Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Kapela Hodiny vydala emotivní klip „Ze dna“. Upozorňuje v něm na lidi bez domova

Je to přesně rok, co skupina Hodiny vstoupila na českou hudební scénu. Za 12 měsíců toho stihla poměrně dost. Debutový singl Stmívání nasbíral přes milion zhlédnutí na YouTube a stejně jako druhý singl Jízdní řád zní rádiovým éterem. Své první narozeniny slaví Hodiny novým singlem a videoklipem s názvem „Ze dna“.

Při skládání písně „Ze dna“ se zpěvák Tomáš Sehnal inspiroval reálným příběhem, který se pak stal námětem pro samotný videoklip.

„Poslední roky mám pocit, že všichni už jen spěcháme. Já nejsem jiný a mrzí mě to. Při jedné procházce zasněženou Prahou jsem byl svědkem dojemné scénky. Na lavičce spolu seděli mladá, krásná dívka a starší, na první pohled dost zanedbaný, muž. Nejprve jsem si myslel, že k sobě nepatří, ale v ten moment slečna vytáhla z tašky cosi zabaleného v ubrousku a řekla „na tati“... V tu chvíli se mi hlava rozjela a uvědomil jsem si, že i takto žijí někteří z nás,“ popisuje Tomáš.

Kapela by mimo jiné ráda upozornila na to, že lidí bez domova stále přibývá a hranice mezi blahobytem a beznadějí, kdy se člověk ze dne na den ocitne na ulici, je velmi tenká. „Teplá postel, rodina kolem nás, dostatek, zdraví a štěstí jsou dar, se kterým dost často zacházíme jako ze samozřejmostí“  dodává Tomáš.

„Natáčení bylo pro štáb i herce malinko křest ohněm. Na place jsme strávily dva dny a po celou dobu teploměr ukazoval mínus deset stupňů. Myslím, že Jindřich Nováček, který ztvárnil roli bezdomovce, a většinu času byl na zemi, na nás jen tak nezapomene," vzpomíná kapela.

„Kromě klipu k singlu Ze dna si k prvním narozeninám nadělíme také debutovou desku. Měla by vyjít na podzim a snad ji stihneme vzít s sebou na Strahov, kde nás spolu s Kryštof čeká koncert roku,“ prozrazuje Tomáš plány na letošní rok.

Titulní foto: Universal Music Czech Republic, zdroj: TZ

Onload

Názory ke článku

Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2023 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload