Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

1 rok sankcí v Rusku

16. 04. 2023 v 12:07Off-line tatrman  (27/-/-)
Kdosi tady nedávno polemizoval, když jsem psal, že sankce proti Rusku se minuly účinkem a nazval mě proruským trolem.
Dnes jsem objevil tohle video, kde natáčí youtuberka regály uvnitř supermarketu v Rusku. Regály praskají ve švech, žádné prázdné obchody tam nejsou naopak. Cenově vajíčka 25Kč 10ks, u nás aktuálně 40kč v akci(normálně 65Kč), brambory v Rusku 8kč za 1kg u nás 30kč. Avokádo za 25Kč u nás 50Kč, cukr 12Kč kilo, u nás 40Kč

Možná že sankce mají vliv na stav letadel, kde se nakupují náhradní díly na Západě, a projeví se až časem, to nedovedu posoudit a běžnýmu Rusovi je to asi u ***u stejně jako běžnýmu Čechovi, páč nikam stejně nelítaj. Každýho se ale dotýkaj ceny a dostatek zboží v supermarketu, konkrétně hlavně potravin.

Pro případný další plivače a nálepkáře uvádím, že nejsem příznivce Ruska ani Putina, jen se zajímám o to, jak jsou věci ve skutečnosti, jak fungují nebo nefungují. nejsem hltač propagandy ani dezinformací z žádné ze stran. Chci vědět, jak se věci mají. Toť vše.

https://www.youtube.com/watch?…
16. 04. 2023 v 12:40Off-line i8051  (53/184/97)
A jeeje, prorusky trol, rudy liny blb, nudici se prolezac supermarketu a samozvany ekonom tatrman ma zase malo pozornosti na novinkach, tak vyblil dalsi zbytecne vajecno cukrove tema zde. P***om venku je tak hezky ... :-)

PS: na Vincentu bylo vejce za 2.10, brambory za asi 10, chleba za 25 a litr benzinu za 18. Nejdrazsi byla voda. Takze nemusis chvalit jen tve komouse prorusky dezinformacni trole, muzes pochvalit i kapitalisticke bubaky ... -)
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
16. 04. 2023 v 12:50On-line Richard33  (45/185/81)
Tak si to shrneme (v hrubých rysech). Může ekonomika Itálie válčit proti celému západu Evropy plus USA? A když, tak jak dlouho? A jak zařídí, aby vyhrála, když hlavní zbraň - plyn a ropa selhala? :-)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 04. 2023 v 12:52Off-line tatrman  (27/-/-)
Pikantní je tam výběr pivních značek, zase plné regály - celá ulička jen pivo z celé Evropy. Německé, belgické, české - tam jsem zahlídl Kozel a Krušovice. a cena cca 25Kč, takže žádná pálka.
Richarde podle mě se nedá Rusko porazit ekonomickou cestou, nato je moc velké, lidnaté a hlavně má zdroje a přístup k levné Číně. Rusko se dá porazit jedině vojensky (zde riziko nukleární války ale je) nebo vnitřní revolucí. Jiná cesta prakticky neexistuje. Ještě možná diplomatická cesta prostřednictvím Číny, ale ta to nechce, páč ta docela dost ze sankcí profituje.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
16. 04. 2023 v 12:55Off-line bombakul  (29/176/75)
Co mají všichni s italskou ekonomikou? Jako ti papoušci:)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
16. 04. 2023 v 12:59Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Pozdravuj v CCCP, tatrmane.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
16. 04. 2023 v 12:59Off-line i8051  (53/184/97)
Neni na rok stare a skvele sestrihane video z ruskeho kramu, ze tatrmane?. Jsi skvela cilovka techto ruskych influencru a dezinformaci. Hloupy liny clovek, co chce najit senzaci. Tak jsi ji nasel. A rozsiril tak dezinfo dale. Vic si ti velci trolove nemohou prat, nez takovou lamu, jako jsi ty. Ty jsi taky omamen Volneho paradoxem, vid? ... :-)
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:02Off-line tatrman  (27/-/-)
Rok staré? Já tam vidím před 9 dny.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:04Off-line i8051  (53/184/97)
Ja ti natocim stejne treba z budoucnosti. Chces? Co tam ma v nem bejt? ... :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:04Off-line bombakul  (29/176/75)
Hele íčko já mám docela čerstvý informace a fakt to tam vypadá trochu jinak než nám tu předhazují. To co se tu píše o Rusku je obraz naší zářné budoucnosti.Pro někoho to bude kruté vystřízlivění:)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 9  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:05Off-line i8051  (53/184/97)
Tak bez strizlivet ... :-)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:06Off-line bombakul  (29/176/75)
Povíme si zase za rok:)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:09Off-line Kaido  (31/184/77)
Jediný dôvod prečo sa rusko ešte ako tak drží je kvôli tomu Putinovmu finančnému fondu, ktorý odkladal celý život. Ale ani to nie je bezedne a už tento rok maximálne ten ďalší im dôjde a potom z čoho budú financovať vojnu ani srnky netušia.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:12Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Video jsem si jen rychle projel, úplně nemám kapacitu na to si ho celé pustit. Nicméně věděl jsi, že Severní Korea má své oficiální influencery, kteří natáčí o tom, jak je tam život úžasný? A vůbec mě nepřekvapuje, že Rusko se touhle zemí inspirovalo.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:16Off-line bombakul  (29/176/75)
Před rokem psali že mu dojdou finance za měsíc a munice za dva týdny. Pak zase za měsíc potom v červnu pak nejpozdějc do listopadu a zatím furt nic. Jediný co sankce způsobily je vstup na asijský nebo i africký trh a i země který uvalují sankce vesele obchodují dál. USA kupuje z Ruska třeba vzácných kovů o 70% víc než před válkou a lng taky netěží v takovém množství aby mohli dodávat celé Evropě tak kde to asi berou? Jen blázen tomu věří
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:16Off-line tatrman  (27/-/-)
Hele ičko,já se marně snažím najít nějakej západní kanál třeba deutsche welle nebo cnn kterej by natočil něco v ruským supermarketu, jak zafungovaly sankce, ale nemůžu zaboha nic najít...třeba mi pomůžeš a dáš link...:):) nevěřím, že by nic nenatočili, kdyby tam byly prázdný regály a lidi leželi na ulicích hladem... tak šup sem s tím....dezinformátore....:)

OK, lolitáku, je to možné a více než pravděpodobné, tak ale teď sem hoď ten správnej link...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:17Off-line i8051  (53/184/97)
Diky lolitaku, zes to te proruske rude tupce vysvetlil za ostatni. On si ale sve ALE za chvili najde ... :-)

EDIT: Jak jsem predpokladal, uz to ALE nasel ... :-)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:20Off-line bombakul  (29/176/75)
Mě by to video taky zajímalo a nemyslím tím z českýho Kauflandu během akce:)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:23Off-line tatrman  (27/-/-)
Já totiž jsem hledal další videa z ruskýho supermarketu, abych neměl jen jeden zdroj, ale vyskákaly na mě tisíce videí ,jenom další světlany a russlani, ani jedno západní video, západního státu nebo média. Jak to?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:31Off-line i8051  (53/184/97)
Odpovedel sis. Diky ... :-)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:34Off-line tatrman  (27/-/-)
Takže neexistuje? To je ale divný ne? Když ty tady jako tvrdíš, že to, co sem sem dal je fake...:)

Tak pokud je to fake, a regály maj prázdný po sankcích, tak bys to měl snadno doložit.
Nebo to fake není a sankce, jak jsem psal, nefungují a neměly doposud žádnej dopad na zásobování v Rusku.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:37On-line Richard33  (45/185/81)
Tatrman: "...celá ulička jen pivo z celé Evropy. Německé, belgické, české - tam jsem zahlídl Kozel a Krušovice. a cena cca 25Kč, takže žádná pálka". A všude nebo jen v Moskvě a / nebo v Petrohradě? :) Takhle se točila i "Žena za pultem" https://www.idnes.cz/…lmvideo_albe
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:38Off-line i8051  (53/184/97)
A proc by mel nekdo natacet video o tom, co vsichni vedi a co je realita? My taky nenatacime video, jak jsi hloupej. To vime. A ty naopak snazis marne dokazat nesmyslama, ze nejsi. A jses ... :-)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:40Off-line bombakul  (29/176/75)
A jak to vlastně všichni ví když to nejde doložit?:)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:48Off-line filip0976  (31/190/75)
A spívate si i Internacionálu pane tatrman ?

Kč ? to si dostal ako , keď :

1.) Ruský rubel za dolár nevymeníš, pretože sankce a trh rubel/USD
neexistuje
2.) Rus sa v rusku k dolárom nedostane, banka v rusku síce má
kuz ruble/USD , ale pri prepážke rusovi odpovie , že doláre nemá !

Zahraničný tovar napr. České pivo atď :
-Priekupník to tam síce pri porušení sankcií dostať môže , ale predá to s prirážkou a riadnou - takže za maloobchodné ceny v ČR to tam rozhodne nekúpiš . Naviac tam v skutočnosti ani nie je !
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 04. 2023 v 13:49Off-line i8051  (53/184/97)
Jinak tatrmane ta influencerka na videu zila v Nemecku, byla vyhostena zpet za napadani Ukrajinek a schvalovani valky. V Rusku je navic pristup na YT omezen a smeji produkovat pouze schvalene ucty. Staci tato odpoved, nebo zase prijde nejake tve hloupe ALE? :-)

Nicmene jeji ukol byl splnen, nachytal ses a zacal to si***. Z takovych b***cku, jak ty, ma ruska propaganda ohromnou radost. Skoda, zes nemel ve skole informacni gramotnost ... :-)
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 04. 2023 v 14:06Off-line ellvin  (23/183/81)
Vskutku pěkné záběry, tatrmane :-) jistě takovéto záběry uvidíme i v jiných ruských městech, protože tato výstavka je prý putovní.
16. 04. 2023 v 14:12Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
1. youtuberům co aktuálně žijí v rusku se nedá úplně věřit. Tím neříkám že nutně lže v tomto případě, ale že není úplně důvěryhodná a může bejt součástí propagandy.
2. Co si vybavuji, tak na rusko byly sankce uvaleny od roku 2014. Rusko uvalilo odvetný sankce na západ, tyto sankce se týkaly tuším hlavně dovozu potravin do ruska, což vedlo k průdkému kolísání cen a kvality tehdy, ale také přesměrování zdrojů potravin na spřátelené země a domácí zdroje. Rusko tím ztratilo část efektivity, ale v rusku kde je dostatek pracovní síly jim to zřejmě může být do značné míry jedno. Zároveň jim to zajistilo větší odolnost supermarketů proti sankcím. Ve své podstatě tento krok už lze označit za přípravu na válku. Byť nevím zda to bylo úmyslem, nebo skutečně jen šlo o to poškodit exportéry ze západu.
Prakticky jde o imunizaci. Sankce mají efekt největší když je naházíš všechny zarás. Pokud je přihazuješ postupně, oběť sankcí se aspoň částečně přizpůsobí.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 04. 2023 v 14:19Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Před 27 minutamiOn-line i8051 (52/184/97) NOVÉ
Jinak tatrmane ta influencerka na videu zila v Nemecku...
- tatře, nebyls to náhodou ty, kdo tady apeloval na prověřování si inform. zdrojů? A o tom, že to v tomto případě zabralo tak 2min. času se snad bavit nemusíme
16. 04. 2023 v 14:26Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Richard33: Ano může. Stačí když válka bude probíhat zástupný způsobem, takže západ se tak nějak nedostane do stavu válečné ekonomiky a nebude schopen produkovat dost munice, zatímco pokud by ona ekonomika itálie byla v režimu válečné ekonomiky tak dost munice produkovat zvládne. Neříkám že vyhraje, ale vést válku zvládne fakt dlouho a dost možná i dosáhnout územních zisků.
Západ má aktuálně problémy vyrábět dost munice a zásoby se tenčí. Neříkám že je to neřešitelný problém, ale politicky velmi ožehavý.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 04. 2023 v 17:30Off-line filip0976  (31/190/75)
Takže potemkinova vesnice jak typicky ruské

ešte doplním, vyzývala k bombardovaniu ukrajinských miest a zabíjaniu ukrajincov .
16. 04. 2023 v 17:42Off-line BussterX  (103/130/150)
Muhehehhh... i na západě v západních médiích jsou fotky z ruských obchodů narvaných zbožím :D

"B***ský deník Daily Mail tvrdí, že Rusku sankce nijak neubližují. Autorka článku Sue Reidová to dokazuje srovnáním prázdných regálů supermarketu v Bristolu a naopak regálů plných čerstvé zeleniny údajně v ruském městě Perm. Jenže srovnává aktuální fotky z B***ánie se tři roky starou fotkou farmářských trhů v Moskvě.

Článek nebo obrázek článku s titulkem a fotografiemi regálů se zatím objevuje hlavně na sociální síti Telegram, kde má v některých rusky mluvicích skupinách desítky tisíc zhlédnutí. Postupně se dostává i do českého prostředí a sdílí jej na Twitteru účty, které dlouhodobě podporují Rusko a opakují ruskou propagandu."

https://www.irozhlas.cz/…03110600_har
16. 04. 2023 v 17:58Off-line BussterX  (103/130/150)
A česku chceš žít, jenom když bereš německej plat :D
16. 04. 2023 v 18:31Off-line tatrman  (27/-/-)
I8051 (52/184/97)
Jinak tatrmane ta influencerka na videu zila v Nemecku, byla vyhostena zpet za napadani Ukrajinek a schvalovani valky. V Rusku je navic pristup na YT omezen a smeji produkovat pouze schvalene ucty. Staci tato odpoved, nebo zase prijde nejake tve hloupe ALE? :-
Nicmene jeji ukol byl splnen, nachytal ses a zacal to si***. Z takovych b***cku, jak ty, ma ruska propaganda ohromnou radost. Skoda, zes nemel ve skole informacni gramotnost .

OK, nevěděl jsem, kdo to je, ani to nezkoumal. Jak jsem psal, otevřel jsem dalších deset videí jiných lidí a bylov nich totéž. Plné regály, nic nechybí. Takže se budu opakovat, pokud tomu tak není, tak mi sem dej odkaz, jak je to ve skutečnosti. Jistě se takovými zábavnými videi soudruhu jenom hemžíš.:) Já je nenašel.
16. 04. 2023 v 18:42Off-line filip0976  (31/190/75)
Tatrman:
- posledné video z Ríše Zla mala @nexta tv , "sachar net"

- on ti má i8051 vyvrátiť pravdivosť videa ruskej propagandy, ktorá je nepravdivá ??
- i8051 ti napísal "V Rusku je navic pristup na YT omezen a smeji produkovat pouze schvalene ucty"
16. 04. 2023 v 19:00Off-line tatrman  (27/-/-)
Hele filip
jde o to, že ičko tady psal, že to video a stav obchodů v Rusku jsou fake. Že jsou tam naopak prázdný regály v supermarketech, tak to chci vidět. To snad není tak moc. O ničem jiným řeč není.


Já ho nemůžu najít. Teď jsem našel video od Arte(německá TV), který se věnuje sankcím po 8 měsících, jestli fungují. Říkaj tam, že si slibovali od těch sankcí, že se Putkovi vzepřou oligarchové a občané, jenže to se nestalo.
Jinak sankce jsou na mikročipy, auta, letadla, zbraně. Neviděl jsem tam potraviny v tom seznamu.

https://www.youtube.com/watch?…
16. 04. 2023 v 19:01Off-line power  (23/180/65)
Richard33 největší odborník na Rusko, hrdinně dřepí za klávesnicí, místo aby se účastnil protiofenzívy v první linii. Ostatně to jeho hrdinství jsme měli možnost poznat už při chřipečce-19 - měsíce se bál vylézt z domu :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 04. 2023 v 19:55On-line Richard33  (45/185/81)
Power: víš totální prd. Mimochodem, když bežel covid, tak jsem s kámošem kácel ovocnej sad. Každej víkend cca měsíc a půl :-)
16. 04. 2023 v 20:01Off-line Pirateguy  (23/188/-)
No jelikož Rusko posílá na Ukrajinu šrot, má enormní ztráty a jede strategii "nás mnogo" tak stačí prostě Ukrajinu podporovat do té doby než jim vychcípá většina bojeschopného mužstva, a že k tomu mají slušně našlápnuto, Putinovi ruplo v kouli a naší povinností je chránit ostatní před agresorem, ustupovat agresorovi může dopadnout akorát tak jako za druhé světové, odnesou to potom všichni
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 04. 2023 v 20:07Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (26/-/-)
OK, nevěděl jsem, kdo to je, ani to nezkoumal. Jak jsem psal, otevřel jsem dalších deset videí jiných lidí a bylov nich totéž
-----------
Coze? Coze? Tys sem jen neco flaknul a nekoukal jsi na to, jestli to neni prodvrh? Coze? Ty, kterej tu vsem rika, ze si maji informace 3x overovat? No to sis radne nasral na hlavu hochu. Jestli takto cerpas i ostatni informace, o kterych zde pises, tak to je pruser ... :-)

A nebudu ti sem nic davat, nazoru, jak to je v RF tu mas spoustu vyse, zbytek si najdi. NAvic ja nepsal, ze tam maji prazdne regaly, ale psal jsem, ze tve video je podvrh. Zase nechapes text? A pokud takova videa prazdnych regalu nejsou, je asi nezajimave je produkovat, protoze realitu netreba dokumentovat :-)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
16. 04. 2023 v 20:12Off-line klucinek  (33/176/75)
Sím, sím pane učiteli.... z jaké vyhlášky, nařízení, zákona, úmluvy či normativy tato "povinnost" vyplývá?
16. 04. 2023 v 21:30Off-line BussterX  (103/130/150)
Checht, tohle mě zaujalo :D:D

„V Moskvě se ve vybraných obchodech taky znovu objevilo pivo plzeňského Prazdroje, který taky z Ruska odešel. Podle hebrejštiny na plechovce ho ruští obchodníci nakupují v Izraeli,“ řekl zpravodaj ČT Karel Rožánek....

https://ct24.ceskatelevize.cz/…-zeme-odesli
16. 04. 2023 v 21:39Off-line tatrman  (27/-/-)
Ičko:A nebudu ti sem nic davat, nazoru, jak to je v RF tu mas spoustu vyse, zbytek si najdi. NAvic ja nepsal, ze tam maji prazdne regaly, ale psal jsem, ze tve video je podvrh. Zase nechapes text? A pokud takova videa prazdnych regalu nejsou, je asi nezajimave je produkovat, protoze realitu netreba dokumentovat :-)

Asi sem nic nedáš, protože takový video neexistuje. Je ale zajímavý, že z jiných zemí třeba z KLDR , Venezuely atd. je takových videí spousta, jen z toho Ruska žádný.
Jaký podvrh? V čem konkrétně?
16. 04. 2023 v 21:40Off-line Kady  (25/-/-)
Panenko skákavá proč jsou lidi takový i***ti

Na Rusko jsou uvalené sankce, které brání vývozu velkého počtu surovin...

Je jasný že ty potraviny budou levné, když se nevyvaží a rusové to neberou...
Proč asi mají levnější plyn uvnitř?... Protože několik odběratelů změnilo dodavatele a oni ten plyn mají navíc
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 04. 2023 v 21:43On-line Tygr728  (30/190/90)
Možná by se slušilo a patřilo upozornit že Rusko je docela dost kapitalistickej stát, víc kapitalistická je už snad jen Čína (přesto označována za komoušskou.... ví tady třeba někdo že komiunističtí funkcionáři v číně jsou zároveň největšími kapitalisty kteří vydělali extrémní miliardy např. na covidu?)

Takže pokud někdo jako tatrman je levicově založenej tak zrovna Rusko by mu asi uplně nevonělo. Ikdyž z nadhledu tento stát roste narozdíl od Evropy která upadá.
A pro moderní levičáky by možná bylo zajímavé zjištění že rusko je multikulturní....ale to by museli mít IQ větši než 30 aby mělo smysl s nima o tom mluvit.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 04. 2023 v 21:49Off-line BussterX  (103/130/150)
Před 6 minutamiOn-line Tygr728 (29/190/90)
A pro moderní levičáky by možná bylo zajímavé zjištění že rusko je multikulturní...

XXXX

ano, rusko je multikulturní a putin je za to jistě rád... :D

"Ruská mobilizace se zaměřuje na NÁRODNOSTNÍ menšiny ve snaze zničit komunity, které povětšinou válku k***izují. Masivní odvody probíhají také v odlehlých regionech země, kam není upřena přílišná pozornost...


Bojovníci za lidská práva na Krymu například uvedli, že mobilizační úsilí Ruska na okupovaném poloostrově se neúměrně zaměřuje na Krymské Tatary, etnickou skupinu, která se od anektování oblasti v roce 2014 do značné míry staví proti ruské nadvládě, píše The Guardian."
16. 04. 2023 v 21:54Off-line tatrman  (27/-/-)
Buss
to jen ilustruje,že je něco špatně. Něco se míjí účinkem. Jako podle mě ty sankce asi maj vliv na válečnou výrobu Ruska - zbraně, auta,letadla tam asi jo, ale nulový vliv na běžný život Rusů, jejich životní úroveň neklesla, a proto jich tolik bude dál fandit Putinovi, revoluce se nekoná.
Dovedu si představit, že dlouhodobě se to pak může projevit nějakým úpadkem i v té životní úrovni(pakliže by to neřešila Čína import), ale to je spíše otázka desítek let, než rok dva.
Ten kdo tady ale jistě tahá za kratší konec je EU a Rusko. Ostatní svět je v podstatě happy a v profitu. Ta válka pomůže Číně, USA, i zemím Bricsu.
EU přišla o obrovský levný energetický a surovinový zdroj pro svůj průmysl a konkurenceschopnost, bude nakupovat dráž na světových trzích a od USA. Rusko se vyčerpává vojensky materiálově i lidsky bude na kolenou. Win win má Čína. USA sice na Ukr. posílá pomoc finanční i vojenskou,ale vykompenzuje si to dodávkami do EU.(plyn, ropa, zbraně), takže budou na svým a možná i v plusu. EU bude muset časem snížit platy a životní úroveň všem, aby se udržela konkurenceschopná, když bude mít drahé energie, hlavně tedy střed a východ EU - ti celou tu válku nakonec zaplatí.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
16. 04. 2023 v 22:11Off-line kloudik  (38/182/80)
Hastrmánku, o politice se nerad bavím, ale speciálně kvůli tobě udělám výjimku. Svým způsobem máš pravdu, ale hrozně nešťastně ju podáváš. Zapracuj na hlubším pochopení informací a potom na výkladu :)
16. 04. 2023 v 22:19Off-line BussterX  (103/130/150)
Tatroš, ve většině médií na "západě" se nepokrytě prezentuje názor, že co je ruské, to je špatné - a to VŠICHNI A VŠECHNO ruské (kolektivní vina), ostatně málokterá země na západě projevila ochotu dát azyl rusům kteří nechtěli bojovat proti ukrajině, viz naše úžasná vláda.... koneckonců výsledek této kampaně vidíme v proukrajinských +dezolátech+ píšících rusko a rusové se dvěma S :D:D nedělejme si iluze, že to běžní rusové nevnímají tu protivšeruskou náladu na "západě" a že je to nežene do náruče putina...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 04. 2023 v 22:20Off-line tatrman  (27/-/-)
16. 04. 2023 v 22:30Off-line keram  (48/176/59)
Tak to není nic nového,sankce ničí hlavně Evropu. Rusko má růst HDP,malou inflaci,malou nezaměstnanost a rubl se taky nepropadl jak si soudruzi v EU přáli. Nic neočekávaného,kdo poslouchá Ukrajinskou a EU propagandu tak je s prominutím hloupý vůl :-D. O Rusko nebo Činu bych fakt strach neměl ,to se nedá říct bohužel o EU:-/
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
16. 04. 2023 v 22:32Off-line bombakul  (29/176/75)
Kerame pššš tohle nesmíš:)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
16. 04. 2023 v 22:33Off-line tatrman  (27/-/-)
Buss
Rusko je agresor, tak tomu musíš rozumět, spíše je špatné, že se tím slůvkem "proruský" dneska označuje každý jiný politický nebo ekonomický názor,než ten Fialův, byť se vůbec Rusku nevěnuje. Např jsi proti bídě v ČR? - tzn. že jsi proruský dezolát a komunista.
To mi vadí.
Rok zpětně to byl antivaxer a dezinformátor, ten kdo si jen myslel, že vir unikl z laborky nebo nechtěl nosit roušku v lese.
Prostě tohle jsou do očí bijící pi..viny dnešní doby.
16. 04. 2023 v 22:33Off-line filip0976  (31/190/75)
BussterX prezraď mi, prečo sa reich nemá písať s SS, keď mali pakt Stalin zároveň spoločne rozpútali WW II. napadnutím Poľska ? Stalin mal gulagy v Reichu sa to volalo koncentrák ale vymysleli ho v Rusku . Vo svojej podstate sa od SS nelíšia . Oni ani neoslavuju koniec WW II.
Tým čo teraz robia sa fakticky nelíšia od Reichu.
16. 04. 2023 v 22:35Off-line BussterX  (103/130/150)
Před 15 minutamiOn-line filip0976 (30/190/75)
Stalin mal gulagy v Reichu sa to volalo koncentrák ale vymysleli ho v Rusku...

xxx

checht, koncentrák vymysleli angličani během burské války v africe na konci 19 století :D
16. 04. 2023 v 22:37Off-line BussterX  (103/130/150)
Ad zahájení války - sověti nabídli československu 800 letadel na obranu proti hitlerovi i s personálem a náhradními díly (odmítli jsme, bolševik je fujki), pak chtěli jednat se západem o spojenectví - a copak se nestalo, západ poslal druhořadého emisara na jednání se stalinem o spojenectví LODÍ... takže jel na jednání čtvrt roku a to stalina nasralo, tak se spojil s hitlerem :D
16. 04. 2023 v 22:41Off-line panskrt  (48/178/81)
Rusové ani Němci koncetráky nevymysleli, používali je např. B***ové během Búrských válek...
EDIT: nj, opisování, příspěvek jsem neviděl, přemýšlel jsem nad formulací níže zmíněného názoru
16. 04. 2023 v 22:45Off-line BussterX  (103/130/150)
Neopisuj jo -_-
16. 04. 2023 v 23:08Off-line panskrt  (48/178/81)
Jinak k sankcím, resp. k jejich uplatňování. Money talks, nemálo západních firem v Rusku i po roce války podniká. Třeba si od nich kupujete konzervovanou zeleninu :) Samozřejmě se šachuje i při exportu do Ruska, kostrbatější cesty alespoň prodražují transfery. Chce to hlavně uhlídat pokročilé technologie, náhradní díly apod. Ale leccos už si dnes sami vyrobit neumí. Ostatně jako státy EU, bohužel ...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 04. 2023 v 23:13Off-line BussterX  (103/130/150)
Má pravdu ten chlapec, pokud jde o pokročilé technologie... ovšem platí to obousměrně, na to rusáci přišli už před rokem :D:D

"Rusko přestane dodávat do Spojených států raketové motory v odplatě za sankce, které Washington uvalil na Moskvu kvůli útoku na Ukrajinu. Ve čtvrtek to oznámil šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin. Rusko se také nebude starat o servis raketových motorů, které už dříve Američanům prodalo."

"Podle něj Rusko dodalo do Spojených států od 90. let 122 dvoukomorových raketových motorů RD-180, z nichž 98 bylo použito pro rakety Atlas. V současné době už tento raketový program končí, takže škoda nebude tak zásadní.

Všechny jejich zbývající mise už navíc mají motory na území USA. „Problém by ale mohl nastat v případě závady a následné opravy nebo výměny dílů,“ upozorňuje šéfredaktor portálu Kosmonautix.cz Dušan Majer. "

https://ct24.ceskatelevize.cz/…i-napsal-sef
16. 04. 2023 v 23:19Off-line panskrt  (48/178/81)
JJ, málo se o tom ví, přitom ten obchod běží léta.

Přiznám se ale, že víc jsem příčiny nezkoumal, jestli se Američanům vlastní vývoj/výroba nevyplácela nebo jim došli následníci von Brauna...
16. 04. 2023 v 23:31Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (26/-/-)
Asi sem nic nedáš, protože takový video neexistuje.
--------------
Psal jsem ti, ze nedam, ne ASI, ale URCITE nedam. Vysvetleni proc mas vyse, pokud ho nechapes, namaluj si to ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 04. 2023 v 00:25Off-line BussterX  (103/130/150)
Každopádně je to trochu schizofrenie, když se putin vztekal že se NATO roztahuje k ruským hranicím, a přitom rusko dodávalo USA motory k raketám který vynášely do vesmíru americký vojenský satelity :D stejně jako je schizofrenie pohrdavě se vysmívat ruským mužikům a kupovat od nich vesmírné technologie :D:D Ну да, Money talks :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 04. 2023 v 00:39Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
BussterX: Jako RD-180 jsou dobrý motory, ale USA se jich zbavuje specificky kvůli tomu že jsou z ruska, pokud by byll nějakej problém USA má náhradní nosiče, třeba F9 a FH komplet z US dílů, případně lze použít i ten eopskej šrot ariane 5.
Co se EU týče, zde se používaly ruský sojuzi, s čímž se taky tak nějak končí... nevím zda máme náhradu, ale v nejhorším to lze vynýst na dražší ariane.

Horší by to bylo v civilním sektoru, u lidí co se věnují hudbě, protože co říkal jeden známej tak elektronky maj lepší vlastnosti, ale už se vyrábí jen v rusku...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 04. 2023 v 02:31Off-line i8051  (53/184/97)
Elektronky nahradis v pohode mosfetem. 99 % hifistu to nepozna, ikdyz bude tvrdit, ze jo :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 04. 2023 v 02:36Off-line panskrt  (48/178/81)
Ale zajímalo by mne, jestli tatrman na demonstraci proti bídě byl a nesl s hrdostí svůj transparent s cenami vajec ...
17. 04. 2023 v 03:20Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Třeba mu křivdíme, třeba teď plánuje plánuje demonstraci proti omezování levného dovozu ukrajinských potravin v polsku :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 04. 2023 v 06:42Off-line power  (23/180/65)
I8051 (52/184/97)
Elektronky nahradis v pohode mosfetem. 99 % hifistu to nepozna, ikdyz bude tvrdit, ze jo :-)
---------

Ten rozdíl zcela jistě pozná při použití EMP hlavice, kdy křemíková srágora přestane fungovat a odporoučí se do křemíkového nebe :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 04. 2023 v 10:54Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
I8051: nemohu soudit, vím jen z doslechu, hifista nejsem :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 04. 2023 v 20:36Off-line WileECoyote  (35/178/-)
Mají jídlo, práci, auto, důchod, levné bydlení a energie, a daleko míň byrokracie a jiných nesmyslů a buzerací. V přepočtu na naší výplatu jsou na tom bídně, ale asi tam vyžijou s tím, co mají, celkem vpoho.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
17. 04. 2023 v 22:01Off-line Kady  (25/-/-)
Tak když je tam obří počet zemědělců, kteří nemají vývoz do cizích zemí s větším odběrem...tak dává logiku, že potraviny, ktere tam zustavají v přebytku, tak budou levnější ...
17. 04. 2023 v 22:41Off-line bombakul  (29/176/75)
Oni vyžijí v pohodě protože narozdíl od nás nejsou konzumní společnost
17. 04. 2023 v 23:54Off-line BussterX  (103/130/150)
Hele potřebuju nějakýho experta na kremelskou propagandu případně experta na auta - je tato info fejk nebo ne? o_O

https://youtu.be/6cvTfAYo3p8
18. 04. 2023 v 00:18Off-line Kady  (25/-/-)
Je to joke vole ... Číná vudči Rusku nemá sankce a vyslovně odmítla se k nim připojit nebo odsoudit agresi na UA ... takže ta auta tam jsou legalně, i když nechápu proč by měli mít fake značky
18. 04. 2023 v 00:22Off-line panskrt  (48/178/81)
Tak není s podivem, v Číně se vyrábí zahraniční vozy, donedávna s povinnou čínskou účastí. I ty luxusnější. A co si budeme povídat o čínských skrupulích, že :)
Zajímavá by byla cena, zda je tam nějaká přirážka.
P.S.: Samozřejmě šmíruje každý, kdo na to má, i u svých spojenců ...
18. 04. 2023 v 19:42Off-line tatrman  (27/-/-)
Hele na mě se tady strhla vlna k***iky, když jsem namítnul, zda vůbec ty sankce fungují.. a tady jsem narazilna video německé veřejnoprávní televize ZDF, kde říkaj totéž co já. Tak kdo tady šíří dezinformace?

ve videu zaznělo - sankce nefungují, páč západní zboží se do Ruska importuje dál ve vekým přes třetí země, např. Arménie zvýšila import z Německa o 166% oproti předchozímu roku hlavně elektronika, mobily atd., totéž platí pro Kazachstán a Čínu.
a opačně Export z Ruska - do EU se pak dostává na trh diesel z Indie, kterej tam vyráběj z levný ruský ropy.
Takže suma sumárum koho vlastně ty sankce poškodily? EU má vše dražší, Rusko musí prodávat levněji třetím zemím, a nakupovat s přirážkou zboží ze západu. Takže černýho Petra má EU a Rusko. Jenže ruský energetický zdroje jsou nevyčerpatelný, ale peněženky lidí v EU nejzasaženější země včetně ČR jaksi maj svý limity. Pro příští rok něm.ekonomové spočítali,že něm. ekonomika poroste o 0.1%, zatímco ruská o 0.3%.
pro srovnání USA +1.4%
Čína +5.2%
Indie + 6.1%
kazachstán +4.3%

https://www.youtube.com/watch?…

https://www.visualcapitalist.com/…try-in-2023/
18. 04. 2023 v 20:01Off-line BussterX  (103/130/150)
Sankce byly politické gesto a zajímalo by mně jestli dopředu zasedla nějaká skupina expertů a vyčíslila jejich efektivitu nebo jestli to bylo jen politické prásknutí botou do stolu (jak to udělal kdysi chruščov na zdůraznění své politické vůle, fakt mlátil botou do stolu v OSN či kde) :D, čína se musí chechtat nad tim jak jim evropa uvolnila ruské trhy... to jako politiky nenapadlo dopředu, že se tam čína nacpe na ruské trhy? co udělali předem, aby se to nestalo? jednal někdo s čínou? atd atd... jako asi tak - cui bono? USA :D:D
18. 04. 2023 v 20:06Off-line klucinek  (33/176/75)
Proti Evropské sankce původně uvalené na Rusko stylem maminko já chci koníčka jsou pro Čínu jen zábavnej kabaret kterej jim nasype neskutečný prachy....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 04. 2023 v 20:13Off-line panskrt  (48/178/81)
Komise expertů nezasedla ani nad fit for 55, proč by sedala zrovna nad sankcemi.
Většina sankcí je politické gesto, některé mají i ekonomický smysl, příp. vojenský. Nejsme v časech námořních blokád, ani ty však nebyly 100%. Ale rozhodně se nemyslím, že cílem sankcí bylo poškodit převážně prostého Rusa.
Že by se dalo s Čínou domluvit, na to musí být páky, kdo dnes potřebuje koho víc?
18. 04. 2023 v 20:13Off-line BussterX  (103/130/150)
Asi tak - sankce jako prostředek nátlaku na rusko jsou OK, ale musí se PŘEDEM zajistit aby byly účinné... to co evropa udělala je to, že hasí kýblem z jedné strany barák, a z druhé strany do baráku teče benzin, otázka Č.1 zní - mám prostředky na to zastavit přívod benzinu do ohně než začnu hasit,? ano, ne? otázka Č.2 - má cenu hasit, když nedokážu zastavit ten proud benzinu co chčije do ohně z opačný strany požářiště? ano, ne? :D
18. 04. 2023 v 20:14Off-line BussterX  (103/130/150)
@ panskrt, náhodou blokáda kuby v době karibské krize byla 100% :D
18. 04. 2023 v 20:16Off-line klucinek  (33/176/75)
My jsme to dotáhli i s Boží pomocí pana Fialskyho, nejlepšího premiéra kterého kdy Ukrajina měla, do takové dokonalosti že ten barák intenzivně hasíme... ovšem čistým ethanolem...
18. 04. 2023 v 20:17Off-line panskrt  (48/178/81)
Nevýhoda ostrovů, ale i tak možná nějaká bárka proplout mohla ...
18. 04. 2023 v 20:20Off-line BussterX  (103/130/150)
No nevim, když proplout nedokázaly ani ruský atomový ponorky... :D btw historický vokno - otázka kontrolní: kdo potopil německý blokaderunner alsterufer v WII? čeští piloti, a zbavili německo wolframu či čeho na jeden rok válečný výroby :D
18. 04. 2023 v 20:23Off-line tatrman  (27/-/-)
BussterX (102/130/150)
Sankce byly politické gesto a zajímalo by mně jestli dopředu zasedla nějaká skupina expertů a vyčíslila jejich efektivitu nebo jestli to bylo jen politické prásknutí botou do stolu (jak to udělal kdysi chruščov na zdůraznění své politické vůle, fakt mlátil botou do stolu v OSN či kde) :D, čína se musí chechtat nad tim jak jim evropa uvolnila ruské trhy... to jako politiky nenapadlo dopředu, že se tam čína nacpe na ruské trhy? co udělali předem, aby se to nestalo? jednal někdo s čínou? atd atd... jako asi tak - cui bono? USA :D:D

přitom i b***i muselo bejt jasný, že ekonomický sankce bez např. fyzické izolace(blokáda) jsou nesmyslem v dnešní době globááálistů, kteří chtěj na všem vytřískat. Tím nechci říct, že by to bylo možný, jen hypoteticky se zamýšlím,za jakejch podmínek by sankce mohly bejt naplněny.
18. 04. 2023 v 20:28Off-line BussterX  (103/130/150)
Tatroš, my se na to asi nedíváme správně... my potřebujem ideologicky nasměrovat a podívat se na to správnou optikou... nechtěl by se toho ujmout nějaký místní politický komisař a trochu nás napravit z našich pomýlených názorů? :D https://protiproud.info/…ruk-glum.gif
18. 04. 2023 v 20:28Off-line panskrt  (48/178/81)
Jenže ta fyzická akce by byla válečným aktem beze sporu.
Bárka není hlučná a na radaru nemusí být vždy vidět. Samozřejmě nejde o žádný významný průlom.
18. 04. 2023 v 20:29Off-line tatrman  (27/-/-)
Jen připomínám, jak jsem byl napaden zdejším "znalcem" ruskejch poměrů
a chrličem vulga*** a nálepek i8051 výše v tomto vláknu ihned po zveřejnění.
tady kopie:
i8051 (52/184/97)
Neni na rok stare a skvele sestrihane video z ruskeho kramu, ze tatrmane?. Jsi skvela cilovka techto ruskych influencru a dezinformaci. Hloupy liny clovek, co chce najit senzaci. Tak jsi ji nasel. A rozsiril tak dezinfo dale. Vic si ti velci trolove nemohou prat, nez takovou lamu, jako jsi ty. Ty jsi taky omamen Volneho paradoxem, vid?


Kdyby rači tenhle p*****c i8051 si něco nastudoval,než plácne tady.
18. 04. 2023 v 20:31Off-line BussterX  (103/130/150)
Jak jako na radaru nemusí být vidět? když tam viděli na radaru už ve WWII odraz periskopu na stínítku tak bárku uvidí taky (ponorky našli sonarem a osposlechem na tisíc km od kuby, pod mořem měli amíci linie sonarů u dna... btw možná bysme si měli definovat, čo také si predstavujetě pod slovom bárka :D
18. 04. 2023 v 20:38Off-line tatrman  (27/-/-)
Buss
já myslím, že po roce když vidí výsledek svojí práce, by mohli svoji ideologii "přeformulovat". Za covidu se tak dělo každej týden, tak maj trénink.:)
Nechápu proč by měla jen Evropa nést oběť za nějakou válku v Rusku, kterou nezpůsobila. Zdalipak dostaneme něco solidárně od ostatních, když už držíme ty sankce jako jediní.:) hahaha...chtělo by to nějakou windfalltax na země, který si polepšily válkou v Rusku a těží z toho.
18. 04. 2023 v 20:39Off-line BussterX  (103/130/150)
A nechcete se napřed zeptat, jestli by romovi gayovi nevadilo chodit s bělochem? :D já kdybysem byl rom, tak bysem s gadžama nechodil, byl bysem hrdým romem a nazýval bysem se bysem se cikánem a ne romem a kdyby mi řekl běloch cikáne tak bysem ho nakopal břitvou :P
18. 04. 2023 v 20:40Off-line BussterX  (103/130/150)
Kurwa píšu vedle -_-
18. 04. 2023 v 20:43Off-line panskrt  (48/178/81)
Bárku, co jiného. Dost malé plavidlo, zvlášť na neklidné hladině, abys odraz z radaru neviděl přesvědčivě. Blokáda byla kvůli sovětským námořním lodím, úplně jiná velikost a také jiný přehled. Protiponorkové řešení není určeno k záchytu hladinových plavidel ...
Ale je to vlastně čistě hypotetická otázka, tohle by se nelíbilo především soudruhům z Kuby.
18. 04. 2023 v 20:47Off-line tatrman  (27/-/-)
Panskrte Rusko má pozemní hranice s Čínou, a tím tahle debata o blokádě padá pod stůl...:)
18. 04. 2023 v 20:51Off-line idea  (39/170/-)
Já viděl tohle video jak se mají v Rusku špatně, otevřel tam novou prodejnu německý Globus, tak asi tak.... :D https://www.youtube.com/watch?…
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
18. 04. 2023 v 20:58Off-line panskrt  (48/178/81)
Tatrmane, nejen s Čínou, a předně by to byl válečný akt, a to přeci nechceme, ne? Takže sankce bez blokády, na výběr moc nebylo.
18. 04. 2023 v 21:01Off-line tatrman  (27/-/-)
Panskrte
ty sankce nefungují a ani nemohly.
Co třeba výrazně snížit nákupní cenu plynu a ropy od Rusů? Nebylo by to bylo
bývalo účinnější?
18. 04. 2023 v 21:03Off-line tatrman  (27/-/-)
Idea
dezinformace:)jsi proruskej dezolát a rudej komunista.:)
18. 04. 2023 v 21:09Off-line BussterX  (103/130/150)
Před 14 minutamiOn-line idea (38/170/-) NOVÉ
Já viděl tohle video jak se mají v Rusku špatně, otevřel tam novou prodejnu Globus, tak asi tak.

xxx

v 1:41 čase videa je na dolní konzervě vidět datum, já tam čtu 08. 22. a napadá mně že to asi nebude letos :D ale možná to neni datum spotřeby, i když na tý konzervě je v řádku nad tim 1. 22.... 8) kdo se nudí, tak si v tom videu může zapátrat, jestli tam je nebo neni někde další datum a jestli tohle vůbec datum je... du gamesit
18. 04. 2023 v 21:10Off-line panskrt  (48/178/81)
Tatrmane, jak už jsem výše, jde o pokročilé technologie, tam se zdá, že sankce fungují. Samozřejmě ne 100%. Vůbec nejde o nějaké vyhladovění. Ostatně Rus je na bídu zvyklý, většina resp.
U ropy se strop zaváděl, v rámci sankcí samozřejmě. Nebo si to představuješ jinak?
18. 04. 2023 v 21:17Off-line idea  (39/170/-)
Já a dezolát a komunista? To vůbec... :D Busster, nevím rybí a konzervy obecně většinou vydrží roky. Možná by se to dalo zjistit nějak jinak kdy tam ten německý Globus opravdu otvíral obchod a proč.... :D Dokonce tam mají i ochutnávky, to dělal i Globus u nás v Česku, ale už jsem tam nějaký ten pátek nebyl. Jo, třeba tam někdo něco zjistí :D Na videu jsou vidět značky Tefal, Rafaelo , Merci a jiné známé potraviny akorát tam zmiňovala myslím, že Coca Cola není a je tam něco jiného, už jsem to video viděl někdy před měsícem, tak už nevím... :D
18. 04. 2023 v 21:22Off-line BussterX  (103/130/150)
Nj fakt, EU vlády "drtí rusko sankcema" a ale NEMECKÝ řetězec si vesele mastí kapsy zatimco fijalová vláda se halí do UA vlajky :D:D

xxx

Obchodní řetězec Globus zůstává i po napadení Ukrajiny v Rusku. Němečtí majitelé holdingu to obhajují tím, že mají starost o osud tamních zaměstnanců a zákazníků. Z ruského trhu jim však také dlouhodobě plynou největší zisky.

https://www.seznamzpravy.cz/…senou-227792
18. 04. 2023 v 21:23Off-line i8051  (53/184/97)
Hele ty ruda blbko tatrmanska, kdyz je v Rusku tak skvele, maj se tam uplne nejlip, maj tam vse a levne a i novej Globus, tak proc tam neodejdes? Ideologii mate stejnou, svou zavisti se tam uchrochtas a tady chybet vazne nikomu nebudes. Rad ti zabalim a hodim na vakzal ... :-)

Problem bude v tom, ze i tam bys byl za linyho luzra, takze bys po chvili zacal prskat i tam. Ty budes remcat za kazdy vlady a i kdyby ti dali byt zdarma, budes remcat, ze tam byla spatna barva koberce. Jsi marnej ... :-)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:26Off-line BussterX  (103/130/150)
Náhodou tatra správně upozornila na úžasnou efektivitu sankcí proti rusku :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:27Off-line panskrt  (48/178/81)
Aneb i slepé kuře někdy najde zrno ...
18. 04. 2023 v 21:31Off-line tatrman  (27/-/-)
Panskrt (47/178/81)
Tatrmane, jak už jsem výše, jde o pokročilé technologie, tam se zdá, že sankce fungují. Samozřejmě ne 100%. Vůbec nejde o nějaké vyhladovění. Ostatně Rus je na bídu zvyklý, většina resp.
U ropy se strop zaváděl, v rámci sankcí samozřejmě. Nebo si to představuješ jinak?

ten strop by ale nastaven snad ještě nad tržní cenu, nikoliv pod ní. Já myslel samozřejmě pod ní, tak jak teď od Rusů nakupuje Čína a Indie,taky jsou hluboko pod cenou.
O těch pokročilých technologiích a čipech, jsem psal už někde nahoře, že tam to může fungovat,pokud se nevyráběj nikde jinde např. v Číně, ale i ta je pak může reexportovat do Ruska nebo jakákoliv jiná země... takže spíše vojenský materiál s přísnější kontrolou i prostředníků a pokud se objeví ten zvýšený import tak zrušit, ale to by musely dělat jednotně všechny země, nejen EU, která tu celou válku táhne na bedrech.
A ano, já myslel a i v tom německým videu to bylo řečeno, že si západní politici slibovali prázdný regály a hlad v Rusku, to se nestalo.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:32Off-line tatrman  (27/-/-)
I8051 (52/184/97)
Hele ty ruda blbko tatrmanska, kdyz je v Rusku tak skvele, maj se tam uplne nejlip, maj tam vse a levne a i novej Globus

já to sem z toho Globusu nedával, proč to píšeš mě? Nespletl sis adresáta?:)
18. 04. 2023 v 21:33Off-line idea  (39/170/-)
Mě to zaráží, Evropa bojuje sankcemi, přitom v Rusku si vesele dál podnikají evropské firmy, obchody, banky a nebo oklikou přes spřátelný stát to tam vše teče jako by se nechumelilo, mají tam téměř vše a už dnes se mají líp než zítra… pozítří… včera… No včera jsi to přece řikal, předsedo.... :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:34Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (26/-/-)
já to sem z toho Globusu nedával, proč to píšeš mě? Nespletl sis adresáta?:)
------------
Sice nedaval, ale hned jsi to kvitoval, takze z toho mas radost ... :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:35Off-line klucinek  (33/176/75)
A proč by nepodnikali? Podnikatele žádný sankce nezajímají, základem podnikání je zisk, ne sankce který vedou ke snížení zisku....
18. 04. 2023 v 21:36Off-line tatrman  (27/-/-)
Ičko:Sice nedaval, ale hned jsi to kvitoval, takze z toho mas radost

já jen psal, že přispěcháš s nálepkami o dezolátech a rudejch komunistech...no a to jsi splnil na jedničku... jenom sis popletl adresu.:)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:37Off-line i8051  (53/184/97)
Me jen nechapu, ze ti, co tu vyzdvihuji Rusko, jak je tam skvele, lide se tam maji nadherne a jsou tam obecne vyborne podminky pro zivot, se neseberou a nejedou tam. Ja teda tam, kde se mi libi a kde je hezky, vzdy jedu a nekde jsem byl i nekolikrat ... :-)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:39Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (26/-/-)
já jen psal, že přispěcháš s nálepkami o dezolátech a rudejch komunistech...no a to jsi splnil na jedničku
-------------
Ale to neni zadna nalepka, to jsou tve prave vlastnosti, ktere tu potvrzujes leta ... :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:40Off-line idea  (39/170/-)
Tady jde o to jestli ty sankce jen nejsou velký bezedný tunel na prachy, prachy pořád tečou a ti co by se měli mít díky sankcím špatně se mají celkem dobře, což asi není dobře....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:42Off-line tatrman  (27/-/-)
I8051 (52/184/97) NOVÉ
Me jen nechapu, ze ti, co tu vyzdvihuji Rusko, jak je tam skvele, lide se tam maji nadherne

to tady ale až na tebe nikdo nepsal. My znalci tady zvažujeme reálné možnosti a efektivitu nastavených sankcí, toť vše. A ty tady hned naběhneš jako fialův Křeček s radou o stěhování...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:43Off-line panskrt  (48/178/81)
Tarmane, u ropy je tržní cena poměrně volatilní, navíc v momentě, kdy už jsi import zakázal, ji určit nedokážeš. Strop byl nižší než u Brentu, ale tohle využije především Indie a Čína, jako páku na Rusa. Tobě Rus ropu neprodá.
A k tomu druhému, ani za WW2 nebylo Německo v úplné izolaci, představa, že by se proti někomu spojil celý svět je iluzorní. Zájmy jsou a vždycky byli roztříštěné.
18. 04. 2023 v 21:44Off-line klucinek  (33/176/75)
Hlavně finanční zájmy jsou vždy až na prvním místě...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:45Off-line panskrt  (48/178/81)
Klučínek, ano, nic nového pod sluncem
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:46Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (26/-/-)
My znalci ...
----------------
Skvelej vtip. Az na to, ze nejsi znalec, ale jen otravnej a vlezlej picus, kterej si musi anonymne povidat zde, protoze nema realny kamarady, kteri by si nechali tohle kolovratkovat pokazdy, kdyz te potkaj ... :-)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:50Off-line tatrman  (27/-/-)
Panskrt: Strop byl nižší než u Brentu, ale tohle využije především Indie a Čína, jako páku na Rusa. Tobě Rus ropu neprodá.

To je OK. Tak ať neprodá. Pak už to je ale politika Rusa,která něco vyvolala, nikoliv EU, která si sama podřízne větev. Ale nikdo to nezkusil, takže je to spekulace.
K Německu za WWII, tehdy ještě ani nebyl svět tak propojenej jako dnes. O důvod víc zvážit, zda budou mít sankce chtěnej dopad a případně jakej a na koho.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:52Off-line tatrman  (27/-/-)
I8051:ale jen otravnej a vlezlej picus

takhle se mi líbíš, pěkně odkopanej...přesně takhle se chová volič pětidemolice, to je jeho pravá tvář.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:54Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (26/-/-)
takhle se mi líbíš, pěkně odkopanej...přesně takhle se chová volič pětidemolice, to je jeho pravá tvář.
--------------
Ja ale nejsem volic petikoalice, blbko hloupa. Naopak ses odkopal ty, nic nevis a o vsem mas jasno. Presne jako o tomhle ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:57Off-line tatrman  (27/-/-)
I8051:nic nevis a o vsem mas jasno.blbko hloupa

už nudíš lodičkáři...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
18. 04. 2023 v 21:59Off-line i8051  (53/184/97)
Jeeje, tatre dosly argumenty, jako vzdy, tak sahne k invektivam ze zakladky ... :-)
18. 04. 2023 v 22:05Off-line panskrt  (48/178/81)
Tatrmane, ale ne více propojený z hlediska zájmů, to je podstatný rozdíl. V tomto ohledu je to spíš naopak.
Ale jako bojovníka proti bídě by tě mělo víc zajímat řezání kmenu ...
18. 04. 2023 v 22:18Off-line tatrman  (27/-/-)
Panskrt
hele lidé na Václaváku už "vyslali jasnej signál":)
https://www.youtube.com/watch?…
18. 04. 2023 v 22:21Off-line panskrt  (48/178/81)
Ten kmen se řeže o kousek dál ...
18. 04. 2023 v 23:06Off-line i8051  (53/184/97)
Tatrman (26/-/-)
hele lidé na Václaváku už "vyslali jasnej signál":)
------------
No, my jsme k tobe taky vyslali jasnej signal a ... NIC :-)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 04. 2023 v 23:33Off-line Kady  (25/-/-)
Ja nechapu co tu furt zkoušíte
ale pro meně chapave : SANKCE MĚLI ZA UKOL PŘIMĚT RUSKO STAHNOUT ARMADU
nikdo nepočítal s tim, že rusove boj povedou dele jak rok a EU doufala, že sankce přimějou rusko ukončit valku do půl roku
což češi, kteří se rádi ohaní tím jak je rusko užasne, prostě nepochopí
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 04. 2023 v 00:17Off-line filip0976  (31/190/75)
"SANKCE MĚLI ZA UKOL PŘIMĚT RUSKO STAHNOUT ARMADU" to nemáš pravdu, sankcie mali prinútiť rusko dodržovať medzinárodné právo, ktorým je viazané, ktoré RuSSko porušilo a na ktoré sa tak rado odvoláva .
Tie územia, ktoré RuSSko okupuje stále právne patria Ukrajine- to ustanovuje medzinárodné právo a Ukrajina sa má ako napadnutý štát právo brániť.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 04. 2023 v 15:57Off-line BussterX  (103/130/150)
Před 16 hodinamiOff-line Kady (24/-/-)
nikdo nepočítal s tim, že rusove boj povedou dele jak rok a EU doufala, že sankce přimějou rusko ukončit valku do půl roku
což češi, kteří se rádi ohaní tím jak je rusko užasne, prostě nepochopí

xxx

a neni to teda tak, že právě proto, že rusko úžasné je tak proto do půl roku válku neukončilo? O_o nějak mi to z tvé argumentace logicky vyplývá :D
23. 04. 2023 v 12:43Off-line esthetique  (41/-/-)
Tatrmane, ted nam tady jeste hod ty CENY PRED VALKOU. A Pak se podivej na par dokumentu na CT2 jak ruske duchodkyne v supermarketech "breci" ze Kure uz zase podrazilo, Jako ostatni vsechno dalsi. Pul Roku po zacatku valky.
23. 04. 2023 v 13:06Off-line tatrman  (27/-/-)
Tak jako ta rozprava není o tom, jestli nějaká ruská babička brečí nad cenou kuřete, ta debata je o tom, jestli sankce fungují nebo ne, a případně na koho. Stejně tak ti můžu dát x příkladů z česka kdy důchodkyně brečí nad tím, jak kuře a vajíčka zase zdražili. To už je ale jiná debata o výši platů a mezd, důchodů... se sankcema to nesouvisí.
Západ si sliboval od sankcí rychlý pád rublu a s tím platební neschopnost a prázdný regály v obchodech všeho zboží... to se v žádným případě nestalo ani jedno. Jediná změna je v tom, že se přestala prodávat Coca cola a místo ní prodávak Cool colu.
23. 04. 2023 v 13:49Off-line esthetique  (41/-/-)
Tatrman: JSI vedle jak ta jedle. Zapad si prazdne regaly nikdy nesliboval. To uz bys MOH skoro tvrdit, ze Zapad si sliboval, ze v Rusku budou fronty na PHM. To asi nikdy nebudou. Ropy maji evidentne dost.
Zapad se snazi orezat high-tech importy (chipy pro navadeni do raket apod.) I diky tomu rusaci pouzivaji 50let stare drony z Iranu...
JESTLI v supermarketech Je Nebo neni Kure a za kolik ma Zapad u p***le, protoze to stejne nemuze ovlivnit. Pokud nejsi SPOKOJEN s vysledkem sankci, Je to proto, zes nepochopil ucel sankci.
23. 04. 2023 v 15:12Off-line bombakul  (29/176/75)
Účel sankcí je likvidace toho kdo je uvalil? Tady se člověk dozví věci:)
23. 04. 2023 v 15:49Off-line esthetique  (41/-/-)
Bombakul: citis se likvidovany? Najdi si lepsi praci. Po roce flakani v cesku jsem se vratil do Irska a zamestnavatel mi sam od sebe zvysil mzdu o stovku. EURO. TYDNE.
pokud te nekdo likviduje, je to Fialovy hnus. Bez si stezovat na namesti.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 04. 2023 v 16:45Off-line bombakul  (29/176/75)
Já nemám žádnou práci a sto euro týdně? Tím se chlubíš nebo brečíš?:)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 04. 2023 v 17:03Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Západ si nikdy nesliboval že rusko nebude mít čipy do raket. Ty čipy co používaj jsou moc rozšířený, v okamžiku kdy si součástku můžeš v ČR, číně, indii, ... objednat bez jakýkoliv licence, tak si je přes prostředníka dokáže rusko bezproblému zajistit dost čipů pro rakety a co vím, rusko používá běžný čipy. Úzké hrdlo produkce zbraní je jinde, ne v čipech.

Sankce mají za úkol poškodit ruskou ekonomiku tak aby nedokázala vést válku. Nikoliv znemožnit výrobu zbraní nedostatkem běžných komponent... Když byly zavedeny, měli účel spíš diplomatického nátlaku
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 04. 2023 v 18:02Off-line tatrman  (27/-/-)
Esthetique (40/-/-) NOVÉ
Tatrman: JSI vedle jak ta jedle. Zapad si prazdne regaly nikdy nesliboval. To uz bys MOH skoro tvrdit, ze Zapad si sliboval, ze v Rusku budou fronty na PHM. To asi nikdy nebudou. Ropy maji evidentne dost.
Zapad se snazi orezat high-tech importy (chipy pro navadeni do raket apod.) I diky tomu rusaci pouzivaji 50let stare drony z Iranu...
JESTLI v supermarketech Je Nebo neni Kure a za kolik ma Zapad u p***le, protoze to stejne nemuze ovlivnit. Pokud nejsi SPOKOJEN s vysledkem sankci, Je to proto, zes nepochopil ucel sankci.

Je vidět,že se v tom neorientuješ. Já jsem sem dával zprávu z německé veřejnoprávní ZDF, kde je to jasně řečeno,sankce nesplnily to, cosi Západ sliboval.
23. 04. 2023 v 18:19Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Nojo, zatímco ty seš odborník na slovo vzatej, že.
23. 04. 2023 v 18:23Off-line bombakul  (29/176/75)
Kdyby sankce fungovaly tak jak mají tak se počet zemi který je uvalují nesnižoval:)
23. 04. 2023 v 22:58Off-line esthetique  (41/-/-)
Bombakul: kdyz nemas zadnou praci a stezujes si, ze JSI likvidovanej, musis Vic slapat chodnik. Jinak mi cela ta rovnice vyjadrujici tvoji zivotni situaci nesedi. Na co si VLASTNE stezujes? Ze musis slapat chodnik? Praci nemas a nechces a chlubis se tim, jak jsme pochopili. Nebo, ze klienti Malo platej. Nebo ze Malo pichaj. Nebo moc pichaj? Nebo Maj male s***ny? Nebo moc velke s***ny? Velke prece vy pasivky mate radi!
Nejak se neorientuju v tom, na co si VLASTNE stezujes...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 04. 2023 v 23:01Off-line bombakul  (29/176/75)
Já si na něco stěžuju? A pasivka fakt nejsem
23. 04. 2023 v 23:11Off-line esthetique  (41/-/-)
Ano, Ty na co si stezujes; memu automatickemu zvyseni platu o desitku mesicne se tady vysmivas s Tim, ze ty sam pracovat PRECE NEMUSIS. KDO v cesku dostal za posledni rok zcela automaticky a Bez diskuzi (treba vyhrozovani stavkou) pridano 10 tisic mesicne krome poslancu?!?
JMENUJ TY LIDI, d***le! protoze ja jsem ti prave uvedl, Kam si mas jit stezovat....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload