Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Svět mrtvých a umírajících

06. 03. 2014 v 23:23Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Trocha realistického pohledu na věc:

Musel jsem tam, šel jsem tam celý rozechvělý, přeci jenom zas takovejch lidí a já nemám rád davy, ale musel jsem. Všude mrtvoly, rozsekaná, naporcovaná těla, jinde ještě hromady pomalu umírajících. Jinde lahve s tělesnými šťávamy a nerůznějšími jídly ze zavražděných, ach všichni byly tak mladí, když zemželi. Díval jsem se na embria rozemletá na prášek, z nich udělané a upečené těsto. Na opačné straně byly šťávy z rozelmetých částí těl v krabicícch a vedle nich pomazánka z embrií a tuku. ...tak sem co nejrychleji pobral co jsem potřeboval, vybral si pokladnu s nejmenší frontou a co nejrychleji z toho supermarketu vypadl.
06. 03. 2014 v 23:37Off-line THX1188  (40/183/90)
Zdroj? Nebo vlastní tvorba?
06. 03. 2014 v 23:44Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Vlastní
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 03. 2014 v 23:49Off-line THX1188  (40/183/90)
Ty Legerísku, já ti nevím jestli už jsme si kdysi psali, nebo se jen potkali někde v komentech, ale nějak furt nemohu proniknout tou tvojí osobnostní imaginací, nějak nevím jestli jsi blázen, ujetej, geniální nebo prostě ještě bytost bez škatulky.....nemyslím to nijak zle, mě výjimečnost baví, dokonalost děsí a normálnost mi nahání husinu.....jen mi přijde, že tvůj pohled na svět a postoj k němu je nega.....proč? Co za bolest v sobě neseš?
07. 03. 2014 v 00:35Off-line Zdendyss  (26/-/-)
Začínám se tě bát ..:O
07. 03. 2014 v 07:00On-line Richard33  (44/185/80)
Zajímavý pohled na realitu podaný bez příkras :-P
07. 03. 2014 v 09:32Off-line onlip  (61/180/84)
Opět se ztratilo zadání, takže "jen" k Ligeriskovi - ta reakce je silná, ale neděsí mě, chápu ji, lidsky rosteš - a k THX1188 - napsal jsi to přesně, držme mu palce.
07. 03. 2014 v 10:47Off-line neverici  (42/165/78)
Docela úchylné, už jenom takhle myslet...
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 03. 2014 v 15:23Off-line Toto56  (35/185/104)
Zaujimave :) Huste, ale nepovedal by som uchylne :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 03. 2014 v 18:33Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Neverici: jediná úchylná věc, co mě tak napadne se soulož s tou pomalu umírající okurkou...
07. 03. 2014 v 19:07Off-line klucinek  (33/176/75)
Eště že sem právě dožral vynikající koňskou klobásu, eště teplou z udírny a dopil pívo z místního pívováru. Díky bohu za toho koně a chmel co zemřeli....

Jinak ligerisku kdyby nefungovalo to hnusný jak píšeš tak by se řetězec co je danej po miliony let rozhodil a to by znamenalo zkázu...navíc i orgasnimy jsou pro to určený, už jen tím že si některý velice důležitý enzimy a chemii neuměj vyrobit...
07. 03. 2014 v 20:55Off-line THX1188  (40/183/90)
Legerísku, ten tvůj poslední koment vůbec nechápu, přijde mi, že jsi sám sebe shodil...bože...chodící zombie...to je spíš pro děti, přitom ten úryvek/úvodní téma/ evokuje mnohé a hlavně zamyšlení pro čtenáře a i jistou formu napětí a tajemna, tvoje reakce je, ted mi promiň, ale poněkud tupá /tím neříkám, že jsi tupý ty/.
07. 03. 2014 v 22:17Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Já vim, je to šílený :-D

Chápu, že pochopení fyziologie a programů mozku na takovýhle urovni je asi opravdu těžký, i mě dělá problémy si teď vybavit všechno s pomocí čehož su k tomu došel. Ale myslím, že když při srovnání myšlení mimozemšťanů a jejich fyziologie s pozemskými zvířaty z nás dělá zombie a narkomany. Docela mi k tomu pomoh tenhle dokument http://www.ulozto.cz/…-vime-cz-avi , ale i eště dalších věcí, na který sem koukal.

K vývoji nepatří jenom vývoj techniky, ale i způsobu myšlení. Lidé mohou stavět desítky kilometrů vysoké bodovy, planety i slunce, ale dokud budou myslet po staru, tak to stále budou jen zvířata s větším mozkem a né opravdoví lidé, kterým naši předkové říkali bohové. – připadá mi, že zfalšovat tolik věcí by snad ani nešlo
07. 03. 2014 v 22:25Off-line THX1188  (40/183/90)
Myšlení mimozemských civilizací jde mimo nás, asi i nejodvážnější spekulace se budou pravděpodobně mýlit.
Buňka, planety, slunce, oběžné dráhy vycházejí z tvaru koule, kruhu, elipsy, pak je možno usuzovat, že jakási dokonalá inteligence bude vycházet ze stejného principu.....a to samo o sobě je děsivé...myslet v kruhu? Jen si to představ......
Ale ničevo...tohle je nám vzdálené...jen jsem chtěl poznamenat, teď se mi to sem a k tobě nějak hodí _ že někdy méně je více...
PS: nek***izuju Tě, naopak mi přijdeš zajímavý, v pozitivním i negativním :D
08. 03. 2014 v 10:55Off-line klucinek  (33/176/75)
Ligerisku a když se na to podíváš z druhej strany, tej odbornej. Změnu uvažování by ruku v ruce musela doprovázet i změna metabolismu a fyziologických funkcí a to naprosto fatální změna. Změnu myšlení je možno provýst během pár možná desítek let, ale změnu fyziologických principů možná tak za desítky milionů let. Možná Ty sice změníš smýšlení, ale těžko princip fungování tvého těla bude jiný. Látky důležité pro základní funkci tělesných systémů budeš muset přijímat pořád a z čeho? Když nebudeš přijímat rostliny a biologické materiály ve kterých je spousta tzv. esenciálních látek (látek které si tělo samo vyrobit NEUMÍ) a bez kterých tyto systémy nepoběží. Jak budeš vyvíjet tělesné teplo když nebude energie (díky absenci cukrů) ke třesu svalů a nebude ani potřebná "chemie" pro metabolický procesy které se ve velkém podílejí na vzniku tepla. Mimo to že se ti naprosto zhroutí látková výměna. Tady nejde o velikost mozku ani jeho výpočetní výkon, tady de o nejzákladnější fyziologický potřeby které nejsou řízeny vědomím. Když se podíváš do hluboké historie organismů tak zjistíš že odjakživa to takhle fungovalo. Když se podíváš i do současnosti, zvířata (mezi která patříme i my a vždycky budem) automaicky přijímají určité druhy potravy a třeba ani nevědí proč, a když provedli analýzy zjistili že ten konkrétní typ stravy obsahuje určitou látku kterou si tělo žádá, takže tyto procesy (chutě) jsou řízený autonomě bez našeho vědomí. To že máš třeba na něco chut ve většině případů znamená že tělu chybí nějaká z důležitých látek a žádá si jí a pokud jí nepřijmeš začne docházet k příslušným selháním procesů. Neříkám že to tak je vždy, ale v základu ano. A když zmiňuješ uvažování mimozemských civilizací, a ty víš že mají i stejný metabolický a fyziologický systém? Pokud ne, těžko můžeš říkat něco o smýšlení v tomto směru, přijímání potravy.

A když shrnu tenhle canc do jedný věty, tak to může být jedině - učil jsem koně nežrat a když to skoro uměl, umřel.
08. 03. 2014 v 12:46Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Hl. problém je v mozku, hardware už máme, ale nemáme ten správnej software, proto jsme nemocní (myslím metabolické poruchy) a stárneme, až naše těla nakonec selžou a zemřou - to je právě to selhávání systému. Všichni neustále uvažujeme pouze naši dimenty, ale tohle svět není, všechny dimenze drží pohromadě, jako jednotlivé části domu a kdybys chtěl nějakou část odstranit, tak se to celé zbortí. třeba mě vstávají hrůzou vlasy na hlavě a vidím rodě, když rádoby vědci žvaní o temný hmotě a energii -_- Einstein měl pravdu, když říkal, že tohle byl jeho největší omyl. My jen nedoceňujeme to, jak na sebe jednotlivé dimenze působí a pak si vymýšlíme nesmysli o temný hmotě a energii. To je jedna věc. Pak tady máme přírodu, ano naše askostnatělé myšlení, vidíme pouze historii a jak to na Zemi chodí, je to jedinný model, který známe a tak nás nenapadne, jak by mohl ten vývoj dál pokračovat jiným vyšším, úplně jiným způsobem. Historické záznamy asi nebudou pouze dílem bujné fantazie našich předků, ale pouze realita napsaná ve způsobu myšlení, který my dnes už nechápeme, a tak nám to připadá pouze jako pohádka... Stačí v Bibli zaměnit pár slovíček a vše nám začne dávat úplně jiný smysl (např. anděl = mimozemský posel, okřídlený disk = létající talíř a křídla jako symbol toho, že ten disk uměl létat a totéž s anděli...). V Bibli je to přece popsáno, co přijde v budoucnu, onen Ráj na Zemi i na Nebi.

Třeba sem se zamýšlel nad tím, co může znamenat to ono zobrazení, že země je placka podpíráná 4-mi slony stojícími na ještě větší želvě. Nejdřív mě napadlo srovnání velikosti naší dimenze s 2 dalšími. Ale taky pak země = kůra, sloni = plášť a želva s jejím krunýřem = vnější a vnitřní jádro. - vysvětleno tak, aby to pochopil tehdejší primitivní člověk.

Ano, i mě už dávno došlo, že když mám na něco chuť, tak to bude tím, že v tom jídle je něco, co moje tělo potřebuje. Ale problém je v naší závislosti, která vytváří nerovnováhu a dochází tak k metabolickejm poruchám. Jsme jako feťáci, kteří myslí jen na další dávku svý drogy bez ohledu na to, jak nám to uškodí... Musíme se naučit správně vyladit náš mozek a zbavit se závislosti, aby těla mohla správně fungovat a pak se zaměřit na osvobození se od starýho modelu ekosystému.

A co se zatím výživy týče. Vývoj 3D tiskáren, který sice zažívaj velkej rozmach, ale co budou schponý pracoat s jednotlivejma atomama a vyrábět tak výživu z čehokoliv, což má jak onen morální dopad, tak i praktickej a to nezávislost na přírodních zdrojích, k tomu bude eště dlouhá cesta. I když bohové měli trochu jednodušší stroje, jeden dali Židům, když putovali pouští, najdete to pod Manna machine, což má být přístroj na kultivaci řas chlorely, o které se vědci domnívají, že by mohla fungovat jako náhražka jídla pro lidi, ze které pak dělal granulát (šetření vody). Ale myslím, že přístroj, kterej ti vyrobí jídlo na míru tvejm chuťovejm buňkám bude lepší, než granulát z nějaký řasy :-D
08. 03. 2014 v 13:00Off-line klucinek  (33/176/75)
Ale p**u máš HW a nemáš SW, chemický reakce neprobíhaj v závislosti na vědomí (myslim jejich fyzikální podstata) takže těžko můžeš něco úpravou smýšlení měnit co se týče fyzikálních principů organismů. Vyrábět zlato ze soli se už pokoušej lidi staletí a pořád se to nikomu nepodařilo a proč? Protože fyziku a chemii neobechčiješ...a až přijdou tiskárny na jídlo bude konec všeho, nakonec ty už tady sou i kdy ve směšnej formě. A když to vemu dodetailu maso se v laboratořích dávno podařilo uměle vyrobit, obšem bez výživovývh hodnot, jelikož těžko uměle nahradíš systémy organismu bez jejich přítomnosti...
08. 03. 2014 v 13:30Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Je vidět, že to vůbec nevidíš -_- SW je způsob propojení HW. když říkám změnit SW, myslím tím jeho HW podstatu (pozměnění propojení neuronových sítí). Ty neustále odděluješ od sebe věci, ale sáms napsal, že všechno je propojený, to je právě problém lidí, že nevidí ty propojení různejch oblastí a každej si jede na svym písečku a pak se diví, že stagnujou... -_- Třeba archeologové se vůbec nebaví s astronomy a tech. inženýry a pak plácaj blbosti typu, že pyramidy jsou hrobky a pod. ... -_- Když to přirovnám tak, abyste to pochopili, tak si pořád myslíte, že Země je placatá, středem vesmíru a všechno kolem ní obýhá... Je to prostě tak, že když se tomu věnuješ dost do hloubky, tak začneš pro ostatní mluvit jako cvok :-D

Třeba drogy vůbec nejsou špatný, problém je pouze v tom, že je lidi špatně používají. Auto přece taky není nic špatnýho, ale když si za volant sedne špatná osoba, tak se mění ve smrtonosnou zbraň. Šamani bežně používají drogy k vytvoření pozměněného stavu vědomí, aby měli přístup k věcem, ke kterým normálně přístup nemáme a nejsou z nich žádný feťácký trosky ;-) Ale to máme jako u všech povoláních, člověk si musí bejt jistej, že našel někoho poctivýho, kdo ce tomu skutečně a seriózně věnuje a né jenom podvodníka, kterej z tebe chce jenom vytáhnout peníze ve stylu prostitutek uspávaček, nebo řemeslník, kterej si vezme zálohu na materiál, nahučí do tebe spoustu blbostí a už ho neuvidíš...

Měli byste se podívat na ten dokument ob komentář víš. A taky je velice zajmavej 5-ti dílnej dokument 5. dimenze. 1. díl mi přišel moc přitaženej za vlasy, ale zbylý 2.-5. jsou moc zajmavý, mluví tam dycky o nějakym nadpřirozeným jevu, předkládají důkazy pro a i skeptické důkazy proti. Což mě napadlo, proč by nemohla bytost z vyšší dimenze využívat právě těch fyzikálních jevů, kteří předkládají skeptikové pro předání svého vzkazu?? Ano, mohli by toho využít i podvodníci. Nebo pro vysvětlení duchů máme jak prolínání bytosti z jiné dimenze, tak i ryze technické vysvětlení fázového posunu, třeba mimozemšťana, nebo člověka vlastnícího tajnou technologii.
08. 03. 2014 v 13:44Off-line klucinek  (33/176/75)
Ale já přece neřikam že je něco oddělenýho, kdyby sis přečet kloudně co sem psal výš tak tam píšu že změnit psychyku je relativně krátkodobej proces, ale změnit fyziologii je na věčnost. Příroda nás nějako postavila a asi to má nějakej důvod, kdyby to nefungovalo tak by to udělala jinak...a k těm drogám, drogy jsou špatný co se týče fyziologickejch hledisek, o tom snad nechceš debatovat. A k navození potřebnejch stavů je nepoužívaj pouze šamani, drogy jsou běžnou součástí medicinárních postupů, to že se dostanou do ruk d***lům je věc druhá. To že se dost lidí nechí oklamat je způsobený z většine jejich neznalostí, neinformovaností, hamižností a hloupostí.

PS a je naprostá p**ovina přirovnávat tělo k počítači, tydle dvě naprosto odlišný zařízení pracujou zatím na jiných principech ( u těla zatím z většiny neznámých)
08. 03. 2014 v 13:57Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Funkčnost metabolismu a tedy i fyziologii ovlivňuje to, jak ho mozek řídí. Lidi nedoceňujou sílu myšlení a jaký má vliv na naše tělo. Nemyslím tím genetycký upgrady, i když ty považuju s vývojem medicíny za samozřejmost. (Třeba mě napad, novej orgán místo plyc, nazval sem ho dýchnice, kde by se CO2 měnil zpátky na O2, a zůstala by jen malá klasická plíce o velikosti srdce na získávání dalšího kyslíku, třeba při ztrátě krve a tedy i CO2 A O2 v ní. Což by byl další krok k soběstačnosti a usnadnil vesmírné lety apod. ...). Neříkám, že ono základní "vyladění" je všelék, ale je to první další krok na cestě lidství a nakonec následnému povznesení.
08. 03. 2014 v 14:01Off-line THX1188  (40/183/90)
Jejda klucí, tuhle diskuzi asi moc lidí nečte, ale já tedy se zájmem...jen pokračujte a pak to vydáme,co vy na to? :DDD
Ale moc to asi z pultů nepůjde :D
Jsem v napětí kam až se to dostane, mrtvoly, zombie, mimozemšťani, dimenze, lidská mysl i tělo a nové orgány...cool :D
08. 03. 2014 v 14:16Off-line klucinek  (33/176/75)
On metabolický systémy neřídí jen mozek...Ale čím je systém složitější tím je náročnější na závady a náchylnější vůči okolnímu prostředí a to příroda to moc dobře ví....no k tvému nápadu, asi by těžko fungoval pokud víš jak funguje třeba takový regenerační dejchák, a vono nosit v sobě pár kilo LiOH by asi nebylo dvakrát zdraví, navíc se jedná o vyčerpatelnou surovinu takže by ho tělo muselo umět neutralizovat a taky vyrobit. A těžko by se požívak kldyž je toxický...a při ztrátě krve ti je i sto plic na p**u když nemáš médium který by ten kyslík přivedlo k orgánům a odvedlo oxid uhličitej, kdyby jsi tušil jak todle všechno funguje věděl bys proč se měří tzv saturace krve kyslíkem (i když ta je to většinou kvůli vydatnosti jak předávaj půíce kyslík do krve)...takže jak vidíš příroda není tak blbá jak se zdá...

důvod proč se neshodnem, je jednoduchý.... ty vidíš miliony nápadů který jsou nerealizovatelný, já ji ch mám pár ale každej nápad podrobně analyzuju a hledám převážně negativa..
08. 03. 2014 v 14:31Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Třeba tohle sem teď jen tak našel http://user.mendelu.cz/…_cyto6b.html , takže bych se nebál, pozměnění pár sekvencí, nebo jejich vyřazení z činnosti, jako u žaber (v genech máme stále uloženy žábry, ale jejich geny jsou neaktivní) a přidáním nových, když Šedí mají vyvinutější DNA než my, kde se o tom zmiňujou třeba tady v tom zajmavym dokumentu http://www.youtube.com/watch?… . Víš, že mě už začínáš štvát, tim jak mi předhazuješ jasný věci (jako třeba krev, je přece snad naprosto jasný, že když dojde ke strátě krve, tak se musí pak nejdřív doplnit proboha svatýho!, ale když bys neměl plíce, jak by sis doplnil kyslík, pokud bys nepoužíval stejnou chlorofilovou vývěvu jako rostliny, takže k doplňování kyslíku by sloužila ta malá plíce) a tvoje konvenční myšlení, je přece jasný, že by se to odehrávalo na buňěčný úrovni a ty mi začínáš cpát nějaký primitivní (ky)Borgy :-D
08. 03. 2014 v 14:39Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Ano, někdy méně je více, jako třeba když jsem viděl, jak někde vědci vyvíjejí roboty, co by lezli po stěnách za statisíce dolarů a někde jinde chlap ve slamu postavil roboty lezoucí po železe ze šrotu... x-D ... to je právě o tom způsobu myšlení ;-)
08. 03. 2014 v 14:41Off-line klucinek  (33/176/75)
Víš ale vono třeba jeden z důležitých parametrů je i rychlost vzůstu nasycení krve kyslíkem při její ztrátě, proto maj plíce takovou plochu jakou maj, navíc procesy proměny CO2 na O2 jsou docela zdlouhavý...schválně si proštuduj jak funguje fyziologie plic a distribuce kyslíku k jednotlivým částem a zoětná distribuce CO2....navíc ono přes plíce nevniká jen kyslík ale i jiný potřebný látky...
08. 03. 2014 v 14:42Off-line THX1188  (40/183/90)
Proč vy dva nejdete na rande? Co klučínek a Legerísek? Jistě by bylo o čem debatovat....pak možná rvačka a sladké usmiřování....:D
08. 03. 2014 v 14:44Off-line klucinek  (33/176/75)
Jo myslíš snílek a realista :D to nikdy nefunguje, ale možná by to překonalu tu o karkulce.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 03. 2014 v 14:45Off-line THX1188  (40/183/90)
Nesouhlasím, nám tu funguje...jen bych to u nás s mým mužem postavil trochu jinak...idealista a materialista
08. 03. 2014 v 14:57Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Tak ty plíce sou koncipovaný pro maximální fyzickej výkon, kterej se používá třeba při sportu a né, když jen ležíš a regeneruješ... a moc dobře si uvědumuju, že něco takovýho jako dýchnice je hudba budoucnosti a prozatím bude snažší snažit se vymyslet nějakej efektivní stroj, kterej tohleto bude dělat, zatim su slyšel akorát o efektivní vývěvě z vody, ale tahat s sebou na lodi hektolitry vody, jako rezervoár pro palivo (vodík) a kyslík na dýchání my přijde neefektivní. Je to sice zatím jen hudba budoucnosti, ale to bylo i video, když se teprv vyvíjelo a dneska je videorekordér už jen starožitnost ;-) a na disk velikosti videokazety se vejde několik TB dat
08. 03. 2014 v 15:01Off-line Ligerisek  (36/172/62)
THX1188: za partnera bych chtěl někoho s jiným okruhem zájmů, páč tohle by byla itálie :-D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 03. 2014 v 15:10Off-line klucinek  (33/176/75)
Výrobu vodíku z vody už dávno opouštěj, jelikož trhání vazeb je neskutečně energeticky náročná věc..a efektivní přístroj? Ten existuje od války (regenerační dejchák), ovšem jeho využití už dnes není velký. Nahradily ho kyslíkový dejchací přístroje s uzavřeným systémem....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 03. 2014 v 15:17Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Ne, prej nějakej chlap, přišel na to, jak efektivně vyrábět vodík z vody za směšně nízkejch energetickejch nároků, tak milýho pána jednoho dne otrávili v kavárně...
ty dýchnice sem uvedl jenom jako příklad celý řady vylepšení ... ty to furt vidíš, jako bych chtěl narvat tryskovej motor do trabanta... :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 03. 2014 v 15:24Off-line klucinek  (33/176/75)
No v podstatě chceš...a objevů tu už bylo...studená fůze atd... nikdy to nikdo nepodložil měřeníma a skutečnýma testama..
08. 03. 2014 v 15:28Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Kámoš prej viděl video, jak mu to fakt fachalo. je to směšný, když někoho zabijou jenom proto že vymyslel něco, co se dá druhořadě použít jako zdroj energie :-D :-/
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 03. 2014 v 15:32Off-line klucinek  (33/176/75)
Prej viděl video, videí kde lidem fungovala studená fůze jsem taky viděl....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 03. 2014 v 15:40Off-line Ligerisek  (36/172/62)
No mnoho věcí mívá až geniálně jednoduché řešení, jak příroda bývá na vísost hospodárná... viz třeba jak sem se zmiňoval o těch robotech ze šrotu. takže to není vyloučený. a taky sem přece mluvil o možnostech podvodníků. to co sem se dozvěděl neberu za bernou minci, ale uvažuju o tom poze jako o možnosti k vyzkoušení... páč člověk nikdy neví, kdy se mu taková drobnost může hodit...
08. 03. 2014 v 15:50Off-line klucinek  (33/176/75)
Já věřím jen tomu co mi ukáže měřící přístroj na display i když ani to není 100%centní realita, teoretizování a vymejšlení milionů teoretickejch p**ovin je na hovno to neuznávam. Uznávám pouze to když to někdo spočitá a sérií měření podloží to že to je pravda. To že mi někdo ukáže že pomocí magnetu a kusu drátu rozsvítí ledku a milion lidí mu tleská an to já neskočim. Když jednou něco dělám musim vědět proč to tak funguje a umět to změřit, jinak to je pro mě podvod.
08. 03. 2014 v 15:55Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Nápad je základ, pak přijde počítání, samotná realizace a testování... ale bez toho základu - nápadu, to jaksi nejde. což bychom zas mohli dojít k základům, že inspirace pochází z emocí a emoce je logická reakce na situaci na zálkdě pravděpodobnosti z předešlích zkušeností
08. 03. 2014 v 15:59Off-line Ligerisek  (36/172/62)
A jestli chceš rozpitvávat aj tohle, tak samozřejmě to je pouze souběktivní pravděpodobnost, skutečná pravděpodobnost je Schrödingerova kočka :-D
08. 03. 2014 v 16:21Off-line klucinek  (33/176/75)
Ale když dostanu nápad tak ho nejdu hned realizovat ale nejdřív analyzuju pokud možno všechny aspekty a buďto dojdu k tomu že to je p**ovina (většina případů) a nebo že to je realizovatelný. Ale musim k tomu mít potřebný vybavení, znalosti, podklady, prostory jinak opět realizace nemá smyslu. Halt sou lidi co maj doma plný stohy papírů s nápadama a v dílně ani jeden, a nebo lidi co těch nápadů maj na papíře pár, jsou smyslupný a hlavně existujou ve fyzický podobě s podkladama jako jsou měření, testy...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 03. 2014 v 16:30Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Tak samozřejmě, že nejdřív ten nápad otestuješ virtuálně, ale nikdy nemáš na to dost informací, takže něco holt musíš dodělat až ty informace získáš, do tý doby nemá smysl nic moc co dávat na papír... a prostě se musíš smířit se Schrödingerovou kočkou
08. 03. 2014 v 16:44Off-line klucinek  (33/176/75)
Proč bych se měl smiřovat s kočkou, já svý nápady realizuju, naposledy mě nápad stál 200 hodin volnýho času a kupu peněz, ale funguje i když je samostatně nepoužitelnej, jelikož se jedná o součást většího projektu...halt člověk nesmí jen kecat, ale taky dělat...
08. 03. 2014 v 16:50Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Tak když na to máš, tak jo, ale pokud ti chybí kus iformace a peníze, tak se zatim můžeš jít tak akorát klouzat a čekat na příležitost
08. 03. 2014 v 19:49Off-line klucinek  (33/176/75)
Výmluvy...myslíš že já seru prachy? Poctivě makám a ten trošek co si vydělám investuju do informací, dovedností a přístrojů. Myslím že máš naprosto tu stejnou šanci... A informace...ty lze snad získat ne..
08. 03. 2014 v 20:04Off-line Ligerisek  (36/172/62)
A ty si jako myslíš, že sem dokonalej a umim úplně všechno co... furt na mě kde kdo hledá špínu a nedokonalosti a když mu nějakou nedokonalost řeknu, tak akorát odsekne, že je to blbost, že to umí každej a že se vymlouvám ...jako třeba to, že neumím hledat věci a když mi nevěří, tak ať si nas*re! a taky miluju, když mi někdo vyčte, že je daná věc na netu a když sem ju hledal naposled, tak sem nic nenašel, nejsem přece věštěc, abych věděl, že to tam někdo nově dal, když sem to hledal předtim v rozmezí několika let a furt nic tam nebylo -_- a samozřejmě, že co bych vydělal na jednom bych vrážel primárně do dalších výzkumů vylepšování a vývoje dalších věcí...
08. 03. 2014 v 20:09Off-line klucinek  (33/176/75)
A kdo řiká že jsi dokonalej, nikdo není dokonalej a proto se učíme. Jen se musí chtít. A kdo řiká že informace jsou jen na internetu, já komunikuju třebas s vysokýma školama, lidma který se danou problematikou zabejvaj, študuju literaturu, jsou tisíce zdrojů internet je pouhý vylepšení a zkomfotnění přenosu a sdílení informací. A mě mý projekty nevydělávaj, dělám je ve volným časem a za darmo...
08. 03. 2014 v 20:32Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Tak proto sem se přestěhoval do Brna, města plnym škol... mě jde jen o čisté tvoření a porozumění světu, jak jen mi to půjde... ano přiznám se, že bych chtěl aspoň ten vlastní dům, ale hl. proto, že nic takovýho neexistuje a postavit ho hlavně z toho umělecko-technického hlediska, jako nový model pro archytekturu budoucnosti... :-)) ano, nejsem v tom študovanej, ale na hledisko materiálů a konstrukční pevnosti mi stačí konzultace s archytektem, kterej se v těch materálech vyzná. dělat to zadarmo je sice ušlechtilá věc, ale člověk taky musí myslet prakticky, aby měl peníze na další věci a nemusel se spolíhat na to, co vydělá normální prací a mecenáše... ;-)
09. 03. 2014 v 14:25Off-line alundra  (34/182/133)
Ligerisek, kedy sa vlastne poberies do metra a zacnes zabijat ludi? dostalo by sa ti slavy, vo vazeni (ak by ta policia nedala dole) by si mal chlapov ako nikdy a este by sa ti dostalo odbornej pomoci pri lieceni tvojho dusevneho stavu ;)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 03. 2014 v 20:27Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Alundra: kdybych se chtěl stát masovým vrahem, tak se tak stalo už před lety a s mými znalostmi by to rozhodně nebylo nic pěknýho....
12. 03. 2014 v 01:22Off-line Betonica  (39/191/93)
Jako fantasy je to sice morbidni, ale v poradku.

Jinak je to blabol. Ocividne se moc koukas na telku, jinak bys tohle nemohl napsat. Muzu Ti zaridit navstevu soudniho, vcetne pruvodce. Muzes si vsecko, co jsi napsal, na vlastni kuzi vyzkouset. Pak zjistis, ze rozemlet na prasek neni tak snadne, ze telesne tekutiny strasne rychle podlehaji zkaze, atd... Krom toho vseho si ale budes dlouho pamatovat ten smrad, ktery tam je, takze v zaveru verim, ze presedlas na milostnou lyriku :)

A kdyby Ti nahodou humanni patologie nestacila, umim zaridit i veterinarni :) To je sada jeste vetsi, protoze s lidmi se zachazi jeste jakz takz "humanne" oproti tomu, co se deje pejskum a kocickam po jejich smrti...

Moje rada: Zapomen na tyhle kraviny a venuj se necemu, v cem opravdu vyniknes!
12. 03. 2014 v 19:04Off-line klucinek  (33/176/75)
Do pitevny bych se rád podival...
12. 03. 2014 v 20:39Off-line dadi  (37/187/105)
Mno, s tím vodíkem má Ligerisek ale pravdu. Ten věděc,američan,si to nechal i patentovat. Patent je volně dostupný. Jenom se jaksi nenajde nikdo, kdo by to chtěl vyzkoušet. Kdybych měl prachy, tak hnedka do toho jdu.
12. 03. 2014 v 22:13Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Betonica: Kde myslíš, že je asi nejsurověji upravený maso? Přece v každým oddělení masa super/hypermarketů a řeznictví... Stejně jako ti lidi oproti zvířatům je to jenom víc "načančaný", protože neumytý a nezpracovaný, by to asi nikdo nekoupil... ;-) Jeden čas sme měli doma pomalu menší zoo, takže jak vypadaj morvoly zvířat vim moc dobře. A když to bylo v zimě a země zmrzlá nakost, takže se muselo čekat až mrazy povolí, taky bylo vončo. A nesmíme zapomínat na občas nějakou tu přejetou kočku u cesty, někdy i s vyvrhnutými vnitřnostmi a další drobné zvířectvo...
Už asi začínám chápat Ježíše jak cítil lítost, kdyžk říkal Marii, že kéž by to dokázala pochopit... :-(

Milostná lyrika? s mým prkenným jazykem asi sotva ... mýmy opěvnými slovy by tak spíš byly linine staveb mé architektury, velebící svou ladností a silou křivky jeho těla...
12. 03. 2014 v 22:17Off-line klucinek  (33/176/75)
Nevim nevim, při tvý nátuře myslim že bys při zvuku kostní pily deroucí se hrudníkem odpad během pár sekund...
12. 03. 2014 v 22:23Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Proč bych měl?! babička dycky kuchala živýho kapra...
12. 03. 2014 v 22:23Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Teda samozřejmě se nejdřív zabil, ale myslim jako kupovanej živej
12. 03. 2014 v 22:25Off-line Ligerisek  (36/172/62)
A sám sem kuchal pár myší a potkana
12. 03. 2014 v 22:26Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Vaše přesně opačné dedukce o mě mne fascinují, jak může logická dedukce dojít přesně pravému opaku... O.o :-O
26. 04. 2014 v 11:21Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Betonica to napsal ještě dost mírně...
Ve mně se ozývá čiré zoufalství, když čtu Ligeriskovy dedukce o fyziologii nebo fungování čehokoliv. Možná, kdybys místo "dokumentů" otevřel nějakou odbornou knihu, trochu bys vystřízlivěl. Ale ještě před tím bych asi doporučil návrat na ZŠ, takové hrubky nedělají ani děti v páté třídě.
A moc si to maluješ... Já už pitval člověka a zas tak fascinující to není.
26. 04. 2014 v 13:38Off-line Sabbath  (34/-/-)
Gothicke mysleni
26. 04. 2014 v 14:56Off-line colombo  (103/192/90)
Ligeriskovo fantazírování mi připomnělo kdysi krátké vypravování jednoho známého. Byla to vyléčená smažka, která mi vykládala své "zážitky"z minula. Tím nechci říci, že Ligerisek je feťák, jen mi to připadlo moc podobné.
26. 04. 2014 v 16:51Off-line Samael  (32/180/72)
Rozhodně bych doporučoval přísně dodržovat lékařem stanovenou medikaci :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload