Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Povinná vojenská služba

23. 01. 2023 v 18:48Off-line Anonym
Bude povinná vojenská služba? co myslíte?
23. 01. 2023 v 18:58Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Ne. Co jsem slyšel od kámoše, který pracuje u tankistů v Táboře, tak armáda nemá kapacity na to, aby povinnou základní vojenskou službu v nejbližších letech zavedla.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 01. 2023 v 18:59Off-line bombakul  (29/176/75)
Ne to je škoda peněz. Ze školy půjdeš rovnou na frontu
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
23. 01. 2023 v 19:27Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Pro mě určitě ne. A kdyby něco, tak mám vysokej tlak, panický ataky a celkově mi šibe v palici, takže dát mi do ruky kvér není ani trochu dobrej nápad. A taky mám výhradu svědomí a jsem buddhista, takže je proti mýmu náboženskýmu přesvědčení jakkoliv se podílet se na čemkoliv, co ubližuje živým bytostem. A taky mě bolí kolena a občas mě bolí v oblasti toho vyoperovanýho slepáku, takže se nemůžu fyzicky moc namáhat.
Souhlasím - 14   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
23. 01. 2023 v 20:09Off-line fifotronic  (33/188/92)
Daval by smysl nejaky zakladni vycvik bezpecne manipulace se zbrani, prvni pomoci a obeznameni s organizaci v pripade mobilizace. Na nic jineho nejsou po dvaceti letech destrukce armady prostredky.

A v pripade nejakeho konfliktu vam stejne nejaky rok behani v blate a sikany nepomuze prezit dyl.
23. 01. 2023 v 21:22Off-line klucinek  (33/176/75)
Tommene neboj, když dojde na šturm tak i tobě najdou svůj úděl... třeba jako kanónenfutr ... k tomu zbraň nepotřebuješ, na místo budeš dovezen a z otéčka ti bude pomoženo kanadou... slepák neslepák....
23. 01. 2023 v 21:24Off-line moctitopreji  (49/-/-)
Nebojte se mamánci vojny, jen jí získáte a budou z vás aspoň trochu chlapi s velkým CH!!! A stačil by i jeden rok!
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
23. 01. 2023 v 21:26Off-line klucinek  (33/176/75)
Problém že dneska většina chlapců by si myslela že to s tou trubkou a dřevem na druhý straně je erotická pomůcka bo špacírštok.....
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
23. 01. 2023 v 21:28Off-line moctitopreji  (49/-/-)
ShiroReloded (29/178/85)
Ne. Co jsem slyšel od kámoše, který pracuje u tankistů v Táboře, tak armáda nemá kapacity na to, aby povinnou základní vojenskou službu v nejbližších letech zavedla.

Neboj Pávek už se postará, aby Eu dala dotace na tvůj výcvik, jen si ho zvolte a budou z vás možná z některých i chlapi :D
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
23. 01. 2023 v 22:03Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Až dojde na šturm, tak já už tu dávno nebudu. Jsou věci, u kterých být nemusím.
A samozřejmě kecám, jsem zdravej jak řípa. Což je mnohem pádnější důvod pro to se v případě průseru sbalit zavčas. V téhle zemi není nic, kvůli čemu by mi stálo za to riskovat zdraví a krk.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 01. 2023 v 22:23Off-line Vajceslav  (23/180/65)
Většina z vás by vojnu potřebovala jako sůl!
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
24. 01. 2023 v 08:42Off-line iglw  (48/172/77)
No,z vlastní zkušenosti bych to doporučoval všem,kteří nebyli a jsou zdraví!!
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
24. 01. 2023 v 08:52Off-line tatrman  (27/-/-)
Dneska máme profesionální armádu, která je strašně drahá, platy, doživotní výsluhy, nákup techniky, vybavení v řádech stovek miliard. Nedovedu si vůbec představit, že by tento zruinovanej stát našel každoročně dalších zbytečnejch 500 miliard na zavedení povinné služby.- nákup uniforem, zbraní, vozové techniky, tanky, děla ve velkým + přijetí dalších tisíců vojáků z povolání, kteří by ty nábory a školení dělali.
Dřív když byla jenom ta povinná, tak ale nemuseli platit drahý profíky. obojí současně by bylo pro stát finančně neúnosný.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 01. 2023 v 10:49Off-line tatrman  (27/-/-)
Jinak trocha čísel pro srovnání

armáda ČR dnes:
28 000 vojáků z povolání, 7090 občanských zaměstnanců, 1109 státních zaměstnanců (2021)

ze státního rozpočtu 111,8 miliard Kč ročně.

za ČSSR
Z přibližně 201 000 vojáků v aktivní službě v ČSLA v roce 1987 asi 145 000 (72 %) sloužilo v pozemních silách (běžně označovaných jako armáda). Asi 100 000 z nich byli branci.
24. 01. 2023 v 11:40Off-line primosigh  (103/-/-)
TommenBaratheon (19/174/74) NOVÉ
Až dojde na šturm, tak já už tu dávno nebudu. Jsou věci, u kterých být nemusím.
A samozřejmě kecám, jsem zdravej jak řípa. Což je mnohem pádnější důvod pro to se v případě průseru sbalit zavčas. V téhle zemi není nic, kvůli čemu by mi stálo za to riskovat zdraví a krk.

Vidíte, občan je srab a Babišovi vyčítají, že by se kvůli Polsku a Pobaltí nepřetrhl. A s takovým materiálem by byl Babiš těm zemím platný asi jako mrtvému zimník.
24. 01. 2023 v 11:52On-line Richard33  (44/185/80)
Logicky....

Prezident válku nevyhlašuje (billboard Babiše), ani neodvolává vládu (billboard Bašty). Pokud se bude rukovat, tak se tak stane po splnění programu SPD (vystoupení z NATO a / nebo z EU). Bude třeba zajistit ochranu hranic i státu. Ex generál NATO z NATO vystupovat nebude, i kdyby mohl.

Takže rychle k urně, hoďte to Baštovi, pak Babišovi, pak Okamutovi a žasněte, co se začne dít :)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 01. 2023 v 12:40Off-line Tommiq  (36/191/94)
Ti, kdo říkají, že by chtěli znovu zavést povinnou vojenskou službu, aby z těch mladších, kteří už tam nebyli, udělala ,,chlapi", nebo i z jiného důvodu, dnes mají možnost sami se přihlásit do armády nebo aspoň do aktivních záloh dobrovolně. Proč to tedy neudělají? A jenom tady někomu jinému vnucují něco, na co jim nikdo není zvědavý.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
24. 01. 2023 v 12:41Off-line Tommiq  (36/191/94)
Kdo věří, že když se naučí střílet, a pak někde ve válce bude zabíjet lidi, že se z něj stane ,,chlap“, a bude takto na sebe hrdý, může se klidně dobrovolně přihlásit do armády. Má tu možnost. Armáda pořád nabírá nové lidi. I ženy mají tu možnost.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
24. 01. 2023 v 12:45Off-line Tommiq  (36/191/94)
Existují lidé, kterým zbraně a zabíjení prostě nic neříká, kteří mají jiné představy o svém současném i budoucím životě, než někde střílet, zabíjet, a násilně řešit něco, na čem se diplomaté nedokázali dohodnout po dobrém.

Takoví lidé mají jiné své koníčky, které nesouvisí se zbraněmi ani s válčením, a těm se chtějí i nadále věnovat.
Mají třeba i dobrou práci, kde jsou spokojení, baví je, a chtěli by ji i nadále vykonávat a rozvíjet se v oboru.
Takoví lidé mají i svojí rodinu a děti, kterým by se chtěli věnovat a zažívat s nimi hezké chvíle. Vidět vyrůstat svoje děti, hrát si s nimi, učit se s nimi, rozvíjet je.
Toto jsou třeba důvody, proč na sebe člověk může být hrdý.
A ne se někde brodit po poli ve sračkách s puškou na zádech a čekat, až to odněkud přiletí a on to schytá.
A taková rodina pak co? Zbytečně přišla o tátu, manžela, který chtěl být s nimi.
24. 01. 2023 v 12:47Off-line primosigh  (103/-/-)
Jo, ti mladí, to jsou jenom takoví hrdinové od klávesnice, ale pravé hrdinství dokážou jen tehdy až stráví dva roky v kasárnách s omezením mobilů, sluchátek a počítačů.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
24. 01. 2023 v 13:11Off-line Tommiq  (36/191/94)
Jez1920FC22 (58/-/-)
,,...Podle mě by každý kdo dosáhne věku 18 let by měl projít aspoň základním vojenským výcvikem..."
Předpokládám, že ty už jsi věku 18 let dosáhl, tak tedy můžeš jít. Nic ti nebrání.
Prosím: https://acr.army.cz/…volani-9699/

,,...Počítám, že s tím plno kluků nebude souhlasit,..."
To si teda piš!
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 01. 2023 v 14:20Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Sorry Jezino, ale můj čas je až moc cennej na to, abych zabil rok svýho mládí šaškováním v kasárnách a zadarmo ještě k tomu. Navíc na to, abych se naučil střílet z ručních zbraní fakt nepotřebuju rok a pokud se budu chtít učit střílet, mám X možností jak se tomu dobrovolně věnovat. A jestli někomu z těch starších není líto, že promarnili rok, dva svýho mládí, je to jejich boj, ale já ten čas radši strávím smyslupněji.

Btw... Už ten článek sice nedohledám, ale psalo se tam něco o tom, že armáda ČR je při plné (tzn. maximální možné) mobilizaci schopna ubránit čtverec o velikosti Prahy cca týden. Takže asi tak. Většina těch, co tvrdí že z nich to onanování na buzerace udělalo chlapy, by v ostrým bojovým konfliktu zdechla do deseti minut a nestačili by ani vystřílet první zásobník. Války už dávno nerozhodují počty pěšáků a žrádlo pro děla by ti záložáci byli tak jako tak. Když do tebe někdo jebne raketou, tak je úplně jedno, jestli máš výcvik nebo ne.

Chceš si hrát na vojáčka? Ok, přihlaš se do aktivních záloh nebo se staň vojákem z povolání, nebo si zaplať kurzy na střelnici a a můžeš střílet od rána do večera dokud z toho neohluchneš, ale neotravuj s tím lidi, kteří na to serou a nemají sebemenší chuť riskovat krk kvůli... Čemu vlastně? Bordelu na kolečkách jménem Česká republika?
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
24. 01. 2023 v 14:28Off-line klucinek  (33/176/75)
Tenhle bordel má ještě kolečka? O⁠_⁠o A já myslel že vše co lze odmontovat, bo uříznout již bylo rozkradeno...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 01. 2023 v 18:30Off-line Kady  (25/-/-)
Jak řekl Petr Pavel, dnes už není možné vojnu znovu zavést, protože by ji spousta mladých nezvládla
Na druhou stranu mě ultra štve, že přesně ti, kdo dnes křičí ''nevolte Pavla, chce zavést znovu vojnu'' jsou přesně ti lidé, co ještě 2 roky zpět všude po internetu psali : dnešní mladí potřebují vojnu jako, aby se zocelili (kupodivu jsou to voliči babiše a okamury :D)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
24. 01. 2023 v 19:49Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ani ne tak nezvládla jako:
Za 1) by se na to mohla vysrat (jako například já, výhrada svědomí a prachy to jistí, a na celou vlast vám seru z p***le, bo žádná moje vlast to není, jen kolonka v občance)
Za 2) stát na to nemá (aspoň jedna výhoda toho, že se prožralo co mohlo, takže vlastně díky, Bureši)
Za 3) v dnešních podmínkách to nemá ani smysl (pěšáci se samopalem raketu nezastaví a nejsme Afghánistán nebo Švýcarsko, že bysme se kdyžtak zakopali v horách).
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 01. 2023 v 20:30On-line WileECoyote  (35/178/-)
Nejdřív se změní zákony a ústava, protože budou mít svoje lidi napříč všude.
Poté se vypíšou zakázky na materiál pro brance a rozešlou se povolávací rozkazy před komisi.
Pak bude vojna se vší buzerací a hned potom hurá na frontu jako kanonenfutter.

Co volíte, to volíte, můžete balit nebo začít zakládat Hippies 2.0
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
24. 01. 2023 v 21:30Off-line moctitopreji  (49/-/-)
Tommiq (35/191/94) NOVÉ
Ti, kdo říkají, že by chtěli znovu zavést povinnou vojenskou službu, aby z těch mladších, kteří už tam nebyli, udělala ,,chlapi", nebo i z jiného důvodu, dnes mají možnost sami se přihlásit do armády nebo aspoň do aktivních záloh dobrovolně. Proč to tedy neudělají? A jenom tady někomu jinému vnucují něco, na co jim nikdo není zvědavý.

Odpověď je jednoduchá: My jsme si 2letým výcvikem prošli, takže nikam nemusíme, ale vy, mamánci, co se stále držíte maminčiny sukně a neumíte se postavit na vlastní nohy, to potřebujete jako sůl. Z nás už chlapi dávno, na rozdíl od vás, jsou :D
Tak teď už Ti snad i docvakne, proč by jsi měl jít na vojnu!!!! Jen ukazuješ, jaký že to jsi bezmozek!
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
24. 01. 2023 v 21:38Off-line BussterX  (103/130/150)
Před hodinouOn-line WileECoyote (33/178/-) NOVÉ
....Pak bude vojna se vší buzerací a hned potom hurá na frontu jako kanonenfutter.....
Souhlasím - 1 • Nesouhlasím - 1 Nahlásit

uvědomuješ si co to meleš za blbosti, hlavně s tou frontou? :D tak blbej bejt nemůžeš, tomu prostě nevěřim :D
24. 01. 2023 v 21:41Off-line moctitopreji  (49/-/-)
Kady (24/-/-)
Jak řekl Petr Pavel, dnes už není možné vojnu znovu zavést, protože by ji spousta mladých nezvládla
Na druhou stranu mě ultra štve, že přesně ti, kdo dnes křičí ''nevolte Pavla, chce zavést znovu vojnu'' jsou přesně ti lidé, co ještě 2 roky zpět všude po internetu psali : dnešní mladí potřebují vojnu jako, aby se zocelili (kupodivu jsou to voliči babiše a okamury :D)

Takové sračky může napsat jen ten, co nemá ani tucha, jaký je význam slova CHLAP! Pokud to nevíš, tak Ti to řeknu: CHLAP je někdo, kdo se umí postarat nejen o sebe, ale i o celou rodinu, ten nepotřebuje stále parazitovat na rodičích, ale umí se postavit na vlastní nohy a začne si budovat vlastní, tedy samostatný život. Stačí???
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
24. 01. 2023 v 22:07Off-line Tommiq  (36/191/94)
Moctitopreji (48/-/-)
,,...Odpověď je jednoduchá: My jsme si 2letým výcvikem prošli, takže nikam nemusíme, ale vy, mamánci, co se stále držíte maminčiny sukně a neumíte se postavit na vlastní nohy, to potřebujete jako sůl. Z nás už chlapi dávno, na rozdíl od vás, jsou :D
Tak teď už Ti snad i docvakne, proč by jsi měl jít na vojnu!!!! Jen ukazuješ, jaký že to jsi bezmozek!..."

Nevím, co přesně si představuješ pod pojmem ,,mamánek", ale jen pro tvoji informaci, já už nějakých 13 let jsem samostatný, bydlím ve své domácnosti, sám si peru, sám si vařím..., a nejsem závislý na nikom jiném. Normálně funguju se vším všudy. Nemám s tím žádný problém a jsem takhle spokojený.

Na žádné vojně jsem nebyl, ta mě tenkrát minula akorát o rok. A jsem za to rád. Nemyslím si, že by mi nějak chyběla.

Pustit se ,,maminčiny sukně" a osamostatnit se jsem tedy v pohodě zvládnul i bez vojny.

Už delší dobu sleduju, že vy staří (cca 40+) si z té vojny děláte úplnou modlu. Jestli vás to tam tak bavilo, tak já vám to neberu. Ale nemusíte to za každou cenu vnucovat někomu, kdo o to zájem nemá.

To, že vy jste tam ještě museli a my už ne, za to nikdo z nás nemůže. Prostě to tak bylo.
Dnes je to pro všechny dobrovolné, což, když máme tu demokracii, je podle mě naprosto v pořádku.

A v žádném případě se ti nebudu nějak klanět kvůli tomu, že jsi byl na vojně. Já mám úplně jiné hodnoty. Takže jestli si myslíš, že jenom kvůli tomu budeš nějak machrovat na nás mladší, tak teda vůbec nemáš čím.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
24. 01. 2023 v 22:46Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Bavilo by ma preliezať prekážky, šplhať po lane, plaziť sa v blate (iba za pekného počasia) a strieľať na (nehybné a neživé) terče. Chvíľku by som to bral ako dobrodružnú dovolenku. Ale nechať sa šikanovať zelenými mozgami, vykonávať nanič stupídne ***uály ako pochodovanie na prehliadkach a ranné "rozcvičky" a nudiť sa niekde 2 roky? :O
Prípadne ísť naozaj do boja... - proti komu, Rusku? :D:D:D

Ani ma nehne, nasral by som sa iba, keby nám Maďari chceli zabrať úrodný Žitný ostrov!!! :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 01. 2023 v 10:27Off-line Tommiq  (36/191/94)
Jez1920FC22 (58/-/-) NOVÉ
,,...Tommig, já na rozdíl od tebe mám odkrouceno 24 měsíců na letišti v HK. A ty máš odkrouceno kolik?..."

No a? Co tím chtěl básník říct? Že by další, co si myslí, že je to snad nějaký důvod, proč bych si měl před ním sednout na p***l? Že ten, kdo byl na vojně, si o sobě myslí, že je něco víc, než ten, kdo tam nebyl? K tomu jsem se již vyjádřil výše.
Ona není povinnost mít něco ,,odkrouceno". Asi ještě žiješ v jiné době.
Jinak samozřejmě chodím normálně do zaměstnání.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 01. 2023 v 11:08Off-line Tommiq  (36/191/94)
To už by bylo na jinou debatu, museli bysme do toho zamíchat i politiku, atd., to nechci.
Takže potom by tedy muselo být povinné i mít doma nějakou zbraň, když už bych z ní teda uměl střílet, abych se mohl i bránit.
Tak jasně že správně by neměl být vůbec ani důvod, abych se musel proti někomu bránit zbraní.
Dneska nám je pořád předhazováno, že jsme v té EU, v NATU, máme profesionální armádu..... o tom už někdo psal výše, kdyby na to došlo, jak by to mohlo dopadnout.
Každopádně válce předchází nějaká nedohoda politiků, diplomatů. A pak to za ně odnesou nevinní lidi, které tam pak naženou bojovat. Politici mají vyjímku, ti tam nemusí. A jejich synové taky ne.
25. 01. 2023 v 11:09Off-line klucinek  (33/176/75)
Eh jezino zase řadíš o něčem o čem nemáš vůbec ani šajnu, stejně jako když supervajzrovi řadíš v sexu.... zbraň se neovládá, se zbraní se manipuluje a důležité orgány jsou v tomto případě vitální orgány.... věnuj se radši alkoholu, tomu rozumíš líp...
25. 01. 2023 v 11:21Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
V případě války, Jezino, se sbalí raneček a táhne se do p***le, jednoduchý. Nejlepší způsob, jak se nenechat zastřelit ve válce je nebýt tam, kde ta válka je.
25. 01. 2023 v 11:25Off-line Tommiq  (36/191/94)
No on tam výše taky někdo psal něco ve smyslu, že by mladí měli chodit na vojnu proto, aby se odtrhli od ,,maminčiny sukně".
Což jsem mu vyvrátil. Když se chce, jde to v pohodě i bez vojny.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 01. 2023 v 11:53Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
So what. Jak vidno, je tu dost lidí co popadnou samopal a půjdou krmit děla dobrovolně, mě už k ničemu nepotřebují.
Nemíním si nechat v devatenácti letech ustřelit p***l jen proto, že to někdo považuje za nějakou morální povinnost. Leda hovno.
25. 01. 2023 v 11:55Off-line tatrman  (27/-/-)
Hele tak tady čtu aktuálně, že na těch plánech o mobilizaci asi fakt něco bude...
když už o tom mluví náčelník generálů.

https://www.ceskenoviny.cz/…ovat/2316173?…
25. 01. 2023 v 11:57Off-line keram  (48/176/59)
Jestli vyhraje rozvedcik Pávek tak je to hodně pravděpodobne i když samozřejmě říká teď něco jiného.
Jestli válečný štváči nás zatáhnout do války, tak jsem rád že nejsem mladší. Nejdřív jdou hodně mladý a mladý....
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 01. 2023 v 12:04Off-line Frankie11  (19/174/51)
Snad ne, ale asi by to nebylo tak strašný...
sport mi nikdy nevadil, takže
25. 01. 2023 v 12:43Off-line moctitopreji  (49/-/-)
Tommiq
No on tam výše taky někdo psal něco ve smyslu, že by mladí měli chodit na vojnu proto, aby se odtrhli od ,,maminčiny sukně".
Což jsem mu vyvrátil. Když se chce, jde to v pohodě i bez vojny.

Jenže se 99:9% nechce, takže co jako tím chceš říct?
Navíc jsi natolik hloupý, že neumíš pochopit o čem jsem psal. Takže vysvětlím: Tím, že se muselo narukovat, tak se díky tomu, že den ze dne byl každý někde daleko od rodiny a musel se naučit spolehnout se sám na sebe a tím se stal dospělým, tedy chlapem a ne klukem. A o tom jsem psal, s nějakou válkou to nemělo nic společného. A také jsem psal, že by stačil jen jeden rok služby a ne dva, jako tomu bylo za nás. A i když se prsatíš, že k tomu nepotřebuješ tu vojnu a že jsi vše zvládl sám, moc by jsi se divil, čím by jsi si musel projít a jak moc by Tě to zformovalo a jaký že by se z Tebe opravdu stal dospělý chlap.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 01. 2023 v 12:50Off-line Tommiq  (36/191/94)
To je jejich věc a jejich rodičů. Já jsem psal, jak to mám já.
Když to tak z nějakého důvodu chtějí mít a rodičům to nevadí, tak ať si to tak mají. To tobě může být jedno. Ať si každý žije jak chce.
Pořád ale nevidím důvod do nich rejpat.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 01. 2023 v 12:59Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Hele, nemáte někdo na prodej invalidní vozík, berle a vojenskou čepici?
P S.: nějakou babku, co mě na tom vozíku bude tlačit a kapelu jako doprovod už si seženu sám.
25. 01. 2023 v 13:03Off-line moctitopreji  (49/-/-)
Tommiq (35/191/94)
To je jejich věc a jejich rodičů. Já jsem psal, jak to mám já.
Když to tak z nějakého důvodu chtějí mít a rodičům to nevadí, tak ať si to tak mají. To tobě může být jedno. Ať si každý žije jak chce.
Pořád ale nevidím důvod do nich rejpat.
Tak napsat reálnou pravdu není žádné rejpání, spíš mi tím jen ukazuješ, že jsi člověk, který to na tom světě kope jen sám za sebe, vůbec nemyslíš na to, v čem a jak budou žít další generace, ale v tomto případě musím zase já říct, že mi už je to opravdu šumafuk, není to můj boj, mám to už za pár.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 01. 2023 v 13:11Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Hm, my normální lidi se o sebe dokážeme postarat sami.
A jestli tys potřeboval nějaký ožralý lampasáky k tomu, aby se z tebe stal dospělej chlap, tak je to spíš smutný, než aby ses tím ještě chlubil.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 01. 2023 v 13:12Off-line Tommiq  (36/191/94)
Moctitopreji (48/-/-)
Dobře, je to tvůj názor, já nic proti němu nemám. Chápu, co tím chceš říct, nechápu, proč musíš urážet. Ale to je jedno. Prostě ale jen věz, že každý s tvým názorem souhlasit nemusí. To je každého věc. Každý má právo se rozhodnout, jakým směrem se chce v životě dál ubírat.

Mě na tom celém vadí jenom to vnucování jenom toho jednoho ,,správného" názoru, jako kdyby žádné jiné možnosti neexistovaly. Každý ať se rozhodne jak chce. To je všechno.

Ještě pokud jde o to být někde sám od rodiny, tak taky jsme běžně jezdili v létě na tábory, v přírodě, bez elektriky, určitě tu možnost mají i dnešní děcka. Každý si může vybrat, co chce.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 01. 2023 v 13:19Off-line Tommiq  (36/191/94)
Existuje víc cest, jak dojít k určenému cíli. Každý, ať si vybere tu svojí, pro něj nejschůdnější cestu.
Myslím si, že každý běžný zdravý dospělý člověk se o sebe dokáže postarat sám.
Taky je to o tom, jak, k čemu ho odmala vedou rodiče, atd.
Ve 48 letech ,,už za pár", hm tvoje věc.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 01. 2023 v 14:18Off-line primosigh  (103/-/-)
25. 01. 2023 v 14:49Off-line 1H1  (74/-/-)
Tommiq
Existuje víc cest, jak dojít k určenému cíli. Každý, ať si vybere tu svojí, pro něj nejschůdnější cestu.
Myslím si, že každý běžný zdravý dospělý člověk se o sebe dokáže postarat sám.
Taky je to o tom, jak, k čemu ho odmala vedou rodiče, atd.
Ve 48 letech ,,už za pár", hm tvoje věc.

Sleduji že tvůj pohled na dnešní svět je nějak mimo mísu. Vše a všechny posuzuješ jen podle sebe a naprosto nebereš zřetel, že ani zdaleka všichni nejsou natolik schopni se postavit k tomu, či onomu čelem a že mají na to, proplouvat bezstarostně životem, jako Ty. Nějak mi hlava nebere, kde jsi pobral tolik naivity :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 01. 2023 v 15:04Off-line moctitopreji  (49/-/-)
Tommiq
Dobře, je to tvůj názor, já nic proti němu nemám. Chápu, co tím chceš říct, nechápu, proč musíš urážet. Ale to je jedno. Prostě ale jen věz, že každý s tvým názorem souhlasit nemusí. To je každého věc. Každý má právo se rozhodnout, jakým směrem se chce v životě dál ubírat.

Mě na tom celém vadí jenom to vnucování jenom toho jednoho ,,správného" názoru, jako kdyby žádné jiné možnosti neexistovaly. Každý ať se rozhodne jak chce. To je všechno.

Ještě pokud jde o to být někde sám od rodiny, tak taky jsme běžně jezdili v létě na tábory, v přírodě, bez elektriky, určitě tu možnost mají i dnešní děcka. Každý si může vybrat, co chce.

A zase oponuješ něčím, co nejde porovnat. Jak můžeš srovnávat pobyt na táboře s roční vojenskou službou??? Nemáš ani tucha, co ta doba člověku dá, pobyt na táboře je rekreace, to přece nemůžeš myslet vážně, že by jsi to chtěl srovnávat.
Když už, tak by jsi snad mohl porovnat roční pobyt na studiích v zahraničí, kde jsi také odkázán docela dost sám na sebe, ale stále je to rekreace oproti vojně, kde si projdeš těžkou zkouškou, myslím tím častou buzeraci bez toho, aby jsi se mohl jít vyplakat mamince pod sukni...... naprosto nic o životě nevíš. Ale neboj, nejsi v tom sám a ač věřím, že k válce stále ještě dojít nemusí, tak pokud by byla, otevřeli by se Ti oči, tomu věř!
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 01. 2023 v 16:33Off-line Milan32  (34/-/-)
Keram (47/176/59) NOVÉ
"Jestli válečný štváči nás zatáhnout do války, tak jsem rád že nejsem mladší. Nejdřív jdou hodně mladý a mladý...."


Víš, na tom je nejhorší, že za bolševika se naši kluci v armádě cvičili proti Západu, protože nám to přikázala Moskva, které jsme tehdy sloužili. No a dneska budou naši kluci cvičeni proti Východu, protože to přikázal Washington, kterému nyní sloužíme. Že jsme tak hloupí, že pořád sloužíme těm velkým válečným štváčům. Proč by měli naši čeští kluci kluci umírat za Bidena? Proč si to Biden s Putinem nevyřídí mezi sebou? Když se rvou o Ukrajinu jako pitomci a nikdo nechce ustoupit. Proč by kvůli jejich neshodám měli umírat čeští chlapci?
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
25. 01. 2023 v 16:57Off-line Tommiq  (36/191/94)
1H1 (72/-/-) NOVÉ
,,...Sleduji že tvůj pohled na dnešní svět je nějak mimo mísu. Vše a všechny posuzuješ jen podle sebe a naprosto nebereš zřetel, že ani zdaleka všichni nejsou natolik schopni se postavit k tomu, či onomu čelem a že mají na to, proplouvat bezstarostně životem, jako Ty. Nějak mi hlava nebere, kde jsi pobral tolik naivity :D..."

A četl jsi všechny moje příspěvky, nebo jen ten jeden, na který reaguješ? To by vysvětlovalo, protože to je pak jen vytržené z kontextu a ta pointa je někde jinde.

Ani jsem nečekal, že se tato debata až takhle moc rozvine a posunula se už někam úplně jinam, kam jsem ani nechtěl.

Jediná věc, co mi vadila, na co jsem původně na začátku reagoval je, že starší, co tenkrát ještě byli na vojně, za každou cenu vnucují nám mladším, co jsme tam už nebyli, že bysme tam taky měli jít a podávají to tak, jako kdybychom jenom kvůli tomu snad měli být nějak méněcenní. A taky poukazuji na to, že dnes je vstup do armády dobrovolný, takže kdo tam chce jít, tak klidně může. Třeba i ten, kdo nejvíc řve, ať tam jde někdo jiný.
Avšak jsou lidé, kteří mají úplně jiné cíle, jiné prio***y, jiné zájmy, než zbraně, ničení, zabíjení, vojna, válka, a za tím si taky jdou, a těm svým zájmům by se taky rádi věnovali.
To je celé.
Samozřejmě jsem čekal negativní reakce od těch starších, zatímco od těch mladších alespoň dostal pozitivní souhlasy, za které děkuju.

Víc to asi nemá cenu rozebírat, každý má svojí pravdu. Tak to je a to je třeba jen respektovat.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 01. 2023 v 17:50Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
"myslím tím častou buzeraci bez toho..."

Dobrý. A proč bych se měl nechat buzerovat od nějakých k***tů?
Heh. Nechal sis poslušně nadávat od kdejaké p**e s frčkama a ještě to vydáváš za chlapství. Tak to je teda gól. Chlap by se v první řadě takhle buzerovat nenechal.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 01. 2023 v 18:27Off-line BussterX  (103/130/150)
V tom případě teda ale ve druhé světové válce nebojoval ani jeden opravdovej chlap... ani chlapi výsadkáři ze 101 divize kteří prošli od normandie do berchtesgadenu nebyli opravdoví chlapi, protože předtim byli 2 roky buzerovaní a museli leštit kanady :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 01. 2023 v 18:28Off-line BussterX  (103/130/150)
Pro tomíka barytona exkluzivně: https://www.youtube.com/watch?…
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 01. 2023 v 18:53Off-line filip0976  (31/190/75)
Tommen B.
"mám ....ataky a celkově mi šibe v palici, takže dát mi do ruky kvér není ani trochu dobrej nápad"

Tak to je ochrana vlasti a na mastenie lopatkou v zákopoch to máš OK , tam na kvér nie je miesto .
Možno budeš prieskumník :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 01. 2023 v 18:54Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Já ale nejsem výsadkář ze 101. divize. Byla to jejich volba. Moje volba zas je, že mi můžou nějaký kanady vylízat p***l.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 01. 2023 v 18:55Off-line BussterX  (103/130/150)
Hele a nechceš si představit, že jsem kanady? :*
25. 01. 2023 v 18:56Off-line Milan32  (34/-/-)
Někdo dal dislajk, když jsem psal, že mi přijde líto našich chlapců, kteří by měli umírat za cizí mocnost a cizí politiky. Ok, tak uznávám, že někdo třeba rád položí svůj život za nějakého politika.

Chápu, že někdo z homo gájů nakluky.cz by rád položil život za svého guru a soukmenovce https://www.youtube.com/watch?…

Cítí s ním blízkost. Je jako on.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
25. 01. 2023 v 18:57Off-line BussterX  (103/130/150)
Já ti tam jdu dát like, aby se to srovnalo :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 01. 2023 v 21:13Off-line moctitopreji  (49/-/-)
Tommiq:
Ani jsem nečekal, že se tato debata až takhle moc rozvine a posunula se už někam úplně jinam, kam jsem ani nechtěl.

Jediná věc, co mi vadila, na co jsem původně na začátku reagoval je, že starší, co tenkrát ještě byli na vojně, za každou cenu vnucují nám mladším, co jsme tam už nebyli, že bysme tam taky měli jít a podávají to tak, jako kdybychom jenom kvůli tomu snad měli být nějak méněcenní. A taky poukazuji na to, že dnes je vstup do armády dobrovolný, takže kdo tam chce jít, tak klidně může. Třeba i ten, kdo nejvíc řve, ať tam jde někdo jiný.
Avšak jsou lidé, kteří mají úplně jiné cíle, jiné prio***y, jiné zájmy, než zbraně, ničení, zabíjení, vojna, válka, a za tím si taky jdou, a těm svým zájmům by se taky rádi věnovali.

Tak nejdříve Ti odpovím na tvé postěžování, že se ta debata tak rozvinula.
Rozvinula se jen díky tvé neschopnosti logicky uvažovat!
Takže už po několikáté Ti vysvětluji, že jsem psal pouze o tom, že odloučením od rodiny, díky nástupu na vojnu se každý MLADÝ KLUK DOSTAL DO SITUACE, KDY SE MUSEL SÁM ZA SEBE ROZHODOVAT a neměl tu pomyslnou maminčinu sukni, kam by se mohl jít vyplakat. Toto byla moje hlavní myšlenka, kterou věřím, tady pochopila drtivá většina těch, co umí používat i svůj selský rozum. A tímto, co se Ti stále snažím říct, Tě přece nemohu nijak urážet a pokud ano, tak potom jsi stále ještě tím mamánkem.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 01. 2023 v 21:18Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Bolo by skvelé, keby vojenská služba vedela vycibriť charakter človeka, telesne ho zoceliť, naučiť ho samostatnosti, zodpovednosti a na vrch by pridala ešte nejaké tie bojové zručnosti :) Ak by to tak bolo...
Lenže naše národy majú skúsenosť len s dva roky trvajúcou šikanou, nudou a formalizovanou buzeráciou, do veľkej miery neefektívnym "výcvikom", takže niet divu, že je zakorenený odpor voči vojenčine.
25. 01. 2023 v 22:59Off-line Fazan  (62/-/-)
MysiakPipo (100/176/60) NOVÉ
Bolo by skvelé, keby vojenská služba vedela vycibriť charakter človeka, telesne ho zoceliť, naučiť ho samostatnosti, zodpovednosti a na vrch by pridala ešte nejaké tie bojové zručnosti :) Ak by to tak bolo...
Lenže naše národy majú skúsenosť len s dva roky trvajúcou šikanou, nudou a formalizovanou buzeráciou, do veľkej miery neefektívnym "výcvikom", takže niet divu, že je zakorenený odpor voči vojenčine.

Máš pravdu, ale mne právě ta šikana dokázala naučit se a umět se bránit. Nebrečet, ale bojovat jak jen to šlo a tím nemyslím násilím, ale hlavou a důvtipem. Určitě mne to zocelilo a už nikdy jsem potom nebyl podělaný kluk. V tom to byl jednoznačný přínos.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 01. 2023 v 23:02Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Fazan - k tomu mi stačila základka :D
25. 01. 2023 v 23:47Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
K tomu aby tě prokouk, Soňo.
--------------
primosigh (102/-/-)
Můžete se začít chystat, cucáci
- omyl primčo, tady platí výjimka, první jdou 55+ co mají "bezvadný" zdravotní stav :o)
26. 01. 2023 v 00:22Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
K tomu, aby som sa naučil sa o seba postarať. Kvôli tomu nemusím na vojenčinu, tam by som mal ísť preto, aby som sa napríklad naučil čo najefektívnejšie vyradiť tank z boja. Nie preto, aby som krásne do úmoru prehliadkovo nohy vyhadzoval ako pri kankáne, vpravooo vbok, pravá, ľavá :D
26. 01. 2023 v 00:41Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Joj, ja viem byť tvrdô :D aj keď sa to nezdá pri mojich plyšiakoch a mačičkách :D Otázka je - prečo by som mal byť? Načo?
A bez maminky vydržím, aj keď by mi isto chýbala, máme sa radi. Ani bohovi by som ale nevydržal bez piva a bez môjho obľúbeného plyšového psíka. Najviac by mi ale chýbali naše mačičky, kvôli nim by som sa na všetko vyprdol a simuloval napríklad nejakú poruchu, a možno by som ani simulovať nemusel ;)
A síce by ma bavilo plaziť sa popod ostnatým drôtom a hádzať pri výcviku granátom, ale aký to má zmysel? Proti komu by som ja išiel bojovať a svojím neskonalým hrdinstvom prispel k víťazstvu ozbrojeným zložkám Slovenskej republiky? :D Veď to je celé hrozne smiešne.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 01. 2023 v 09:20Off-line BussterX  (103/130/150)
Před 8 hodinamiOff-line MysiakPipo (100/176/60) NOVÉ
K tomu, aby som sa naučil sa o seba postarať. Kvôli tomu nemusím na vojenčinu, tam by som mal ísť preto, aby som sa napríklad naučil čo najefektívnejšie vyradiť tank z boja. Nie preto, aby som krásne do úmoru prehliadkovo nohy vyhadzoval ako pri kankáne, vpravooo vbok, pravá, ľavá :D

xxx

pořadová cvičení (vlevovbok, lehni, sedni, štěkej, couvej :D) nejsou samoúčelná, kdyby jo tak by se nedrilovala pořadová cvičení ve všech armádách světa :D z nesourodé masy branců to má udělat homogenní zelenou nemyslící hmotu... :D a to přesně je v pořádku a jinak to nebude fungovat :D... a pak teprv z té hmoty vezmeš to nejlepší a z toho vycvičíš specialisty a zbytek pošleš do chřtánu nepřátelským kanonům :D o tom je armáda :D já specialista su, teda byl sem, dneska už maj jinou techňiku, ale za bolševika jsem ostřížím zrakem sledoval na radaru imperialistické SR-71 šmejdící po evropě kolem hranic varšavského mírotvorného paktu, seděl sem tam v papučách a tričku s nápisem empire state building a každýmu lampasákovi to bylo u p***le páč nikdo jinej na útvaru neuměl sledovat eserka :D s auto***ou jsem měl problémy dycky, a nejem v armádě, já su blbej voják ve smyslu kázně, když si někdo nezíská mou auto***u přirozeně tak frčka mu ji nedá :D
26. 01. 2023 v 11:08Off-line francjosef  (67/169/72)
Vojna? Ta z nikoho lepšího kluka neudělala. Co naučila hlásat, kouřit a šikanovat některé. Ty ostatní zůstali stejný
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 01. 2023 v 21:38Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Bus, ja tomu rozumiem - ale ja odmietam byť tou masou, nejakým kanonfutrem... Auto***y uznávam tiež len tie prirodzené, podľa zásluh. Nezaslúžené, prázdne, formálne, nasilu presadzované auto***y vo mne vyvolávajú averziu. Preto by som spravil čokoľvek, aby som sa vyhol svojmu nasadeniu v ozbrojenom konflikte. Preto a pre to, že odmietam byť pešiakom - (ja som básnik, moderný bard :D) v novodobých hrách o tróny. Bojovať by som išiel možno len vtedy, ak by niekto priamo napadol našu krajinu, šikanoval moju rodinu... a určite by som mal životnosť mizivučkú :D netrvalo by dlho a nebol by som.

Čumííím, ak si naozaj sledoval Blackbirdy :O - musíš mi o tom povedať viac, niekde som čítal, že boli na ne vypálené stovky striel PVO a všetky neúspešne. Fascinujúci stroj, ako zo sci-fi. Je pravda, že velenie NATO im nedovolilo prekročiť železnú oponu?
26. 01. 2023 v 21:53Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Ja neverím na náhody, synchronicita a pod. podľa mňa funguje. Je to jedna ohromná kozmická hra a Boh (nemyslím nutne víziu toho kresťanského) sa na nás udrbáva :D
V budúcom živote budeš pilotom... :D ale to už žartujem.
26. 01. 2023 v 21:56Off-line BussterX  (103/130/150)
Předchozí příspěvek jsem smazal, jak jsem avizoval :) du gamesit :)
26. 01. 2023 v 22:31Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Čo hrávaš? :)
27. 01. 2023 v 16:21Off-line IIIIII  (33/-/-)
Mobilizace se bát nemusíte. Černochová s Fialou už rozdali zbraně na východ. Zůstaly nám jen vzduchovky. S tím vás do války nepoženou.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload