Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Život v dělnické rodině

23. 05. 2015 v 23:11Off-line Anonym (XXX)
Ahoj. Nevím jestli to někoho vůbec bude zajímat, ale poslední dobou mně nedá pokoj jedna věc, která mě teď dokopala k tomu, abych tady napsal už takovou zpověď.

Je mi 18 let, studuju střední školu. Žiju s rodiči v domě na vesnici. Nehledím na lidi podle toho, jaký mají majetek a jak jsou zajištění. Moje rodiče jsou oba dělníci, můj bratr studuje na vysoké škole a tak nějak jsme rádi, že s financema celkem vycházíme. Nikdy jsem neměl moc kamarádů, což bylo způsobené tím, že jsme z malé vesnice, ve škole jsem byl vždy tišší a nevýrazný typ a také t ím, že rodiče také nejsou nějak společensky založení, vlastně nemají asi žádné bližší přátele, se kterými byse stýkali a tak já taky nikdy nebyl nějak sdílný. A především to, že jsem měl nadváhu a byl úplně bez sebevědomí, zájmů a nezapadal do kolektivu. Nikdy jsem to taky neřešil, až nějak v 15ti letech, kdy jsem začal mít trochu rozum. S kily navíc jsem zatočil úspěšně, bez podpory rodiny, jen sám pro sebe a vlastně to byla zatím asi nejsilnější věc, co jsem dokázal. Mám o 30 kilo méně, neřekl bych o sobě, že vypadám nejhůř, i když by lepší samozřejmě bylo, kdybych obézní nebyl předtím nikdy. Problém je v tom, že pořád nejsem společenský, i když uvnitř se cítím být silný, mám pocit, že napovrch pořád musím působit jako nějaká sračka, která nemá dost odvahy se prosadit a ani se spřátelit. Teď si tak nějak říkám, že kdyby všichni rodiče svoje děti od mala vedli k nějakému zájmu, například sportu, nebo něčemu jinému, věnovali jim dostatek času, mluvili s nimi, nikdy by to takhle dopadnout nemohlo. Jenže takové věci, jako vzhled, chování trochu na úrovni moje rodiče prostě neřeší. Nechtěl bych je nazvat jako burany, nechci si zbytečně stěžovat na hlouposti, ale někdy je to u nás doma nesnesitelné. Život rodičů by se dal shrnout jako práce a ve volném čase netráví chvíle žádným zájmem, přijde mi to jako takový nudný vesnický život, kterým jsem kvůli tomu žil celý život vlastně zatím taky, a už vážně takhle žít nechci. Závidím všem šťastným klukům, kteří jsou společenští a otevření, mají spoustu přátel, jsou úspěšní ve škole, mají vše na co si vzpomenou... Vím, že závidět bych neměl a že chtít, abych měl vše, co bych chtěl prostě nemůžu a ani o to nestojím, ale já sám tolik věcí nemám, myslím že mám i o dost méně než většina vrstevníků, a i přesto mi rodiče pořád vyčítají každou blbost... Denně doma slyším, jak je potřeba vážit si peněz a že vlastně nevím, jaká hodnota pěnez je. Přitom si spoustu věcí kupuju sám, od 15ti let chodím na brigády, narozdíl od spousty vrstevníků, kteří nemusí hnout ani prstem a vše jim rodiče pořídí. Připadám si, jako bych snad otravoval s každou blbostí, přitom za mě neutrácí nic, nechodím nikam na akce, žádné peníze za zájmy... a pomalu mi vyčítají i jízdné do školy a kapesné.

Myslím, že rodiče mají na svoje děti obrovský vliv. Jednak by jim asi měli být vzorem a taky je tak nějak asi podporovat. Podporu jsem v nich nikdy neměl... a nikdy neexistovalo, abych se mohl svěřit s nějakým problémem, většinou to skončilo jenom trapným řvem a výčitkami. Jen nechápu, proč si někdo děti vůbec pořizuje, když jim nevěnuje dostatek času a není jim oporou. Vždy jsem si připadal zbytečný, že tady prostě nepatřím, nezapadal jsem do kolektivu, připadal si ošklivý...
A když jsem se zmínil o tom, proč mě nikdy k žádnému zájmu nevedli, tak mi na to řekli, že z nich dělám burany, co se starají jen o sebe a že se mám nějak zabavit sám, když je mi 18... Ani netuší, jak já bych chtěl... ale jak si mám najít kamarády, když s většinou kluků bych si asi ani neměl co říct... když jsem byl jeden rok na internátě, tak jsem to tam nezvládal, nedokázal jsem se s nikým seznámit... a když jsem jednou v afektu doma řekl, že se těším až jednou odtud vypadnu, tak to vždycky skončí jen výčitkami o tom,jak jsem to nemohl vydržet na intru, tak jak bych mohl být někde sám? Snad, že by se mi po nich stýskalo? To ne.
Jsem bez nich úplné ho*no. To slyším každý den. A je to pravda, a nic s tím nemůžu udělat, jsem odkázán pouze na ně.
Nepřemýšlím moc o tom, že bych někam po střední šel, znamenalo by to rozloučení se s nějakou vysokou školou... ale mě takový život už prostě vůbec nebaví.

Nejistota v ničem, nedostatek motivace ve škole a žádná podpora...
A kdo vůbec ví, jak to jednou dopadne, až se dozví, že jsem na kluky. Ať to skončí jakkoli, tohle tajit nebudu... hnusí se mi odporní, pomluvační zaprděnci a nemyslím, že okolí je důvod, proč by se člověk měl stydět za to, jaký je... rodiče ale homosexualitu nesnesou ani v televizi, natož doma... ale nevím.
Nevím jak ve městě, ale tady v té pr*eli se řeší více názory sousedů a známých než vlastní štěstí...

Nechci nikomu jinému závidět a litovat sám sebe, protože to jsou ty nejhorší věci... budu se muset snažit, jen mě to už vážně nebaví a nedokážu říct, jestli to zvládnu...

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
23. 05. 2015 v 23:25Off-line Gliese581c  (50/188/81)
Rodinu si clovek nevybere...
23. 05. 2015 v 23:30Off-line Pippin  (27/-/-)
Buď rád, že jsi zdravý a pracovat můžeš -...-
23. 05. 2015 v 23:31On-line BussterX  (96/130/150)
Podle toho jak se umíš vyjadřovat, jak formuluješ svoje myšlenky a jak to dokážeš proměnit na písemný projev jsi chytrej chlap a nebojím se že bys v životě neuspěl, jednou budeš mít práci a vyřešený bydlení a budeš si žít po svým, ten projev mi připadá jak kdyby to napsal někdo starší a s vyšším vzděláním a ne 18ti letej student (to nemyslím ve zlým teď, spíš jako pochvalu), takže ti držím ti palce, ve všem...
23. 05. 2015 v 23:33Off-line holdenqueen  (23/169/70)
Ani netušíš, jak moc ti rozumím :/
23. 05. 2015 v 23:54Off-line TwojTatko  (96/230/40)
Na druhej strane sú aj horšie prípady...koľkokrát som počul o niekom,koho rodičia vyhodili z domu alebo boli alkoholici. Prípadne jeden chalan mal tatka závisláka na herných automatoch a koľkokrát prehral výplatu a museli si zobrať pôžičku,aby vôbec vyžili nejak. Ono je ľahké si povedať,že vždy môže byť lepšie a tento má to a henten zase tamto.

Treba si ale uvedomiť,že vždy môže byť horšie. Nech sú rodičia akí chcú,rodinu si človek nevyberie. To čo ty považuješ za utrpenie by druhý považoval za vykúpenie. Stačí sa koľkokrát opýtať iných a človek je rád za to,čo má.

Tiež ma rodičia nikdy nekopali k nejakému športu a záujmu. Myslím,že do tej puberty to je fajn,pokiaľ rodičia dajú svoje decko napríklad do nejakého krúžku alebo na nejaký šport,ktorý ho baví...v tej puberte už človek začína trochu dospievať a utvárať si vlastný názor na svet a ide si za svojimi záujmami.

Čo sa týka tých spoločenských ľudí a extrovertov...ono to tiež nie je zrovna ideálne. Áno,môžu mať plno kamarátov ale na druhej strane nemusia mať žiadneho priateľa. Len povrchné vzťahy,pri ktorých nemôžu rátať s nejakou oporou alebo dôverou voči ostatným. Sám nemám veľa kamarátov,zato mám aspoň jedného-dvoch priateľov,ktorým môžem povedať všetko a nehanbím sa za to. Vedia aký som a rešpektujú to a ja ich.

Nakoniec aj tak zistíš,že ťa nikto v živote nebude vodiť za ruku a tvoji rodičia majú svoju predstavu o tovjom živote,ktorá sa nemusí zhodovať s tou tvojou. Dôležité je v živote ísť si za svojimi cieľmi a byť šťastný. Rodičia a rodina by sa s tým mali/a zmieriť. Veď predsa nikto nežije život pre to,aby robil šťastných ostatných a sám bol nešťastný.
24. 05. 2015 v 00:19On-line onlip  (54/182/72)
K poslední části posledního souvětí, ale i k ostatnímu: Pokud k usilování dosud nacházíš síly, asi máš odkud brát - ze sebe. Základ máš zjevně pevný, dobrý - soudě podle obsahu i formy příspěvku. Vážím si třeba i těch brigád. Spousty přátel, po kterých toužíš... Nakonec je důležitý ten jeden. A ten se objeví, neměj strach.
Na vesnici nenaříkej, stejně jako na rodiče, sám jsem tam odžil spoustu času s dědou. Všichni jsme odněkud vyšli - a nemyslím, že by to měli kluci z bohatých intelektuálních rodin lehčí, řeší jiné problémy.
Chybí ti polaskání. Až tě první kluk pohladí, nebo ty jeho, uvidíš svět jinýma očima. A že k tomu je někdy dlouhá cesta, no to je.
24. 05. 2015 v 00:47Off-line Pippin  (27/-/-)
Světe div se, ale já třeba přesně vím, v čem se pisatel nachází. Docela bych s ním i měnil. Já bydlím s matkou samoživitelkou v malém bytě, na krku ještě dva sourozenci, já kvůli zdravotnímu stavu dlouhodobě neschopný práce... no co já bych dal za nukleární rodinu a dům na vesnici :)
24. 05. 2015 v 00:51Off-line Pippin  (27/-/-)
Bylo to, jakože si má vážit toho co má a netrápit se tím, co by mohl mít, kdyby ... :)
24. 05. 2015 v 00:55Off-line jj217  (23/188/80)
No, taky by nebylo od věci uvědomit si, že materiální situace je něco dost odlišného než to, jak se k vám rodiče chovají a podobně.
24. 05. 2015 v 00:57Off-line Pippin  (27/-/-)
Koneckonců já si stěžovat nebudu. Taky jsem se mohl narodit jako burmundský uprchlík a chcípnout na choleru nebo jako nebohá jezídská dívka a být ve 13 těhotný s islámistou -...-
24. 05. 2015 v 01:11Off-line TwojTatko  (96/230/40)
Jj217: Zľahčovať ? Hovoriť,že mohlo by byť horšie ? Ten, kto si to nezažil,tak nevie,o čom hovorí ? :D :D :D :D :D :D :D Predstav si,ľudia zažili aj horšie veci a nemajú potrebu kvôli tomu revať na zoznamke a vešať to druhým na nos a bol by si prekvapený,čo kto zažil,akurát nemá potrebu,aby ho iní ľutovali a podobne. Ja som tiež zažil všeličo a nemám potrebu tu o tom písať. A ty si naozaj myslíš,že pokiaľ by mal rodičov alkoholikov alebo otca závisláka na automatoch,čo pretrká pol výplaty v krčme za alkohol a automaty,tak by mu vadilo,že mu nepofúkali bebíčko alebo sa mu dostatočne nevenovali ? Teraz sa tu budeme všetci sťažovať,čo sme nemali ideálne detstvo ? A ostatní nás nikdy nepochopia,lebo si to neprežili a nevedia,o čom píšu ? Vážne ? PS: To boli názorné príklady,ktoré ma z fleku napadli. Vždy to môže byť horšie,nie len lepšie. Je to ale na ňom,ako sa si svoj život zariadi.
24. 05. 2015 v 01:25On-line BussterX  (96/130/150)
Twoj fotrík: jasně že je to jen na něm jak si zařídí život, to máš pravdu.... , ale mně zaujalo třeba to, že napsal že měl 30 kilo nadváhu a nefňukal jako někdo tady furt ječí že je tlustý a že ho nikdo nechce ale prostě na sobě zapracoval a zhubnul, a to je mi prudce sympatický... pokud jde o ty rodiče, pokud je ten kluk citlivej a intelektuálně líp vybaven než rodiče tak prostě špatně nese že jsou jeho rodiče podle jeho názoru poněkud přízemní a to včetně jejich vidláckého postoje ke gayům... asi to ze sebe potřeboval vysypat prostě..
24. 05. 2015 v 01:30Off-line TwojTatko  (96/230/40)
Tak jasné,ja to chápem,ja som narážal skôr na to,čo písal jj217 a nie čo písal autor vlákna. Myslím ale že mizivá časť mala ideálne detstvo, ale je to pravda,že človek potrebuje nejakú oporu. Na druhej strane je už dospelý a závislý od rodičov už dlho nebude,zachvíľu si bude žiť vlastným životom a rodičov nebude musieť riešiť vôbec. Ono vlastne ani nie je moc čo riešiť v 18tke,keď je už človek dospelý.
24. 05. 2015 v 01:35On-line BussterX  (96/130/150)
No já taky nebyl se svým dětstvím spokojen když jsem byl kluk v pubertě a vadilo mi že je otec denně nalitej a že nemáme chatu a auto ... a pak najednou mi bylo 23, všichni z rodiny byli už v tý době mrtví a já si uvědomil jak nádherný a bezstarostný dětství jsem měl
24. 05. 2015 v 01:41Off-line TwojTatko  (96/230/40)
Na to som práve narážal a to bolo v podstate to,čo som chcel povedať...človek si rodinu nevyberie a niektorí nemajú proste to šťastie a tá rodina je rozvrátená a je lepšie,keď človek pretrhá tie rodinné väzby,ak tam nejaké boli...ale v niektorých prípadoch to nie je také hrozné...predsa len človek nežije celý život s rodičmi a keď sa osamostatní,tak tie vzťahy sú koľkokrát lepšie. No ale niekde sa to už jednoducho napraviť nedá.
24. 05. 2015 v 06:47Off-line vegantronic  (31/186/77)
Rodiče pracují, ikdyž třeba ne na kdo ví jak lukrativních postech a máš možnost studovat, to je základ. Až dostuduješ budeš mítmožnost si zařídit podle sebe a třeba odejít z "pr*ele" do města.
24. 05. 2015 v 13:39Off-line dsiv  (19/176/70)
Já svým rodičům vyčítám jen to, že když jsem byl odmalička hrozně nadanej (uměl jsem ve dvou letech číst a psát), tak proč mě nechali vyrůstat tady, v zaprděné vesnici. Na základku jsem chodil do zaprdenýho maloměsta, kde jsem téměř všechny nenáviděl a všichni nenáviděli mě :D . Nikdy jsem se na základce neučil a měl vždycky vyznamenání. Po základce jsem šel na církevní gympl, oproti základce změna jako prase. Začal jsem hulit trávu a poznal mraky lidí, ale zato jsem jaksi nepochopil, že na gymplu se už musím učit, takže jsem v prváku prolít z fyziky a šupky dupky jsem si šel v srpnu opravit jednu pětku. Teď ve druháku jsem byl půl roku na intru. Přiznal jsem, že jsem teplej a na katolickým intru je to hodně nepříjemná situace, tak jsem raději odešel. Moji rodiče... moji rodiče jsou fajn, mám je rád a dají mi všechno, co chci, na oplátku chtějí, abych udělal gympl a šel na vysokou, vždycky ze mě chtěli doktora (což není ani můj sen a ani to není v mých silách)... A můj otec byl taky největší homofob do té doby, než zjistil, že má doma buzeranta. :D Vlastně ti spíš závidím, kámo. Společenskej život mě teda osobně štěstí nepřinesl... :D Způsobil mi tak akorát to, že mě všichni znají jako vyhulenýho a věčně vožralýho perverzního teplýho blbečka, co rychlejš mluví, než přemýšlí... :D vlastně bych chtěl vrátit ty časy, kdy jsem byl nespolečenskej trouba a ňouma.. :D
A s teploušema se vůbec nebav, obzvlášť ne, jestli žiješ jako já v oblasti samých vesnic a maloměst - Zlínský kraj třeba.. :D
24. 05. 2015 v 13:52On-line BussterX  (96/130/150)
Dsive dsive..... uč se, nebo ti dám do tlamy : ))) Kurňa jsi chytrej kluk tak si neposer život jak já, jseš rebel a ti to nemaj lehký, ale zapni mozek a neblbni
24. 05. 2015 v 13:57Off-line colombo  (96/192/90)
Ten nadpis mi připomněl dobu minulou, kdy jsme museli vyplňovat i kolonku : Rodiče - dělnického původu.
24. 05. 2015 v 13:59Off-line dsiv  (19/176/70)
Já vystuduju práva, ale mým snem je být moderátorkou Superstár.
24. 05. 2015 v 14:01On-line BussterX  (96/130/150)
Pche, právníka může dělat každej kdo si umí najít paragraf na internetu, zato prsatou jedovatou moderátorku každej dělat nemůže :P
24. 05. 2015 v 14:03Off-line dsiv  (19/176/70)
Říkal jsem vystudovat práva, neznamená, že chci dělat právníka. :D
24. 05. 2015 v 14:07On-line BussterX  (96/130/150)
Dsiv: hm... a co takhle vystudovat něco co bys chtěl dělat? Jo vlastně, katedra "moderování Superstar" asi ještě neexistuje : ))
24. 05. 2015 v 14:09On-line Lukino_Luk  (28/185/72)
Anonym: Být introvertní není žádný defekt, byť se to tahle hloupá moderní společnost snaží stále všem namlouvat. Jsi introvert, tak se s tím smiř a nesnaž se stávat někým jiným jen proto, že si to společnost žádá. Věř tomu, že když se budeš přetvařovat a chovat se jako ukecaný extrovert, nebudeš šťastný, maximálně krátkodobě. Jako introvert budeš mít život sice těžší, ale i tahle povaha má své nesporné výhody, stačí si je pouze uvědomit. :-P

A nevyčítej rodičům, že žijí na vesnici a mají omezené názory. Pořád lepší vyrůstat s rodiči na vesnici než s nimi vyrůstat v Praze. Toť alespoň můj názor. :-P
24. 05. 2015 v 14:11Off-line dsiv  (19/176/70)
Myslím, že jsme se už jednou bavili o tom, co chci dělat ;)
24. 05. 2015 v 14:18On-line BussterX  (96/130/150)
Jo, budeš moderátorka :*
24. 05. 2015 v 14:23Off-line dsiv  (19/176/70)
No přece chci do Bruselu nebo Štrasburku nebo tak.. :P :D
24. 05. 2015 v 14:24On-line BussterX  (96/130/150)
Dsive kruci proč chceš moderovat Superstar ve Štrasburgu? o_O
26. 05. 2015 v 01:19Off-line Betonica  (32/-/-)
Jsi si odpovedel. Dite jednoznacne prebira vzory a navyky svych rodicu a ostatnich clenu rodiny. Plati i pro rodice, kteri byli kdysi detmi. Paklize tedy tvoje rodice pochazeji z rodin, ktere nezily bohatym zivotem, prevzali si navyky usedleho zivota, ktere dal replikuji na deti svoje, tedy i na tebe.

Je jiste dobre, ze jsi svoji situaci analyzoval. To je dobry prvni krok. Dalsi bud budou reflektovat tvoji analyzu a zavedou te mimo ramec dosavadnich zivotnich zvyklosti, nebo naopak pujdes ve slepejich svych rodicu. Rozhodnuti je jen na tobe. Jakmile dokoncis skolu, budes moci jit do prace a zaridit se podle sebe, vcetne pestrejsiho zivota. Muzes take jit na vysokou do ciziho mesta, na koleji potkas hromadu novych lidi a jejich zajmu...

Drzim palce, at se najdes!
04. 11. 2016 v 13:12Off-line term800  (30/202/95)
Drzim palce nech ti to vyjde v dospelosti lepsie nez v detstve...
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2017 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload