Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Nechte si narůst knír! Je tady Movember

Na zahajovací akci v observatoři Žižkovské věže k letošní kampani hnutí Movember za boj proti rakovině prostaty a varlat, přišly podpořit známé osobnosti ze světa sportu, kultury a showbyznysu. Byli mezi nimi pánové Petr Čtvrtníček, Michal Viewegh, nebo horolezec Radek Jaroš. Nechyběli ani letošní ambasadoři hnutí Movember, Roman Ondráček a Miloš Pokorný tvořící duo Těžkej Pokondr. V průběhu večera měl premiéru jejich video klip osvětové písni „Kníra mám“.

„Kníra mám!“ zpívají Pokondři

Právě ambasadoři hnutí Movember, Roman Ondráček a Miloš Pokorný, nazpívali píseň „Kníra mám!“, která muže vtipně upozorňuje nejen na nutnost prevence, ale hlavně na nutnost pravidelné péče o své zdraví.

V klipu, který se točil v ateliérech Barrandov, si „zahrálo“ 49 významných mužů naší kulturní a sportovní scény. Nechyběli např. Dan Bárta, Michal Viewegh, Jiří Bartoška, Jan Kanyza, Antonín Panenka, Jan Saudek, Jiří Hrdina, Michal Dvořák nebo Petr Čtvrtníček. Svou roli v klipu zahrál a hnutí Movember tak podpořil i Karel Gott. Sestavu doplnila olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková, která tak symbolicky vyjádřila podporu žen snaze mužů bojovat za své zdraví.

„Jsme moc rádi za obrovskou podporu, které se nám dostalo ze strany všech účinkujících. V podstatě nikdo z oslovených se neomluvil z natáčení, mimo dvou pánů, kteří byli v den natáčení mimo republiku,“ řekl Miloš Pokorný. „Je to krásná ukázka toho, že když chlapům o něco jde, táhnou za jeden provaz,“ dodal Roman Ondráček.

Made in Movember Česká republika od roku 2008

„Když jsem v roce 2008 oslovil kamarády, freestyle motokrosové jezdce, aby podpořili Movember pěstováním kníru, byla to pro nás spíše recese. Dnes bereme mužské zdraví velmi vážně a knír nám samozřejmě sluší,“ řekl iniciátor hnutí Movember u nás, Marek Rejman.

Světové hnutí Movember se v České republice skvěle zavedlo. Každý rok se počet lidí registrovaných do kampaně, stejně jako vybraná suma finančních prostředků zdvojnásobuje. „Nejvíc mě těší, že muži konečně začínají mluvit o svém zdraví, chodí na preventivní prohlídky a tím snižují riziko nekontrolovatelného vývoje onemocnění. Movember zachraňuje životy,“ řekl Rejman. „Bohužel, počet mužů, u kterých je rakovina prostaty, či varlat každoročně diagnostikována, neklesá. Naopak. Proto je strašně důležitá prevence,“ varuje Rejman.

Čísla Movember

Od roku 2008 patří listopad v České republice a v dalších 20 zemích světa boji proti rakovině prostaty a varlat, boji za mužské zdraví. Hnutí Movember, do kterého se za dobu své existence zapojilo více než 4 miliony lidí, si klade za cíl trvale změnit tvář mužského zdraví.

Česká republika je jedinou zemí bývalého východního bloku, která se kampaně účastní. V roce 2013 se u nás do hnutí Movember zaregistrovalo 13 700 lidí, kteří vybrali úctyhodných 3,7 milionu korun, celkově pak tato částka ve všech 21 zemích přesáhla 2,3 miliardy korun. Tyto prostředky putují do nadačního fondu Muži proti rakovině na boj proti rakovině prostaty a varlat.

Rakovinou prostaty onemocní v České republice každoročně více jak 6 500 mužů. Přes 1800 zemře. Trend je stále horší. Pro srovnání v roce 2010 onemocnělo „pouze“ 5500 mužů.

Nadační fond Muži proti rakovině je partnerem hnutí Movember v České republice muziprotirakovine.cz.

Necháte si narůst knír? Napište nám do komentářů.

Titulní foto: © Depositphotos.com/artofphoto, zdroj: TZ

Onload

4 názory ke článku

03. 11. 2014 v 20:28Off-line colombo  (99/192/90)
Ano, skutečně čím dál víc mladých lidí si nechává narůst vousy či knír, při představě, že při líbání olizuji knír nebo vousy se mi tak trochu zvedá kufr.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
03. 11. 2014 v 20:55Off-line Veripax  (26/180/102)
Dein Kampf.
04. 11. 2014 v 00:10Off-line chuckym3  (37/174/75)
mě to na tý hubě roste jak žábě na p**i, to než mi naroste, tak bude červenec příštího roku, tak že mi tyto akce bojkotující hladkou tvář jsou ukradené. :D

Co bude příště ?
04. 11. 2014 v 19:03Off-line DjLuko1996  (23/175/-)
mne rastie a vadiiii mi to !!!
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2020 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload