Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Postižené dítě

16. 02. 2024 v 22:32Off-line Anonym
Ahoj
Chtěl bych se zeptat, jaký máte názor na potrat postižených dětí. Já sám mám bratra s diagnózou DMO, a nemyslím si že takové děti můžou být nějakým přínosem, nebo radostí pro život. Už dost dlouho mě unavuje sledování rodičů ( v pokročilém věku) a jejich nekonečná péče a starostlivost, která je čím dál tím víc ničí. Byť je to můj bratr.
16. 02. 2024 v 23:04Off-line Klucinek  (33/176/75)
Můj názor na toto je v současné "demokracii" nepublikovatelný :⁠-⁠)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
16. 02. 2024 v 23:16On-line R77  (47/-/-)
https://www.detska-mozkova-obrna.cz/dmo/co-je-dmo

Co k tomu říct….

Rád bych si myslel, že by mělo být právo rodičů na volbu… pokud se matka dozví během těhotenství takovou diagnózu.

Na druhou stranu, manželé nemusí 100% souhlasit a nebude shoda zda varianta A vs B vs C.

Nakonec se taky může stát, že rodiče co si původně mysleli, že se budou starat o dítě můžou ze zdravotních či jiných důvodu už nebýt schopni se starat o své dítě. Co potom … státe Starej se …
17. 02. 2024 v 05:18Off-line Ikar  (44/182/80)
Martin_Stodt: ty jsi skutečně dement a lidská zrůda.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 02. 2024 v 05:22Off-line Ikar  (44/182/80)
Anonyme, souhlasím s Tvým názorem. Víc bych se o tom ale na těchto stránkách nerozepisoval.
17. 02. 2024 v 08:23Off-line Primosigh  (103/-/-)
Oni by si takoví rodiče moc dobře rozmysleli jestli takové dítě mít kdyby věděli, že jim stát na péči o ně nebude dávat žádné peníze.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 02. 2024 v 09:57Off-line Roztomilka  (28/170/52)
Je to jenom chyba v systému, stáči opravit systém
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 02. 2024 v 10:37Off-line BussterX  (103/130/150)
To je pravda roztomilko, jenže to holt někdy nezaplatí zdravotní pojišňovna :)

"Ještě něco málo přes týden zůstane dvouletý Martínek na léčení v nemocnici ve francouzském Montpellieru. Chlapec trpí závažnou genetickou chorobou, kvůli které bez pomoci neudrží hlavičku. Na jeho léčbu se vybralo přes 150 milionů korun. Jeho otec Tomáš Zatloukal v Montpellieru v rozhovoru pro Radiožurnál uvedl, že se Martínek po operaci zotavuje a že je bez obvazů i bez hadiček."
https://www.irozhlas.cz/…02070600_ava
17. 02. 2024 v 10:40Off-line Roztomilka  (28/170/52)
A na co operace když to umí mozek opravit chyby, stačí vědět jak na to a to vím jenom já
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 02. 2024 v 10:51Off-line BussterX  (103/130/150)
Ajo, OK
17. 02. 2024 v 14:21Off-line Plemenik  (48/183/98)
Měla by se přijmout rázná řešení. Děti s vrozenou vadou od narození by neměly dostávat žádné příspěvky na opateru ani na výživu, jen minimum.

Do jednoho roku života, když ještě dítě nevnímá samo sebe a při pohledu do zrcadla věří, že v něm vidí jiné dítě, by měli mít rodiče právo nechat ho zdarma uspat.
A v pozdějším věku mohou dítě dát do dětského domova, kde jsou školení pracovníci, kteří už vědí, jak si s postiženým dítětem poradit. Praktikuje se takový kolotoč, že pracovníkovi se formálně udělí důtka, která se za 3 měsíce zahladí. A tak se postupně vystřídají všichni.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
17. 02. 2024 v 14:29Off-line Plemenik  (48/183/98)
Primosigh (103/-/-)
Oni by si takoví rodiče moc dobře rozmysleli

Naprostý souhlas. Ale v dnešní době se rodiče na vadné dítě přímo těší a nedovolí mu odejít ze života. Buď, že jim dítě vydělává z různých sbírek, anebo že představuje doživotní zaměstnanecký poměr, ze kterého nemůže být nikdo vyhozen.

Já bych se i přimlouval za to, aby se neudržovali při životě přestárlí ležáci, např. v komatu nebo dementní. Za takovéto choré by měla zdravotní pojišťovna hradit jen poloviční výdaje nemocnici, a zbytek příbuzní. Garantuji vám, že během 1 měsíce by příbuzní rozhodli o osudu svého prarodiče.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
17. 02. 2024 v 17:20Off-line Miloslav9  (31/171/60)
Anonym: pravdepodobne nemáš na mysli potrat/interrupciu ale eutanáziu. Pokiaľ viem tak eutanázii je schválená v Holandsku a Belgicku. V Belgicku by mala byť schválená aj eutanázia ťažko chorých/nemocných už narodených detí.
Myslím, že aj Český občan môže požiadať o eutanáziu v Holandsku
17. 02. 2024 v 17:28Off-line Miloslav9  (31/171/60)
Ešte dopĺňam že svätá cirkev katolícka neomylná zakazuje eutanázie a interrupcie.
Cirkev ale netreba brať vážne a netreba ju brať ako vzor v etike. Cirkev sama vyvolala najväčší vojenský konflikt v dejinách a to vojna medzi katolíkmi a protestantami
17. 02. 2024 v 17:46Off-line Vlnity_Stromokocur  (47/-/-)
Tvl buzni nackovia by rozhodovali o zivote druhych. Plemenac, akrylat a dalsi, co keby vas manka jebla po porode o dlazku, sak vy ste tiez len take nepodarky :))
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 02. 2024 v 18:14Off-line BussterX  (103/130/150)
Jak jako "...a další...", jmenuj, jestli máš gule :P
17. 02. 2024 v 18:35Off-line Klucinek  (33/176/75)
Řekněme že úplně není v zájmu zachování lidstva šířit a udržovat vadný genom :⁠-⁠) ovšem humanita zvítězila nad zdravým rozumem :⁠-⁠) naše věda je tak daleko že jsme schopni ledacos diagnostikovat ve stádiu kdy je možné zvolit "jinou" cestu a vadný genom bez problému vyřadit z řetězce, a kdo to tak neudělá měl by si nést v plném rozsahu následky svého rozhodnutí, ať finanční, morální tak i psychické :⁠-⁠) víc k tomu není co legálně v této době plné cenzorů co říci :⁠-⁠)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 02. 2024 v 18:43On-line Denis36  (60/-/-)
Plemeník, představ si, že bys byl namístě těch nemohoucích, či dementních a chtěl bys žít a tví rodiče by rozhodli proti tvé vůli ukončit tvůj život. Jak by se ti to líbilo?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 02. 2024 v 18:48Off-line Klucinek  (33/176/75)
Dementních.... to znáš viď :⁠-⁠)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 02. 2024 v 19:03On-line Denis36  (60/-/-)
Právě jeden se ozval :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 02. 2024 v 19:06Off-line Klucinek  (33/176/75)
No jo měl jsi mlčet :⁠-⁠)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
17. 02. 2024 v 19:07On-line Denis36  (60/-/-)
Ty taky.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 02. 2024 v 20:10Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Nemilý anonyme, ty žádného takového bratra nemáš.
17. 02. 2024 v 22:07Off-line BussterX  (103/130/150)
Ale je to hezké téma, zde se odhalí, hů is hů, fanklub PS už tady tepe nesprávné názory a vysílá jasné signály.... :P
17. 02. 2024 v 22:15On-line Denis36  (60/-/-)
Jdu spát, stejně je to tu mrtvý. Zítra vstávám ve 4 do práce, tak všem čus a pěkný sny.

Něco na dobrou noc:

https://youtu.be/7II8qIRuI40?…
17. 02. 2024 v 22:15Off-line BussterX  (103/130/150)
Za mě - ad operace pro toho špunta Martínka ze sbírky občanů za 150 mega: nemám námitek, je to fakt hezká ukázka, že se lidi dokážou nechat vyhecovat a probudit to lepší v sobě a dopřát si pocit lepšočlověka (bez ironie, ten pocit musí bejt hezká odměna za pár peněz), hlavně aby to někomu nestouplo do palice a nemyslel si o sobě že je lepší než nějakej dezolát...8)... akorát já su starej cynik a řikam si, že teď život toho kluka stojí 150 milionů a ve 13 ho třeba přejede autobus nebo uškrtí pedofil a budou to vyhozený prašule... 8)

ad od narození postižený děcka: nevim teda, jestli bysem chtěl žít ve státním zřízení, který háže mrzáky ze skály, na druhou stranu rodiče by asi měli mít svobodnou vůli jak se v takovým případě rozhodnout, ačkoliv povolit euthanasii mě trochu děsí v tomto případě, páč jak se to jednou povolí tak se tim vypustí démon a otevře branka pro salámovou metodu dalších euthanazií pro kdekoho...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
17. 02. 2024 v 23:01Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
BussterX (103/130/150)
Ale je to hezké téma, zde se odhalí, hů is hů...
- Bastře?
17. 02. 2024 v 23:32Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Dobře, ještě jednou pro tebe:
fanklub PS už tady tepe nesprávné názory a vysílá jasné signály.... :P
17. 02. 2024 v 23:46Off-line BussterX  (103/130/150)
18. 02. 2024 v 10:01Off-line Klucinek  (33/176/75)
Sorry buřte, musel jsem ti dát nesouhlas, protože nemáš pravdu :⁠-⁠) Třebas právě případ Martínka je nádhernou a dojemnou ukázkou síly lidí, stejně jako důkaz selhání systému ve kterém žijeme. Ale bohužel z pohledu udržitelnosti druhu, která je právě závislá na čistotě genomu, je to cesta do pekel, jelikož mu nebude odepřen nárok a svoboda svůj vadný gen dále šířit ve formě potomků. Jako lidstvo máme v rukou neskutečně mocný nástroj a tím je moderní medicína a genetika (i když z ní známe jen zlomek), jenže právě moderní medicína je zároveň nebezpečnou zbraní, jelikož potlačuje základní přírodní mechanismus, kterým je přirozená selekce defektních jedinců. A proto je třeba začít používat právě další nástroj kterým je euthanasie. Ano ve špatných rukou se tom může stát velmi zlým nástrojem.
18. 02. 2024 v 10:56Off-line BussterX  (103/130/150)
To je dost pragmatický pohled a neni mu co vytknout po čistě logický stránce... a měli bysme dokonce už aji hotový návod, jak se to dělá:

"Předehrou k akci T4 byl přísně tajný výnos Říšského ministerstva vnitra ze dne 18. srpna 1939, podle něhož měly všechny porodní asistentky a vedoucí lékaři porodnic hlásit Říšskému výboru k vědeckému podchycení těžkých geneticky a dědičně podmíněných onemocnění všechny nově narozené postižené či znetvořené děti. Pod tuto akci spadaly také děti do 3 let. Věková hranice se pak v průběhu války posouvala až dosáhla 16–17 let.[2] Pro tyto účely byl vytvořen jednotný formulář, který byl posléze předáván lékařskému týmu, který rozhodoval o životě či smrti dětí"
18. 02. 2024 v 11:14Off-line Collapsenik  (23/170/-)
Klucinek - jsme silně sociální druh, pro takový je právě darwinismus (přežije nejsilnější) veliký problém a neúspěch. Kdybychom byli natolik společenští jako třeba mravenci či včely, tak bychom zde neměli problémy jako diskriminace, porušování lidských práv, globální oteplování, propastné rozdíly v příjmech apod. Zkrátka kvůli našemu individualismu jsme schopni vyhubit sami sebe jako druh, přičemž jsme se jen díky vzájemné spolupráci dostali takhle daleko a defakto "ovládli" naši planetu.

Jednoduchá "řešení" většinou nic neřeší. Není to zase tak dávno, kdy se nás jako gaye snažili léčit jako postižené a nemocné (a někteří dokonce pochytat a pozabíjet) a nyní někteří z vás nabízí stejnou "alternativu" pro lidi s postižením.... Řešením situace je samozřejmě zvýšení podpory státu a zavedení systému podpory o péči lidí s postižením, protože i takoví mají právo na život jako kdokoli jiný. Raději živit ty, kteří si za své problémy nemohou než ty, co si je způsobili sami svou nezodpovědností.
18. 02. 2024 v 11:30Off-line Klucinek  (33/176/75)
Chápu buřte kam tím míříš a co mi tím chceš naznačit, ale důvody k operaci T4 byly zcela jiné a měly čistě ideologický podtext, nikoli lékařské opodstatnění (což asi víš sám líp než já, jako velmi dobrý znalec historie) :⁠-⁠) a zrovna toto bych osobně za návod nepovažoval :⁠-⁠) a oceňuji jak láskyplně a ohleduplně mi dokážeš říct že sú nácek ^⁠_⁠^
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 02. 2024 v 11:36Off-line Klucinek  (33/176/75)
Collapsenik takže je lepší řešení v populaci nechat šířit vadný genom? Z lékařského pohledu, který je pro zachování druhu nejpodstatnější, je odpověď zcela jasná. Zde není řeč o fyzických postižených, ale o genetických mutacích které necháváme v populaci šířit, křížíme je mezi sebou a pak se divíme že výskyt všemožných defektů ve společnosti je čím dál vyšší. Mícháš do sebe dvě naprosto rozdílné myšlenky.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 02. 2024 v 12:42Off-line 1H1  (74/-/-)
Anonym:
Ačkoliv mne tu budou povětšinou všichni odsuzovat, musím s Tebou souhlasit. Jsem svou povahou tvrdý realista z tohoto pohledu je to pravda. Ubližuje to všem, jak tvým rodičům, tak bratrovi, protože si nejsem jistý, jestli je aspoň trošku s takovým životem šťastný! To ani nepíšu jak nepříjemné je to Tobě samému. Osobně znám dvě rodiny které pečují o takto postižené a nejen já vidíme, jak je to zmáhá a jak jim to starost zabraňuje vést, normální život, jako většina z nás.
V neposlední řadě, je dobře známé, jak na těchto nemocných parazitují neziskovky!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 02. 2024 v 13:18Off-line I8051  (53/184/97)
Hm, je tady dost drsonu, co by vse razne vyresili, smik smik. Nicmene se dost veci zmeni v okamziku, kdy to bude vase dite. Takze ja se k tematu vyjad*** nemohu, protoze jsem ve stretu zajmu ... :-)
18. 02. 2024 v 13:37Off-line Rizecek  (21/183/71)
Vždycky to bude tak, že nejlíp to pochopí a vyhodnotí ten, který tu situaci má přímo před "nosem".
Já osobně si také netroufám hodnotit kdo by měl žít, nebo neměl.
18. 02. 2024 v 13:41Off-line Klucinek  (33/176/75)
Od toho máme právě tu moderní medicínu a diagnostické metody, která je schopna striktně s vysokou přesností určit kde je ta hranice. A jelikož medicína je exaktní věda založena na měření a důkazech, není v ní prostor pro osobní pocity :⁠-⁠)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
18. 02. 2024 v 14:03Off-line Collapsenik  (23/170/-)
Klucinek - "nechat šířit vadný genom"?? Kde jsi na to přišel?
Za 1. drtivá většina lidí s postiženým se rodí zcela zdravým lidem bez jakéhokoli genetické predispozice.
Za 2. aby se "vadný genom" mohl šířit, tak člověk s takovým postižením musí mít potomky, jenže ti právě většinou kvůli danému postižení je nemají a nebo mít nemohou.
18. 02. 2024 v 14:15Off-line Klucinek  (33/176/75)
1) není pravda :⁠-⁠)
2) není pravda :⁠-⁠)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
18. 02. 2024 v 14:34Off-line Anonym
Ono je taky dost riskantní to, že až budou rodiče opravdu starý a nebudou to fyzicky dávat, tak se od Vás, jako od sourozence bude očekávat, že to po nich " převezmete" . Což já si v mým jak už pracovním, tak sportovním vytíženém programu, nedovedu představit.
Je taky nutný se podívat na formu toho postižení.
Pokud se jedná o nějakou lehkou formu, kdy je dokáže člověk bejt samostatnej, tak je to v pohodě. Pokud má opravdu ale někdo takovej život, že se sám nenají, celej den buď leží, nebo sedí na vozíku a dívá se z okna, fakt nevím jakej má tenhle život význam.
18. 02. 2024 v 14:47Off-line Collapsenik  (23/170/-)
Tak lehce se soudí, když nejde o náš život nebo život blízkých. Nevidíš svému bratrovi do hlavy anonyme, nemůžeš vědět jak život prožívá bez ohledu na jeho chování. Člověk se může rozhodnout pro potrat, když je taková diagnóza pravděpodobná, ale nikdo by takové rozhodnutí měl dělat za něj.
18. 02. 2024 v 14:54Off-line Klucinek  (33/176/75)
Řekněme že právě takové rozhodnutí musí udělat třetí vysoce kvalifikovaná osoba, jejíž verdikt není zatížen osobní vazbou. Protože osobní pocity nemají v medicíně co dělat :⁠-⁠) Proto ani třeba chirurgové neoperují své příbuzné a kolegy, není li to vyloženě nutné. V opačném případě by si ti co rozhodli jinak měli nést plnou zodpovědnost za svá rozhodnutí :⁠-⁠) což se neděje
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 02. 2024 v 15:24Off-line BussterX  (103/130/150)
Před 3 hodinamiOn-line Klucinek (33/176/75) NOVÉ
Chápu buřte kam tím míříš a co mi tím chceš naznačit, ale důvody k operaci T4 byly zcela jiné a měly čistě ideologický podtext, nikoli lékařské opodstatnění (což asi víš sám líp než já, jako velmi dobrý znalec historie) :⁠-⁠) a zrovna toto bych osobně za návod nepovažoval :⁠-⁠) a oceňuji jak láskyplně a ohleduplně mi dokážeš říct že sú nácek ^⁠_⁠^
Souhlasím - 1 • Nesouhlasím

xxx

já tě nenálepkuju, ani by mě nenapadlo řikat, že seš nácek, na to je potřeba celý soubor ideologický výbavy abys byl nácek, akorát řikám, že tebou navrhovaný a možná správný řešení nikdy v demokracii neprojde už jenom proto, že už tady kdysi byla T4 a tim je to zdiskreditovaný.... :D

nejsu velmi dobrý znalec historie, akorát mám trošku přehled a co nevim to vyguglim :P
18. 02. 2024 v 16:09Off-line Klucinek  (33/176/75)
Jenže právě T4 nebyla snahou suplovat přírodní mechanismy do kterých jsme jakožto invazivní druh dost hluboko a razantně zasáhli. Té čtyřka byla pouze podlou myšlenkou šílence jak vytvořit něco, co je ideologicky úplně stejně proti přírodě, jako to čeho se ta operace týkala. A to je ten rozdíl který by měl být pochopen. :⁠-⁠) A správnost řešení musí posoudit kompetentní osoby :⁠-⁠)

A právě ten rozhled tě činí velmi dobrým a objektivním znalcem :⁠-⁠)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 02. 2024 v 16:13Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
BussterX (103/130/150)
https://upload.wikimedia.org/…1%29.svg.png
- vidím, že se na tebe musí ještě pomaleji, než jsem myslel; ale teď se už opravdu soustřeď a... souvislost?
18. 02. 2024 v 16:32Off-line BussterX  (103/130/150)
Před 22 hodinamiOn-line Vlnity_Stromokocur (47/-/-)
Tvl buzni nackovia by rozhodovali o zivote druhych. Plemenac, akrylat a dalsi, co keby vas manka jebla po porode o dlazku, sak vy ste tiez len take nepodarky :))
Souhlasím - 3 • Nesouhlasím - 1

Off-line Lukrecius.01 (51/172/78)
Nemilý anonyme, ty žádného takového bratra nemáš.
Souhlasím - 4 • NesouhlasímNahlásit

Před 18 hodinamiOn-line BussterX (103/130/150)
Ale je to hezké téma, zde se odhalí, hů is hů, fanklub PS už tady tepe nesprávné názory a vysílá jasné signály.... :P
Souhlasím • NesouhlasímUpravit • Smazat • Nahlásit

xxxx

furt nic, lukréťo? dostal jsi to nahoře tak předžvejkaný, a furt je ti to málo? ty mně něco povidej o "pomalosti"... :D (to logo PS nahoře v odkazu = Progresivné Slovensko ti mohlo napovědět, že to neni jen výhradně reakce na tebe :D)
18. 02. 2024 v 17:03Off-line Sweatskinaimbot  (69/169/69)
Klucinek (33/176/75)
Řekněme že právě takové rozhodnutí musí udělat třetí vysoce kvalifikovaná osoba, jejíž verdikt není zatížen osobní vazbou. Protože osobní pocity nemají v medicíně co dělat

to si ja prave myslim že sa nikdy nesmie stať, aby hocijake taketo rozhodnutia robila tretia osoba, podla mna doktori a nemocnice by mohli byt dovolene odmietnut liečbu ked je to nejake riskantne alebo tak, a to sa už aj deje, ale nemali by mat pravo niečo nútiť druhým, popripade nejakym sposobom vyhrážať, že napr take postihnute decko nikdy v živote neošetria ani napr na chripku
= basically, každý má právo na to niečo NEUROBIŤ a nikto by nemal mať právo niekoho nútiť niečo robiť

doktora sa okrem žaloby (tj preto na svoju obranu može odmietnuť službu) nič z toho dotýkať nebude ani starosť o tie decká ani smutok ked chcipnu, tak prečo by mali rozhodovať o potratoch alebo hocičom

noa rodičom sú často na príťaž aj zdravé decká to je všetko individualne
18. 02. 2024 v 17:06Off-line BussterX  (103/130/150)
Před minutouOn-line Filip0976 (31/190/75) NOVÉ
Buss tie tvoje povrchné názory , koukej si situaci v ČR viac nestíhaš :)
Souhlasím • NesouhlasímNahlásit


xxx

protože je to tady jak vidno ČESKO POMLČKA SLOVENSKÁ seznamka a Slováků je tady 50% tak musim stihat aji situaci u našich mladších a menších bratrů ze severní maďarské župy zvané Slovakistán :P
18. 02. 2024 v 17:11Off-line Klucinek  (33/176/75)
Slaďouši to právě nemáš pravdu, protože tohle je otázka medicíny a až na druhém místě je morální stránka. Proto právě tato rozhodnutí má být na lékařích, jakožto nejpovolanějších osobách. A nezlob se, ale napsat že dítě chcípne.....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 02. 2024 v 17:13Off-line BussterX  (103/130/150)
"chcípne" neni upe korektní výraz... co takhle "pojde"? a když "nepojde" samo, bude "utraceno", tim se elegantně zbavíme slova "euthanazie" a historické ideologické zátěže T4 a přesuneme to do oblasti veteriny.... 8)
18. 02. 2024 v 17:17Off-line BussterX  (103/130/150)
Fildo, my sme měli za ck monarchie poslance v rakouském parlamentu ve vídni, du se mrknout na gugla, jestli vy taky... :P
18. 02. 2024 v 17:20Off-line Sweatskinaimbot  (69/169/69)
Alright sorry mna to ani nenapadlo lol ja to slovo použivam bežne

noa furt s tebou nesuhlasim klucinek, lebo lekari by mali byt od toho využívať svoje vedomosti na to pomahat a sluzit ludom a nie si tu rozhodovat o tom kto može žiť

a jaky to ma dopad na medicinu?
to sa potom da dohadovat uplne o všetkom a dostaneme sa niekam že ak niekto v minulosti napr fajčil a dostane rakovinu pluc tak je tiež zbytočná záťaž na zdravotnictvo a nebude mu poskytnuta liečba alebo rovno eutanazia lebo šak doktor sa rozhodol
18. 02. 2024 v 17:29Off-line BussterX  (103/130/150)
Počet členů poslanecké sněmovny byl určen na 343,
z toho 120 mandátů bylo vyčleněno pro uherské země. Západní
části monarchie připadlo 223, z toho pro zástupce z Čech bylo
54, z Moravy 22 a ze Slezska 5 zástupců.

zástupce slovenska v ck vídeňském parlamentu monarchie sem zatim nenašel, asi logicky, páč ste patřili pod Uhry a možná ste měli poslance v budapešti... dál se mně nechce guglit, du si zagamesit :P
18. 02. 2024 v 17:29Off-line Bombakul  (29/176/75)
Sweatskinamboite já si ale jakožto kuřák taky značně připlácím na zdravotním a odvedl sem víc korunek než ty si vystříkal potenciálních sweatskoboitků kdežto ten potrat ještě nezaplatil nic takže mu léčbu není z čeho hradit:)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 02. 2024 v 17:30Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
To mi bylo jasné, že ne na mě, faktem ale je, že loga slovenských stran v malíku nemám a ani mi to nechybí. Navíc tam ten náš premiér... no nic, prostě se to nepovedlo, příště lépe :o)
18. 02. 2024 v 17:30Off-line Klucinek  (33/176/75)
Sweat právě medicína není pouze o léčení to je právě to co si většina lidí neuvědomuje, medicína je právě i o tom že umíme říci že další medikace je bez možnosti zlepšení a v tento okamžik mají lékaři rozhodnout o umožnění euthanasie. Ty to pořád vidíš tak že doktoři řeknou provést euthanasii bez možnosti odvolání, tak to samozřejmě třeba v případech kdy je pacient schopen se rozhodovat nesmí být. Vždy konečné slovo musí v těchto případech mít dotyčný jehož se to přímo týká. Pokud je to jen trochu možné. V případě že se jedná o dítě má mít toto slovo rodič/e. A když vezmeš v potaz dnešní možnosti a rozsah diagnostiky v prenatálních stádiích plodu je možné zakročit velmi včas. Euthanasie nemá být nucená poprava ve stylu gestapa tak jak jí většina lidí prezentuje. Když jsme přišli na svět naši rodiče mohli naplánovat kdy to bude a my by jsme měli mít možnost rozhodnout kdy z tohoto světa a jak v odůvodněných případech odejdeme.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 02. 2024 v 17:32Off-line BussterX  (103/130/150)
Jj lukréťo, pracuj na sobě a polepši se... příště lépe :P jdu, zdrc
18. 02. 2024 v 19:50Off-line Anonym
Co se týká medicíny a předpovědi o nemoci, brácha je nar. v roce 2006, takže na jednu stranu medicína nebyla ještě tak vyspělá, ale taky ne už zastaralá.
29. 02. 2024 v 14:34Off-line Onanon  (52/-/103)
Probíráte téma, které je široké a dost nevhodné pro tento web. Nemá cenu spekulovat, protože euthanazie povolená u nás není. A to ani v těžkých případech třeba onkolog. onemocnění. Nicméně pokud tví rodiče ještě zvládají péči o bráchu tak jim včas řekni, že ty to po nich nepřevezmeš, že to nedáváš časově, pracovně a hlavně psychicky. Práce to lehká není. Ale také si uvědom, že se do podobné pozice můžeš dostat i ty, dnes zdravý a silný. Stačí blbý pád a zlomení páteře v oblasti krčních obratlů a budeš ležet celý den a nebo na elektrickém vozíku včetně plenek. A co potom? i takoví lidé jsou ve společnosti. Co s nimi? Také nechat vyřadit?
29. 02. 2024 v 18:53On-line Denis36  (60/-/-)
Eutanazie sice u nás není povolená, ale používá se těžkých případech uspání, aby dotyčný netrpěl a zemřel ve spánku.
29. 02. 2024 v 18:57Off-line Anonym
Ano, a bratr nespadá pod těžké případy kdy je eutanazie povolená. Je to ironie.V podstatě nic ze života nemá, ale musí žít.
29. 02. 2024 v 20:08On-line Denis36  (60/-/-)
Tvůj bratr nejspíš žije ve svým světě o našem světě nic prakticky neví.
Je to, jako bys žil od narození za stěnami baráku bez televize, internetu, rádia aj. Taky by sis zvykl žít na omezeném prostoru bez toho všeho a svět za zdmi by ti nic neříkal.
29. 02. 2024 v 20:52Off-line Anonym
Ano, je to bohužel těžká forma. I když některé formy jsou takové, kdy je mentální stránka zcela v pořádku
01. 03. 2024 v 21:56Off-line Plemenik  (48/183/98)
Jednou jsem četl radu chytré paní, která vymyslela, jak se zbavit postiženého dítěte. Zavolala do ústavu pro postižené děti a řekla, že by tam synáčka chtěla nechat na 3 týdny, co bude na dovolené. Tak ho tam přijali. A když ho chtěli po třech týdnech vrátit, tak řekla, že ho nemá kam dát, že má víc práce a nemůže se o něj starat, ať si ho tam nechají. Pak se dozvěděla, že během půl roku se mu stala nehoda a už není mezi živými. Paní teď může v klidu spát bez výčitek svědomí, že je o synáčka špatně postaráno.
15. 03. 2024 v 21:50Off-line Anonym
Myslím, že se tam o děcka starají nadstandardně.
15. 03. 2024 v 21:55On-line Frederic  (27/178/70)
Teda plemeníku, kam ty chodíš na všechny ty storky, který tady z tebe napříč diskuzema padají...
15. 03. 2024 v 22:00Off-line Bombakul  (29/176/75)
Fredericku co je na tom divnýho? Dyť děcka si normálně vyměňuješ s kdekým jak lentilky nebo u vás to tak nefunguje?:)
15. 03. 2024 v 22:08On-line Frederic  (27/178/70)
Ne, já už mám velký děcka od toho mýho xddd a jsou to krásný holky, takže tohle my neznáme
15. 03. 2024 v 22:10Off-line I8051  (53/184/97)
Tak snad z nich nebudou lesby ... :o)
15. 03. 2024 v 22:18Off-line BussterX  (103/130/150)
No to by je frederikson přetrhl, už se určo teší na vnoučata, nepotřebuje mít v rodině nějaký přiteplence, ne? :D:D:D
15. 03. 2024 v 22:18On-line Frederic  (27/178/70)
Myslím, že ne. tak snad to buzeranství není nakažlivý xd
15. 03. 2024 v 22:19Off-line I8051  (53/184/97)
Jo jakoze by z nich byly trans lesby, takze vlastne buzny jo? No co, neco se tam kdyztak prisije :-)
15. 03. 2024 v 22:23On-line Frederic  (27/178/70)
Jj, už se těším na vnoučata!!! xddd budu takovej dědeček. doufám, že po mě nebudou chtít hlídat!
15. 03. 2024 v 22:28Off-line BussterX  (103/130/150)
Můžeš jim řikat pohádku o azbestové chaloupce... 8)
15. 03. 2024 v 22:47On-line Frederic  (27/178/70)
Íčko, to už je na mě, trubku, ňák moc složitý
16. 03. 2024 v 00:04Off-line I8051  (53/184/97)
Ja ti to kdyztak namaluju, pak to das ... :-)
16. 03. 2024 v 10:19Off-line Power  (23/180/65)
Někteří jsou postižený i v dospělosti, viz naše i8051 :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 03. 2024 v 10:54Off-line Rizecek  (21/183/71)
On-line Power (23/180/65) Před 34 minutami
Někteří jsou postižený i v dospělosti, viz naše i8051 :-)
________________

Nenazývá se tohle náááhodou v tvým případě jako "zaujatost" Powere? xDD
16. 03. 2024 v 10:56Off-line Rizecek  (21/183/71)
Očekávaný útok za 3,2,1... xDDD
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 03. 2024 v 11:27Off-line I8051  (53/184/97)
Vajco me proste miluje. On je proste hloupy a p***ahuji ho protiklady ... :-)
16. 03. 2024 v 11:32Off-line Rizecek  (21/183/71)
Nj, jsem čekal, že bude "římská sprcha", nadávky a sáhodlouhý kázání co jsem to vlastně zač a Power nic xDDD Třeba to ani ještě nečetl xD Přitom já potřeboval reagovat hned xDDD
16. 03. 2024 v 11:45Off-line I8051  (53/184/97)
Tak tebe asi nemiluje, tak mi do nej nedelej ... :-)
16. 03. 2024 v 11:48Off-line Rizecek  (21/183/71)
Takže lááááska jo xD
Hmmm, to se musí rozhlásit! xDDD
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload