Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Je vůbec v ČR koho volit?

24. 11. 2023 v 22:01Off-line Anonym
Zdravím,
reaguji na diskuzi, která se týkala především budoucnosti EU. Já jsem v poměrně těžké situaci, protože neexistuje strana, kterou bych se 100%ní spokojeností volil. Kdysi jsem dával hlas ODS (až do r. 2020), pak jsem přešel ke Svobodným.
K těm mám taky pár výhrad, ale ještě jsou pro mě to nejmenší zlo, líbí se mi, že se k nim přidal kandidát na prezidenta Karel Diviš, líbí se mi, že jsou pro národní suverenitu, proti euru, proti Green Dealu, proti nelegálním migrantům. atd. Co se týče EU, líbí se mi jejich postoj k otázce evropské integrace - oni říkají, že pokud bychom vystoupili z EU, měli bychom se stát členy ESVO (Evropského sdružení volného obchodu), kde bychom přijímali méně evropské legislativy, a co si budeme povídat, z Bruselu občas přicházejí fakt perly - viz Green Deal, emisní povolenky atd.
ODS mě zklamala především tím, že šla do holportu s absolutně nevolitelnou, progresivní a pokrokovou TOPkou, a lituju např. europoslance Vondru, že musí být na stejné kandidátce s takovým zeleným bláznem jako je Niedermayer.
Jsem tedy pro evropskou integraci v nějaké rozumné míře (jde především o volný pohyb osob a zboží), rozhodně si nepřeji vystoupení z NATO, protože to by nás poslalo do náruče našich totalitních nepřátelů, zejména Ruska a Číny.
Ačkoli zastávám tyto spíše euroskeptické postoje, tak nejsem podporovatel Putina, Hamásu ani jiných teroristických organizací, a co se týče konfliktů jak ve východní Evropě, tak na Blízkém východě, stavím se prakticky jednoznačně na stranu Ukrajiny a Izraele, protože jsou prostě oběti těch, co chtějí zničit demokracii, co chtějí zlikvidovat svobodu a vraždit (ano, to Rusko a Hamás chtějí).
Podle mě chybí v ČR strana, která by měla větší šanci být ve sněmovně, v senátu, v Evropském parlamentu, v zastupitelstvech atd. a zastávala hodnoty jako například Konzervativci ve Velké B***ánii či Republikáni v USA. Ano, máme tu SPD a Trikolóru, ale ti se po válce na UA ukázali jako ruská pátá kolona, navíc silně homofobní a absolutně mimo. Svobodní mi v některých ohledech připadají fajn, jen je asi třeba, aby byli více vidět, měli více procent ve volbách a tak...nebo by to chtělo založit novou stranu...nechce tady někdo do toho jít? :D :D :D :D
(Progresivní eurohujery, levičáky a marxisty požádám, aby aspoň jednou byli tak slušní a pokud nesouhlasí, zdrželi se diskuze).
24. 11. 2023 v 22:13On-line Vlnity_Stromokocur  (47/-/-)
Ked nesuhlasis -> nediskutuj... tak ty si makovec riadne mimo, asi bol pri krmelci silny liz. S pozdravom, treska v progresivnej hrdzavej majoneze :))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 11. 2023 v 22:18Off-line Rainyday  (29/175/62)
S žádnou stranou nebudeš ve 100% souznění, to je třeba přijmout, nechceš-li politickou participaci zcela zahodit. Což ale nechceš, když řešíš alternativy, jen mě zaráží, že to chceš řešit tady :)
24. 11. 2023 v 22:18Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Hmm... pro mě Urza jako protestní hlas... ale ty nevypadáš jako ancap, takže asi nic :-)
24. 11. 2023 v 22:42On-line Panskrt  (48/178/81)
Protestně volím svobodné. Ale nemyslím si, že budou mít v nejbližších letech šanci, pokud vůbec někdy. Jsem mírně zvědavý na předvolební "klání", jaká budou hlavní témata. Např. Niedermayer jistě bude chtít více EU a GD, Vondra méně a Zdechovský dalších pár let ve funkci (to je ostatně spojuje), jestlipak budou mít společný plakátek :)
24. 11. 2023 v 22:52Off-line BussterX  (103/130/150)
Jebu na volby, jeden z**d vedle druhýho ať sem volil kohokoliv dycky se z té partaje stala banda šmelinářskejch prospěchářů, m***t na to... počkám si na nějakýho pinocheta kterej to tady vymete tu havět z parlamentu 8)
24. 11. 2023 v 23:14Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Máš pocit, že ti konzervativci v UK něco vyřešili? Hovno leda. Přetahují se tam o kormidlo jen dvě strany a bordel je to furt stejnej.
24. 11. 2023 v 23:17Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Arten... Četl jsem Urzovy články a s prominutím... Urza je regulérní zhulenej mimoň kterej duševně žije někde v zemi Oz a ne v téhle galaxii.
Nevím, co ten člověk hulí, ale musí to být matroš, kterej by běžnýmu smrtelníkovi obrátil plíce naruby a vystřelil ho na Mars.
24. 11. 2023 v 23:21Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
TommenBaratheon: hmm asi se shodneme že se neshodneme...
24. 11. 2023 v 23:38Off-line ThomasTodd  (37/186/84)
Momentálně je pro mě všechno taky tak nějak nevolitelné. No až bude více času mrknu na to a snad podpořím někoho malého s kým nebudu mít problém.
25. 11. 2023 v 00:24Off-line Denis36  (60/-/-)
Tady je lidí, jen vybrat toho správného.
25. 11. 2023 v 00:31Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Mno. Urza má, čistě teoreticky, ten svůj ancap ráj vymyšlenej do detailů, ostatně o tom napsal stovky a možná i nižší tisíce stránek. Ale jaksi úplně zapomněl na jednu a bohužel tu nejzásadnější věc - většinový lidský myšlení. Zjednodušeně řečeno, drtivá většina lidí žádnej ancap nechce. A i kdybych byť jen na pikosek***u připustil, že je to dobrej nápad, tak i Neználek ve Slunečním městě je oproti Urzovým utopiím relativně realistická záležitost. Prostě bez šance, že by to mohlo fungovat dýl než měsíc a to té snůšce hoven ještě fandím.
25. 11. 2023 v 02:53Off-line I8051  (53/184/97)
Ja jsem 30.let stale konzistentni ... :-)
25. 11. 2023 v 04:42Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Až na to že předvádíš pěknej útok na slaměného panáka. Nikdo neříká zavést ancap teď, hned. To by skutečně skončilo velmi brzy. Což není problém jen ancapu ale i denokracie. Se podívej na Afghanistán, kde jim byla zhora vytvořena demokracie, sotva USA vypadly, už tam vládne taliban, nebo pásmo gazy kde přišli volby a vyhrál hamas…

Současná populace je tak šíleně zvyklá na bláznivej zaopatřovatelskej ústav jménem stát že hromadu lidí ani nenapadne spořit si na důchod. To neznamená že lidi nejsou schopni se na stáří zaopatřovat sami, ostatně dělaly to nějak relativně dlouho v o hodně chudší společnosti.
25. 11. 2023 v 05:39Off-line Bombakul  (29/176/75)
Anonyme už na začátku píšeš že tu není strana se kterou bys byl 100% spokojenej a volil si ODS tak co si o tobě myslet? Trochu jednodušší osoba s černobílým viděním?
25. 11. 2023 v 09:25Off-line Rosju  (53/170/78)
Celou dobu 20 a posléze 21 století je to hnus, Češi si sání.vladnout neumi a Masaryk, kvůli jeho zbytnelemu egu ,se nám se muze jen smát, k***a zasrana
25. 11. 2023 v 10:49Off-line BussterX  (103/130/150)
Ale umime si vládnout docela dobře, akorát ti posraní bolševici s těma svejma rudejma sračkama tady za 40 let vychovali generace pokrytců a prospěchářů, a ti nejlepší a nejpodnikavější rači zdrhli přes čáru do svobodnýho světa eště před sametovým bolševickým pučem, rudoši zk***ili morálku národa na několik generací dopředu
25. 11. 2023 v 10:55Off-line Tatrman  (27/-/-)
Nemám koho volit, protože jakákoliv zvolená strana se ihned po volbách otočí svým voličům zády a nevidí neslyší, dělá jen to, co jí nařídí oligarchie.
25. 11. 2023 v 12:06On-line Panskrt  (48/178/81)
Češi si vládnout neumí, no rezervy máme, ale jestli je tvým vzorem např. německá vláda se svou úspěšnou energiewende a migrační politikou, nebo snad francouzská politika má být naším vzorem, tak to pořád ještě máme co dohánět ...
25. 11. 2023 v 12:32Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
No ja, já zapomněl. Tatrman vidí oligarchy a vykořisťovatele na každým kroku.
Hele, než jdeš spát, koukáš se pro jistotu pod postel?
25. 11. 2023 v 13:05Off-line Tatrman  (27/-/-)
Vlastně jediná země, která může být aspoň trochu nazývána demokracií, je Švýcarsko. díky prvkům přímé demokracie, kdy občané mohou přímo být součástí legislativy bez zkorumpovaných prostředníků.
25. 11. 2023 v 13:53Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tatrman: demokracie není santa klaus že ti dá co chceš. Demokracie není automaticky ani svoboda, demokracie je dlouhodobě se svobodou spíš v rozporu.
V ČR demokracie je, poznáš to podle toho že se tě jednou za 4 roky ptají kterej komunista nám má vládnout. Aktálně vyhrál soudruh fiala. Příště zas někdo jinej.
Ve švícarsku mají jen demokrcii trochu jiného typu, asi jsou některé parametry lepší, ale to neznamená že tady demokracie není.
25. 11. 2023 v 14:01Off-line Tatrman  (27/-/-)
Artenkotorer (35/180/84) NOVÉ
Tatrman: demokracie není santa klaus že ti dá co chceš.

Nic takovýho tam nepíšu, opět podsouváš jen svoje domněnky.
Demokracie je vláda lidu,nikoliv oligarchie. Názor většiny lidu vítězí.
Oligarchie nebude mít nikdy většinu hlasů v demokracii, proto si kupuje politiky zvolené většinou lidu a je jim jedno z jaké strany. Jedinou možností a skutečnou demokracií je přímá demokracie, bez prostředníků. Než tohle ale lidi pochopí, už tady nebudu.

Ve švýcarsku mohou občané např. odmítnout přijatý zákon prostředníky. a hlasovat osobně ve věci v referendu.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 11. 2023 v 14:16Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Ale v podstatě píšeš. Když demokracie nedodává co chceš tak se tu vztekáš. Jakmile se ti něco nelíbí, vymyslíš si oligarchii.
25. 11. 2023 v 15:17Off-line Tatrman  (27/-/-)
Když demokracie nedodává co chceš tak se tu vztekáš. Jakmile se ti něco nelíbí, vymyslíš si oligarchii.

opakuji, nemáme demokracii. Zastupitelská demokracie není demokracií, když si zvolený zástupce dělá co chce(tzn. co chce oligarchie) a nerespektuje vůli voličů. Viz Fijala a jeho "nebudeme zvyšovat daně".
https://www.youtube.com/watch?…
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 11. 2023 v 16:00Off-line Artenkotorer  (36/180/84)
Tvoje máma je oligarcha.
V zastupitelské demokracii se demokraticky volí zástupce. Předstírat že to není forma demokracie je následek psychické poruchy.
25. 11. 2023 v 18:57Off-line Ymen  (46/180/70)
Není.......a nebude.......
25. 11. 2023 v 20:38Off-line Honza997  (26/-/-)
No, jestli zakladatel přešel od ODS podporovat ruskou pátou kolonu, tak to vážně gratuluji. Stačí se podívat, co členové a příznivci Svobodných sdílí na sociálních sítích, co je tam za lidi, a člověku je jasno hned. Pár lidí, co je podporovali, jsem už také potkal, byli to většinou docela případi. Ale klobouk dolů za odvahu, že se zakladatel přiznal ke kolaborantství, schvalování ruské genocidy, vraždění a kradení. To už by člověku snad bylo milejší i to "slavné" SPD, ti už se aspoň netají tím, co je to za verbež....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 11. 2023 v 21:34Off-line Klidny_kluk  (101/189/89)
Chybí zde politické strany, které by byly vyhraněně proti současné podobě EU a akcentovaly české národní zájmy a posílení státní suverenity a reformu EU do podoby, která by neškodila a stále se členským státům do něčeho nevměšovala. Jedna taková strana na pravici, druhá taková strana na levici.
Ve věci státního a národního zájmu - proti silné a vměšující se EU, proti migraci atd. - by kooperovaly, ve věci partikulárních zájmů, např. ekonomické a sociální politiky, by kooperovaly s jinými stranami.
Šance by měly veliké. Jen blázen by se jako občan nechal připravovat salámovou metodou o další a další práva a o další a další oblasti vlivu národního zákonodárství, nechal se připravit o právo veta, zničit si průmysl, nebo si do země nechat hrozbou finančních sankcí vecpat migranty.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 11. 2023 v 22:34Off-line Miloslav9  (31/171/60)
Anonym: neviem kto sú to v ČR Svobodní, ale na Slovensku máme výborného ministra životného prostredia, ktorý radikálne odmieta green deal a podobné nezmysly.
Časť médii ho za to nenávidí, že nie je ekoterorista ako jeho predchodcovia :D
25. 11. 2023 v 22:53Off-line Pohlednyclovek  (17/-/-)
Až budu kandidovat já tak budete volit mě
26. 11. 2023 v 01:13Off-line I8051  (53/184/97)
Ve skolce jsou taky volby? ... :-)
26. 11. 2023 v 02:12Off-line Riku  (63/176/110)
Jasně, stručně. NENÍ.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload