "my starší tím netrpíme, protože nevysedáváme u kompů", avšak takhle smýšlí spoustu jedinců s chybějícími znalostmi v tomhle ohledu, co se dá dělat...

Ano, některé studie mohou značit jistý nárůst mentálních nemocí a poruch v porovnání s předešlými lety. Je ale chybou se na to dívat tak přímočaře a je třeba brát v potaz další komplexní faktory. Svět se rozhodně mění a to nejen v tom, že děcka mají přístup ke kompu. Vyvíjí se společnost a s tím přichází hromada dalších změn a nových věcí, které dřív nebyly potřeba řešit. Obecně je těch podnětů ke stresu mnohem víc, a i když dřív byly pro někoho vážnější problémy, tak dnes je zažíváme taky, jen v trošku jiné podobě.
Navíc v tom může hrát roli to, že dříve bylo mluvit o mentálním zdraví o mnohem větší tabu, než je teď - tudíž bylo obtížnější zachytit postižené.

Mezi námi je taky hromada lidí s poruchami, které mohou mít doslova genetický původ, tudíž rady typu "jdi něco dělat" to záhadně nevyřeší. ADHD, úzkostlivé poruchy... záleží na intenzivitě, ale u některých lidí jsou prášky tou jedinou možnou volbou, která jim uleví, aby mohli normálněji fungovat.
Dále se dá leccos pochytit traumatickým zážitkem/dětstvím. Když to dítě úplně nevyhraje s rodiči anebo má na hovno okolí, tak pak taky nelze vše hodit na pouhou lenost a sezení u PC.

Co se týče konkrétně deprese, tak je fakt třeba se bavit o depresi jakožto
reálné diagnóze, jinak jo, taky mě sere, když za to někdo považuje dočasný smutek. Problém je to ale vážný a minimálně vyhledat odbornou pomoc může být řešením, jak s tím pracovat. Ne každý to zvládne sám.
30. 07. 2022 v 21:44Off-line Pertes  (20/-/-)
A ohledně toho dotazu, proč ho ještě tahat k psychiatrovi? Pokud se dostal aspoň do toho sezení, i to je dobrý krok, proč by hned měl jít k psychiatrovi? Pokud by mluvil o smrti často a šlo by vidět, že není něco v pořádku (jizvy, nechuť k jídlu, odpojil se od reality atd.)tak pak bych o tom přemýšlel, ale když on sám nebude chtít, stejnak by to nejspíš nepomohlo + lepší řešení, by byl psycholog a s mými zkušenosti, v takovém skupinovém sezení tam jeden až tři psychologové vždycky jsou :] a pokud by to bylo dost špatné , oni to částečně poznají.
30. 07. 2022 v 21:55Off-line Pertes  (20/-/-)
No představ si, že mě to je jedno, já tu nic nehledám :] šanci jsou tomu dal, dopadlo to tak jak dopadlo a jsem tu jen kvůli tomu, abych se mohl smát nad lidmi, číst si naivní inzeráty a být tu na poradně, takže nemám důvod mít něco v profilu, když nic nechci xD
30. 07. 2022 v 21:55Off-line Anonym
Dotyčný je velmi pracovně vytížený, doma se věnuje opravě domu, on nevysedává před PC, on nemá kdy!
30. 07. 2022 v 21:57Off-line kubicekx  (19/-/-)
A co to s tím má společnýho? Jakože můj životní cíl by měl být si zaplnit profil fotkama, aby mě ještě víc spamovali chlapi jako ty? Ne, dík. A vzhledem k tomu, co tu hledám, tak mám na profilu zřejmě dostatečně informací... když už teda vytahuješ irelevantní poznámky, jenom ne nic k diskuzi, protože tě nic nenapadá :D
30. 07. 2022 v 22:00Off-line Anonym
Nevim, jak přesvědčit jeho mámu, aby mu řekla, že trpí depresemi , on se jí svěřil, tak to opravdu musí být nadně,. Jde o to, že depresí se sám nezbaví, ona tvrdí, že psychiatra ani psychologa nepotřebuje, že mu bude stačit jakýsi kouč. Dle mne je to chyba ..
30. 07. 2022 v 22:00Off-line Pertes  (20/-/-)
Anonyme, řeknu ti to takhle, nemůžeš si říkat, jestli má nebo nemá nějaký psy. problémy, pokud to nejde fakt vidět,a nedělá některé podezřelé věci opakovaně, nemá cenu řešit jestli má nebo nemá jít k psychiatrovi ale co třeba s ním v klidu promluvit? Nebo kdokoliv kdo mu je blízký? Ona i ta komunikace je fakt důležitá a dost může pomoc, že stačí i říct, že může se kdykoliv svěřit atd atd :] kdyby tohle se řeklo dost lidem, kdyby to řekla osoba, kterou měli rádi, nedopadlo by to dvakrát tak špatně...
30. 07. 2022 v 22:01Off-line Anonym
Je to čtyřicátník,nikoli cucák...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
30. 07. 2022 v 22:03Off-line Pertes  (20/-/-)
A životní zkušenosti? No moc ne, ale máme rozum na to, že tahle doba je tak pokročilá a nedá se spojovat s minulostí, když teď a předtím, vše funguje jinak a stále to jde dopředu xD
30. 07. 2022 v 22:07Off-line Pertes  (20/-/-)
A to, že mu je čtyřicet s ním nemůže nikdo v klidu promluvit? :D
Jak můžeš vědět, jestli mu to stačí nebo nestačí? Pokud vidíš lidem do hlavy, tak bych ti věřil ale jinak ne :D Jde o to, kde on se cítí v pohodě a ne v nátlaku :] taky by se ti nelíbilo, kdyby tě někdo posílal tam a tam, protože on ví, jak na tom jsi, když ani neví, jak na tom doopravdy jsi - _-
30. 07. 2022 v 22:12Off-line Anonym
Syndrom vyhoření je tedy jakýsi předstupeň...
30. 07. 2022 v 22:34Off-line kubicekx  (19/-/-)
To je neštěstí. Z tohohle je ale spíš ponaučení nevázat se na druhé tak moc, že si bez nich neporadíme sami. Vždyť takové úzkostlivé pouto akorát odradí. Škoda, že to ten kluk nevěděl.
30. 07. 2022 v 22:53Off-line Anonym
Jez, proč se staráš o to, že kluci nemají vyplněné profily? To je snad jejich věc...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
30. 07. 2022 v 22:55Off-line Anonym
Kdesi psali, že deprese nesouvisí s chem. nerovnováhou v mozku.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
31. 07. 2022 v 20:45Off-line i8051  (53/184/97)
Hm, ma v praci vysokou funkci, rozjetou karieru a nema sebevedomi a potrebuje kurz na jeho zvyseni? Aha, tady jen neco nehraje ... :-)

Navic anonyme, proc mas potrebu nekomu zasahovat do zivota? Nekoho do neceho nutit nebo ovlivnovat ostatni, aby ho premluvili? A pokud ji mas, proc se nad tim nezamyslis a neproberes to s odborniky a misto toho to placnes anonymne na buznaplatek, at to za tebe vyresime? Rekl bych spise, ze psychickej problem mas ty ...
31. 07. 2022 v 20:50Off-line klucinek  (33/176/75)
Já bych mu poslal poštou jezinu.... v kufru....
31. 07. 2022 v 20:52Off-line i8051  (53/184/97)
Jez1920FC22 (58/196/-)
Je vidět, že vy dva Peters a Kubicekx to máte podobný, když si ani jeden neumíte pořádně vyplnit profily. A tady budou radit a k***izovat. Màte vůbec nějaké životní zkušenosti?
---------------
Rekl bych, ze jich maji vice, nez ty Jezino. A rozumu maji vice tak o rad :-)
31. 07. 2022 v 20:53Off-line i8051  (53/184/97)
Kubicekx (17/-/-)
A co to s tím má společnýho? Jakože můj životní cíl by měl být si zaplnit profil fotkama, aby mě ještě víc spamovali chlapi jako ty (Jezino)?
--------------
Klid, tobe psat nebude, na Jezinu jsi uz minimalne rok starej ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 07. 2022 v 20:54Off-line klucinek  (33/176/75)
Můj odhad je střízlivější sry...dva a půl roku....
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 07. 2022 v 21:13Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
"Protože si s depresemi umíme poradit, nevysedáváme u compů, nemastíme hry a podobně."
A proto tu dřepíš každou chvíli, rozdáváš rozumy a seš každou chvíli ožralej laciným chlastem z frustrace, že ne a ne nikoho nalákat do chajdy na Burešův guláš z konzervy.

"Màte vůbec nějaké životní zkušenosti?"
Být dennodenně našrot z Hradní svíce je životní zkušenost?

"Aaaa, když se spojí dvě postele"
To klidně můžeš. Akorát že v tvým případě je to úplně zbytečná práce.
31. 07. 2022 v 22:03Off-line i8051  (53/184/97)
Tvuj prispevek byl anonyme skryt, protozes tam napsal neco oskliveho. Odloguj se a uvidis, ze zmizi :-)
31. 07. 2022 v 22:05Off-line Anonym
Tady si k***a každý dělá co chce:))??
31. 07. 2022 v 22:11Off-line i8051  (53/184/97)
Jez1920FC22 (58/196/-)
Náhodou letiště je ideální i pro mne. Nemusím se bát, že bych přepadnul.
-------------
Coz se u tebe, jako imrvere vylityho, dost hodi ... :-)
31. 07. 2022 v 22:16Off-line i8051  (53/184/97)
Precti si prosim tu vetu poradne ...
31. 07. 2022 v 22:21Off-line klucinek  (33/176/75)
To nepomůže.... dosekal trávu.... již třetí litr dnes ..
31. 07. 2022 v 22:45Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Dám ti radu, Jezino. Spi na zemi, to bude nejlepší. Nemusíš se tahat s postelama, ze země už nemáš kam spadnout, běžně se nacházíš ve stavu že jsi schopnej spadnout i z toho letiště a konečně, stejně býváš tak napranej, že k té posteli kolikrát ani nedojdeš a skončíš na té zemi stejně.
31. 07. 2022 v 22:52Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jasně. Zkušení ožralci už to ani jinak nedělají, ti si lehnou rovnou na zem. Se divím, že jsi na to ještě nepřišel sám.
31. 07. 2022 v 22:56Off-line klucinek  (33/176/75)
Jezina je tak daleko, že spadne i z podlahy...
31. 07. 2022 v 23:00Off-line Anonym
Syndrom vyhoření hrozí u starých, protože se vztahuje k práci. A mladí střídají zaměstnání jak ponožky. Tak jak mohou vyhořet?
31. 07. 2022 v 23:16Off-line Anonym
Panebože, když se syndrom vyhoření týká práce, tak ho nemůžeš mít, když do žádné nechodíš! Je pravda, že může vyhořet student daného oboru, když ten obor považuje za ztrátu času....
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
31. 07. 2022 v 23:26Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
O neschopnosti se uplatnit toho náhodou Jez ví spoustu.
31. 07. 2022 v 23:27Off-line Anonym
:))))
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
01. 08. 2022 v 00:20Off-line onlip  (61/180/84)
Anonym
... on nevysedává před PC, on nemá kdy!
---------------------
Zatímco bezmezně líná a tupá Tedybréca, matka dvou synů ponechaných silám přírody, je vyvalená na gay seznamce dnem i nocí s výjimkou okamžiků, kdy dojí další dávky z pracáku.
01. 08. 2022 v 05:04Off-line Anonym
Lipenský zas vypisuje svoje žvásty, nejvíc přilepený na PC jsi ty, jen číhas, abys mohl vypisovat samé p**oviny. Poradit neumíš, ty hlavo dutá:)())
01. 08. 2022 v 06:06Off-line Pertes  (20/-/-)
Jen tak sem dám úryvek z wiki a to asi stačí na to, že syndrom vyhoření nemusí být jen z práce, takže i studenti (mladí lidé) mohou mít tohle taky :D

Existují různé definice (např. ztráta profesionálního zájmu nebo osobního zaujetí u příslušníka pomáhajících profesí nebo vyhoření jako výsledek procesu, v němž lidé velice intenzívně zaujatí určitým úkolem nebo ideou ztrácejí své nadšení), které se shodují v určitých bodech:

Jedná se o psychický stav, prožitek vyčerpání.
Vyskytuje se zvláště u profesí obsahujících práci s lidmi nebo alespoň kontakt s lidmi a závislost na jejich hodnocení.
Tvoří ho řada symptomů především v oblasti psychické, částečně i fyzické a sociální.
Klíčovou složkou syndromu je emoční vyčerpanost, kognitivní vyčerpání a „opotřebení“ a často i celková únava.
Všechny hlavní složky syndromu vyhoření vycházejí z chronického stresu.
01. 08. 2022 v 07:25Off-line i8051  (53/184/97)
Skoda, ze neni Sona horlava, hned by blbosti blafla ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 08. 2022 v 07:27Off-line Anonym
A ty jsi, že:)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload