Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Nový seriál „Terapie 3“ otevírá téma coming outu a pomáhá stevardovi Šimonovi najít vlastní sexualitu

Psycholog Marek Pošta (Karel Roden) ve třetí řadě seriálu „Terapie“ opět usedá do křesla pro terapeuty, aby pomáhal řešit problémy svých nových klientů. Jedním z nich je mladý stevard Šimon (Vojtěch Dyk), za jehož potížemi v zaměstnání i doma stojí nepřiznané problémy s vlastní sexualitou. „Co mi tím chcete říct? Že jsem homosexuál?“ ptá se zaraženě.

Nesmělý Šimon chtěl by se stát pilotem dopravního letadla, ale pracuje podle svých slov „jenom“ jako stevard. Pilotům závidí sebevědomí, plynoucí z jejich domnělé pozice alfasamců. V práci se Šimon musel nedávno ostře ohradit proti dlouhodobé šikaně: údajně si na něj zasedl nadřízený, homosexuál přezdívaný Jiřina, který ho před ostatními ponižuje kvůli maličkostem jako jsou nenagelované vlasy, neustále se pokouší o fyzický kontakt s ním a navíc mu podsouvá, že je rovněž gay.

Šimon je však ženatý a má sedmiletou dceru Luisu. Právě manželka Alžběta ho na terapii ostatně poslala. Šimon není spokojený ani v práci, ani doma. Uvádí, že ve vztahu je už delší dobu odtažitý a podrážděný, naznačuje problémy v intimní oblasti a navíc vyhýbavě přiznává, že nejde o první partnerskou krizi s Alžbětou.

Na herci Vojtovi Dykovi, představiteli Šimona, je sympatické i to, že v minulosti spolu s kapelou Nightwork nazpíval nejznámější český gay song Globální oteplování.

Foto: HBO Europe, 2016 Home Box Office, Inc.

Foto: HBO Europe, 2016 Home Box Office, Inc.

Foto: HBO Europe, 2016 Home Box Office, Inc.

Foto: HBO Europe, 2016 Home Box Office, Inc.

Foto: HBO Europe, 2016 Home Box Office, Inc.

Terapie otevírá témata, o kterých se těžko mluví

Tvůrci Terapie i ve třetí řadě otevírají témata, o kterých se těžko mluví byť jen v soukromí, natož na veřejnosti. „Terapie 3 se věnuje autentickým psychickým potížím a věrohodně zpracovává i proces, jímž klienti psychologa při jejich rozebírání procházejí,“ říkají tvůrci seriálu.

„Není proto vůbec přehnaným tvrzením, že seriál může mít terapeutický efekt nejen na publikum, ale na celou společnost,“ doufají v pozitivní účinek na diváky seriálu.

HBO a HBO GO

Úvodní část třetí sezóny Terapie měla premiéru v pondělí 7. 1. 2019 na HBO a HBO GO, každý týden pak je odvysílána čtveřice dílů. Na HBO GO se v pondělí objeví vždy čtyři epizody najednou.

Terapie: Nový seriál s Karlem Rodenem od října na HBO (video)

Terapie II. se vrací s Karlem Rodenem! Druhá řada slibuje nová dramata

Titulní foto: HBO Europe, 2016 Home Box Office, Inc.

Onload

Názory ke článku

Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload

Podívej se na další – Seriál:

Podívej se na další – HBO:

Podívej se na další – Vojtěch Dyk:

Podívej se na další – Karel Roden:

Podívej se na další – Gay seriál:

Podívej se na další – Televize:

Mohlo by tě zajímat:

Nejnovější články:

OnloadOnload
Copyright 2011–2022 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload