Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Taxi služba Uber už jezdí i v Brně. Vyzkoušejte promo kód na první jízdu zdarma!

Uber začíná od 1. února 2017 fungovat v Brně. Po Praze, kde byla služba spuštěna v roce 2014, je Brno druhým městem v České republice, kde je dostupná. Díky aplikaci, která propojuje řidiče s cestujícími, mohou nyní i Brňané využívat nový bezpečný a pohodlný způsob dopravy, který pomáhá ve městech zvyšovat dopravní obslužnost.

Uber funguje ve více než 500 městech 80 zemí světa. Celosvětově propojuje zhruba milion řidičů s miliardou cestujících prostřednictvím aplikace pro chytré telefony. Poskytuje i obyvatelům ČR pohodlný a efektivní způsob přepravy na jedno stisknutí tlačítka. O tom, že je aplikace mezi lidmi stále oblíbenější, svědčí i statistiky. Počet aktivních cestujících, kteří nyní v Praze aplikaci Uber využívají, se pohybuje v řádu desetitisíců. Jen meziročně se v Praze zvýšil počet jízd o 160 %.

Nový způsob dopravy v metropolích

Uber nabízí technologické řešení, které výrazně zlepšuje dopravu ve městech tím, že doplňuje a rozšiřuje síť městské hromadné dopravy a snižuje počet aut v ulicích. Ulevuje tak městu od dopravních zácp, snižuje ekologickou zátěž a řeší problém nedostatku parkovacích míst.

„Brno bylo pro naši další expanzi jasnou volbou. Moravská metropole má z našeho pohledu velký potenciál. Jen za poslední tři měsíce jsme v Brně zaznamenali téměř 10 tisíc otevření naší aplikace, ačkoliv jsme zde ještě nepůsobili. To jen potvrzuje, že Brno je místem, kde jsou lidé velmi otevřeni inovacím a moderním produktům a Uber přesně takový typ služby je,“ vysvětluje Tomáš Peťovský, generální ředitel Uberu pro Česko a Slovensko.

Uber není taxi

Uber funguje na odlišných principech než taxislužby a obvykle jej užívají jiné skupiny cestujících. Taxislužby mohou například využívat zrychlené pruhy a vyhrazená stanoviště nebo nabírat zákazníky přímo na ulici. 

Partnerští řidiči Uberu takové možnosti nemají. Pouze předregistrovaní uživatelé, kteří mají založený účet v aplikaci Uber a zadali údaje o platební kartě, mohou služby aplikace Uber využívat.

Cestující, kteří využívají Uber jsou rovněž jiná skupina spotřebitelů – jsou to většinou mladí digitálně edukovaní jedinci, kteří denně využívají chytré telefony.

Jak bude služba Uber fungovat v Brně

V Brně bude dostupná služba uberPOP, která nabízí čtyřdveřový sedan typu Škoda Fabia atp. Dojezdový čas řidičů může být v Brně dočasně delší, než je obvyklé (v Praze je průměrný dojezdový čas do 5 minut).

Uber bude přidávat nové partnerské řidiče postupně s růstem počtu cestujících tak, aby zabezpečil, že auto přijede do pár minut od stisknutí tlačítka, čímž je Uber pověstný po celém světě.

Ceník jízdného

Cena uberPOP bude v Brně stejná jako v Praze a skládá se:

  • ze základního jízdného („nástupní sazby“) ve výši 25 Kč,
  • ceny za kilometr ve výši 9,90 Kč
  • a ceny za minutu jízdy ve výši 3 Kč.
  • Minimální jízdné je 55 Kč.

Promo kód na první jízdu zdarma

Zadejte do aplikace Uber promo kód „AHOJBRNO“ a získejte první jízdu v hodnotě do 300 Kč zdarma. 

Víkendové cestování v Brně zdarma

U příležitosti vstupu Uberu do Brna budou mít všichni Brňané tento víkend, tedy od pátku 3. února od 18.00 hodin do neděle 5. února do půlnoci, možnost se svézt Uberem zdarma. Každý uživatel může v tomto období po Brně bezplatně uskutečnit 4 jízdy v hodnotě do 150 Kč. Akce platí pro stávající i nové cestující. Ti, kteří aplikaci ještě nemají, si ji mohou stáhnout do mobilního telefonu a zadat promokód UBERVIKEND. Bude-li cena jízdy vyšší než 150 Kč, uživatel zaplatí jen částku, o kterou tuto hodnotu převyšuje.

Titulní foto: Uber drive.google.com, TZ: Uber

Onload

3 názory ke článku

03. 02. 2017 v 12:40Off-line Tibiis  (23/-/-)
"Taxi služba Uber už jezdí i v Brně. Vyzkoušejte promo kód na první jízdu zdarma! ...Uber není taxi."

Není co dodat. :)
06. 02. 2017 v 21:52Off-line DaweiSch  (23/175/62)
Jak se tohle týká LGBT komunity, nebo k čemu nám to přesně bude užitečné?
19. 11. 2017 v 13:23Off-line DJs.Zbynek  (39/175/70)
určitě budu podporovat Zloděje Taxiky
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload