Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Kolumbijci si poprvé zvolili do senátu otevřeně bisexuální kandidátku

Bisexuální žena a kandidátka na senátorku za stranu Zelená aliance Angélica Lozanová se v nedělních parlamentních volbách v Kolumbii stala první otevřeně LGBT+ osobou, kterou si místní lid zvolil s vědomím její příslušnosti k sexuálním menšinám. Ve volbách obdržela 105 299 preferenčních hlasů a své straně zajistila 10 senátorských křesel.

Ačkoliv má kolumbijský Kongres politiky, kteří se otevřeně hlásí k LGBT+ komunitě, všichni z nich přiznávali barvu až po úspěšném zvolení. Jedním z nich je i partnerka Lozánová a senátorka Claudia Lópezová, která zvítězila ve volbách 2014.

Zvolení Lozanové do Senátu značí velký úspěch, neboť Kolumbie podobně jako většina latinskoamerických zemí sice má velmi kvalitní zákony z hlediska práv LGBT+ komunity, ale se sociálním přijetím je na tom hůře.

Kolumbijská kultura je tradičně velmi maskulinní, což znamená, že většina Kolumbijců a Kolumbijek má spíše tendenci vnímat LGBT+ komunitu negativně.

Od roku 2016 jsou v Kolumbii legální gay a lesbické sňatky. Adopce dětí gay a lesbickými páry legalizovaly kolumbijské soudy už rok předtím.

Mnoho zákonů chránících lidská práva LGBT+ skupin, včetně rovnosti manželství a adopcí, prosadil soudcovský aktivismus.

Titulní foto: facebook.com

Autor článku je gay aktivista, jenž se věnuje zkoumání právního a politického postavení LGBT komunity nejen u nás, ale i v celém světě.
Onload

2 názory ke článku

13. 03. 2018 v 17:34Off-line LFA  (22/178/94)
Lol
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
19. 03. 2018 v 18:06Off-line vasek698  (23/188/70)
No a co?
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2021 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload