Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Fimóza - Léčba kortikoidy

29. 07. 2016 v 15:07Off-line Anonym
Zdravím... Dnes jsem se konečně odhodlal po letech zajít s fimózou k lékaři... K mému překvapení mne místo poslání na zákrok (obřízku), předepsal kortikoidní mast triamcinolon... Táži se vás, kteří mají s tímto zkušenosti. Byla léčba účinná, nebo to bylo jen dočasné řešení?

Děkuji
29. 07. 2016 v 15:40Off-line zvedavko  (44/175/85)
Po osobnej skusenosti brutalnej a celozivotnej nikdy!!! http://www.stefajir.cz/?… sice sa to netykalo fimozy, ale nasledky celozivotne!!!
29. 07. 2016 v 15:41Off-line zvedavko  (44/175/85)
Neodporucam kortikoidy nikomu!!!
29. 07. 2016 v 17:42Off-line gin  (63/184/120)
Superčíslo, toto není věc pro srandu!!!

Okopčím tu něco, co napsal jednomu šestnáctiletému účastní doctus z jiné diskuze. Ten kortikoidy nedoporučuje:

Ve vašem případě jde pravděpodobně o zúžení předkožky (fimózu). Tehdy je prstenec na konci předkožky natolik úzký, že nedovoluje plnému přetažení předkožky přes žalud. Někteří na to doporučují kortikoidové masti, které ale nejsou úplně vhodné, neboť ztenčují pokožku. Při následných pokusech o přetažení vznikají velice snadno (a snadněji než na původně neošetřené kůži) drobné trhlinky, které se hojí jizvami, čímž se stav postupně zhoršuje.

Nejvhodnější je cvičné přetahování v teplé vodě, kdy prsty držíte předkožku ve stavu nejvyššího stažení co nejdéle (ideální je současná erekce pyje, kdy žalud zvětší svůj objem i obvod). Předkožka musí jít vždy vrátit zpět. Těmito manévry po pár týdnech dospějete to stavu, kdy už nebude patrný rozdíl mezi vámi a jakýmkoliv jiným neobřezaným mužem.

Pohlavní styk se zúženou předkožkou je možný, riskujete ale její natržení. Pokud byste použil kondom, který byste nasadil bez přetažení předkožky (čehož momentálně stejně nejste schopen), tak tento by měl do jisté míry omezit její posuny a pravděpodobnos­t úrazu.

Jen taková poznámka na závěr, žalud při erekci u některých mužů zůstává předkožkou chráněn zcela, délka předkožky je poměrně variabilní. Cílem je, aby byla předkožka stažitelná (nemusí jít sama, stačí manuální pomoc) v erekci i v ochabléms sta­vu.

Doctus má v tom na rozdíl ode mne, který jsem fimózu nikdy neměl osobní zkušenost, zbavil se jí až na konci puberty. Mimoto mi dal výslovné povolení použít jeho věci v jiných diskuzích.

Toto napsal doctus o obřízce:

Obřízka je zlo, připadá v úvahu u vleklých infekcí, těžkých jizevnatých stavů nebo u špatného výsledku konzervativní léčby (tam je problém ve špatné spolupráci pacienta, musí se jen chtít a mít výdrž).
29. 07. 2016 v 21:16Off-line zvedavko  (44/175/85)
Nikdy!!! kortikoidy. Ak sa porozpravas z lekarom uprimne, sam ti to povie. V pripade fimozy radsej trosku prirezat (ja som sa zbavil predkozky penetraciou s dievcinou mechanicky. bolelo to - proste sa natrhla - ) ale kortikoidne hormony mi spravili problemy na cely zivot. ak chces vediet napis mi do posty...
29. 07. 2016 v 21:18Off-line zvedavko  (44/175/85)
V nijakom pripade sa na to nenechaj ukecat, hlavne ak si chlapec! v nijakom pripade!!!!
29. 07. 2016 v 21:23Off-line zvedavko  (44/175/85)
Naozaj sa uprimne porozpravaj s koznym lekarom ci to treba. Sorry ze to takto vykrikujem ale sam som bol obetou d***lov co vykrikovali: Hossana kortikoidne hormony!!! a dojebali mi ksicht a telo presne podla tych ich super tabuliek. Uznavam, pravdepodobne som ta vynimka. Aj tak si pozri co je v pribalovom letaku napisane ako mozne skodlive udalosti :-(
29. 07. 2016 v 22:12Off-line Anonym
Ne chlapec nejsem . jsem dospělej chlap ... následky mě nezajímají . ptal jsem se na to, zda to pomůže s fimozou...
30. 07. 2016 v 00:23Off-line gin  (63/184/120)
I v tvém věku by mohli pomoci, je nesmysl nasazovat kortikoidy batolatům, jak to mnozí dnešní odborníci dělají. Ale u dospěláka to může mít svůj smysl.

Mario Lichtenheldt má na to recept a to převzal i MUDr. Staněk na svých stránkách, které se teď jmenují www.strankyprokluky.cz, tak si to tam počti.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload