Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Epilepsie

28. 10. 2022 v 11:31Off-line srnec29  (35/-/-)
Ahojte chalani. Vcera som bol vonku s 1 ch a ked som mu povedal, ze trpim epilepsiou a mam caste problemy, tak mi povedal, ze je mu to luto a ze si nevie predstavit taky vztah. P***om uplne fajn chalan. Vadilo by vam to? Mam to na zoznamke pisat dopredu?
28. 10. 2022 v 12:05Off-line R77  (47/-/-)
Bohužel je to tak jak to je…. realita a kvalita života člověka v tomto věku kdy člověk většinou chce/ by rád chtěl, v první řadě jedince jež je v plné fyzické a psychické kondici.

Bez ohledu jaký máš handicap, tak prostě a zkrátka, jsou jedinci jež nejsou mentálně připraveni si začít s někým kdo v jejich očí toto nenaplňuje, jelikož vidí již překážky se kterými oni sami si nedokážou představit jak by je to mohlo samé ovlivnit a limitovat v budoucím vztahu.
28. 10. 2022 v 12:07Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Jestli chceš být férový a případné slabé kusy eliminovat rovnou, tak to tam napiš. Na druhou stranu, nějaké zdrav. problémy má většina lidí a uvádí to o sobě málokdo.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2022 v 12:36Off-line dejvy  (25/176/72)
Souhlas s Lukrecius.
Ale trochu se divím, že s tím máš nějaké problémy obzvlášť, když píšeš časté. Měl jsem za to, že dnes se dá terapie epilepsie dost dobře podchytit farmakologicky. A jde jen o to, co nejdříve přijít na to, co so zabírá nejlépe. Tak je možná něco špatně v přístupu lékaře.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 10. 2022 v 12:51Off-line srnec29  (35/-/-)
Mam pomerne silne lieky napriek tomu mam casto obuchanu hlavu. A lekarov som vymenil uz dvoch.
28. 10. 2022 v 13:17Off-line dejvy  (25/176/72)
Hm, to mě mrzí. Nejsem lékař a nevím, jestli je to o síle, ale těch alternativ je několik a vím, že některá někomu zabere, někomu vůbec.
28. 10. 2022 v 14:24Off-line srnec29  (35/-/-)
Pierre to je mi luto a mas vodicak inak?
29. 10. 2022 v 00:49Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Napadá mě vysvětlení, že už někdy nějaký záchvat viděl a má strach, že by nevěděl co s tebou, nebo celkově psychicky nezvládá stresové situace a ví to o sobě.
Já jsem třeba toho byl přímým svědkem, když jsem se snažil zabránit epileptikovi, aby si při těžkém záchvatu nerozmlátil hlavu o chodník (plus se u toho ještě pochcal) a byl jsem pak rád, že mě v blízkém obchodě nechali se umýt od krve, protože jsem vypadal jak řezník. A i když vím, že to většinou není nic bezprostředně ohrožující život a že to po chvíli přestane samo, tak to fakt nebylo příjemné ani trochu.
Dokážu si představit, že "slabší povahy" to odrazovat prostě bude. A připadá mi jako fér, když ti někdo řekne na rovinu, že by to prostě nedával.
29. 10. 2022 v 01:26Off-line bombakul  (29/176/75)
Ono je tu ještě jedno vysvětlení. Proč bych si jako zdravej jedinec k tomu sportovec a cestovatel bral někoho nemocnýho kterej by mě jen omezoval?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 10. 2022 v 03:55Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Hele, buď v klidu, mě jeden týpek na seznamce napsal, že chce sex a když jsem mu odpověděl, že nejsem schopný jen tak š***t s někým, ke komu nemám vztah, tak se naštval, napsal mi, že jsem d***l a mohl jsem to "napsat normálně a zablokoval si mně.
A já od tý doby přemýšlím, jak někomu ještě diplomatičtěji sdělit, že jsem člověk a ne šukací stroj.
Takže abych se vrátil k tématu, lidi jsou různý a ne všichni reagují, jak bys chtěl.
29. 10. 2022 v 05:27Off-line bombakul  (29/176/75)
Napsat normálně možná znamená neodepsat vůbec
29. 10. 2022 v 08:49Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Shiro: jak? Tak jak to teď píšeš, na co při oslovení d***lem vymýšlet nějakou diplomacii.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 10. 2022 v 09:32Off-line honzik83  (41/185/82)
Ahoj, vědět dopředu tyto věci je důležité, můj partner má epilepsii a byl jsem rád, že to vím, řekl mi to, věděl jsem jak mám reagovat
29. 10. 2022 v 17:18Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Tommen: On si mně zablokoval, takže jí nemůžu použít ani kdyby mně tak neoslovil, spíš mi vrtá hlavou, co chtěl teda slyšet.
29. 10. 2022 v 20:06Off-line fogacer  (55/172/61)
Mohu napsat vlastní poznatek? Mám vrozenou epilepsii a k tomu obrnu a jiné navazujicí potíže. Měl jsem opravdu dlouhodoby vztah 25 let ! Vše bylo ok a ač mam hodně léků a na epi se měnili dle toho jak častá je ? Parner vše zvládal ale když to doslo k omezení pohybu byl pomalu ale jistě konec :-( A to jsem plaval,běhal,jezdil na kole i autem ale pak vše najednou utrum již skoro 20 let. Jinak epi se dá zvládnout vcelku v pohodě,pokud bereš léky co ti předepsal neurolog tak i ty zachvaty méně často,nebo každopádně slabší ! Bohužel nejen u nás je vcelku jedno jaký handicap máš! Nemohu si stšžovat o nezájem ale já nestojím o kratkodobé vztahy ! Navíc jak napíšeš třeba "vozík" je to jako bys měl lepru !! Mnozí píší o potížích se vztahem ale jak más handicap tak většina doslova panický útěk! Podle mne lze s klidem mít trvalý vztah,nebot jsou na tom lidé hůře a nikdo neví kdy a jak dopadne! Hlavně nelhat a říci partnerovi pomalu ale ne hned natvrdo (aby to stihl pobrat!) co to obnáší! Není to hrůza !! Pokud se budete mít rádi tak i ta epi není problém ! Jiní mají také potíže neurologického či psychického charakteru a dost to vyklá s jejich chováním a naučí se s tím žít !
29. 10. 2022 v 20:24Off-line bombakul  (29/176/75)
Silaku ano to sem taky psal. Něco jinýho ale je kdyby se něco přihodilo teď. Partnera bych kvůli úrazu nebo vzniklé komplikaci rozhodně neopustil ale že bych měl takovýho vyhledávat tak to s prominutím fakt ne
29. 10. 2022 v 21:08Off-line fogacer  (55/172/61)
Souhlasím,že zdravý hledá zdravého ale urazy si nevybírají! častá je totiž tzv.pourazová epilepsie a tačí jen silnější úder do hlavy!No nebo jedete ve vvlaku,autě a nehoda a jeden je na tom hůře? Nic nepřivolávám,jen kladu otazku,zda pak opustíte milovaného? Bohužel ne každý handicap je od dětství a mnohé se objevuji nahodně nebo díky úrazu? Ale je to jako s věkem,mladí si hledají mladé ve svém věku a handicapovaní také spíše zdravého, takže chápu. Já také hodně sportoval, než se nemoc projevila silněji v pozdějším věku! Můj ex byl opak.Necvičil,nejezdil na kole ani neběhal a díky ě se vše naučil. Ale pak konec díky zhoršení nemoci. Každopádně nejsem zhrzen! Dalo se to očekávat! Když necestujete a partner by rád brzo najde náhradu, nebo i v případě sportu? Není to asi fair ale realita ano.
29. 10. 2022 v 21:16Off-line bombakul  (29/176/75)
Ono de taky o jako formu hendikepu se jedná. Když zůstane v kómatu tak ho asi opustím. Když přijde o nohu nebo bude mít jen epilepsii tak sotva
29. 10. 2022 v 21:25Off-line fogacer  (55/172/61)
Zpravidla není potíž handicap ale neznalost a strach! Už byl popsán případ epi venku! Ale obvykle spíše doma a klidnější.Já třeba většinou ani nevím,že byl,pokud není omlácené tělo! Pak vím,že se něco dělo,nebo díky chytrým hodinkám,jež ukazují šílené skoky tlaku když spím,nebo časté probouzení,tak se asi něco dělo. Jinak OK. Problém je spíše cestování na delsí vzdálenost apod., ale řekněte někomu kára a zdrhá! A je jedno,že jste soběstačný, shopný vztahu i sexu a dokonce doma vše opravíte? zatímco partner je neaktivní a dřevo na vše. Strách nikoli nemoc ukončí vztah. Jinak ano,koma je problém.Může být mimo měsíc ale i rok či déle? I tak bych jej neopustil! záleží co vám řekne lékař? Zda po probuzení z komatu nebude poškozen mozek natolik, že ač vzhuru, tak nic si nepamatuje a není schopen komunikace,pohybu,nic jen tzv.vegetativní stav! To je jiná.Ani by nevěděl,že jste s ním nebo u něj.
29. 10. 2022 v 21:36Off-line idea  (39/170/-)
Znám člověka co má epilepsii a i jsem byl párkrát u záchvatu. Není to sranda a někdy to vypadá fakt děsivě. Nemůžeš někomu brát za zlé, že tě odmítne, prostě ti na rovinu řekne, že to nedá. Třeba má strach aby ti pomohl a nebo jsou citlivější osoby co třeba i panikaří. Lidi s nějakým zdravotním problémem to mají bohužel těžší, tak třeba najdeš nějakého zdravotníka nebo někoho kdo to má taky.
29. 10. 2022 v 23:08Off-line fogacer  (55/172/61)
Idea: s tím nelze než souhlasit ač já bych asi nějakého zdravotníKA NEDAL :-D no mám paniku z lékařů a bílích plášťů :-D Přespím na hřbitově i kdyby nebožtíci vylezali ven, vidím bílý plášť a zdrhám :-D ale chápu paniku z epi. jen jsem napsat,že dnes vlastně není nikdo bez nějakého handicapu ať fyzického nebo i psychickeho, právě panika či fobie z něčeho? Navíc zdravý mne může nosit, to je sexi :-D pokud unese sám sebe tedy:-D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload