Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak vyřešit extrémní žárlivost?

06. 09. 2023 v 21:37Off-line Anonym
Jak přestat být extrémně žárlivý? Jednou se mi stalo že jsem žárlil na kluka jen kvůli tomu že byl s rodinou a neřekl mi o tom.
06. 09. 2023 v 21:41Off-line Veredico  (33/190/95)
Přestat ho vlastnit a přijmout ho jaký je… Nechat mu svobodu rozhodování, neměnit ho. Pokud to neuděláš a on odejde, tak to bude i kvůli tomu, že se nemohl s tebou nadechnout. Vztah je i o přátelství a toleranci…
06. 09. 2023 v 22:39Off-line Panskrt  (48/178/81)
Záleží, z čeho žárlivost vyplývá, možností je povícero, malá sebedůvěra, sklony k manipulaci, psychopatie (když už píšeš o extrémní). Rozhodně je dobrý, že si to umíš přiznat. Ale chce to přesněji identifikovat příčiny.
06. 09. 2023 v 22:47Off-line Riffraff  (46/173/82)
Když člověk vidí, jak jsou si všichni neustále nevěrní, tak je žárlivost vlastně na místě :D
06. 09. 2023 v 22:55Off-line Veredico  (33/190/95)
Co to je za žvást? Opět, vztah není o vlastnictví ale toleranci... Když jeden z partnerů nechce š*****t, tak ten druhý se má omezovat? Kde je pak ta rovnost? Je to vždy o domluvě... Znám několik vztahů, kde třeba ženská, nechce š***t tak často jako chlap. Je nevěra, že š**á i jinde a přitom chodí domu za ženou? Ona o tom ví a zná ho, nechce ho omezovat, i tak si spolu udělali dítě. Pokud tě někdo podvádí a ty o tom nevíš, tak je to jen tvoje chyba, protože ti partner nevěří... Určitá dávka žárlivosti je kořením vztahu, ale ne v tom případě jak to myslíš ty Raťafáku rifrafáku...
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 09. 2023 v 23:00Off-line Riffraff  (46/173/82)
Vered**k: jako, k čemu potom vztah, když si každej mrdá kde chce na potkání? :D to radši nic než takovýhle svinstvo!
06. 09. 2023 v 23:06Off-line Veredico  (33/190/95)
Ale o tom to přece není... Já reaguji na téma diskuze o žárlivosti, a ne na podmínky nebo standardy vztahů. Stále jde o důvěru a porozumění ve vztahu. No a k žárlivosti dochází hlavně z důvodu vlastnictví toho druhého, na místo rovnocenného vztahu. Je důležité si uvědomit, že žárlivost může být důsledkem nedostatečné důvěry ve vztahu a že vztahy, které jsou založeny na vzájemném respektu a rovnocennosti, mohou být mnohem harmoničtější. Klíčem k řešení žárlivosti je právě budování důvěry a komunikace mezi partnery...
06. 09. 2023 v 23:08Off-line Riffraff  (46/173/82)
Ale jakou důvěru člověk může mít, když všichni podvádí? To není důvěra a oblbování sebe sama.
06. 09. 2023 v 23:10Off-line Veredico  (33/190/95)
Definuj "všichni"... já třeba nepodvádím... ani ve smyslu tvém ani ve smyslu svém... nechávám volnost a mám pochopení...
06. 09. 2023 v 23:12Off-line Panskrt  (48/178/81)
Jak všichni (sám jsem nikdy něvěrnej nebyl, raději jsem se před tím rozešel)? Mmch. pokud podvádí, pak ztratí důvěru, ne? A vztah bez důvěry ... :)
06. 09. 2023 v 23:14Off-line Riffraff  (46/173/82)
Když mají důvěru, tak mohou podvádět řadu let a nepřijde se na to. Ty chceš důvěru jako bianco šek. Prostě slepě důvěřovat. A pak po deseti letech zjistit, že ti byl partner nevěrný devět a půl roku... :D
06. 09. 2023 v 23:15Off-line Riffraff  (46/173/82)
Pochopení, volné vztahy, důvěra. To zní všechno hrozně vznešeně. Až do dne, kdy zjistíš, že jsi HIV pozitivní bez vlastního přičinění :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
06. 09. 2023 v 23:31Off-line Veredico  (33/190/95)
"Ale jakou důvěru člověk může mít, když všichni podvádí? To není důvěra a oblbování sebe sama."

Reakce:
Chápu, že zkušenosti s nevěrou mohou způsobit nedůvěru ve vztazích, stejně tak jako házení do jednoho pytle všech se kterými jsi se setkal. Nicméně, je důležité si uvědomit, že všichni lidé nejsou stejní a každý vztah je jedinečný. Nevěra nemusí být pravidlem, a mnoho vztahů je postaveno na důvěře a vzájemném respektu, proto nerozumím tomu proč říkáš že všichni podvádí. Klíčem k úspěšnému vztahu je komunikace a budování důvěry mezi partnery.

"Když mají důvěru, tak mohou podvádět řadu let a nepřijde se na to. Ty chceš důvěru jako bianco šek. Prostě slepě důvěřovat. A pak po deseti letech zjistit, že ti byl partner nevěrný devět a půl roku... :D"

Reakce:
Jo, chápu tě ohledně slepé důvěry. Důvěra ve vztahu by měla být spojena s komunikací a otevřeností mezi partnery, nikoliv vlastnictvím a žárlivostí na jednání partnera. Je důležité mít vzájemnou důvěru, ale také mluvit o svých očekáváních a hranicích, abychom se vyhnuli nedorozuměním. Vztahy jsou složité, a právě proto je komunikace tak důležitá.

"Pochopení, volné vztahy, důvěra. To zní všechno hrozně vznešeně. Až do dne, kdy zjistíš, že jsi HIV pozitivní bez vlastního přičinění :D"


Reakce:
Zdá se, že se bojíš obav ohledně volných vztahů a jejich potenciálních rizik. Je pravda, že volné vztahy vyžadují zodpovědnost a důvěru mezi partnery, stejně jako ochranu zdraví. Každý vztah by měl být založen na respektu a bezpečnosti, a rozhovory o zdravotních otázkách jsou důležité, aby se minimalizovaly rizika. Každopádně to o čem mluvím já, není o despektu, ale o respektu, takže pokud máš tyto zkušenosti s více partnery co jsi měl, tak bych problém zkusil hledat u sebe...
06. 09. 2023 v 23:39Off-line Riffraff  (46/173/82)
To jsou jenom kecy v kleci. Já takových zkušeností moc nemám, protože to vidím všude kolem sebe, jak to chodí. Jsem rád, že jsem zdravý. A to i proto, že jsem radši sám, než mít nevěrného přítele. Ale ano. Měl jsem přítele, měli jsme hezký vztah. Byl jsem dost žárlivý a držel ho zkrátka. Jakmile jsem uzdu popustil a dal mu volnost, začal se mrouskat s každým na potkání. Tak dopadl můj pokus o důvěru a toleranci ve vztahu. Nebuďme naivní. Důvěřuj, ale prověřuj. Příležitost dělá zloděje. Důvera ano, opatrnost také. Naivní důvěřivci končívají s tím zmiňovaným HIV, případně jinou ohavnou nemocí.
06. 09. 2023 v 23:42Off-line Panskrt  (48/178/81)
Nepsal jsem o důvěře bez přívlastků. Dávat důvěru zadarmo? Pochopení je najednou blbá vlastnost? Spousta otázek ...
Ale mezi námi, zdá se mi, že si pleteš důvěru s naivitou. Volné vztahy jsou prostě rizikovější. "Důvěra" se dost rozmělňuje až k poslední k***ičce.
Trochu vlastního přičinění v tom cítím, ale nejsem soudce, tak klid :)
06. 09. 2023 v 23:45Off-line Riffraff  (46/173/82)
Panskrt: Svět je kruté místo a platí zde zákony divočiny. Čest výjimkám, ale ve většině vztahů platí, že v nevýhodě je onen tolerantní, důvěřivý, oduševnělý, s pochopením... :D
06. 09. 2023 v 23:57Off-line Veredico  (33/190/95)
Důvěra bez přívlastků? To jako že mám mít vztah a tomu člověku nemám věřit? Co to je potom za vztah? Já tady mluvím o tom, že má být vzájemná tolerance a pochopení. Navíc mluvím o tom že k nevěře jsou potřeba oba partneři. Jeden co dává důvod k nevěře a druhý co je nevěrný. Pokud někdo drží někoho zkrátka a pak mu dá volnost, tak co to je za argument vůči extrémní žárlivosti? Pokud svážu vlka, tak taky bude v mezích řetězu poslušný, ale když ho pustím, tak mě sežere. Nemluvím o kurvení, ale respektu. Potom bych musel být žárlivý i na to že se partner na někoho jenom usměje. O čem ten vztah potom je? Naivita v tomto případě nebyla vůbec řečená, proto se ptám, jak jsi k tomu došel? Vlastní zkušenost? Když partner chce odejít, tak ho přece nebudu nutit aby se mnou zůstal...
07. 09. 2023 v 00:01Off-line Riffraff  (46/173/82)
Já o přívlastcích nemluvil. Když si oba věří opravdu, tak fajn. Ale musel by to být výjimečný člověk, protože standardní gay podvádí, jsem si jist, že je to většina. Co se týče mého vztahu, tak on odejít nechtěl. Ale jakmile měl přiležitosti, tak se spustil. Do té doby ne. Proto jsem psal, že příležitost děla zloděje. Dáš mu volnost, má přiležitosti, využije jich. Takže určitá míra opatrnosti, kontroly, nedůvěry, žárlivosti je na místě. Samozřejmě teď nemluvím o chorobné žárlivosti, to v žádném případě neschvaluji.
07. 09. 2023 v 00:14Off-line Panskrt  (48/178/81)
Slepá psal kdo? A ten druhej, proč se hlásí?
07. 09. 2023 v 00:19Off-line Riffraff  (46/173/82)
Lidi, mně je to šumák. Důvěřujte si kolik chcete :D Já jen zdvihám varovný prst a dost možná si na mě jednoho krásného dne vzpomenete :D
07. 09. 2023 v 03:23Off-line I8051  (53/184/97)
Nejvic vznesenych teorii o vztazich a nevere maji ti, co nikoho nemaji ... nazval bych to rifrafovy paradox ... :-)


Riffraff (46/173/80)
Byl jsem dost žárlivý a držel ho zkrátka.
-------------
To uz jsi jako Jezina, tomu se museli zpovidat ze vseho i ti, kteri s nim jeste ani nechodili ... :-)
07. 09. 2023 v 04:54Off-line Riffraff  (46/173/82)
Ičko: jasný, ty aby ses po miliónté nepochlubil, že jsi zadaný... jako ale vážně, v každém vláknu to fakt musíš zmiňovat? :D my ti to ze srdce přejeme, ale čeho je moc, toho je příliš :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 09. 2023 v 05:18Off-line Power  (23/180/65)
Mnohdy je lepší být nezadanej, než být zadanej s rozkydlým slizkým páprdou, což je případ i8051a jeho starýho .... :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 09. 2023 v 10:42Off-line I8051  (53/184/97)
Ja to nekde rifrafe, zminil? V kazdem tematu? Kde prosim? Ty jen v tomhle jsi opak zminil 5x ... :-)
07. 09. 2023 v 10:49Off-line Riffraff  (46/173/82)
Icko: jestli to sam nevidis, tak je to marny, je to marny, je to marny :D
07. 09. 2023 v 13:51Off-line Denis36  (60/-/-)
Kdyby sám od sebe řekl, kde a s kým a jak dlouho bude, nemusel bys nic řešit. Bohužel, mnozí se chovají jinak, než bys chtěl a pak vznikají zbytečně nedorozumění.
A co se týče žárlivosti, snažil se nežárlit, protože to může být počátek konce nezačatého vztahu.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 09. 2023 v 21:26Off-line I8051  (53/184/97)
A ze o tom Jezina neco vi. Vsechny jeji vztahy skoncily jeste drive, nez zacaly .. :-)
07. 09. 2023 v 21:29Off-line Denis36  (60/-/-)
Kšá, zmlkni neřáde.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload