Chcete zhubnout? Vyhněte se alkoholu!
Dieta a alkohol k sobě rozhodně nepasují. I když se jedna sklenka zdá množstvím zcela neškodná, může kaloricky vydat za plnohodnotné jídlo. Pokud tedy držíte dietu, měl by být pro vás alkohol tabu.
„K alkoholu se většinou uchylujeme ve večerních hodinách, kdy bychom už neměli přijímat žádné sacharidy. Často se říká, že jedna sklenička vína večer ničemu nevadí. Dokáže ale zmařit naše celodenní snažení o zdravé a dietní stravování,“ říká odbornice na výživu a zdravý životní styl RNDr. Lucie Svobodová a pokračuje: „Nealkoholická piva či vína sice slibují nulové množství alkoholických látek, ovšem co se týká cukrů a kalorií, ty bohužel nikam nemizí.“
Co jste možná nevěděli o pivu a víně
- Jedna sklenka vína (2 dcl) = je kaloricky stejná jako další svačina
- Pivo 11°/12° (0,5 l) = vydá za další menší večeři
- Pitím alkohosi si zvyšujeme procento vnitřního tuku v těle
Foto: © Depositphotos.com/wrangel
Odborník vysvětluje: Proč máme po pivu hlad?
Možná i vy máte tu reálnou zkušenost, kdy vás po vypití piva zachvátí nezkrotný hlad. Tento alkoholický nápoj totiž obsahuje velké množství tzv. rychlých sacharidů (cukrů). Naše tělo se začne bránit vysoké hladině cukru v krvi produkcí velkého množství inzulinu. Ten způsobí pokles hladiny cukru a my záhy dostaneme hlad. „Zaháníme ho většinou nezdravými věcmi, přeci jenom – na pivo si po příchodu domů většinou zeleninový salát nedáme,“ vysvětluje RNDr. Lucie Svobodová, odbornice na výživu a zdravý životní styl.
Pokud chceme zhubnout, měli bychom si alkoholické nápoje odpustit. Rozhodně lepší je oželet půllitr piva a raději si dát plnohodnotnou večeři. Naše tělo se nám odvděčí úbytkem váhy, a to za to stojí.
Titulní foto: © Depositphotos.com/bloodua

10 názorů ke článku
A stejně má každý jiný metabolismus, takže ono není nic pravidlem platným pro všechny. Vždycky se najde někdo, kdo to bude mít nějak jinak.
Pak bych rád reagoval na tvrzení, že v alkoholu sice tuky nejsou, ale je tam cukr a ten si naše tělo umí na tuk předělat. Bohužel už to nefunguje opačně, z toho důvodu tělo raději šáhne po cukrech a tuků se nedotkne.... zásoba na horší časy....






