Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Veřejné vyoutování vs. zaměstnání

06. 08. 2023 v 00:05Off-line Vojtik99  (24/194/85)
Zdravím!

Přicházím s dilematem, se kterým se již delší dobu potýkám a stále mi nedává pokoj.
Rád bych se veřejně vyoutoval. Mí přátelé i rodina to už dávno ví, několik dalších lidí také. Pokaždé, když poznávám nového člověka, tak mám pocit, jakoby mě čekal další, unavující coming out. A už toho mám plný kecky.

Jenomže jsem učitel. A s tím se nese spousta obav, mj. I ta, že bych kvůli své veřejně přiznané orientaci mohl přijít o práci (zejména na úkor jistých rodičů, kteří by mohli namítat, že je žádná buzna učit nebude a tečka).

Jaké byste zaujali stanovisko? Na jednu stranu už mě nebaví, dal se skrývat; na stranu druhou jsem si snad vybral to nejhloupější povolání, které (možná?) s sebou skýtá věčné skrývání se.
06. 08. 2023 v 00:22Off-line Jan505  (17/185/-)
Však žáci to vědět nemusí
06. 08. 2023 v 00:27Off-line Asgeashi  (102/183/68)
Já se ,,vyoutoval,, zrovna letos, ale vzal jsem to stylem, když se mě někdo zeptá na přítelkyni/ženu, tak říkám že přítele nemam, aby jim to došlo, ale jinak to neroztrubuju... A co se týče školy, tak bych se nebál, kdyby tě vyrazili kvůlivá sexulánímu zaměření tak bys z nich vysoudil miliony a oni to vědí...
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 08. 2023 v 02:47Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Znám dva učitele, kteří jsou otevřeně gay a nemá s tím nikdo problém. Ani se mnou na skautu nikdo problém nemá. Na tvém místě bych to prostě bral jako normální věc, nebál bych se o tom mluvit když už na to přijde. A pokud jsi dobrý učitel, tak i kdyby se tato informace donesla k žákům, nebudou to brát jako záminku k něčemu špatnému.
06. 08. 2023 v 05:40Off-line AwsetWrae  (35/173/100)
Proč to hned roztrubovat?
Netaj se tím, to ne. Když se někdo zeptá, upřímně odpověz, dál už se to roznese samo. Ale nejdi nikam s tím, že "já jsem GAY, věnujte mi pozornost a přizpůsobte se".
06. 08. 2023 v 06:34Off-line thing7oio  (47/-/-)
Je to jako s neverou, zatloukat ,zatloukat a delat si sve...
06. 08. 2023 v 08:39Off-line BussterX  (103/130/150)
Tak jasně, zatloukat, zatloukat, a nejlíp ještě se oženit aby měl utajený buziček stoprocentní mimikry :D
06. 08. 2023 v 09:07Off-line WileECoyote  (35/178/-)
Já sice dělám údržbu ve fabrice, ale taky to nikomu nevnucuju. Příbuzní to vědí všichni, kamarádů většina a nikomu to nevadí. Taky bych asi volil přístup, že když se někdo zeptá, tak mu to říct, ale nikomu to nevnucovat.

A pamatuj, co je v domě, není pro mě. Vztahy na pracovišti ve většině případů nedělají dobrotu.

Ale jednou bych si přál, aby přítel přijel před fabriku, před všema mi dal pusu fousy na fousy a jeli bychom pryč :-D To už by se ani drby nemusely roznášet. Zatím není, tak nic.
06. 08. 2023 v 10:09Off-line Frankie11  (19/174/51)
Radši ne. Plno lidí by toho využilo, třeba z kariérních důvodů.
Učitel= děsnej job, sorry.:_((
Někteří pořád "berou málo", a tak třeba by se naskytl postup na ředitele , jeho zástupce, apod., a někdo by to vytáhl....
Kámošům to říct můžeš. /kolegům, co jsou kámoši/....
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
06. 08. 2023 v 10:48Off-line i8051  (53/184/97)
1. pokud se nekdo zepta, tak mu to rekni
2. na fejsbuk si to davat nemusis, to je zbytecny to si*** broadcastem
3. ze skoly te nvyhodej, to se neboj
4. kasli na ostatni, je to tvuj zivot

gudlak :-)
06. 08. 2023 v 14:18Off-line ellvin  (23/183/81)
Myslíš si, že tvé žáky zajímá tvoje orientace? Ta jim je naprosto ukradená stejně jako ty. Ty jsi jejich učitel, nikoliv kamarád. Tak místo "nebaví mě dále skrývat svou orientaci" bych být tebou použil "neřekl jsem svým žákům o své orientaci". Ještě se zeptám, co přesně očekáváš od případného Coming outu před svými studenty?
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 08. 2023 v 14:47Off-line R77  (47/-/-)
Nu vítej v klubu… … pokud to ví personální, tvůj nadřízený … pár učitelů co jim věříš tak nevím co víc chceš outovat… když máš studenty tak se jim na začátku roku nepředstavuješ jako učitel s sexuální orientací …
06. 08. 2023 v 14:54Off-line R77  (47/-/-)
A co se týče otázek studentů … pane učiteli jste ženatý nebo máte přítelkyni?… tak nevím jak u Vás, ale studentům se neříkají osobní věci jako; že nám paní učitelka řekne, že je rozvedená, nebo zrovna mezi vztahy nebo že má rád/ ráda BDSM… to do hodiny a do školy nepatří ;-)
07. 08. 2023 v 23:22Off-line Insomniac81  (42/180/85)
Není důvod, aby si roztruboval svoji sexuální orientaci v práci. Pokud ti zvědaví žáci položí otázku zda jsi ženatý nebo máš přítelkyni, tak bych jim řekl, že jsem ještě nepotkal tu pravou. A ze srandy bych jim řekl, že až ji najdu tak jim dám vědět.
08. 08. 2023 v 18:48Off-line PavelKalvoda  (56/186/80)
Osobně se domnívám, že tomu dáváš větší důležitost, než to skutečně má. Není potřeba "chodit kanálama", ale proč vytrubovat do světa svoje soukromí ? Málokoho to zajímá... málokdo se tě přímo zeptá. A když se teda zeptá, není potřeba lhát, ale také není potřeba zabíhat do nějakých detailů. Děcka ve škole bych z toho určitě vynechal. Považuji za krajně nevhodné, aby učitel s dětmi jakkoli probíral své soukromí, a to i na přímou otázku.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload