Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jaký má podle vás vliv na orientaci víra či výchova?

20. 10. 2021 v 21:03Off-line Anonym
Jeden můj známy je psychiatr, dozvěděl jsem se že řekl jinému kámošovi že pokud by neměl takovou výchovu od rodičů jakou měl a nebyl by křesťanům tak by byl určitě na kluky. I ja když jsem ho potkal tak jsem si pomyslel že je teplej. Jaký má podle vás vliv na orientaci víra či výchova? A může člověk opravdu cítit pomalu až vědět že by byl bisexual ak ne až gay nebýt výchovy svých rodičů při tom jak je hetero? Nesnaží se to jenom skrýt sám před sebou či jako psychiatr k tomu nemá dúvod a dokáže se takýmto seba klamúm vyhnout? Proč podle vás má vůbec potřebu o tom někomu mluvit? Četl jsem někde že i 20% populace je bisexuální ale mnoho lidí se tím nezabývá nebo myšlenku kvůli nějakým morálním předsudkům odsoudí.
20. 10. 2021 v 21:11Off-line ellvin  (23/183/81)
Myslím si, že si ještě nepřiznal svoji skutečnou orientaci. Orientace je něco, co nelze změnit výchovou. Potlačit ano, změnit ne.
20. 10. 2021 v 21:15Off-line tatrman  (27/-/-)
Řekl bych i víc než 20%. Ale 99% z těch nad 4% to skrývá.
20. 10. 2021 v 21:32Off-line Tidudidu  (20/165/48)
U nás v rodině se o tom nikdy nemluvilo, prostě ne. Až když jsem prohlásil, že jsem gay. To samé ve škole. Nikdo nám neřekl, že takoví to lidé existují. Já se to dozvěděl až, když jsem si začal hledat informace, jestli je možné, aby kluk miloval kluky. Zároveň jsem věřící křesťan. Nechodím do kostela a ani se nezúčastňuji místních akcí věřících (dle mého není potřeba dokazovat lidem to, že jsem věřící tím, že chodím na nějaké místo, kde se modlím, ale to je jen můj názor :)).
Takže podle mě na orientaci vliv výchova ani víra nemá. Na co ale může mít vliv je to, jak se k tomu člověk postaví, jestli se přijme.... Tím míním, že pokud je člověk celý život vychováván v tom, že být gay je špatné a on pak zjistí, že gayem je, bude to zatloukat a dusit v sobě, možná i tvrdit okolí, že je heterosexuál.
Kdybych věděl dříve o lgbt+ komunitě, netrápil bych se tolik a možná ani neměl deprese. Bylo složité hledat, co že to se mnou vlastně je, když jsem ani nevěděl, že to může být něco takového, že něco takového vůbec existuje (myšleno v dobrém :))

Kdyby sis chtěl počíst myslím, že v tomto článku je pěkně popsaný jev "nemůžu já - nemůže nikdo"
https://www.forum24.cz/…ivce-cekali/
20. 10. 2021 v 21:56Off-line MxP  (22/185/80)
Orientace rozhodně není zpusobena výchovou nebo náboženstvím, pouze popřena.
20. 10. 2021 v 22:16Off-line idea  (39/170/-)
Náboženství je přežitek ze středověku, podle toho se tak i někteří věřící chovají a proto to děti katolíků musí tajit, aby je rodiče náhodou neukamenovali či tak něco... :D Výchova na orientaci nemá vliv.
21. 10. 2021 v 07:39Off-line Alda29  (36/192/90)
Za nás už se o tom ve škole učilo, ale nijak převratně, jen prostě se pojmenovaly 3 sexuální orientace a tím to skončilo. Nijak se to víc nerzvádělo.
21. 10. 2021 v 13:06Off-line iglw  (48/172/77)
Žádnou!!
21. 10. 2021 v 13:53Off-line poklad  (29/177/69)
Téměř 0. Vlivem křesťanské výchovy si svoji orientaci maximálně může nepřiznat... Ale nezmění jí.
Takhle vznikají otcové od rodin kteří ve středním věku začínají manželkám zahybat s kluky... Takhle také vznikají antigay aktivisté na které leckdy prasknou gay úlety.... Vlivem výchovy a společenské bubliny svoji orientaci natolik zapírají, že se z nich stávají odpůrci... Jenže přírodu nepřekonají a hormony je táhnou tam kam táhnou....
Normálnímu hetero chlapovi jsou totiž gayové úplně někde a nemá potřebu proti nim nijak bojovat....
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload