Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Existuje něco jako fobie z telefonování?

24. 02. 2020 v 18:31Off-line Anonym
Mám strach zvednout telefon, když je tam neznámé číslo. Úplný horor byl pro mě pracovní pohovor a přezkoušení z cizího jazyka po telefonu. Jsem ve stresu a koktám, u osobního pohovoru takový problém nemám, a u písemného už vůbec ne. Jenže většina firem už dělá jen pohovory po telefonu. Dá se toho nějak zbavit? Poraďte.
24. 02. 2020 v 19:32Off-line i8051  (53/184/97)
Fobie muze bejt z cehokoli :-)
24. 02. 2020 v 21:11Off-line igni  (36/192/130)
Ja nerad telefonuju, ale fobii z toho nemam. Urcite by na tom slo pracovat s nejakym psychologem treba. Nejlepsi trenovat a volat si se znamymi.
24. 02. 2020 v 21:15Off-line Anonym
Moreorless jj volat někam to taky nesnáším, raději píšu mail, ale to zase oni neodpovídají např. úřady.
Když mám volat někam koho neznám osobně, tak to je peklo taky, třeba do servisu a chtít opravu auta. Nedávám to prostě a odkládám i 10x.
24. 02. 2020 v 21:57Off-line Peta80  (43/187/-)
Jak psal íčkoň, fóbie může být (téměř) z čehokoli. Víš čeho konkrétně se na tom bojíš? Pokud s tím chceš nèjak "pohnout", tak je dobré to zjistit...
24. 02. 2020 v 22:35Off-line i8051  (53/184/97)
Hm zajimavy, kdo tohle napsal, protoze me blokuje .. asi nejaky proflakly zdejsi kvitko :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 02. 2020 v 22:54Off-line Riku  (63/176/110)
Teď jsem si vyzkoušel na stary kolena mluvit živě do rádia. Docela jsem to zvládl.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 02. 2020 v 23:05Off-line sweatskinaimbot  (69/169/69)
Keď sa bojíš treba trénovať :D šak to ťa musí riadne obmedzovať keď sa bojiš telefonovať
25. 02. 2020 v 05:45On-line ellvin  (23/183/81)
Tak ten problém nebude z toho telefonování samotného, ale ty se spíš bojíš něčeho nového. U pohovoru to může být způsobeno i tím, že nevíš, jaké otázky ti můžou být kladeny, proto se na ně nemůžeš připravit a proto koktáš.
25. 02. 2020 v 08:08Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Snaž se uklidnit. Přesvědč sám sebe, že ti z toho telefonního hovoru nic nehrozí a že všechny tvé obavy jsou jen ve tvé hlavě. Snaž se být asertivní.
25. 02. 2020 v 09:50Off-line i8051  (53/184/97)
No, Muscle se totiz boji, ze mu zavolaj s informaci, ze je pozitivni ;-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 02. 2020 v 11:16Off-line hh_junge  (38/-/-)
Já ty telefony taky nerad. Nevim, jestli to je zrovna fóbie. Když holt neni zbytí a k nějaký práci telefonování patří, tak to dělám, a bez koktání. Ale když jde o mě, o můj životní styl, tam vlastně telefon nepatří. A nebo od doby, kdy jsem přešaltoval na ten placatej (dlouho jsem nesnes pomyšlení, aby můj foun byl chytřejší než já, pak jsem se s tim smířil), tak na něm používám tisíc funkcí od zápisníku přes webovej browser až po kameru, ale vlastně to poslední, co s nim dělám, je, že bych někomu telefonoval :-D
25. 02. 2020 v 11:18Off-line hh_junge  (38/-/-)
Radši buď osobní styk, a nebo mail - protože napsané v mailu se neztratí, naopak co se zatelefonuje a nezapíše, se z hlavy v*****í. Na druhou stranu mail jde líp ignorovat než hovor a nejen experti na psychologii marketingu vědí, že telefonní rozhovor je daleko silnějším impulsem k (nákupní) akci.
25. 02. 2020 v 12:10Off-line Betonica  (39/191/93)
Da se to nacvicit. Kdyz jsem zacinal svoji pracovni drahu, taky mi nebylo prijemne mluvit s kolegy z ciziny nebo zakazniky. Dneska, po hafo letech, mi prijde usmevne, jak jsem kdysi byval nejistej.

Pomaha, kdyz si clovek predstavuje toho druheho na lince. Jak asi vypada podle hlasu, jaky ma oci a co ma treba na stole pred sebou. Tim se malinko odpoutaji myslenky k dane osobe a clovek tolik nemysli na to, ze se nekde zablekota, ze rekne kravinu...

P.S. Dnes uz legendarni je mesto v UK, ve kterem mel zakaznik pobocku. To mesto se jmenuje Watford a jeho zkratka byla WTF... :))

P.S. Druha legendarni telefonni sranda vznikla, kdyz jsem zakaznikovi rekl, aby vypnul a zapnul router. Rekl jsem mu tehdy: Could you shut it down and shut up? (v prekladu: Muzete to vypnout a zav*** hubu?) :))

P.P.S. Jeden kolega mi kdysi v pracovnim rozhovoru chtel pochvalit novou bundu a roztomile se prerekl: Oh, you got nice jerkin'! (v prekladu: Oh, mas hezky honeni).


A tak daaale. Niceho se neboj, lidi delaji stejny chyby a stejne se poti a stejne jsou na prasky jako ty.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload