Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

COVID-19 vakcíny: Karta se obrací

16. 10. 2022 v 11:06Off-line Peta80  (43/187/-)
Dneska mě někdo upozornil na zajímavý článek ohledně COVID-19 vakcín, a protože se tu teď v poradně řeší skoro furt kraviny (až na pár výjimek), tak jsem se rozhodl to sem dát.

Jen bych rád upozornil, že nejsem žádný zapřísáhlý antivaxer (byť ohledně COVID-19 vakcín jsem byl dost skeptický - po přečtení článku evidentně právem), jak mě možná někteří obviní.

Článek se jmenuje "COVID-19 vakcíny: Karta se obrací":
https://www.kurzy.cz/…a-se-obraci/

Pouze pár výpichů z článku:

"(...) Dne 3. října 2022 obdržela organizace Informed Consent Action Network (ICAN) po 463 dnech právních tahanic od CDC data ze systému V-Safe. Tento systém je mladší sestřičkou farmakovigilanční databáze VAERS, ale na rozdíl od ní nespoléhá na dobrovolná hlášení a pokouší se nežádoucí účinky vakcín monitorovat aktivně. (...)"

"(...) Aplikaci využilo asi 10.1 milionů Američanů, vzorek je tedy mimořádně rozsáhlý a odhady na něm provedené jsou mimořádně robustní. (...)"

"(...) Celkem 3.4 milionů lidí (to je asi třetina všech uživatelů) nahlásilo celkem 6.5 milionů nežádoucích účinků. Mezi nejčastější nežádoucí účinky patřila bolest, únava, bolest hlavy a bolest svalů. (...)"

"(...) 1.2 milionů lidí reportovalo neschopnost provádět běžné denní úkony, dalších 1.3 milionů reportovalo neschopnost jít do školy či do zaměstnání a zbývajících 0.8 milionů lidí dokonce muselo vyhledat lékařskou péči. (...)"

"(...) Téměř 8 procent očkovaných lidí mělo tak závažné problémy, že muselo navštívit lékaře. (...)"

"(...) Ještě mnohem horší než tento obrovský počet nežádoucích účinků je naprostá neochota CDC tato data veřejnosti ukázat. Většina údajů ve V-Safe byla kompletní již v červnu 2021. Poté přestalo CDC aplikaci očkovaným aktivně nabízet – můžete přemýšlet proč. (...)"

"(...) Kult Safe&Effective se tedy právě v přímém přenosu hroutí. Ještě rychleji se ovšem hroutí jakékoliv zbytky iluzí, které jsme mohli mít o kompetenci a profesionalitě amerických regulačních a kontrolních orgánů. (...)"


A jako vždy bych chtěl odpověď od našich rádců, hlavně by mě zajímal názor Milana, v Německu žijícího lékaře, člena humanitární organizace. :D
16. 10. 2022 v 12:39Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Nejsem si jist jak moc kvalitní data V-Safe má. Je to zadáváno pomocí aplikace v mobilu co si sama říká o update zdravotního stavu, potud celkem dobrý, jenže tohle může mít 2 problémy s výběrovým zkreslením.
1. Dodatečná instalace aplikace, umožňuje aplikace přidat se do vzorku až má člověk problém? Lidé kteří třeba šli za doktorem s problémy po očkování můžou tu aplikaci doinstalovat dodatečně (třeba jim o tom řekl známí po tom co se bavili o potížích, nebo i ten doktor) a až pak hlásit potíže.
2. Určitá skupina lidí bude mít větší tendenci takovou aplikaci používat, osobně bych odhadnul tak muž pod 40 let, protože starší lidé častěji budou využívat telefon jen na komunikaci a zároveň spíš muži asi budou "hračičkové", jenže tato skupina je zrovna jedna u kterých je známo že jim jedna konkrétní vakcína může způsobit zdravotní komplikace (moderna).
16. 10. 2022 v 12:58Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Petřune, Petřune, od tebe bych kovid téma nečekal :o)
A už toho mám celkem dost, bo je to jak s tou slepicí a vejcem - co bylo dřív.
Tzn. kovid je špatně, očkování taky...tak co je to menší zlo, které si má občan vybrat?
OK, neočkujme se, roztrhejme občanky, zahoďme ajfouny a vraťme se zpátky na stromy. Já sám spíš netmářsky věřím ve vědu, budoucnost a pokrok. Ale to je každého věc.

A jen pzn.: že člověku den dva po aplikaci není dobře je při jakémkoliv očkování normální věc, to bych jako protikovidočkovací argument nevytahoval.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 10. 2022 v 13:14Off-line BussterX  (103/130/150)
Tak jasně že je po vakcině blbě když sou tam ve vakcině vajíčka mimozemšťnů z aldebaranu :P
16. 10. 2022 v 14:08Off-line power  (23/180/65)
Lukrecius.01 (50/172/78)

A po znovuzavedení zákazu přejet přes hranici katastru obce taky toužíš, včetně zákazu být venku po 21hodině?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
16. 10. 2022 v 14:24Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Chápu vejce, že ti to při tvém iq (psáno záměrně s malým) uniklo, ale my se tu bavíme o vakcíně.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 10. 2022 v 14:39Off-line power  (23/180/65)
Lukrecius.01 (50/172/78)
my se tu bavíme o vakcíně
-------------

Právě proto si jdi stoupnout do fronty na další dávku.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
16. 10. 2022 v 14:42Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Já se jednou tak předávkoval ibalginem, že jsem nahý běhal 14 dní v kuse kolem bloku. Pak mě zavolali na oběd a šel jsem domů.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 10. 2022 v 15:16Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Treska: trochu nesrovnatelné. Srovnáváš vakcínu dávanou lékaři s léky které lidi žerou jako bonbónky často v rozporu s instrukcemi.

tím neříkám že by stát měl něco z toho zakazovat. Jen že to je jiná situace. Můj osobní postoj je že stát nemá co zakazovat co si chceš dát do svého těla.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 10. 2022 v 19:29Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
On-line Liss (34/-/-)
Kdo se předávkuje ibalginem, tak mu hrozí transplantace jater, jenom ty jsi běhal kolem bloku.
- víš ostravská blbko, to byl vtip, tzn. nikdo nečekal, že to pochopíš
16. 10. 2022 v 20:07Off-line tatrman  (27/-/-)
A teď se tu přiznejte, kdo se nechal vopíchat...:)
16. 10. 2022 v 20:10Off-line Peta80  (43/187/-)
Před 2 minutami On-line tatrman (26/-/-) NOVÉ
"A teď se tu přiznejte, kdo se nechal vopíchat...:)"


Já jsem aktiv, takže já ne. :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload