Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Smíření se svou sexuální orientací

09. 06. 2023 v 23:05Off-line Anonym
Ahojte, jaké máte zkušenosti se sebepřijetím vlastní sexuální orientace? Možná to je trošku hloupá otázka, ale prostě já sám u sebe cítím, že s tím rozhodně nejsem smířený. Jsem si jistý, že jsem na kluky to jo, ale uvnitř v hlavě s tím nejsem prostě v pohodě, mám takové divné myšlenky. Kdybych měl možnost změnit svojí sexuální orientaci, tak to udělám hned teď. Prostě cítím, že se kvůli toho nenávidím, ale moc nevím proč, možná kvůli toho, že v dětství jsem byl sexuálně zneužit jedním klukem, nikdo to neví. Říkám si, že bych nikdy třeba nemusel být gay a že za to vlastně můžu já. K tomu mám více starostí v osobním životě a na psychické kondici mi to docela hodně ubírá. Když začnu myslet na to (a že moje hlava mi to vnutí), že se nikdy nezměním, tak začnu mít až záchvat breku, pořád na to musím myslet. Jsem ve fázi coming-outu, zatím to ví mamka a docela více lidí ve škole. Kámoši a mamka to berou docela úplně v pohodě, od kamarádu mám pocit podpory, ale někdy ve škole se setkávám s urážkami od ostatních lidí atd. Připadá mi, že bych to měl mít už všechno v pohodě, je to více než rok a půl, připadá mi to jako dlouhá doba, ale furt nic... Nevím co mám dělat, stydím se za to trošku někdy...
09. 06. 2023 v 23:22Off-line Tygr728  (30/190/90)
Máš složitou povahu. Což je komplikace a byla by i kdybys byl hetero. Rady jsou jednoduchý, těžký je je realizovat. :)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 06. 2023 v 23:38Off-line riffraff  (46/173/82)
Dej to mu ještě čas. V mládí to má hodně lidí zmatené, i když to tak navenek třeba ani nevypadá. Zkus to tolik neřešit, smířit se s tím, že nejistota prostě k tomu věku tak nějak patří a v budoucnu to bude všechno mnohem jasnější :)
10. 06. 2023 v 02:46Off-line i8051  (53/184/97)
Mamka a kamosi to vedi, to staci, ne? Podstatnej zaklad mas tedy za sebou. Tak ted uz si jen najdi kluka a zacni si uzivat. Je to tvuj zivot a fakt je jen jeden ... :-)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
10. 06. 2023 v 05:38Off-line radomir  (40/183/75)
Asi budeš hodně mladý. Každopádně už jen to, že to o tobě ví vcelku dost lidí znamenalo velký kus odvahy od tebe.

Já byl v tvých letech na tajňáka, hrozně se za to nenáviděl. A pak jsem ho stejně vykouřil kamarádovi (oba tehdy 14 let) a jak jsem se tehdy cítil uvolněný...

Ale pak to přišlo... Výčitky - ani tak od kamaráda:-D, ten si nestěžoval - jako sám sobě...

Nenáviděl jsem se za to, snažil se to potlačit, přebít holkama (velké štěstí, že jsem si tehdy neupletl dítě a dodnes nechápu, že jsem tehdy s nimi byl vůbec něčeho schopný, ale síla sebeklamu je velká).

A... Nic z toho.

Chce to čas, hodně času (vím, to jsi nechtěl slyšet, v určitém věku se všechno hrozně táhne, řekneš si, panebože už je to rok a půl, a mně - pro změnu - už zase všechno hrozně rychle utíká :-D ).

Ono, když si najdeš nějakého fajn kluka, dodá ti to vnitřní sílu, klid v duši a pomůže to tvému sebepřijetí (ne hned, postupně).

Tak hlavu vzhůru;-).
10. 06. 2023 v 09:08Off-line Michal18  (29/176/95)
ČAS a kamaráda, který zaměstná tvoji mysl (nemusí to být nutně hned boyfriend). To je to, co by ti mohlo pomoct.

Já si svoji orientaci uvědomil asi tak ve 14. Až někde v 18 jsem začal "oťukávat" kamarády, kteří se mi líbili, jestli to třeba necítí stejně, ale vždy jen tak "okrajově", abych jim neprozradil svoji orientaci a tím pádem se neproflákl (špatnému člověku). Možná to teď zní stupidně, ale šlo o vlastní přijetí orientace a řekl bych, že doteď tak nějak před ostatními "skrývám" to, kým jsem. Tehdy jsem měl téměř nulové sebevědomí (šikana, vzhled apod.) a tak jsem se prostě bál.

Tím jen chci sdělit, že nejsi sám, kdo podobná trápení prožívá, úzkosti/deprese téměř na každodenní bázi atd. Rád bych ti napsal nějaký zaručený recept, jak to přejít, ale ten podle mě neexistuje (i když bych ho sám občas potřeboval).
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 06. 2023 v 10:10Off-line idea  (39/170/-)
Ono nic jiného ti stejně nezbyde než se s tím smířit, jen to trvá nějaký čas, u každého asi různě dlouho. Nejlepší je to asi vůbec neřešit a nepřemýšlet o tom, prostě žít.
10. 06. 2023 v 13:22Off-line panskrt  (48/178/81)
Že tě někdo zneužil přeci není tvoje chyba, že jsi na kluky taky není tvoje chyba. Tak se tolik neproklínej.
12. 06. 2023 v 14:25Off-line Betonica  (39/191/93)
Pises, co bys mel a nemel, jak by veci mely a nemely byt. Premyslel jsi nekdy ale, ze to jsou jen umele vytvorene vzorce? Docela obycejne umele, nerealne predstavy o stavu veci?

Zeptej se sam sebe: Proc tolik trvam na tom, aby byly veci tak, jak "maji byt"?

Uz z te otazky plyne odpoved: Veci nemuseji byt vubec tak, jak by byt mely. Naopak. Vse je tak, jak to byt ma.

Tedy. Mas-li pocit, ze nejsi smireny, pak to znamena, ze jeste neni spravny cas, ze jeste neco mas zazit, objevit, promyslet. A az to neco bude hotove, prijde den, kdy budes citit a vedet: Jsem ready. Do te doby se nicim zbytecne netrap, nelamej pres koleno. Nech veci prirozene plynout, nebran se jim, nech je vstupovat do zivota tak, jak budou prichazet.

Je taky docela zbytecne premyslet nad tim, co by kdyby, co si kdo mysli, nebo rekne. Toto vsechno je totiz zcela mimo tvoji kontrolu. Nikdo na svete nemuze ovlivnit sled udalosti. Neni ani mozne, respektive spravne, ovlivnovat smysleni jinych. Proto je daleko lepsi se proste smi*** se skutecnosti, ze clovek ovlivnuje jen sam sebe a svuj zivot. Vse ostatni se sice deje, avsak nezavisle na nem.

Tedy: Netlac tolik na sebe, dej si tolik casu, kolik bude potreba. Zbytecne se nezahlcuj myslenkami na "co kdyz", "proc" a podobne. A hlavne. Mej totalne na haku, kdyz nekdo neco bude rikat. Proc? Protoze nikdo neni na tvym miste a nikdo nechodi ve tvych botach.
12. 06. 2023 v 16:18Off-line Denis36  (60/-/-)
Ber to tak, že v tom nejsi sám. Jsou nás miliony a ber v životě věci tak, jak jsou a nauč se s nimi žít. Tím si prošel každý, někdo svůj úděl přijal hled, někdo později a ti poslední to bohužel psychicky nezvládli. Nepodávej se tomu a užívej života, jsi tu jen jednou.
12. 06. 2023 v 16:39On-line ThomasTodd  (37/186/84)
Já jsem asi vážně rád, že jsem s tím nikdy neměl problém. Když mi to došlo, byl jsem s tím smířený a okolí mi bylo fuk. Časem člověk zjistí, že neprožije život předepsaným způsobem a že muži jsou mnohem lepší parťáci pro život. Né křehké květinky. Nakonec i svatba bude jednou možná, takže hetero nebo gay dnes už to nemá hlubší význam. Společnost je k nám tolerantnější a o to více si všimneme jistých homofobů protože to je v dnešní době už jako pěst na oko a nakonec si zvykneš a snad budeš i rád.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 06. 2023 v 16:45Off-line Fgjk  (21/195/90)
Já to mám vlastně dost podobně...krom opravdu hodně úzkýho okruhu lidí to nikdo neví. Upřímně závidím lidem, co jsou sami se sebou v pohodě a okolí je buď nezatracuje nebo ho má u p***le
12. 06. 2023 v 16:48Off-line i8051  (53/184/97)
No presne, ted na RFP jsem videl par rozhadanych heteroparecku, kde kluk chtel jit na pivo a neco tvrdsi narez a krehka slecinka na popik a kofolu. I se jedni myslim rozesli, podle toho, jak na sebe rvali. To my si tam uzivali vsechno uuuplne v pohode :-)

Btw jsem tam neveril, kolik mladejch holek uz ma p***l jak krava (=vetsi, nez ja) ... :-)
12. 06. 2023 v 16:49Off-line i8051  (53/184/97)
FGJK - tak to doufam konecne s nama pujdes na to pivo a my ti tu zavist rozmluvime ... :-)
12. 06. 2023 v 16:50On-line ThomasTodd  (37/186/84)
Hodně holek inspirovala Sugar Denny což je bohužel špatný příklad toho jak praktikovat body positivity.
12. 06. 2023 v 16:56Off-line i8051  (53/184/97)
No a nejhorsi bylo, ze ti nejosklivejsi baby mely nejhezci kluky ... :-)
12. 06. 2023 v 16:58On-line ThomasTodd  (37/186/84)
To je tak vždycky, já měl taky docela hezké kluky na to jaká jsem tlama, asi nějaký přírodní zákon xDD
12. 06. 2023 v 17:03Off-line i8051  (53/184/97)
Ty ale nejsi nativni baba ... teda doufam :-)
12. 06. 2023 v 17:05On-line ThomasTodd  (37/186/84)
To i já doufám, no snad ne... xD
12. 06. 2023 v 17:05Off-line i8051  (53/184/97)
Zeptej se kolegy ... :-)
12. 06. 2023 v 17:14On-line ThomasTodd  (37/186/84)
Toho nebudu rušit, ať se mi uzdraví. Ale možná je to i tím, že pořád poslouchám jak si holka může najít kluka a zapíchat si mnohem snadněji a stačí aby si pouze řekla, ale kluci musí baby více uhánět. Takže horší baba má lepší šance než lepší kluk. Proto mají asi trošku B- holky ti áčkový.
12. 06. 2023 v 17:41Off-line Tygr728  (30/190/90)
Říká se že to maj holky jednodušší, já už ani nevím. Jsou top kluci který pichaj a nemusí nic dělat a pěkný holky, a opačně a pak plno různejch výjimek.

Ale tak dneska holkám rostou p***le do větších šírek...hmmm...no jo to je samý sezení v kanclíku :D :-)))
12. 06. 2023 v 17:45On-line ThomasTodd  (37/186/84)
Přitom stačí denně ujít 10k kroků a je to nic těžkého to není xD
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 06. 2023 v 17:49Off-line Tygr728  (30/190/90)
:D :D :D jo a pak se přežrat u tv :-) ...Tvl to kdyby ho ty holky chtěli do p***le tak to aby ho měl pak frajer aspon 30 čísel aby se tam dostal.
12. 06. 2023 v 17:57On-line ThomasTodd  (37/186/84)
Nebo se uslintají protože kozy xD https://www.tiktok.com/…037720870149
12. 06. 2023 v 18:15Off-line i8051  (53/184/97)
No jasne, holky to maj lehci ... :-)
https://www.youtube.com/watch?…
12. 06. 2023 v 18:23Off-line Denis36  (60/-/-)
Kurwa, já tady čumím na videa a přitom mi stydne voda na čaj.
12. 06. 2023 v 18:49Off-line snilek  (27/190/70)
Že to přijala mamka a kamarádi je už přece výhra. Vždycky se najde někdo kdo bude opovrhovat nebo se posmívat. Jenomže to je jejich pohled na tebe a ten tě vůbec nemusí zajímat. Na těch lidech a jejich názorech vůbec nezáleží. Je to čistě jen tvoje věc, týká se to jen tebe a ne jich. Zkrátka je dobré se tyhle lidi naučit ignorovat. Druhá věc, na homosexualitě samotné není nic špatného. Na žádné náklonnosti vůči komukoliv není nic špatného. Přiznám se, že mám taky tak trochu problém se sebepřijetím. Nicméně cítím, že je lepší jít cestou nejmenšího odporu a tudíž se s tím smířit. Ty nad tím ale hrozně moc přemýšlíš, což je chyba. "Říkám si, že bych nikdy třeba nemusel být gay" - "že bych nikdy třeba nemusel být" - takhle přemýšlet je s prominutím pitomost, tak se akorát utrápíš. Mysli pragmaticky a žij přítomným okamžikem, ber věci tak jak jsou. Pokud nejsi zrovna v nějaké úzkosti nebo tak zkus ty negativní myšlenky odvrátit a věnovat se něčemu jinému (tohle asi chce trochu cvičení). Řekni si, co se ti teď v tuto chvíli děje špatného kvůli tvé homosexualitě, nic? Není co řešit.
13. 06. 2023 v 14:07Off-line Frankie11  (19/174/51)
Tak s tím coming outem nemusíš spěchat, plno lidí by to nepochopilo

Plno lidí nechápe i to, že flirty a úlety někoho nelákaj, protože je 1% /asexuál/...to je u nich "jakoby slušnej", teda false, "pobožnej", chce se brzo ženit /what??/ a jiný pitominy...subjektivní pohled....
zvlášt s tím sukničkářem, co dělá slušnýho, to je k vzteku, a bf to nemůže chápat, protože on to tak měl, nejspíš...:-)))...
a asexuála ani žádnýho neznám ...

Pokud by Ti pomohl třeba sexuolog nebo terapeut, můžeš to zkusit- jestli teda váháš nad tou orientací...
13. 06. 2023 v 15:30Off-line power  (23/180/65)
Nedivím se tomu váhání, když existuje 72 variant orientací...... :-))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
13. 06. 2023 v 15:37Off-line Zael  (31/170/59)
I když jsem si byl tak nějak vědomý svojí orientace, dlouho moc to neřešil, stejně jsem musel jednou udělat jakési přiznání sám sobě, že to tak holt je.
13. 06. 2023 v 15:47Off-line klucinek  (33/176/75)
Proč bych se musel smiřovat s něčím co je daný v programu... prostě pokud se mi to nebude štymovat, tak nezbejvá než ten soft z makovice vyhnat rychlostí 300m/s a rychlejc.....
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload