Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Mám podezření, že jsem se stal obětí internetového podvodu

13. 10. 2022 v 23:26Off-line kemr  (102/179/68)
Mám podezření, že jsem se stal obětí internetového podvodu. Stálo mě to 1000 kč což není nic hrozného, ale chci své peníze zpátky. Jen nevím jestli u policie uspěju s nebudu muset ještě platit případné výlohy za soudní řízení. To bych si fakt nepomohl :D je tu nějaký právník s kterým bych to mohl skonzultovat?
13. 10. 2022 v 23:48Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Placení výloh ani ničeho jinýho nehrozí, pokud by to nebylo křivý obvinění. Toho bych se nebál. Tohle by šlo nejprve v režimu podání trestního oznámení a pokud by bylo zahájeno trestní stíhání nebo řízení o přestupku, pak by se musel uplatnit nárok na náhradu škody v rámci tzv. adheze (není to nutný, pokud to člověk neudělá tak není nic ztraceno, ale musela by se pak podávat extra civilní žaloba). Teprve pokud by se to řešilo v rámci občanskoprávní žaloby, tak tam by připadalo v úvahu placení nákladů řízení protistrany v případě zamítnutí žaloby, což by ale při existenci pravomocnýho rozhodnutí o vině bylo prakticky vyloučený.
1000 Kč je sice samo o sobě bezpečně v mantinelech přestupku, ale dotyčnej toho může mít víc a dělat to soustavně, pak by to byl pokračující TČ a to by se potom sčítalo (což by pak nejspíš na dosažení "limitu" pro TČ stačilo).
Samozřejmě, i kdyby to nakonec byl "jen" přestupek, tak adheze funguje i v řízení o přestupcích. Ten samý princip.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
14. 10. 2022 v 00:08Off-line kemr  (102/179/68)
Děkuji za radu :) pokud se tedy nemusim bat, tak to oznameni podam.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 10. 2022 v 00:09Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jinak podání TO není žádná raketová věda. Dá se to udělat buď ústně na jakýmkoliv oddělení PČR, nebo na jakýmkoliv státním zastupitelství, anebo i písemně na stejných místech. Písemně to jde i anonymně, ale to v tomhle případě nedává žádnej smysl.

TO je neformální úkon, prostě se otevře Word, nadepíše se to buď "Oznámení o skutečnostech nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin ", eventuálně prostě a jednoduše "trestní oznámení ", a dál se jen vlastními slovy polopaticky vylíčí, co se stalo a kdy. Pokud to je o podvodu a vymámení peněz, tak se k tomu přihodí výpis z účtu (respektive doklad o tom že někomu byly nějaký prachy vyplacený) a třeba emailová komunikace. Toť vše. Nemá smysl tam nějak právničit nebo vytahovat nějaký konkrétní paragrafy a úvahy o právní kvalifikaci, protože v téhle fázi stejně nikdo neví, kdo a co vlastně provedl. Jedinou "formalitou" je žádost o zpětnou vazbu, jak s tím naložili, tzn. napsat na konec "jako oznamovatel a poškozený žádám o vyrozumění o tom, jak bylo toto oznámení vyřízeno".

Není potřeba se toho bát - jediným výsledkem bude, že si oznamovatele někam pozvou a budou chtít popsat podrobnosti. Dál se uvidí, co zjistí nebo nezjistí.

A jinak, v téhle fázi je úplně zbytečný chodit někam za advokátem. Na výše uvedenej postup ho k ničemu nepotřebuješ.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 10. 2022 v 00:29Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Každopádně, pokud by v tom neviděli TČ ani přestupek, tak by se to muselo řešit občanskoprávní žalobou a to už je trošku jiná liga.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 10. 2022 v 03:13Off-line iglw  (48/172/77)
1000 korun ožel a pouč se se své blbosti!!
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
14. 10. 2022 v 03:21Off-line Peta80  (43/187/-)
A proč by je měl jako oželet? Navíc mi přijde, že mu zas až tak nejde o ty peníze jako o to, že ho někdo podvedl a chtěl by spravedlnost.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
14. 10. 2022 v 03:25Off-line Peta80  (43/187/-)
A když už jsme u tý právničiny, jak nejlépe rozporovat znalecký posudek? Obzvlášť když je psán stylem "já si něco MYSLÍM, ale dokazuju velký ho*no"? Taková ta tvrzení bez důkazu?
14. 10. 2022 v 04:56Off-line AwsetWrae  (35/173/100)
Ty chceš 1000 a kvůli tomu budeme my ostatní z daní platit kollik? Ony ty náklady na práci lidí fakt 0 nejsou. Navíc je to jen přestupek do 10000 a má to svůj důvod.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
14. 10. 2022 v 04:58Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Iglw: to je teda rada jak pojď do mě z boku. Na jednu stranu jo, lidi jsou leckdy blbí a skočí i na roky provařený a všeobecně známý triky (poslední dobou třeba dost "frčí" předstírání zájmu o koupi něčeho přes inzerát a podstrčení falešnýho odkazu na objednání dopravy - to si taky říkám, proč proboha, přece když něco prodávám tak nemám důvod někam psát číslo kreditky a údaje k bankingu), na druhou stranu to fakt nikoho neomlouvá. Nebo snad podle tvý logiky, když je někdo blbej/naivní/nezkušenej, tak mi to dává právo ho beztrestně okrást/podvést?
A krom toho, neznáš podrobnosti, tak si nech ty rychlosoudy.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 10. 2022 v 05:05Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Awset: vysvětluju to hned na začátku. Jednotlivě by to přestupek byl, ale pokud to někdo dělá opakovaně, je to furt jeden pokračující trestný čin a škoda se sčítá, takže ono to úplně v klidu může těch deset litrů přesáhnout.

A proč by se měl někdo nechat bez odporu obrat o vlastní peníze? Snad ne jen kvůli tomu, aby ty sis nemohl stěžovat, že někomu něco platíš z daní... Víš co, řekni mi kde parkuješ auto, já ti přijdu ukopnout zrcátko - určitě nad tím taky mávneš rukou a necháš to být, že.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 10. 2022 v 05:07Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Peta80: no, ideálně dalším znaleckým posudkem. Laicky to dost dobře nejde, pokud v tom posudku nejsou totální hovadiny.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 10. 2022 v 09:11Off-line miloslav9  (31/171/60)
Nepotrebuješ žiadneho právnika ani políciu. V prípade podvodu požiadaj banku o pomoc a ta ti pomôže vrátiť peniaze.
Dá sa ale vrátiť len kartová platba. Bankový prevod nie je možné vrátiť
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
14. 10. 2022 v 10:25Off-line totepka  (27/180/70)
Takže jseš na právníky, jo? :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
14. 10. 2022 v 11:50Off-line primosigh  (103/-/-)
Devatenáctiletý právník :D :D :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
14. 10. 2022 v 12:21Off-line panskrt  (48/178/81)
Budoucí právník, v 19 má šanci ještě dozrát ve fajn chlapa, už jsem tu zaznamenal i drobný posun (uznání chyby, omluva). Tebe už jen ale čeká kariéra zapšklého dědka ...
14. 10. 2022 v 12:34Off-line primosigh  (103/-/-)
A ty už děláš kariéru slintajícího dědka nad devatenáctiletým "právníkem" :D
14. 10. 2022 v 15:45Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Jako takhle... Ani znalec nemusí být schopnej rozlíčovat úplně všechno a pokud odpověď na nějakou otázku formuluje stylem "je možné, že...", "podle mého názoru...", "na toto nemůžu s jistotou odpovědět, ale pravděpodobně..." apod., tak to samozřejmě není nic proti ničemu, ale pak i ten soud by k tomu měl přihlížet a nebrat to jako hotovou věc.
Že by to "neměla být hovadina" bylo myšleno tak, že ani při prezentaci formou "myslím si, že..." by znalec neměl říkat/psát do posudku zjevný nesmysly (typu "myslím si, že 1+1=4").
14. 10. 2022 v 16:44Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Primosigh: hele, jestli pro něj máš nějakou lepší radu nebo seš schopnej mu to vysvětlit líp, tak do toho.
Jestli ne (což je ta pravděpodobnější možnost), tak si sbal svoji sbírku dětských slipů, nasedni na bicykl a odjeď někam do p***le.
14. 10. 2022 v 19:47Off-line primosigh  (103/-/-)
Dětské slipy mě nezajímají a gůglit jako tobě se mi nechce. A do p***le si odjeď, laskavě, sám, právníku - amatére.
14. 10. 2022 v 20:07Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Heh. Googlit se ti nechce, dík za info. Až na to, že já tyhle věci vím i z hlavy a nemusím je narozdíl od tebe googlit, vocase. A už vůbec ne tohle, to jsou naprostý základy.

Dobře ses odvařil, blbečku, když přiznáváš, že bys to teprve musel někde hledat a takhle z fleku k tomu nedokážeš říct vůbec nic.
14. 10. 2022 v 20:35Off-line totepka  (27/180/70)
Tak se nehádejte, holky. :o)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
14. 10. 2022 v 20:37Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Já se nehádám, já se snažím jen seriózně poradit. To jen ta p**a má potřebu furt do mě rýt.
14. 10. 2022 v 21:02Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
AwsetWrae (34/173/100)
Ty chceš 1000 a kvůli tomu budeme my ostatní z daní platit...
- hochu ty jsi dobře mimo, státní zaměstnanci jsou placení paušálně a ne od výkonu je úplně jedno, jestli něco dělají, nebo hongají nohama, jejich platy jdou z přiděleného rozčpotu sestaveného z našich daní stejně
14. 10. 2022 v 21:08Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Nehledě k tomu, že i zakladatel tématu s největší pravděpodobností taky platí daně.
14. 10. 2022 v 21:44Off-line primosigh  (103/-/-)
Tak jestli to víš z hlavy tak se omlouvám za to, že jsem tě nazval právníkem - amatérem. Teď už je jasné, že jsi jenom blb, který nejspíš kdysi také naletěl, takže máš zkušenosti :D
14. 10. 2022 v 22:01Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Takže k tématu zase nic, překvapivě.
Jo, vím to z hlavy. Víš proč? Protože si to nehledám ad hoc teprve až to sám k něčemu potřebuju, ale prostě to mám v hlavě jako celek.
Kdysi? Je mi devatenáct, ty blbe. Na co jsem tak asi mohl "kdysi" naletět?

Ale fajn, hňupe. Zkus třeba vysvětlit, v čem spočívá pokračující trestný čin a nějaký konkrétní příklady, kdy to pokračující TČ je a kdy naopak není. Základy trestního práva, nic složitýho. A můžeš přihodit i výklad, jak to v takovým případě funguje v případě souběhu trestných činů a takhle namátkou, jak je to s promlčecí lhůtou a kde je ta hranice, kdy končí pokračující trestný čin a začíná novej, kterej se už posuzuje samostatně - a jak se v takové situaci aplikuje nebo neaplikuje souhrnný trest. A když už v tom budeš, vysvětli rozdíl mezi úhrnným a souhrnným trestem.
Předveď se, čekám.
14. 10. 2022 v 22:10Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ale je mi předem jasný, že jsou to úplně marný dotazy a s nejvyšší pravděpodobností nemáš ani páru, na co se tě ptám.
14. 10. 2022 v 22:14Off-line primosigh  (103/-/-)
Proč bych měl radit nějakému b***i, který je schopný naletět podvodníkům na internetu a neví na co jsou bezplatné právní poradny a policie. Určitě bych nečekal až mi poradí nějaký TommenBaratheon na buzna webu :D
14. 10. 2022 v 22:18Off-line primosigh  (103/-/-)
Lidi jsou prostě blbí. Jako ta nána, které došla nějaká SMS jako že ze sociálky a ona kvůli tomu přišla o 1 200 000 Kč :D

https://www.svetandroida.cz/…dleni-nukib/
14. 10. 2022 v 23:16Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Mně nemusíš radit. Já to samozřejmě vím, jen jsem tě chtěl vyzkoušet, jestli to víš i ty. A nadto, on se ptal na něco jinýho, ne na to na co se ptám já tebe. Takže... Serem na to, nemáš absolutně páru, o čem mluvím. Jediný na co ses zmohl, bylo najít jeden článek na netu, kterej vůbec nesouvisí ani s tématem, ani s tím na co jsem se tě ptal.

Já myslím, že odteď už můžu tvoje sračky s klidem a čistým svědomím ignorovat. Pozdravuj na cyklostezce.
Howgh, domluvil jsem.
15. 10. 2022 v 05:01Off-line bombakul  (29/176/75)
Tyhle názory typu když si blbej tak si blbej se mi fakt líbí. Díky tomu se ale ti podvedení stydí přiznat a podvodníci se tak nemusí ničeho bát. Ono se to i nějak menuje když se obětem nepomáhá ale nadává
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 10. 2022 v 09:13Off-line primosigh  (103/-/-)
TommenBaratheon (19/174/74) NOVÉ
...
Howgh, domluvil jsem.

To je dobře, už jsi těch pi*ovin nakecal dost.
15. 10. 2022 v 18:34Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Asi tak. Krom toho, tohle je přesně to s čím oni počítají - že kvůli tisícovce nebude nikdo nic řešit.
Je taky naivní si myslet, že někdo jednorázově ošulí někoho o litr a pak už toho nechá, protože mu to do hospody na pivo a panáky stačí. A když by mi takhle poslalo ten litr deset lidí denně, tak si to spočítejte, kolik by to bylo za rok.
15. 10. 2022 v 21:07Off-line supervisor  (18/181/70)
3650000
15. 10. 2022 v 21:17Off-line bombakul  (29/176/75)
Extravizírku a počítáš tam i toho čtvrt dne? Ať máme jasný průměr
20. 10. 2022 v 16:47Off-line Frankie11  (19/174/51)
Ted po mně také někdo na ig chtěl nějaké peníze poslat, údajně na jídlo, Afričan, ale zdá se mi to jako fake...
smůla je, že pak někdo těm skutečně chudým nebude věřit....
ale mají se hlásit u nějaký cha***y....tam je to ofiko....
20. 10. 2022 v 18:43Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Srát na celou Afriku. Vždyť se tam utápí každej rok strašlivý prachy a posun nulovej. Cpát jim prachy do natažených pracek není řešení.
21. 10. 2022 v 02:09Off-line bombakul  (29/176/75)
Černoši byli dobří tak leda na sbírání bavlny a to ideálně po zkřížení s chobotnicí pro lepší výkony. Nic jako svobodu neměli nikdy poznat
21. 10. 2022 v 07:20Off-line introvertman  (53/175/75)
Já bohužel taky naletěl a přišel jsem o 3 500 Kč. Nahásil jsem podvod na Policii a ti to posléze předali na přestupky, protože se do 10 000 Kč jedná jen o přestupek. Viníka sice dohledali, ale peníze z něj stejně nedostali. Věř, za to martyrium, co postoupíš, to nemá smysl. Podvodníci to ví, že když někoho oberou do těch 10 000 (dávají si na to velký pozor), jsou téměř nedotknutelní a vesele dál okrádají a z nějakých přestupků si akorát dělají p***l.... Takhle to v našem státě prostě chodí a nic s tím zatím nejde dělat...
21. 10. 2022 v 08:53Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Z papírově nemajetnýho se dostávají prachy blbě, to je pravda. Nicméně smysl to má, právě pro případy kdy toho dotyčnej má víc a pak se mu ta škoda může nasčítat. Again, pokud někdo páchá podvody podobnýho charakteru soustavně, tak se neposuzuje každej zvlášť, ale je to jeden pokračující čin a ty škody se sčítají. Takže i když je to jednotlivě po částkách nižších než 10k, tak furt je to TČ, pokud to těch 10k v součtu překročí.

A proč to byl v tvým případě jen přestupek? No... Například proto, že jsi byl buď jedinej kdo to nahlásil a tím pádem nebylo nic, s čím by se to dalo sečíst, nebo to z nějakýho důvodu nespadlo do škatulky "pokračující TČ" - opět třeba jen kvůli tomu, že toho možná bylo víc, ale s velkým časovým odstupem, protože to jiní v mezičase nehlásili. A přesně na tom je tahle strategie postavená - ne že by ti podvodníci byli nějak geniální a nějak extra si "dávali pozor", ale prostě spoléhají na to, že se lidem nebude chtít to kvůli pár stovkám nebo nižším tisícům řešit a těch pár ojedinělých nahlášených případů se vejde do mantinelů přestupku.
Tím, že mu radíš, že to nemá smysl a ať to nechá být, si paradoxně sereš do svých vlastních bot. Pak neplač, že to u tebe skončilo jen přestupkem a že s tím nejde nic dělat. Ne, za to stát fakt nemůže, za to můžeš poděkovat těm d***lům, co se taky nechali obrat o prachy a neřešili to, protože si taky řekli, že to "nemá smysl" a dělali jen to, co tu teď radíš ty jiným - srali na to.
Kdyby to opravdu důsledně hlásili všichni, tak jsou ti podvodníci v p***li, protože zahučí do § 116 TrZ jen to hvízdne.
Když oberu deset lidí po tisícovce a aspoň jeden z nich se vysere na to, aby něco hlásil, tak jsem z obliga. Ale když to nahlásí všech deset, mám problém. Chápeš už kam tím mířím?

A že z něj "nic nedostali", no - oni ani nemohli, protože policie jaksi není od toho, aby na někom vymáhala dluhy.
21. 10. 2022 v 10:05Off-line introvertman  (53/175/75)
Já nad tím nepláču, jen jsem tu napsal moji zkušenost, jak to s přestupky v reálu funguje... Jak Policie, tak i na přestupcím podvodníka vyzvali k uhrazení částky, prostě se jim defakto vysmál...... Tolik ztraceného času, co jsem musel kvůli tomu obětovat, mi nikdo nezaplatí a kdybych byl místo toho v práci, tak bych vydělal i víc... Nicméně to nahlášené je a pochybuji, že se přihlásí někdo další. Záleží na každém okradeném , jak se k tomu postaví. Lepší je se podvodníkům vyhnout. I když to je někdy těžké, tak to jde, jen musíš být hodně obezřetný a hodně podezíravý...
Pokud má "kemr" čas a trpělivost, ať to klidně nahlásí, záleží jen na něm... Peníze ale ať nečeká... Já jsem to taky hlavně nahlásil kvůli tomu, abych mu způsobil alespoň, pokud to půjde, nějakou nepříjemnost...
21. 10. 2022 v 16:45Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
No, tak kdyby mě policajt vyzýval k něčemu, k čemu nemá žádnou pravomoc, tak se mu vysměju taky.
Úřad ho mohl "vyzvat" jedině tak, že mu tu povinnost nahradit škodu uložil v rozhodnutí o vině z přestupku. Jinak ne. A i kdyby to v tom rozhodnutí bylo, tak úřad už to dál aktivně nevymáhá - ten se stará jen o pokutu, která je jeho příjmem, ale náhradu škody si musí poškozený vymoct sám.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload