Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Prague Pride 2012: Praha jako nejvíce gay-friendly město Evropy

Úspěchy v roce předešlém znamenaly silnou motivaci pro organizaci druhého ročníku Prague Pride 2012, českého sedmidenního festivalu tolerance a diverzity oceněného za přínos LGBTQ (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender, Queer) komunitě v Česku. Konání letošního ročníku festivalu je naplánováno na období mezi 13. a 19. srpnem 2012.

A stejně tak jako v roce 2011, i letos bude perlou festivalu průvod LGBTQ účastníků a jejich přátel, který proběhne v sobotu 18. srpna a na který jsou všichni srdečně zváni.

Mezinárodní den proti homofobii: tolerance nebo přehlížení?

Nová tradice jménem Prague Pride

Rok 2011 znamenal založení nové tradice. Tradice, která je symbolem diverzity, tolerance, liberálního smýšlení a dalších hodnot moderní společnosti. Společnosti, jejímž charakterem je rovný přístup k národnostním, náboženským, rasovým a sexuálním menšinám. Ideální společnosti, za kterou jsme se v roce 2011 společnými silami vydali a ke které se i v roce 2012 přibližujeme. Pomalu, přesto jistě.

Letos podruhé

Letošní ročník nabídne pestrou paletu nejrůznějších aktivit od koncertů, přes debaty nad současnými společenskými problémy, výstavy, až po divadelní představení a další kulturní akce, jejichž společným cílem je prezentovat LGBTQ kulturu v plných barvách.

Tomu také odpovídá slogan „Dáme barvy dohromady“ zastřešující hlavní téma Prague Pride 2012 – informovat o LGBTQ subkomunitách, které stále zůstávají před širokou veřejností skryty. Řeč je například o zdravotně postižených homosexuálech, homosexuálních romech či transvestitech. 

Prague Pride 2012: Dáme barvy dohromady - jarní upoutávka

Politická podpora

Navzdory kontroverzi spjaté s výroky státních představitelů na adresu Prague Pride v minulém roce byl taktéž letošní ročník podpořen Primátorem hlavního města Prahy
doc. MUDr. Bohuslavem Svobodou, CSc. Do jaké míry bude jeho záštita předmětem diskuzí v roce aktuálním se všichni necháme překvapit.

„Rádi bychom i v roce 2012 ukázali, že Praha patří mezi tolerantní města a je právem zařazována na přední příčky seznamu nejvíce gay-friendly měst Evropy. Osobně jsem přesvědčen, že letošní druhý ročník bude alespoň stejně tak úspěšný jako rok 2011,“ dodává prezident Prague Pride Czeslaw Walek.

Více informací naleznete na www.praguepride.com a www.facebook.com/prideprague

Připomeňte si to nejlepší z minulého ročníku:

Pořad Q na České televizi: Nejen zákulisí Prague Pride 2011

Průvod Prague Pride 2011 je za námi, dopadl skvěle (fotky)

Audio: Ty vole, gayové budou mít v Praze průvod. Buďte slušní!

Zdroj: TZ, Foto: Jan Dvořák

Onload

Názory ke článku

Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2023 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload