Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Gay osobnost: Shaun Baker, producent a autor hitu Hey Hi Hello

Shaun Baker se narodil ve Spojeném království. V osmdesátých letech opustil Anglii a odjel do Německa, kde hrál po malých klubech. Od roku 1997 začal budovat svou vlastní kariéru jako hudební producent.

Povolání: DJ, hudební producent
Web: www.dj-shaunbaker.com

První větší úspěch přišel s „Explode“ v projektu Jordan & Baker. Ten se vyšplhal na první pozice v německém hudebním žebříčku. V roce 2005 vyšel remix singlu „Explode“, na kterém se podíleli E-Craig a Steve Murano.

Kromě Německa byl „Explode“ úspěšným hitem také v Holandsku, Francii, Švýcarsku, Polsku, Španělsku a v mnoha dalších zemích.

V roce 2005 Shaun vytvořil tým se svým nynějším přítelem Sebastianem Wolterem a kamarádem Olavem Bel Goem. Ze spolupráce vzešel hit „Xplode 2“, který 9 týdnů bodoval na první pozici německé Dance Chart a dostal tak označení „German dance chart hit of 2005“.

V roce 2006 se Olav rozhodl opustit tým a soustředit se na jiné projekty. Za to Shaun a Sebastian se rozhodli navázat na „Xplode 2“ a vydali „Push/Deep“, který také měl úspěch mezi tanečními singly a znovu obsadil první pozice německých Dance Charts.

Třetím úspěšným singlem týmu se stala předělávka mezinárodního hituBakerman“ od dánské skupiny Laid Back. Světově proslulý režisér Lars von Trier, který režíroval hudební video k singlu „Bakerman“, dal Shaunovi a Sebastianovi povolení používat jeho originální video k remixu.

S Bakermanem opět dosáhli vrcholných pozic v různých evropských Dance Charts. V Německu a Rakousku „Bakerman“ zaznamenal vysokou prodejnost.

V létě roku 2007 si Shaun a Sebastian založili vlastní nahrávací společnost „Uptunes“. Prvním vydání společnosti „Uptunes“ byl singl „Power“, který už po jednom týdnu po vydání přistál na prvním místě prodejnosti desek.

Desky byly vyprodány během jednoho týdne, aniž byla nějak propagována. Singl obsadil první místa hudebních žebříčků v Německu, Slovensku a také České republiky. Samozřejmě, že „Uptunes“ kromě singlů Shauna Bakera vydává i singly jiných umělců.

Úspěšný příběh pokračoval v roce 2007 dalším singlem „VIP“, který ovládl celou východní Evropu, zejména Polsko a Českou republiku.

Pokračování nastalo v roce 2008 hitem „Hey Hi Hello“, který získal vysoce uznávanou hudební cenu „Sopot Hit Festival“ v Polsku. Tam se singl „Hey Hi Hello“ držel na první pozici celých 6 týdnů. O měsíc později se tento úspěch opakoval v České republice.

Taky Shaun vydává zlatou edici s názvem „1“, na kterém se nachází megahit Vánoc 2008, předělávka melodie Karla Svobody z filmu Tři oříšky pro PopelkuCould You, Would you, Should You“. Na tento singl však byly dosti smíšené reakce, hlavně kvůli velké popularitě původní písně.

Singl „Give“ v roce 2009 byl čtvrtým singlem, který představoval vokály zpěvačky Maloy. Nejenže tímto singlem Shaun narazil opět na první místa hudebních žebříčků v Polsku a České republice, ale tentokrát jím obsadil žebříčky v Rusku.

V roce 2010 vydává singl „Frontline“, tentokrát bez Maloy. Je to trochu opět jiný styl, který ukazuje, že Shaun není omezen na jediný směr. Zatím poslední tvorbou je singl „Addiction“ ve spolupráci s Jessia Jean & Discomakers.

Nejenže je Shaun DJ, ale také bavič. Dokáže se přizpůsobit na malá i velká pódia. Miluje hudbu a popisuje svůj styl jako univerzální.

Foto: dj-shaunbaker.com

Onload

1 názor ke článku

08. 11. 2013 v 11:48Off-line CassArrow  (32/182/68)
Hey Hi Hello ! úplně jsem na to zapoměl ! :D
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload